رفتن به مطلب

سرعت پايين سايت چرا؟

پست های پیشنهاد شده

باسلام

من از سرويسي براي اينكه سرعت سايتم را آناليز كنه استفاده كردم

اين وبسايت به من نمره E داد كه خيلي بده!

حال جالبه بيشترين چيزي كه بهش گير داده،تصاويري هست كه من به عنوان تصوير شاخص استفاده كردم كه به كمك css و html كوچيك شده!

نمونه:

The following images are resized in HTML or CSS. Serving scaled images could save 674.4KiB (93% reduction).

خوب سوال من اين هستش كه چجوري اين مشكل را برطرف كنم!

و يك سوال ديگه!

من در قسمت فوتر وبسايتم از كد محبوبيت گوگل استفاده كردم(+1) ولي چند روزي هستش كه اصلاً لود نميشه! دليلش چيه؟

ويه سوال ديگه!

منظور از فشرده سازي فايل هاي جاوا چيه؟اگر فايل هايjs پوسته ام را فشرده كنم تاثيري در لود سايت داره؟

شرمنده پرسش هام زياد شد.

باتشكر

لینک به ارسال

سلام

مشکل گوگل پلاس باید احتمالا از لود نشدن api.google باشه .

منظور از فشرده سازی فایل های جاوا هم اینه که تا حد ممکن همه ی کدها در یه خط نوشته بشه . خود gtmetrix.com فایل فشرده شده رو به شما میده ، جایگزین کنید ، مشکلی بوجود نمیاد . در ضمن برای فشرده سازی css هم میتونید از این وب سایت کمک بگیرید :

http://www.cssdrive.com/index.php/main/csscompressor

اکیدا پیشنهاد میکنم از افزونه w3 total cash استفاده کنید ، با استفاده از این افزونه اکثر ایرادات گرفته شده خود به خود برطرف می شود . فقط به ایراد ( کدهای بی استفاده ی css ) محل نذارید چون این سایت فقط صفحه اصلی رو بررسی میکنه و مثلا وقتی تو صفحه ی اصلی از css کامنت ها استفاده نشده به شما میگه این css ها بی استفاده هست و پاکش کنید !

در افزونه ی معرفی شده هم تیک کش شدن صفحه ی اصلی رو نزنید ، چون با یه تغییر کوچیک تو قالب ، تغییرات اعمال نمیشه و کاربرا باید کش رو پاک کنند تا بتونن تغییرات رو ببینن . غیر از این مشکل افزونه ی عالی هست .

در ضمن قالبتون رو که بررسی کردم ، در اکثر مواقع توی خود html استایل نوشته شده (<style> <style/> ) این کار هم مقداری از سرعت کم میکنه . استفاده از دستور import@ هم سرعت رو کاهش میده ، باید این دستور برداشته شه و همه ی کدهای css قالب تویه یه فایل قرار بگیرن

توی کدهای css اتون هم خیلی کامنت دیده میشه ، حتما کدها رو بوسیله ی سایت ذکر شده minify کنید ، اما قبلش از کدهای مرتب شده یه کپی داشته باشید .

موفق باشید

لینک به ارسال

ممنون دوست عزيز

من پلاگينw3 total cash را نصب ميكنم و روز بعد سرعتم را تست ميكنم،ببينم آيا تغير چنداني لحاظ ميشه يا نه!

لینک به ارسال

ببینید این افزونه ، افزونه ی ساده ای نیست ! باید تنظیماتش دقیق انجام بشه . سایت هایی هستن که نحوه ی تنظیم کردنش رو آموزش دادن ، سرچ کنید و طبق آموزش اونا افزونه رو تنظیم کنید

لینک به ارسال

چیز دیگه ای هم که هست اینه که روی اکثر سرور ها قابلیت Keep-Alive فعال نیست و این قابلیت تاثیر بسزایی روی سرعت داره . اولش پشتیبان فنی بهونه میاره که روی بقیه ی سایت ها اثر میذاره و ناسازگاری ایجاد میکنه و ... اما آخرش فعال میکنن !!!

لینک به ارسال

به نظرم فشرده سازي بهتر عمل ميكنه!

الان با فشرده كردن فايل css سايتم حدود 500كيلو بايت حجم صفحه اصلي كم شد!

لینک به ارسال

با تنظيماتي كه سزار يتد داده بود پيش رفتم! و كش را تنظيم كردم

سرعت بارگزاري1.47s

شده ولي اين سايتي كه چك ميكنه -gtmetrix.com

بهم نمره e ميده كه بده!

چرا همش به تصاوير شاخص گير ميده؟

لینک به ارسال

سلام

برادر من چقدر عجله داری ؟! شما که هنوز کاری انجام ندادی ! عکس رو نگاه کن . اونا هنوز مونده ! از بالا به پایین برات توضیح میدم :

1 ـ Serve scaled images : منظورش اینه که این تصاویر رو که برش زدی الکی آپلود کردی و ازش تو صفحه استفاده نمی کنی به خدمت بگیر !

