رفتن به مطلب

تمامی سوالات کاربران پیرامون بهینه سازی و سئو

ialireza

پست های پیشنهاد شده

با سلام

به تازگی تاپیکی ایجاد شده است با نام راهنمای کامل بهینه سازی سایت و افزایش سئو با توجه به آموزشی بودن آن تاپیک و اینکه 100% سوالاتی برای دوستان در رابطه با محتوای آن موضوع پیش می آید ، برای حفظ نظم آن تاپیک لطفا تمامی سوالات خودرا در این تاپیک مطرح کنید.

لینک به ارسال

سلام

بنده برای کش مرور گر این کد رو استفاده کردم اما متسفانه ارور 500 ( internal server error ) داد.

## EXPIRES CACHING ##ExpiresActive OnExpiresByType image/jpg "access plus 1 year"ExpiresByType image/jpeg "access plus 1 year"ExpiresByType image/gif "access plus 1 year"ExpiresByType image/png "access plus 1 year"ExpiresByType text/css "access plus 1 month"ExpiresByType application/pdf "access plus 1 month"ExpiresByType text/x-javascript "access plus 1 month"ExpiresByType application/x-shockwave-flash "access plus 1 month"ExpiresByType image/x-icon "access plus 1 year"ExpiresDefault "access plus 2 days"## EXPIRES CACHING ##

لینک به ارسال

همینطور توی فایل کپی کردید؟

نه انجوری :

## EXPIRES CACHING ##
ExpiresActive OnExpiresByType image/jpg "access plus 1 year"
ExpiresByType image/jpeg "access plus 1 year"
ExpiresByType image/gif "access plus 1 year"
ExpiresByType image/png "access plus 1 year"
ExpiresByType text/css "access plus 1 month"
ExpiresByType application/pdf "access plus 1 month"
ExpiresByType text/x-javascript "access plus 1 month"
ExpiresByType application/x-shockwave-flash "access plus 1 month"ExpiresByType image/x-icon "access plus 1 year"ExpiresDefault "access plus 2 days"
## EXPIRES CACHING ##

لینک به ارسال

البته منم کپی کردم و مشکلی نداشتم و کد مشکلی نداره

شاید مشکل از چیز دیگه ای مثل سرور ... باشه ^_^:rolleyes: وگرنه من که مشکلی نداشتم

لینک به ارسال

اقا راستش اینا رو اون داشمون بهم گفت تو اون تاپیک من که هیچکدو مرو بلد نیستم درست کنم ... هرکدوم که بده و و ایشون گفتن پاینه !! بگید راه حلشو که باید چیکا کنم درس شه !!

در مورد سایت zabbin

به نظر من :

1- سایت شما در دیتاسنتر ناشناخته ای میزبانی میشه (حداقل من نمیشناسمش :ph34r: ) با این اسم Iceland Reykjavik Opin Kerfi Ehf و آی پی 94.142.155.63 که 128 سایت رو در کنار سایت شما میزبانی میکنه

2- سایت شما با سرعت خوبی برای من باز شد . پینگ سایت هم مناسب بود اما من در چند مرحله که چک کردم با ارور مواجه شدم و گاهی Response time بالا بود . شما هم مرتب چک کنید و اگر دیدید اوضا همیشه به همین منواله سعی کنید میزبان بهتری رو انتخاب کنید .

http://host-tracker.com/check_res_ajx/11937199-0/
http://host-tracker.com/check_res_ajx/11937211-0/

3- از phpthumb برای عکس هاتون توی قالب استفاده میشه . من زیاد با این افزونه (اسکریپت) موافق نیستم . مثلاً باعث شده شما چند تا 404 در قسمت پایین سایتتون داشته باشید که حاصل لود نشدن عکسه .

4- قسمت تماس با ما و نقشه سایت به صفحات مناسبی نمیره . سعی کنید این صفحات رو کامل کنید .

