رفتن به مطلب

تمامی سوالات کاربران پیرامون بهینه سازی و سئو

ialireza

پست های پیشنهاد شده

سلام يه چيزي كه درباره علامت سوال در كدها گفته بوديد چي بود؟

من درست متوجه نشدم.

الان آدرس تموم پست هام ؟ داره.

مثلا

http://www.alamooti.ir/?p=65

بايد چكار كنم؟

ممنون

در تنظیمات > پیوند یکتا

میتوانید قالب لینک را تغییر دهید

لینک به ارسال

زدم دلخواه
/%post_id%

دقت داشته باشید که اگر قبلاً از یک پیوند یکتای دیگه ای استفاده میکردید این کار باعث میشه لینک هاتون شکسته بشه و 404 بده که خیلی واستون بد میشه . اما اگر از سیستم لینک پیش فرش میرید موردی ایجاد نمیکنه .

لینک به ارسال

فکر نکنم مشکلی پیش بیاد . چون اون لینک های قبلی هم کار میکنن و فقط ریدایرکت میشن . پست های قبلی تون رو توی گوگل سرچ کنید و بر روی لینک هاش کلیک کنید ببینید به سایتتون منتهی میشه یا 404 میده . به احتمال 99 درصد باید به سایتتون منتهی بشه

لینک به ارسال

سلام. جناب مهندس یار توی این تاپیک نواقص سایتمو بهم گفت ولی این موارد زیر رو متوجه نشدم:

1- عکس هاتون اصلاًً بهینه نیستند تقریباً 500 کیلوبایت از حجم صفحه رو میتونید با بهینه سازی عکس ها کم کنید .

عکسهارو چجوری بهینه کنم؟

2- سایت مپتون مشکل داره و کار نمیکنه . بررسی کنید .

ولی سایت مپ من که کار میکنه!!!! http://www.morahem.com/majale/sitemap.xml

3- نسبت متن به html در سایت شما در حدود 8 درصده که بسیار کم هست . نوشته های سایت رو بیشتر کنید .

اینو که اصلا متوجه نشدم هرجوری نگاش میکنم محبت کنید و بیشتر توضیح بدید دعاگو هستم

4- تعداد ایندکس هاتون بسیار پایین هست . کمتر از انگشتان یک دست . یکم به این گوگل بیچاره اهمیت بدید

من متوجه نشدم تعداد ایندکس هام کمتر از انگشتان دسته یعنی کمتر از 10 تا!!!!! من که توی گوگل مطالب سایتم رو سرچ میکنم که خب ایندکس شدن! روی لینک زیر رکلیک کنید لطفا...

site:http://www.morahem.com

5- قالبتون هم که 130 تا ارور داره .

و این هم چطوری بفهمم این 130 تا ارور کجا هستند و چجوری باید رفعشون کنم!!!! منتظر یاری سبزتون هستم. مرسی

پ.ن : دلم خوش بود سایت دارم ولی جوری که معلومه با گاری فرقی نداره!!!!

لینک به ارسال

عکسهارو چجوری بهینه کنم؟

با استفاه از فتوشاپ یا سایت های زیر

kraken.io و www.smushit.com و ...

و این هم چطوری بفهمم این 130 تا ارور کجا هستند و چجوری باید رفعشون کنم!!!! منتظر یاری سبزتون هستم. مرسی

با این سایت www.validator.w3.org قالب را چک کنید و برای رفع مشکلات هم به این تاپیک سر بزنید مشكلات و سوالات رفع ارورهاي قالب در W3C

لینک به ارسال

سلام

ببخشید من یه سوالی داشتم پیرامون لینکدار کردن عکسها در مطالب

میخواستم ببینم اگه عکسهای مطالب سایتم رو به آدرس اصلی یعنی صفحه اول لینک کنم مشکلی پیش میاد؟

از نظر سئو منفی هست یا مثبت؟

لینک به ارسال
از نظر سئو منفی هست یا مثبت؟

این مورد نسبی هست . نمیشه گفت مثبت یا منفی . ممکنه بعضی جاها مثبت بشه بعضی جاها منفی .

در صورتی یک لینک به صفحات دیگه بدید که مطمئن باشید کلمات کلیدی لینک شده (در عکس ها alt نقش توضیحات را دارد) در صفحه مورد نظر شما (صفحه ای قراره لینک به اونجا منتهی بشه) هم وجود داشته باشه و دو صفحه دارای کلمات کلیدی یکسان و هم موضوعی باشن .

فکر میکنم بهترین راه اینکه که عکس ها رو به خود مطلب لینک لینک کنید .

لینک به ارسال

فکر میکنم alt مهمتر باشه . چون اکثر سئو چکر ها بررسی میکنن ببینن چند تا عکس شما alt نداره . طبق اون به شما امتیاز منفی میدن . البته سعی کنید از هر دو اونها استفاده کنید alt , title

لینک به ارسال
  • 3 هفته بعد...

سلام

چندتا سوال در باره سئو فتوبلاگ داشتم.

اندازه عکس ها چقدر باشه؟ مخصوصا عرضشون.

زیر عکس ها آدرس سایتو بزنم یا نه ؟

اگه بله بزرگ باشه یا کوچیک؟

ممنون

لینک به ارسال

سلام

چندتا سوال در باره سئو فتوبلاگ داشتم.

اندازه عکس ها چقدر باشه؟ مخصوصا عرضشون.