2 ـ Remove query strings from static resources : این رو باید با W3total cash درست کنی .

3 ـ Combine images using CSS sprites : این فایل ها رو با تکنیک اسپرایت بیار کنار هم ، بعد با بکگراند پوزیشن ازشون هرجایی خواستی استفاده کن .

4 ـ Defer parsing of Javascript : هرچی فایل جاوا داری باید فشرده شه ، چه از افزونه باشه چ از قالب ، هم دستی باید انجام بدی هم با w3total cash

5 ـ Use efficient CSS selectors : مربوط به نحوه ی کدنویسی css هست

6 ـ Optimize images : باید عکسی که برای مطلب میذاری از اول بهینه باشه ( با فوتوشاپ save for web بزن )

7 ـ Inline small CSS : این میگه استایل بعضی از افزونه ها رو بیا کپی کن تو فایل استایلت تا همه یه جا باشه ، اما این کارو نکن ، چون افزونه از کار میفته !

8 ـ Remove unused CSS : این همون کدهای سی اس اس بی استفاده است که اول برات گفتم .

9 ـ Avoid a character set in the meta tag : این میگه مثل اینکه کارکتر فایل یه افزونه رو تو کدها تعیین نکردی ( مثلا بذاری utf8 )

10 ـ Minify CSS : استایل یکی از افزونه هات هنوز به حد کافی minify نشده ، هنوز جا داره !

11 ـ Avoid bad requests : لینک خراب یا شکسته

12 ـ Inline small Javascript : این میگه چون این فایل جاوا کدهاش کمه ، لینکش رو از تو html بردار و همونجا کدش رو بنویس .

13 ـ Minify Javascript : تقریبا همون گزینه ی 4 هست .

14 ـ Specify image dimensions : باید سایز عکس هایی که میذاری با کد مشخص کنی ، چون اگه سایز تو کد مشخص باشه ، مرورگر به اندازش جا تو صفحه خالی میکنه و صفحه زودتر لود میشه .

post-631-0-23612500-1357660929_thumb.jpg

لینک به ارسال

چیز دیگه ای هم که هست اینه که روی اکثر سرور ها قابلیت Keep-Alive فعال نیست و این قابلیت تاثیر بسزایی روی سرعت داره . اولش پشتیبان فنی بهونه میاره که روی بقیه ی سایت ها اثر میذاره و ناسازگاری ایجاد میکنه و ... اما آخرش فعال میکنن !!!

سلام.یعنی ما به میزبانمون بگیم این گزینه رو فعال کنه؟؟

و ضمنا از کجا بدونیم فعاله یا نه؟

ویرایش شده توسط elshan
لینک به ارسال

سلام

تو سایت gtmetrix.com وقتی غیر فعال باشه درصد جلوش یا خیلی کمه یا صفره . این قابلیت روی هاست های اشتراکی مشکل ایجاد میکنه ، برای همین میزبان خیلی سخت این امکان رو برای شما فعال میکنه .

در هر صورت اگه بگید فعال کنه تاثیر بسازیی روی سرعت لود داره . اطلاعات بیشتر راجب keep alive

لینک به ارسال

دقیقا نمی دونم چیه ... ولی وقتی یه سایت رو بررسی میکنه دو تا مشخصه رو بهش رنک یا گرید میده یکیش page speed هست اون یکی هم همین که شما فرمودید . اونم بعضی مشخصه ها رو میگه برای بالا بردن سرعت لود .. مثلا : گذاشتن لینک جاوا اسکریپت ها در بالای کد ها ، تا سریع تر لود بشن ... مثلا اگه یه اسلایدر وسط صفحه داری نرو لینک جاوا ش رو آخر کد بذار ، چون تا وقتی مرورگر تا خط آخر رو نخونده این اسلایدر لنگ می مونه !

یه مشخصه ی دیگه هم که جزوه بخش YSlow حساب میشه cdn هست . مثلا بعضی سایت ها رو دیده باشید اگه لینک یه عکسش رو بگیرید هست cdn1.example.com .

لینک به ارسال

YSlow محصولی از شرکت یاهو است

که حالتهایی رو برای بهبود کارایی سایت مطرح کرده

http://developer.yahoo.com/yslow

لینک به ارسال
  • 5 ماه بعد...

سلام. عذر میخوام تاپیک رو اوردم بالا !

سوال داشتم واسه

Specify image dimensions

. میخواستم بدونم افزونه ای هست که اتوماتیک ، خودش اندازه عکس ها رو بزنه دیگه ؟! چون دونه دونه وارد کردن ، اندازه ها عذاب آوره !!

ممنونم.

لینک به ارسال

سلام. عذر میخوام تاپیک رو اوردم بالا !

