رفتن به مطلب

سوال | pdo یا mysqli در php7.1

پست های پیشنهاد شده

ضمن عرض سلام و وقت بخیر

یک توضیحی درباره pdo و mysqli بدین

من یک سایت تازه تاسیس دارم ، php رو گذاشتم روی 7.1

البته 7.0 هم موجوده ، در ماژول ها mysqli تیک نخورده بصورت پیش فرض!

آیا پلاگین های بروز مخزن هم از pdo برای ارتباط با دیتابیس استفاده میکنن؟

بهتره تیک mysqli رو بزنم یا نه؟ تصویر ضمیمه شد

02590136352218928791.jpg

لینک به ارسال

سلام و درود

نقل قول

یک توضیحی درباره pdo و mysqli بدین

MySQLi و PDO دو روش موجود برای اتصال به دیتابیس MySQL هستن.

نکته ای که وجود داره اینه که در وردپرس تمامی اتصال ها به دیتابیس به وسیله MySQLi پیاده شده و بدون فعال سازی ماژول MySQLi اصلا وردپرس کار نمیکنه.

موفق باشید

لینک به ارسال
در 47 دقیقه قبل، mehran-b گفته است :

سلام و درود

MySQLi و PDO دو روش موجود برای اتصال به دیتابیس MySQL هستن.

نکته ای که وجود داره اینه که در وردپرس تمامی اتصال ها به دیتابیس به وسیله MySQLi پیاده شده و بدون فعال سازی ماژول MySQLi اصلا وردپرس کار نمیکنه.

موفق باشید

سلام ، ممنونم

خیر ، اینطور نیست ، در سورس وردپرس شرطی وجود داره که اگر php 5.3 به پایین بود mysqli و درغیر اینصورت pdo . فکر کنم دو سال هست

مستندات در مخزن اینطور نوشته:

MySQLnd will most likely be the database driver for both the PDO MYSQL extension and mysqli extension in PHP 5.3. It is still under development, but there are currently releases for the mysqli extension. Link

لینک به ارسال
در ۱ ساعت قبل، nazanin123 گفته است :

سلام ، ممنونم

خیر ، اینطور نیست ، در سورس وردپرس شرطی وجود داره که اگر php 5.3 به پایین بود mysqli و درغیر اینصورت pdo . فکر کنم دو سال هست

MySQLnd will most likely be the database driver for both the PDO MYSQL extension and mysqli extension in PHP 5.3. It is still under development, but there are currently releases for the mysqli extension. Link

درود بر شما

منظور این پاراگرافی که اشاره کردید این چیزی که گفتید نیست.

البته چون من خودم هم مسلط به انگلیسی نیستم دقیق منظورش رو متوجه نشدم.

بنده تمامی سورس وردپرس رو حداقل 3 4 بار مشاهده کردم و اثری از کلاس PDO در سورس وجود ندارد در نتیجه غیر ممکنه که وردپرس از PDO استفاده کنه.

راه تستش هم سادست میتونید وردپرس بریزید و ماژول MySQLi رو خاموش کنید و مشاهده میکنید که وردپرس ارور میده.

موفق باشید

لینک به ارسال

PDO : سرعت و امنیت بالاتری نسبت به کانکشن‌های دیگه داره؛ کما اینکه میشه بدون تغییر کوئری‌ها(حداقل با کمترین تغییر) نوع دیتابیس رو عوض کرد.

MySqli : سرعت و امنیت بالاتری نسبت به کانکشن mysql داره و ویزگی متمایز آن با کانکشن Mysql پشتیبانی از رویه برنامه نویسی شی گرا و فانکشنال هست و فقط هم در پایگاه داده MySQL میشه ازش استفاده کرد.

با توجه به اینکه وردپرس فقط از پایگاه داده Mysql پشتیبانی میکنه استفاده از PDO ضرورتی نداره! و می‌بایست حتما اکستنشن Mysqli فعال باشه در غیر این صورت در ارتباط با دیتابیس به مشکل بر خواهید خورد.

لینک به ارسال
در در 11/19/2017 at 00:37، mehran-b گفته است :

درود بر شما

منظور این پاراگرافی که اشاره کردید این چیزی که گفتید نیست.

البته چون من خودم هم مسلط به انگلیسی نیستم دقیق منظورش رو متوجه نشدم.

بنده تمامی سورس وردپرس رو حداقل 3 4 بار مشاهده کردم و اثری از کلاس PDO در سورس وجود ندارد در نتیجه غیر ممکنه که وردپرس از PDO استفاده کنه.

راه تستش هم سادست میتونید وردپرس بریزید و ماژول MySQLi رو خاموش کنید و مشاهده میکنید که وردپرس ارور میده.

موفق باشید

در در 11/19/2017 at 12:44، farhad.in گفته است :

PDO : سرعت و امنیت بالاتری نسبت به کانکشن‌های دیگه داره؛ کما اینکه میشه بدون تغییر کوئری‌ها(حداقل با کمترین تغییر) نوع دیتابیس رو عوض کرد.

MySqli : سرعت و امنیت بالاتری نسبت به کانکشن mysql داره و ویزگی متمایز آن با کانکشن Mysql پشتیبانی از رویه برنامه نویسی شی گرا و فانکشنال هست و فقط هم در پایگاه داده MySQL میشه ازش استفاده کرد.

با توجه به اینکه وردپرس فقط از پایگاه داده Mysql پشتیبانی میکنه استفاده از PDO ضرورتی نداره! و می‌بایست حتما اکستنشن Mysqli فعال باشه در غیر این صورت در ارتباط با دیتابیس به مشکل بر خواهید خورد.

ممنونم 

سایت الآن بدون ماژول mysqli راه اندازی شد،

یعنی در php7 وقتی تیک mysqli رو بزنید خودبخود تیک mysql_nd , pdo حذف میشه!

لینک به ارسال
  • 3 هفته بعد...
در در 11/18/2017 at 23:13، nazanin123 گفته است :

سلام ، ممنونم

نقل قول

but there are currently releases for the mysqli extension.

عملا توضیح داده که بیس بر چه پایه و اساسی هست Mysqli باید استفاده بشه . pdo الزامی در استفاده در آن نیست !

https://github.com/WordPress/WordPress/blob/master/wp-includes/wp-db.php

توابع Mysqli هستند!

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...