زیر عکس ها آدرس سایتو بزنم یا نه ؟

اگه بله بزرگ باشه یا کوچیک؟

ممنون

اندازه عكس ها نبايد زياد بزرگ باشد به گونه اي كه سبب تاخير در لود شود . عكس ها بايد تا حد امكان فشرده و كم حجم شده باشند .

بهتر است زير عكس ها واتر مارك زده شود چرا كه عكس ها اكثرا كپي هستن و شايد با تغيير يك قسمت از عكس سر ربات گوگل كلاه برود ! به هر حال اين چيز اثبات شده اي نيست و فقط تجربه شخصي بود ... البته واترمارك نبايد زياد بزرگ باشد به گونه اي كه بيننده اذيت شود !

لینک به ارسال

ممنون

ابعاد عکس ها رو تو پست ها میشه مشخص کرد.

اما سایت های تست، از بقیه ی عکسهای قالب هم ایراد میگیرن که چرا ابعادش مشخص نیست.

مثلا هدر که نمیدونم چطور ابعادشو مشخص کنم.

ممنون

لینک به ارسال

ممنون

ابعاد عکس ها رو تو پست ها میشه مشخص کرد.

اما سایت های تست، از بقیه ی عکسهای قالب هم ایراد میگیرن که چرا ابعادش مشخص نیست.

مثلا هدر که نمیدونم چطور ابعادشو مشخص کنم.

ممنون

در تگ مورد نظر اضافه كنيد

width="مقدارpx" height="مقدارpx"

لینک به ارسال

فکر میکنم نیازی به قرار دادن px در کد بالا نیست . فقط عدد هم قرار بدید کافیه . بعضی از چک کننده ها گذاشتن px رو خطا میگیرن . نمونشو فکر کنم چند وقت پیش یکی از دوستان مطرح کردند .

لینک به ارسال

باسلام

دوستان منکه آخرش نفهمیدم گوگل چه پدر کشتگی با من...داره

ورودیهام سقوط کرد،کاری نتونستم بکنم

حالا نوبت ایندکس شدن مطالب سایتم هستش!

الان چهار روزه که مطالبی را که منتشر کردم را ایندکس نکرده!

---

خداوکیلی یه راه درست بهم پیشنهاد کنید :(

لینک به ارسال

باسلام

دوستان منکه آخرش نفهمیدم گوگل چه پدر کشتگی با من...داره

ورودیهام سقوط کرد،کاری نتونستم بکنم

حالا نوبت ایندکس شدن مطالب سایتم هستش!

الان چهار روزه که مطالبی را که منتشر کردم را ایندکس نکرده!

---

خداوکیلی یه راه درست بهم پیشنهاد کنید :(

بهتره عجله نكنيد بلاخره ايندكس ميشه ...

البته سرعت ايندكس بستگي به قدرت سايت (به تعبير من!) و البته تجربه بات از سايت ربط داره مثلا همين انجمن چون بات هاي گوگل فهميدن مرتبا بروز ميشه خيلي بهش سر ميزنن و پست ها در كمتر از يك دقيقه ايندكس ميشه ! قدرت سايت هم از عامل هاي مختلفي تشكيل شده مثلا تعداد بك لينك و داشتن سايت مپ و ...

لینک به ارسال

واقعا شرمنده!

یه حماقت کوچیک کردم،که بهرته در موردش نگم،دوستان مطالبم به خوبی ایندکس میشه!-

----

دوستان من وقتی نام موضوعات وبسایتم را داخل گوگل مشاهده میکنم،نام سایت به آخر آنها اضافه شده(مثل تصویر زیر)

خوب چطوری میتونم نام سایت را حذفش کنم و فقط نام پست در گوگل ایندکس بشه؟

post-848-0-38919400-1363023751_thumb.jpg

لینک به ارسال

اگر از all in one seo pack استفاده می کنید تو تنظیماتش میتونید تایتل مطالبتون رو تغییر بدید طوری که عنوان بلاگ توش نباشه . در سایر افزونه های سئو هم این مورد رو چک کنید

لینک به ارسال

سلام

منم شبیه همین مشکلو دارم

http://www.google.com/webhp?hl=fa#hl=fa&site=webhp&q=site:www.alamooti.ir+%D8%B9%DA%A9%D8%B3&oq=site:www.alamooti.ir+%D8%B9%DA%A9%D8%B3&gs_l=serp.3...16924.23245.9.24277.0.0.0.0.0.0.0.0..0.0...0.0...1c.1.5.serp.u916qXPTRPc&bav=on.2,or.&bvm=bv.43287494,d.bGE&fp=769f715879110c2b&biw=1366&bih=638

تو قسمت توضیحات، زیر هر لینک، نام نویسنده و آمار بازدید و ... نشون میده.

من از all in one seo pack استفاده میکنم

ممنون

لینک به ارسال

اگر از all in one seo pack استفاده می کنید تو تنظیماتش میتونید تایتل مطالبتون رو تغییر بدید طوری که عنوان بلاگ توش نباشه . در سایر افزونه های سئو هم این مورد رو چک کنید

من از این پلاگین استفاده نمیکنم!

راه حل دیگری نیستش؟

لینک به ارسال

از هر افزونه ای که استفاده میکنید بررسی کنید ببینید توی تنظیماتش چه چیزی رو به عنوان عنوان صفحه قرار میده .

اگر از افزونه seo استفاده نمیکنید فایل header.php رو باز کنید ببینید در تگ title چه کدی قرار گرفته .

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...