رفتن به مطلب

کد مخرب در محصولات سایت ژاکت و راستچین

پست های پیشنهاد شده

photo_2017-12-09_21-02-48.jpg.000f1e79a7eb9f04a4ddfbc531e8bbd4.jpg

این موارد در سایتهای راست چین و سایتهای مشابه هم دیده شده.
#خیانت_به_جامعه_وردپرسی

در طی این سالها از این موارد زیاد مشاهده کردم و زیاد گزارش دریافت کردم/هیچ وقت در این رابطه بصورت باز صحبتی  نکردم اما باید سکوت رو شکست،این ارائه های ناقص از قالبهای خارجی یعنی #خیانت به جامعه وردپرسی،خیانت به پول و زمان و آبروی کاربر.

↗️ متاسفانه در این باره باید به موارد زیر اشاره کرد:
➖ در گوگل سایت شما با حروف چینی نمایش داده می شود
➖ برای کاربرانتان فقط در موبایل تبلیغات هرز نمایش داده می شود
➖ سایت شما همیشه کند خواهد بود
➖ از هاستینگ هشدار در رابطه با مصرف زیاد دریافت خواهید کرد
➖ بعد از مدتی سایت شما به یکباره متوقف خواهد شد
➖ علاوه بر هزینه قالب باید هزینه تعمیر خرابکری و اعتبار از دست رفته خود را نیز بدهید
➖ کدهای مخرب سایت شما رو به بنگاه تبلیغاتی خودشان تبدیل خواهند کرد
و...
در تمامی این موارد این که ناشی از کدهای مخرب در قالب های ارائه شده در این سایتها می باشد،#مترجم های #ناشی پولشون رو گرفتن و این شمایید که باید دردسر و هزینه های بیشتری بکنید تا سایت رو به حالت طبیعی برگردونید.
دانلود از سایتهای نال فروش و فارسی سازی و راست چین سازی ناقص از هر وردپرس کار تازه کاری بر میاد....

لینک به ارسال

چند نکته رو من اضافه میکنم:
۱) شاید تقصیر خود وب مستران هست که محصولات رو از سایت توسعه دهندگان یا شرکت‌ها نمیخرند و رو به سایت‌های واسط میزنند.

۲) خرید هر گونه قالب یا افزونه خارجی اشتباهه! چرا ؟ چون ۹۹ درصد این افزونه ها و قالب ها نال شده هست و سودجویان اقدام به فارسی سازی اینها می‌کنند ولی نمیتونند کدهای مخرب نال کننده ها رو تشخیص و حذف کنند. بعضی دیگر که افزونه رو میخرند (طبق قوانین ژاکت) یکبار افزونه خارجی رو میخرند و با فارسی سازی اون، اون رو به هزاران نفر میفروشند این یک دزدی بزرگ است.

۳) اگر میخواهید قالب یا افزونه‌ی خارجی تهیه کنید مستقیما از سایت خارجی خریداری کنید (برای حل مشکل پرداخت می‌تونید از سایت‌های واسط پرداخت استفاده کنید).

نکته پایانی؛ هیچ گربه‌ای محض رضای خدا موش نمیگیره؛ تمامی قالب و افزونه‌های نال شده دارای اشکالات و کدهای مخرب هستند!...

ویرایش شده توسط farhad.in
لینک به ارسال
  • 10 ماه بعد...

این یه مشکل اساسی است که بعد از گرون شدن دلار و تحریم ها خریدها از سایت های منبع با مشکل مواجه شده

در جواب فرهان به این نکته توجه کنید اگر محصولی از سایت منبع (توسعه دهنده)  مثل تم فارست خرید شود در کوتاه ترین زمان پروفایل خریدار مسدود خواهد شد چون متوجه می شوند کاربر ایرانی است!

