رفتن به مطلب

تمامی سوالات کاربران پیرامون بهینه سازی و سئو

ialireza

پست های پیشنهاد شده

از هر افزونه ای که استفاده میکنید بررسی کنید ببینید توی تنظیماتش چه چیزی رو به عنوان عنوان صفحه قرار میده .

اگر از افزونه seo استفاده نمیکنید فایل header.php رو باز کنید ببینید در تگ title چه کدی قرار گرفته .

کد زیر

<title><?php global $page, $paged; wp_title( '', true, 'right' ); bloginfo( 'name' ); $site_description = get_bloginfo( 'description', 'display' ); if ( $site_description && ( is_home() || is_front_page() ) ) echo " | $site_description"; ?></title>

----

یک سوال من این نوشته را از قسمت پیج اسپید گوگل دریافت کردم معناش چیه؟تصویرش هم ضمیمه کردم!

Snap1.jpg

لینک به ارسال

کد زیر

<title><?php global $page, $paged; wp_title( '', true, 'right' ); bloginfo( 'name' ); $site_description = get_bloginfo( 'description', 'display' ); if ( $site_description && ( is_home() || is_front_page() ) ) echo " | $site_description"; ?></title>

----

یک سوال من این نوشته را از قسمت پیج اسپید گوگل دریافت کردم معناش چیه؟تصویرش هم ضمیمه کردم!

Snap1.jpg

منظورش این هست که شما بجای استفاده از تعداد زیادی تصویر از یک تصویر استفاده کنید و همه اون تصاویر را در یک تصویر جای بدید. این کار را با خاصیت css sprites می توانید پیاده سازی کنید.

لینک به ارسال

من ساختار لینک هام را به زیر تغییر دادم حالا میخوام با ابزار وبمستر آدرس های قدیمی رو حذفشون کنم اما چطوری؟

/%post_id%-%postname%/

لینک به ارسال

کد زیر

----

Snap1.jpg

منظورش این هست که شما بجای استفاده از تعداد زیادی تصویر از یک تصویر استفاده کنید و همه اون تصاویر را در یک تصویر جای بدید. این کار را با خاصیت css sprites می توانید پیاده سازی کنید.

لینک به ارسال

پيرو سخنان سعيد عزيز ساده ترين راه براي اينكار استفاده از سايت http://csssprites.com/ هست

لینک به ارسال

کد زیر

دوستان میشه راهنماییم کنید؟

میخوام که نام سایت از نام مطلب در گوگل و هنگام ایندکس شدن نباشه!

لینک به ارسال

حقیقتش من زیاد php بلد نیستم . اما حدودی میدونم که این کد میاد عنوان صفحه رو با عنوان سایت در کنار هم قرار میده . اگر از افزونه seo مثل all in one استفاده کنید میتونید مشخص کنید عنوان سایت رو در ادامه مطالبتون نیاره . این کد php رو هم تست کنید .

<title><?php if (is_home () ) { bloginfo('name'); } elseif ( is_category() ) { single_cat_title(); echo ' - ' ; bloginfo('name'); }
elseif (is_single() ) { single_post_title(); }
elseif (is_page() ) { bloginfo('name'); echo ': '; single_post_title(); }
else { wp_title('',true); } ?></title>

لینک به ارسال

کدی که دادید کار من را درست کرد اما تیتل صفحه اصلی را خراب کرد

منظورم اینه که قبلا تیتل :

وبلاگ نویسان | مرجع وبلاگ نويسان

بود ولی حالا شده وبلاگ نویسان خالی!

لینک به ارسال

تست کنید

<title><?php if (is_home () ) { bloginfo('name'); echo '|'; bloginfo('description'); } elseif ( is_category() ) { single_cat_title(); echo ' - ' ; bloginfo('name'); }
elseif (is_single() ) { single_post_title(); }
elseif (is_page() ) { bloginfo('name'); echo ': '; single_post_title(); }
else { wp_title('',true); } ?></title>

لینک به ارسال

یه سوال

الان اینطوری شده:

<title>وبلاگ نویسان|مرجع وبلاگ نويسان</title>

خوب نباید بین کلمه و | فاصله باشه؟ چطوری توی اون کد بالا فاصله ایجاد کنم؟

لینک به ارسال

توی html برای فاصله از کد زیر استفاده میشه :

امتحان کنید ببینید اینجا هم جواب میده یا نه .

لینک به ارسال
  • 5 هفته بعد...

خوب دوستان نظرتون چیه تمام سی اس اس های قالبم را در یک فایل قرار بدم؟

سایتهایی هستند به نام Unused CSS که سایت خودتون اگر چک کنید میبینید در صفحات CSSهای زیادی بی‌استفاده هستند

بخواهید بهینه کار کنید باید برای هر نوع فایل یا صفحه یک CSS بنویسید

لینک به ارسال

الان من 4تا فایل سی اس اس برای پوسته هم هستش

و سه تا برای افزونه

حالا من تمام اینها را بریزم توی فایل سی اس اس قالبم؟

میشه یه فشرده ساز سی اس اس معرفی کنید/

لینک به ارسال

الان من 4تا فایل سی اس اس برای پوسته هم هستش

و سه تا برای افزونه

حالا من تمام اینها را بریزم توی فایل سی اس اس قالبم؟

میشه یه فشرده ساز سی اس اس معرفی کنید/

همین طور که گفتم یکی کردن فایلهای CSS کار درستی نیست

در اینترنت جستجو کنید Minify CSS

http://www.minifycss.com/

لینک به ارسال

ولی من هرچی مقاله و مجله تا حالا خوندم

گفتند که بهتره چون یه بار توسط مرورگر فراخوانی میشه و یکی فایل بیشتر نیستش!