سوال داشتم واسه

Specify image dimensions

. میخواستم بدونم افزونه ای هست که اتوماتیک ، خودش اندازه عکس ها رو بزنه دیگه ؟! چون دونه دونه وارد کردن ، اندازه ها عذاب آوره !!

ممنونم.

خیر، چون امکان فهمیدن اندازه تصاویر نیست

لینک به ارسال

ممنون دوستان این گزینه چیه و باید چه جوری درستش کنم

10 ـ Minify CSS : استایل یکی از افزونه هات هنوز به حد کافی minify نشده ، هنوز جا داره !

لینک به ارسال

باید در بین افزونه ها باید ببینید کدوم استایل هنوز فشرده نشده

لینک به ارسال
  • 3 ماه بعد...

ببینید این افزونه ( w3 total cach ) ، افزونه ی ساده ای نیست ! باید تنظیماتش دقیق انجام بشه . سایت هایی هستن که نحوه ی تنظیم کردنش رو آموزش دادن ، سرچ کنید و طبق آموزش اونا افزونه رو تنظیم کنید

چند ماه تمام تنظیمات این افزونه رو مو به مو انجام دادم ، اما صفحات خیلی بیش از اندازه کش می شدند ، با پشتیبانی هاستم تماس گرفتم ، رمز و پسورد ازم گرفتن ، اومدن یه افزونه دیگه نصب کردن

اون افزونه ( w3 total cash ) رو غیر فعال کردن ، گفتند این افزونه به درد نمیخوره ، افزونه WP Super Cache و نصب کردند ، گفتند این بهتره !

لینک به ارسال

چند ماه تمام تنظیمات این افزونه رو مو به مو انجام دادم ، اما صفحات خیلی بیش از اندازه کش می شدند ، با پشتیبانی هاستم تماس گرفتم ، رمز و پسورد ازم گرفتن ، اومدن یه افزونه دیگه نصب کردن

اون افزونه ( w3 total cash ) رو غیر فعال کردن ، گفتند این افزونه به درد نمیخوره ، افزونه WP Super Cache و نصب کردند ، گفتند این بهتره !

آره مثل اینکه جدیدا خیلی ها باهاش مشکل دارن.

لینک به ارسال
  • 9 ماه بعد...

سلام در مورد افزونه

w3 total cash باید بگم که مو به مو همانند چیزی که سایت سزار و...قرار داده،عمل کردم اما افزونه کارایی خودش رو نداشت.واقعا مشکل ایجاد میکرد.هر روز به حجم سایت اضافه میکرد،کش هاش رو پاک نمیکرد با اینکه زمانش رو تعیین کرده بودم و واقعا نتیجه عکس داشت!تاکید میکنم عینا همانند آموزش سایت سزار پیش رفتم!

یه بحث دیگه من با

Serve scaled images مشکل دارم.هیچ کس هم نیست راهنمایی ام کنه!هیچ راه حلی براش ارائه نشده!

کسی نمیتونه راهنمایی کنه؟

باتشکر

لینک به ارسال

سلام

این گزینه به شما میگه مثلا فلان عکسی که دارید در قالب استفاده می کنید سایز اصلیش 30 در 30 هست ولی شما با کد بهش سایز 10 در 10 دادی ... باید با فوتوشاپ بری سایزش رو همون 10 در 10 بکنی و با کد هم همون سایز رو نشون بدی

در ضمن من هم دیگه از w3 total cach استفاده نمی کنم و به جاش از یه سری کد استفاده می کنم که تاثیرش بیشتره از افزونه و مشکلی هم ایجاد نمی کنه

لینک به ارسال

سلام

این گزینه به شما میگه مثلا فلان عکسی که دارید در قالب استفاده می کنید سایز اصلیش 30 در 30 هست ولی شما با کد بهش سایز 10 در 10 دادی ... باید با فوتوشاپ بری سایزش رو همون 10 در 10 بکنی و با کد هم همون سایز رو نشون بدی

در ضمن من هم دیگه از w3 total cach استفاده نمی کنم و به جاش از یه سری کد استفاده می کنم که تاثیرش بیشتره از افزونه و مشکلی هم ایجاد نمی کنه

اقا فرید برای سایت های تفریحی که نمیتونن اینقدر وقت صرف کنن و در روز باید 10 مطلب به بالا بفرستن،ایا راهی هست (افزونه یا کد)که اتوماتیک این فرایند رو انجام بده؟

باتشکر

لینک به ارسال

نه فکر نکنم چون باید با فوتوشاپ سایز عکس رو تغییر بدید ... افزونه ای هم باشه باز همون عکس رو scale میکنه و این مشکل باقی می مونه

لینک به ارسال

سلام دوستان یه مشکل افتضاح نمیدونم چرا هیچجوره سایتمو نمیتونم ببینم حتی سرویسایی که معرفی کردین نمیتونه آنالیزش کنن :|

آدرس سایتم هم www.urbansem.ir

ویرایش شده توسط mhdh72
لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...