در پاسخ به هادی هم باید بگم دور از انصافه شما اسکرین شات از تخلف سایت ژاکت بذارید و به سایت راست چین تهمت بزنید! دوست عزیز بنده برنامه نویس هستم و محصول طراحی میکنم نه فارسی سازی و تنها جایی که میتونم محصولاتم را در یک بازار رقابتی استاندارد عرضه کنم راست چین است! ده ها نفر دیگر هم با بنده موافقند که راست چین تونسته بازار بسیار خوبی برای محصولات ایرانی پدید بیاره ، هرچند حتی در مورد محصولات ترجمه شده هم کنترل اصالت محصولات در راست چین وجود داره

با آرزوی رشد جامعه وب فارسی

لینک به ارسال
  • 5 ماه بعد...

با درود خدمت دوستان عزیز و مدیران وردپرس پارسی عزیز، در رابطه با این تاپیک میخواستم بگم که ازین علی حاجی محمدی چه انتظاری دارید که دارید ازش شکایت میکنید؟ همه میشناسنش دیگه توی دنیای وب که کارش چیه و چه بلایی سر برنامه نویسای ایرانی و خارج از ایران داره میاره با کپی کاری هاش. این که حتی میگه از سایت های خارجی هم میخریم برنامه های وردپرس رو و ترجمه می کنیم هم دروغه طبق این صوتی که در زیر براتون ضمیمه کردم. درسته که resell هم جریمه سنگین و محکومیت بین المللی و نقض حقوق کپی رایت داره در سطح جهانی ولی این سایت ژاکت حتی این پول اولیه همون خرید اولیه برنامه از سایت تم فارست و انواتو رو هم نمیده که بعدش بیاد غیر قانونی روی سایت خودش با اسم خودش بفروشه و طبق صحبت های خود علی حاجی محمدی یا همین نال شده ها رو میارن میذارن توی سایتشون و یا طبق این آموزش کرکی که داره میده به شاگردهای کلاس های یادگیری هک و کرکش، میان و گروهی کرک میکنن برنامه های این سایت های خارجی بدبخت بیچاره رو و بازارشونو در ایران به کل نابود و ریشه کن میکنن و فایل ترایل و آزمایشی برنامه هارو تیم هکرشون میاره کرک میکنه و بعدم یک قسمت هاییشم فارسی میکنه بعد میاد میگه محصول اختصاصی سایت ژاکت هست توسط برنامه نویسان ژاکت نوشته شده و مال خودمون هست و به قیمت های گزاف به مردم ایران که هیچی ازین قضایای پشت پردشون نمیدونن میفروشن!!!! خرید از سایت ژاکت و علی حاجی محمدی در یک کلام یعنی نابود کردن بازارهای بین المللی برنامه نویسان چه ایرانی که دارن توی تم فارست کار میکنن چه برنامه نویسهای خارج از ایران. این صوت زیر رو گوش کنید از سایت ژاکت هست علی حاجی محمدی داره درباره کرک کردن برنامه های سایت های خارجی توسط تیم هک و کرک ژاکت توضیح میده که چجور دارن این سایت های خارجی رو بدبخت میکنن و میذارن برنامه هاشونو بدون اجازه روی سایت ژاکت و میفروشن.

Zhaket_Program_cracking_AliHajiMohammadi.mp3

صوت ضبط شده از صحبت های علی حاجی محمدی مدیر سایت ژاکت درباره روش های کرک و هک برنامه های سایت های خارجی مثل انواتو و تم فارست توسط تیم هکر سایت ژاکت

لینک به ارسال
در در 12/10/2017 at 14:45، فرهاد حسن پور گفته است :

چند نکته رو من اضافه میکنم:
۱) شاید تقصیر خود وب مستران هست که محصولات رو از سایت توسعه دهندگان یا شرکت‌ها نمیخرند و رو به سایت‌های واسط میزنند.

۲) خرید هر گونه قالب یا افزونه خارجی اشتباهه! چرا ؟ چون ۹۹ درصد این افزونه ها و قالب ها نال شده هست و سودجویان اقدام به فارسی سازی اینها می‌کنند ولی نمیتونند کدهای مخرب نال کننده ها رو تشخیص و حذف کنند. بعضی دیگر که افزونه رو میخرند (طبق قوانین ژاکت) یکبار افزونه خارجی رو میخرند و با فارسی سازی اون، اون رو به هزاران نفر میفروشند این یک دزدی بزرگ است.