5- تعداد 8 خطای 404 در قالبتون هست که باعث شده سرعت لود سایتتون بره بالا . اما در عین حال با حجم قالب 280 کیلوبایت و 40 درخواست سایتتون جزو سایت های سبک محسوب میشه

6- در حدود 10 عکس دارید سایزبندی نشدن . سعی کنید عکس قالبتون رو سایز بندی کنید

7- شما از افزونه pagenavi استفاده می کنید که css مخصوص به خودش داره . سعی کنید کدهای این فایل رو در css اصلیتون بزارید و از لود این فایل جلوگیری کنید .

8- 18.6kB از 25.6kB شیوه نامه سایتتون رو در صفحه اصلی استفاده نکردید . میتونید css این صفحه رو جداگانه قرار بدید و یا کدهای اضافی که در این قالب استفاده نمیشه رو از css سایتتون حذف کنید .

9- از خاصیت کش و minify بخوبی استفاده کردید .

10- 9 فایل جاوا اسکریپت دارید که بهتره اونا رو در فوتر لود کنید .

11- در کدهای html شما 17 ارور وجود داره

12- روی قالبتون یکم کار کنید و ابزارک ها رو در موقعیت مناسبی فراخوانی کنید تا ظاهر سایت شکیل تر به نظر برسه . در حال حاضر فکر میکنم سایدبارهای سمت راست و چپ خالی هستند و فوتر سایت تقریباً با اطلاعات تکراری شلوغ شده .

اطلاعات بیشتر

http://gtmetrix.com/reports/www.zabbin.ir/Smon7HU7

لینک به ارسال

دوستان لطفا لینک مقالات فارسی و انگلیسی خوب در مورد over optimization seo را بگذارید.

اگر زحمتی هم نباشه به صورت خلاصه با اولویت ترین المان ها در سئو سایت را بگویید.

لینک به ارسال

شما گفتيد كه براي فعال سازی GZIP ميتونيم كدش را htaccess قرار بديم.

حالا من توي سي پنلم htaccess را سرچ كردم،چندين فايل htaccess آورد،كدومش منظور شماست؟

براي دسترسي به اين فايل،آدرسش در سي پنل چطوريه؟

كدهايي را كه داديد در آخرش اضافه كنيم؟

باتشكر

لینک به ارسال

دوستان لطفا لینک مقالات فارسی و انگلیسی خوب در مورد over optimization seo را بگذارید.

اگر زحمتی هم نباشه به صورت خلاصه با اولویت ترین المان ها در سئو سایت را بگویید.

http://www.seomoz.org/blog/6-changes-every-seo-should-make-before-the-over-optimization-penalty-hits-whiteboard-friday

شما گفتيد كه براي فعال سازی GZIP ميتونيم كدش را htaccess قرار بديم.

حالا من توي سي پنلم htaccess را سرچ كردم،چندين فايل htaccess آورد،كدومش منظور شماست؟

براي دسترسي به اين فايل،آدرسش در سي پنل چطوريه؟

كدهايي را كه داديد در آخرش اضافه كنيم؟

باتشكر

اونی که توی روت سایت شماست.

لینک به ارسال
  • 2 هفته بعد...

مطمئناً صفحه اصلی دستخوش تغییر میشه و با نصب افزونه ها و . . . اعداد تغییر میکنه

لینک به ارسال

سایت من از گوگل تغریبا روزی 80 تا ورودی داره ولی از bing,yahoo و ... کمتر از 5 تا ورودی داره. چجوری می تونم ورودی های موتور های جستجوی دیگه رو هم بالا ببرم؟

لینک به ارسال

سایت من از گوگل تغریبا روزی 80 تا ورودی داره ولی از bing,yahoo و ... کمتر از 5 تا ورودی داره. چجوری می تونم ورودی های موتور های جستجوی دیگه رو هم بالا ببرم؟

عادیه داداش !! الان همه از جست و جو گوگل استفاده میکنن و این عادیه که رودی گوگلتون باید بیشتر باشه !