دلیل مخالفت شما با اینکار چیه؟

لینک به ارسال

دوستان من افزونه WP Minify را نصب کردم

و وقتی سرعت سایت خودم را دیدم،شاخ در آوردم

post-848-0-26415500-1366045970_thumb.jpg

خوب نمره شده آ ولی سرعت شده 12 ثانیه

بعد کش مرورگر را خالی کردم و سایتم را دیدم،دیدم همه چیز خراب شده!! تو عکس بالا هم عکس سایتم را میتونید ببینید

چرا این افزونه سایت را اینطوری میکنه!؟

لینک به ارسال

سایتهایی هستند به نام Unused CSS که سایت خودتون اگر چک کنید میبینید در صفحات CSSهای زیادی بی‌استفاده هستند

بخواهید بهینه کار کنید باید برای هر نوع فایل یا صفحه یک CSS بنویسید

مانند سایت زیر

http://unused-css.com/

ولی من هرچی مقاله و مجله تا حالا خوندم

گفتند که بهتره چون یه بار توسط مرورگر فراخوانی میشه و یکی فایل بیشتر نیستش!

دلیل مخالفت شما با اینکار چیه؟

اگر اشتباه نکنم به علت افزایش حجم و بی استفاده بودن بسیاری از کدها در سایر صفحات این کار اشتباست.

برای بهینه و سبک بود بهتره اشتراک صفحات مانند هدر و فوتر و... در یک فایل سی اس اس و برای سایر اجزا در فایل جدا قرار بگیرد.

مثلا اگر کدهای صفحه اصلی بجز بخش هدر و فوتر در صفحه پست ثابت استفاده نداشته باشد بهتره فایلهاشون رو از هم جدا میکنیم.

اگر انواع پوسته رو مشاهده کرده باشید بهتر متوجه میشید....

لینک به ارسال

من که فقط میخوام فایل سی اس اس اصلیم و منوی سایت را یکی کنم ولی هر کار میکنم خراب میشه!

چرا؟

<link rel="sty
lesheet" type="text/css" media="all" href="http://4blogers.com/wp-content/themes/4B/style.css" />
<link rel="stylesheet" type="text/css" media="all" href="http://4blogers.com/wp-content/themes/4B/files/css/superfish.css" />

لینک به ارسال

دوستان من افزونه WP Minify را نصب کردم

و وقتی سرعت سایت خودم را دیدم،شاخ در آوردم

post-848-0-26415500-1366045970_thumb.jpg

خوب نمره شده آ ولی سرعت شده 12 ثانیه

بعد کش مرورگر را خالی کردم و سایتم را دیدم،دیدم همه چیز خراب شده!! تو عکس بالا هم عکس سایتم را میتونید ببینید

چرا این افزونه سایت را اینطوری میکنه!؟

این رو مستقیم با یک منبع قرار میدم

http://wpu.ir/sd7wq

فشرده سازی یعنی نادیده گرفتن برخی از حالات ، ویژگی ها ( که می تونه شامل قسمت غیر فعال برنامه یا قسمت های دیگه باشه ....) . بسته به متد فشرده سازی امکان بروز خطا جود داره

بفرض در فشرده سازی jvavsctript بعد از فشرده امکان داره در لود برخی توابع (فراخوانی) دچار مشل بشیم .

بفرض در فشرده سازی CSS بعد از فشرده سازی امکان داره در لود استایل و خصوصیتها یکی از پارامترها از بین رفته باشه

ولی امکان خطا در فشرده سازی کمه و خصلت خوبش سرتر از خصلت بدشه..

لینک به ارسال

ولی دوست عزیز

این افزونه تمام ویژگی ها را بیخیال شده بود

و ظاهر سایت را .....

افزونه ای مشابه میشناسید که عملکرد بهتری داشته باشه؟

لینک به ارسال

قبلا در الکسا بخش ساب دامین سایتم در صدی رو بعنوان بازدید کننده سایت داشت

اما از زمانی که ساب دامین رو توسط انتقال دهنده از نوع 301 به یک صفحه دیگر ارجا میدم

دیگه در الکسا خبری از بازدیدکننده ساب دامین نیست

و حتی 303 رو هم امتحان کردم باز هم درست نشد

آیا مشکل از انتقال دهنده هست

یا اینکه چون ساب دامین رو بعنوان یک سایت مستقل قرار دادم اینطور شده

سایت مستقل یعنی فروم را یک دامین مستقل در هاست تنظیم کردم

با تشکر

لینک به ارسال

قبلا در الکسا بخش ساب دامین سایتم در صدی رو بعنوان بازدید کننده سایت داشت

اما از زمانی که ساب دامین رو توسط انتقال دهنده از نوع 301 به یک صفحه دیگر ارجا میدم

دیگه در الکسا خبری از بازدیدکننده ساب دامین نیست

و حتی 303 رو هم امتحان کردم باز هم درست نشد

آیا مشکل از انتقال دهنده هست

یا اینکه چون ساب دامین رو بعنوان یک سایت مستقل قرار دادم اینطور شده

سایت مستقل یعنی فروم را یک دامین مستقل در هاست تنظیم کردم

با تشکر

احتمالا به خاطر همون انتقال هست

تمام درخواستها منتقل میشوند . در نتیجه در سابدامین سایتی نیست که الکسا بگیره

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...