۳) اگر میخواهید قالب یا افزونه‌ی خارجی تهیه کنید مستقیما از سایت خارجی خریداری کنید (برای حل مشکل پرداخت می‌تونید از سایت‌های واسط پرداخت استفاده کنید).

نکته پایانی؛ هیچ گربه‌ای محض رضای خدا موش نمیگیره؛ تمامی قالب و افزونه‌های نال شده دارای اشکالات و کدهای مخرب هستند!...

خب اوکی
ولی پشتیبانی چی؟

لینک به ارسال
در 20 ساعت قبل، Mohammad Bazli گفته است :

خب اوکی
ولی پشتیبانی چی؟

پشتیبانی هم توسط فروشنده (سازنده) انجام میشه.

لینک به ارسال
  • 2 سال بعد...

با سلام بنده یک افزونه از ژاکت خریداری کردم به اسم سبد خرید ووکامرس همه در یک پریمیوم که با قالب تداخل داره اما افزونه اصلی انگلیسی هیچ مشکلی با قالب نداره اما تیم ژاکت با بی ادبی هر چه تمام قبول نمی کنن و حق رو به تیم فامیکو دادن که میگه باید افزونه رو روی فرم خام وردپرسی نصب کنی واقعا آشغالن کل تیم ژاکت و فامیکو یعنی پولمونو می ریزیم تو جوب نه جواب در خور می دن نه رفتار درستی دارن نه محتواشون ارزشمنده حالا سوالی که دارم اینه که چطور میشه از تیم ژاکت شکایت کرد؟

لینک به ارسال
در 9 ساعت قبل، ramin243 گفته است :

با سلام بنده یک افزونه از ژاکت خریداری کردم به اسم سبد خرید ووکامرس همه در یک پریمیوم که با قالب تداخل داره اما افزونه اصلی انگلیسی هیچ مشکلی با قالب نداره اما تیم ژاکت با بی ادبی هر چه تمام قبول نمی کنن و حق رو به تیم فامیکو دادن که میگه باید افزونه رو روی فرم خام وردپرسی نصب کنی واقعا آشغالن کل تیم ژاکت و فامیکو یعنی پولمونو می ریزیم تو جوب نه جواب در خور می دن نه رفتار درستی دارن نه محتواشون ارزشمنده حالا سوالی که دارم اینه که چطور میشه از تیم ژاکت شکایت کرد؟

خب محصولات ژاکت که بصورت مستقیم از سازنده تو سایت قرار داده نمیشن که

باید قبلش روشون کدهای سیستم آپدیت خودکار و لایسنس قرار بگیره و احتمالا همین کدها موجب این مشکل شدن

ولی درهر صورت باید پشتیبانی پاسخگو باشه و مشکل رو رفع کنه

لینک به ارسال
  • 3 ماه بعد...
در 28 دقیقه قبل، rezapj گفته است :

فعلا هم که من از راست چین خرید کردم و افزونه نال شده که پیش نیاز داره بدون اعلام خریدم و بعد از اینکه کاربردی نداشته بهم برکشت داده نمیشه وجه

اگه در توضیحات محصول ذکر نشده باشه طبق قوانین خودشون باید عودت بدن

لینک به ارسال

متاسفانه نمیدونم چرا مشتریانی که این آت آشغالا رو میخرن و میفهمن سرشون کلاه رفته ، بی خیال ماجرا میشن!

آقا اولا که نخرید... نخرید ... نخرید.... همیشه و همه جا به هرکی برسیم میگیم... کسی تا خودش شخصا این کلاه گشاد رو تجربه نکنه آروم نمیگیگیره... بعد هم خریدی؟، آقا  شکایت کنید دنبالش رو بگیرید تا بساط این کلاهبردارا جمع بشه. 

حوصله دادگاه بازی ندارین یا بنظرتون ارزش هم نداره، یه شکایت که توی همون ای نماد و ساماندهی که میتونین بزارین! 