لینک به ارسال

عادیه داداش !! الان همه از جست و جو گوگل استفاده میکنن و این عادیه که رودی گوگلتون باید بیشتر باشه !

شما درست می گید. ولی بالاخره روزی دست کم 10000 بار از موتور های جستجوی دیگه هم استفاده می شه که اگر در اون سایت ها هم در صفحات اول جستجو باشیم ورودی بهتر است.

لینک به ارسال

عنوان تاپیک "تمامی سوالات کاربران پیرامون بهینه سازی و سئو" هست و تا الان یا سوالات زیاد ربطی به سئو نداشته و یا اگر هم مربوط بوده، بی پاسخ مونده.

فکر کنم مناسب تر باشه که دوستان مشکلاتشونو در زمینه ی سئو به طور مشخص و دقیق و با ذکر نشانی سایتشون مطرح کنند تا به صورت موردی بررسی بشه

مثلاً: مواردی مانند اعتبار سنجی کدنویسی و یا کش و یا بارگذاری و سایر فکر نمی کنم ربط مستقیمی به این تاپیک داشته باشه؛ اگر هم داره منو ارشاد کنید - لطفاً

لینک به ارسال
به نظرتون چیکارش کنم ؟ میشه خودت یه بار تست بگیری بگی ؟

تمامی مسائل بهینه سازی رو در حد توانم در تاپیک های مربوطه شرح دادم . میتونید از اونها برای بهینه سازی سایت استفاده کنید

ببینید این موضوع تا حدودی طبیعی هست . اکثر کاربران ایرانی و جستجو های فارسی از طریق گول انجام میشه و ایرانی ها کمتر سرغ یاهو میرن . اما برای اینکه بتونید سایت خودتون رو برای موتورهای جستجوی دیگه مثل بینگ و یاهو هم بهینه کنید باید سایت رو در وب مستری اونها هم ثبت کنید و به همون اندازه که به گوگل اهمیت میدید به یاهو هم اهمیت بدید .

لینک به ارسال
  • 2 هفته بعد...

سلام

مدت زیادیه که دنبال فایل htaccess میگردم تا کش مرورگر رو فعال کنم.

ولی با فایل منیجر های 1 و 3 هاست و فایل زیلا هرچی گشتم پیداش نکردم.

اگه ممکنه بفرمایید با فایل زیلا چجوری میشه فایل های هیدن رو دید؟

ممنون

لینک به ارسال

بطور پیشفرش فایل های مخفی رو نشون میده - اما منو: Server - Force showing hidden files

و در: Edit - Settings - File Types - Treat dotfiles as ASCII file

لینک به ارسال

ممنون

اگه ممکنه بفرمایید اسم کامل فایل htaccess چیه و باید کجا باشه؟

ممکنه اصلا نداشته باشم؟

ممنون آوزش نصبشو پیدا کردم

ویرایش شده توسط np.1400
لینک به ارسال

htaccess نیاز به نصب نداره، این فایلی که شامل تنظیمات آپاچی هست و نام کاملش به صورت زیر هست:

.htaccess

لینک به ارسال

من هر جوری گشتم پیداش نکردم

به خاطر همین رفتم یه دونه ساختم

فقط نقطه باید اولش باشه یا آخرش؟

برا من آخره

لینک به ارسال

البته این فایل هیدن هست و توی سی پنل برای این که ببینید این فایلو وقتی روی دکمه File Manager کلیک می کنید با تیک Show Hidden Files (dotfiles). رو بزارید.

همچنین نقطه اول این فایل است.

لینک به ارسال

اگر این فایل در روت سایت نبود خودتون میتونید بسازید . در اصل میشه گفت این فایل اسم نداره و پسوند فایلش htaccess هست .

لینک به ارسال

سلام يه چيزي كه درباره علامت سوال در كدها گفته بوديد چي بود؟

من درست متوجه نشدم.

الان آدرس تموم پست هام ؟ داره.

مثلا

http://www.alamooti.ir/?p=65

بايد چكار كنم؟

ممنون

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...