همچنین گوگل بخشی داره برای نقض کپی رایت. البته متاسفانه نمیشه بدون اینکه صاحب اثر باشی یا نماینده باشی، گزارش بفرستی... ولی میتونین به صاحب اصلی این قالب ها و افزونه ها یه پیام ساده بدید و بگید از نام شما دارن سو استفاده میکنن و سر من کلاه گذاشتن. پیگیری قضایی ای در کار نیست. ولی صاحب اثر اگر به گوگل اعلام کنه، اون صفحات از نتایج گوگل حذف میشه. اگر اصرار به نقض کپی رایت داشته باشن هم سایت پنالتی میشه.

بالخره یجوری انتقامتون رو بگیرید:D پولتون از تو جوب پیدا نکردید که گردن این مفت خورا رو کلفت تر کنید که.

لینک به ارسال
  • 3 ماه بعد...

متاسفانه بنده به نظرات دوستان اهمیت ندادم و از ژاکت سه تا محصول خریدم به خاطر تخفیف. فقط این رو بگم بی مسئول ترین تیم هست. الان افزونه خریدم که تنظیماتش کار نمیکنه. ۵ ماهه فروشنده میگه صبور باشین. به ژاکت گفتم مرجوع میکنم ولی میگه صبور باش!!!!!!! ۵ ماه چیکار میکردم پس؟ الانم مرجوع نکردن و اونقدر کش دادن تا تاریخ پشتیبانیم تموم شد. فقط و فقط بلدن افزونه ها رو جمع کنن و روش لایسنس بزارن شروع کنن به فروختن.
به فروشنده دوبارخ پیام دادم گفته اجازه بدید دوباره برری کنم107107107107

ژاکت پیام داده محصول خارجیه و شما باید صبر کنین تا مشکل حل بشه. خب اگه منتظر بودم مشکل حل بشه که خودم افزونه نال شدم میتونستم پیدا کنم. چجوری این پولا رو میخورن؟
برای اینکه کسی فکر نکنه من با خصومت دارم این پیام رو مینویسم عکس میفرستم از تیکتهای پشتیبانی خودتون قضاوت کنین.

پیام پشتیبان بعداز ۵ ماه

پیام ژاکت

امیدوارم تصمیمات درستی بگیرین. بجز قالبهایی که شخصی شدن بقیه افزونه ها رو الکی از هیچ کدوم از این مارکتها نخرین. مخصوصا ژاکت که ……..

لینک به ارسال
  • 2 ماه بعد...

نکته مهم در مورد سایت ژاکت عدم درج دیدگاه های منفی هست

یعنی برای خرید یک محصول اصلا به دیدگاه ها نباید توجه کنید چون فیلتر شده هست و دیدگاه هایی که بازخورد منفی داره را درج نمی کنند.

پشتیبانی خود ژاکت هم کلا چیزی گردن نمی گیره و عملا از تخلفات قالب حمایت میکنه!

لینک به ارسال

اگر از نگاه بالا به موضوع نگاه کنیم، می بینیم در اینجا یک مشکل اساسی داریم:

گزینه مناسب دومی برای مشتریان وجود نداره. / یک راه هموار برای خرید محصولات نداریم / یک بستر خرید دوم و سالم وجود نداره که مثلا مستقیم از سایت خارجی خرید کنیم.

بعلاوه نیاز به محصولات فارسی داریم، چه گزینه ای داریم؟

بدون وجود گزینه دوم به عنوان راه حل مناسب، به دلیل وجود نیاز مشتری، این داستان باقی خواهد بود. / به نظر من این گفتگوها که نخرید نخرید نخرید، راه حل نمیشه برای مشتری های نیازمند.

لینک به ارسال
در 5 ساعت قبل، milad-day گفته است :

گزینه مناسب دومی برای مشتریان وجود نداره.

میشه از طریق وب سایت های واسط خرید کرد،

مشکل اصلی اینه که بسیاری از کاربران انتظار دارن یک سایت رو با 500 تومن هزینه بالا بیارن و ماهی 100 میلیو درامد داشته باشن

لینک به ارسال

@asadiy4n

ممنون از نظرتون، کدوم واسط منظورتونه؟

آیا قالب یا افزنه فارسی هم شامل میشه؟ درگاه ایرانی؟ ترجمه کامل فارسی؟ تقویم فارسی و ... چنین گزینه و بستری کجاست؟ من که نمی شناسم.

بایستی یک بستر باشه که محصولات فارسی ارائه بده. من که یافت نمی کنم / ناچارا افراد روی میارن به همین امثال ژاکت و راستچین

- بحث هزینه هم قبول دارم، این خودش مزیت رقابتی محسوب میشه. مثل هر محصول دیگری، هر کی ارزان تر دهد، خریدار دارد. ولی من سراغ هزینه هم نرفتم، گفتم اصلا مناسب و هموار برای خریداران، به جز همین سایت های مورد انتقاد موجود نیست.

لینک به ارسال

در این تایپیک  راجبش بحث شده،

سایت‌هایی وجود دارن که شما میتونید از طریق اون سایت ها محصولی رو از تم فارست و ... خریداری کنید

در واقع سایت با اکانت شما محصول رو خریداری میکنه و یک مبلغ اضافه هم بابت دستمزد خودش ( فک کنم 5٪ کل مبلغ )

در 7 ساعت قبل، milad-day گفته است :

آیا قالب یا افزنه فارسی هم شامل میشه؟ درگاه ایرانی؟ ترجمه کامل فارسی؟ تقویم فارسی و ...

خیر این موارد رو نداره ( البته به غیر از درگاه ایرانی ممکنه که داشته باشن )، و قطعا باید یک برنامه نویس ایرانی این موارد رو به افزونه اضافه کنه، مطمئنا هزینه هم در اینصورت بیشتر میشه

اینجاست که مشخص میشه هزینه های نگهداری از یک سایت کم نیست و اگر کسی قصد داره حرفه ای پیش بره باید هزینه کنه

بحث اینجاست که نمیشه به یک محصول نال که اتفاقا کدگذاری هم شده اعتماد کرد!

در 7 ساعت قبل، milad-day گفته است :

ولی من سراغ هزینه هم نرفتم، گفتم اصلا مناسب و هموار برای خریداران، به جز همین سایت های مورد انتقاد موجود نیست.

کلی عرض کردم

لینک به ارسال

@asadiy4n تشکر از توجه و دیدگاه هایی که درج می فرمایید.

نقل قول

بحث اینجاست که نمیشه به یک محصول نال که اتفاقا کدگذاری هم شده اعتماد کرد!

اتفاقا تمام چیزی که من دارم ذکر می کنم اینه که، نباید فقط در خصوص امنیت و نداشتن اعتماد به محصولات صحبت کرد و در کنارش مزایا، امکانات و راحتی هایی که این سایت ها فراهم می کنند رو نادیده گرفت.

این سایت ها مشکل و ایرادشون چیزی هست که می فرمایید، یعنی نمیشه بهشون اعتماد کافی داشت. اما چرا همچنان مشتری ها و مراجعین خودشون رو دارن؟

چون چند مزیت رو همراه خودشون برای خریداران به دنبال دارند:

1) قیمت ارزان

2) دسترسی ساده جهت خریداری

3) پشتیبانی (لااقل نسبی)

4) فارسی سازی (ترجمه فارسی، راستچین بودن، تقویم فارسی، درگاه ایرانی)

5) فضای رقابتی بین توسعه دهندگان و قدرت انتخابی که برای مشتری فراهم می کنند، امکان مقایسه

6) تنوع محصولات و امکان مقایسه بین شون بصورت مجتمع

و غیره

همچنین خود توسعه دهندگان هم مزیت این رو دارند که:

1) در محلی پر بازدید محصولات شون رو به فروش برسونند و درآمدزایی کنند

* سخن من اینه که، اینکه مدام دم از این زده میشه که نمیتوان به این محصولات اعتماد کرد، باعث نمیشه که همچنان مشتریان به سراغ این سایت ها نروند.

* به نظر من مسئله فقط بر سر عدم آگاهی نیست، خیلی از خریداران آگاهی هم دارند که این محصولات خطر امنیتی رو به دنبال دارند، ولی باز هم به سراغ خرید می روند. دلیلش مشخصه، مزایای موجودی که ذکر شد.

* اگر میخوایم مشتری ها و خریداران از این فضا دوری کنند، بایستی بستری فراهم بشه که مزایایی که این سایت ها فراهم می کنند برای آنها را، تا حدی شامل شوند. تا وقتی که چنین بستری با چنین مزایایی فراهم نیست، این سایت ها مشتریان خودشون رو خواهند داشت و این داستان ادامه داره.

* امیدوارم همه ی مخالفین این سایت ها در کنار هم جمع شوند، راهکاری عملی رو فراهم کنند / نظیر اعضای این انجمن، یا گروه وردپرس پارسی و ... | بعید می دونم بدون ایجاد یک بستر، تغییری رخ بده.

لینک به ارسال
  • 11 ماه بعد...

راستچین کلا که باک است.

توجه کنید کلمه استرداد فقط فریب عموم و چنین گزینه ای نداریم.

راستچین و توضیحات محصولات کاملا گمراه کننده میباشد.

راستچین نطرات اشغالات افز نه به هیچ وجه منتشر نمیکنند ، طبق نظر محصول خرید نکنید. اصلا ابدا.

پشتیبانی بسیار لجوج یک دنده ، نابلد  میباشند.

تجربه ما.

لینک به ارسال
در در ۱۴۰۱/۱/۲۴ در 11:11، milad-day گفته است :

@asadiy4n تشکر از توجه و دیدگاه هایی که درج می فرمایید.

اتفاقا تمام چیزی که من دارم ذکر می کنم اینه که، نباید فقط در خصوص امنیت و نداشتن اعتماد به محصولات صحبت کرد و در کنارش مزایا، امکانات و راحتی هایی که این سایت ها فراهم می کنند رو نادیده گرفت.

این سایت ها مشکل و ایرادشون چیزی هست که می فرمایید، یعنی نمیشه بهشون اعتماد کافی داشت. اما چرا همچنان مشتری ها و مراجعین خودشون رو دارن؟

چون چند مزیت رو همراه خودشون برای خریداران به دنبال دارند:

1) قیمت ارزان

2) دسترسی ساده جهت خریداری

3) پشتیبانی (لااقل نسبی)

4) فارسی سازی (ترجمه فارسی، راستچین بودن، تقویم فارسی، درگاه ایرانی)

5) فضای رقابتی بین توسعه دهندگان و قدرت انتخابی که برای مشتری فراهم می کنند، امکان مقایسه

6) تنوع محصولات و امکان مقایسه بین شون بصورت مجتمع

و غیره

همچنین خود توسعه دهندگان هم مزیت این رو دارند که:

1) در محلی پر بازدید محصولات شون رو به فروش برسونند و درآمدزایی کنند

* سخن من اینه که، اینکه مدام دم از این زده میشه که نمیتوان به این محصولات اعتماد کرد، باعث نمیشه که همچنان مشتریان به سراغ این سایت ها نروند.

* به نظر من مسئله فقط بر سر عدم آگاهی نیست، خیلی از خریداران آگاهی هم دارند که این محصولات خطر امنیتی رو به دنبال دارند، ولی باز هم به سراغ خرید می روند. دلیلش مشخصه، مزایای موجودی که ذکر شد.

* اگر میخوایم مشتری ها و خریداران از این فضا دوری کنند، بایستی بستری فراهم بشه که مزایایی که این سایت ها فراهم می کنند برای آنها را، تا حدی شامل شوند. تا وقتی که چنین بستری با چنین مزایایی فراهم نیست، این سایت ها مشتریان خودشون رو خواهند داشت و این داستان ادامه داره.

* امیدوارم همه ی مخالفین این سایت ها در کنار هم جمع شوند، راهکاری عملی رو فراهم کنند / نظیر اعضای این انجمن، یا گروه وردپرس پارسی و ... | بعید می دونم بدون ایجاد یک بستر، تغییری رخ بده.

چه خد ماتی ؟  بچز گرفتن پول مفت؟   مهندسی شده فقط چاپیدن مردم. 

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...