رفتن به مطلب

رکوردی که Morteza و شاید بقیه مدیران بر جای گذاشتند.

پست های پیشنهاد شده

این موضوع را مطرح کردم جهت اینکه خستگی از تن کاربرهای انجمن دربره. :)

از آغاز شروع وردپرس پارسی فکر کنم نزدیک یکسال هست. امروز یه لحظه این موضوع تو ذهنم اومد که آقا Morteza که مدیر انجمن هستند تا حالا سوالی از بقیه تو انجمن نپرسیدند.

واقعا یک رکورد حساب میشه . فکر کنم بقیه مدیرها هم رکورددار باشند اما مطمئن نیستم. حال این گزینه ها مطرح هست.

1- همگی تمامی وردپرس و برنامه نویسی را بلد هستند و سوال برایشان پیش نیامده .

2- خودشان استاد هستند اما در صورتی که مشکل داشته باشند از یک استاد بزرگتر راهنمایی می گیرند.

3- بین خودشان سوالهایشان را مطرح می کنند و ما نمی بینیم ( دوست داریم بدانیم سوالات آنها در چه حدی هست ;) )

4- اونقدر به جواب دادن فکر کرده اند که به این فکر نکرده اند خودشان نیز سوال کنند. یعنی حق سوالشان را از یاد برده اند.

5- گزینه ای که شما مطرح می کنید ( جای خالی هست )

لینک به ارسال

سلام

نمیشه که برای کسی سوال یا مشکلی پیش نیاد اما علت اینکه سوالی پرسیده نمیشه خیلی ساده هست.

قبل از اینکه بخوایم سوالی بپرسیم اول جستجو میکنیم. همیشه برای توابع و کلاس ها راهنما وجود داره. اول به اون مراجعه می کنیم و خیلی کم پیش میاد که اون راهنما مشکل رو حل نکنه.

و بله بین دوستان بخش هیئت مدیره هم بحث و تبادل نظر وجود داره. بهرحال همیشه با مشورت نتایج بهتری بدست میاد.

لینک به ارسال

سلام

در تکمیل صحبت مرتضی اینو هم بگم که حالا از بحث وردپرس به کنار ، همه مدیرای اینجا ( تاجایی که اطلاع دارم ) php کار هستن و این زبون به خاطر متن باز بودن و منابع زیاد ، کافیه یک سوالی کنی تو انجمن های php از هر نژاد و ملتو زبونی بهت جواب میدن

حالا لازم نیست سوال بپرسی چون همیشه سوالی که میخوای بپرسی قبلن توسط یکی دیگه پرسیده شده و یه جستجو میزنی میلیونها نتیجه پیدا میشه

یکی از دلایل محبوبیت php هم همینه

بعد اینکه متاسفانه کاربرای ایرانی همیشه دوست دارن همه چی شسته و رفته و آماده باشه و اونا استفاده کنن و هیچوقت خودشون نمیرن سراغ حل کردن مشکلشون

به جرات میگم 70% تاپیک هایی که زده میشه تو انجمن لازم به باز کردن تاپیک ندارن و با کمی سرو کله زدن با مشکل میشه اونو حلش کرد

استفاده از جواب ها و کدهایی که دیگرون میدن همیشه باعث تنبلی میشه و هرکسی میخواد یاد بگیره باید عملی کار کنه

کاش کاربرای ایرانی هم یاد بگیرن کمی خودشون از ذهن و استعداد خودشون استفاده کنن و انقد آکبند نزارن :D

لینک به ارسال

این رکورد رو که نوشتی فکر کردم اومدی تعداد مطالب و تشکر های آقا مرتضی رو نوشتی :P

آخه اونم رکورده ^_^

ولی این قضیه سوال رو دوستان راست میگن .

همیشه سوال پیش میاد اما چه جوری بخوای حلش کنی مهمه .

مطالب خود این انجمن اطلاعات خوبی توش هست ، من بعضا از سوالاتی که مطرح شده خیلی چیزها یاد گرفتم .

بعضی دوستان کم لطفی میکنن و فقط میان مشکل خودشون رو بیان میکنن و فقط همون تاپیک رو دنبال میکنن و دیگه هیچ !

من هرروز میام اینجا و لیست تاپیک هارو نگاه میکنم ، مسائلی که بعضا مطرح میشه در حد اطلاعات من نیست ، پس میرم تاپیک رو باز میکنم جواب دوستان رو میخونم تا چیز جدید یاد بگیرم !

این نوع استراتژی رو من از ابتدا دنبال کردم ، حدود 7 ماه توی انجمن های پی اچ پی عضو بودم بعد شروع کردم به پیاده سازی یک سیستم

حدود 5 ماه توی انجمن وب هاستینگ عضو بودم ، بعد اولین vps رو گرفتم

4 تا کتاب pdf در مورد php , mysql خوندم بعد شروع کردم اولین خط کد زدن

2 تا کتاب پایتون خوندم تا حالا اما هنوز استارت نزدم بطور رسمی

4 تا کتاب جاوا هم دارم الان در صورتیکه جاوا رو هنوز نصب نکردم :)

سیاست جامع دوستان اینه تا وقتی سوالی ندارن ، دنبال موضوع نمیرن!

بهتره اصل رو بریادگیری هر آنچه لازم هست بذارید نه صرفا حل مشکلات!

موفق باشید

لینک به ارسال

سلام

نمیشه که برای کسی سوال یا مشکلی پیش نیاد اما علت اینکه سوالی پرسیده نمیشه خیلی ساده هست.

قبل از اینکه بخوایم سوالی بپرسیم اول جستجو میکنیم. همیشه برای توابع و کلاس ها راهنما وجود داره. اول به اون مراجعه می کنیم و خیلی کم پیش میاد که اون راهنما مشکل رو حل نکنه.

و بله بین دوستان بخش هیئت مدیره هم بحث و تبادل نظر وجود داره. بهرحال همیشه با مشورت نتایج بهتری بدست میاد.

آدمو یاد دوران مدرسه میندازه که معملها اصلا سوال نمی کردند. :D هر چی فکر می کنم یادم نمیاد معلمی داشته باشم که بلد نباشه و سوال کنه از دانش آموزاش.

اما دانشگاه اینجوری نبود.

آخرین سوالی که برای شما پیش آمده بود چی بود و کی حلش کرد ؟ یعنی خودتون نتوانسته باشید حل کنید. :)

لینک به ارسال

بله سوال که همیشه هست و باید قبلش جستجو کنیم و من خودم بارها به مشکل بر خوردم و قبلش جستجو کردم

در انجمن مدیران هم جهت اطلاع دوستان تاپیکی موجود هست به اسم ( اشکالات عمومی ) که در اون در مورد مشکلاتمون بحث می کنیم

و جالب این هست 90 درصد سوالاتی که به شخصه برای خوده من پیش میاد جوابشون در انجمن موجود هست حالا ممکنه دیگر دوستان مدیر جواب داده باشن و یا کاربران دیگه که این خودش رکورد بسیار خوبی در پیدا کردن جواب سوالات در بین دیگر سایتها و انجمنهای پشتیبانی هست

لینک به ارسال

از اونجایی که تاپیک تو بخش گفتگو ازاد هستش و منم لینک بزارمبه جرم تبلیغات اعدام میشم فکر کنم ضرری نداشته باشه یکی از پست های وبلاگو اینجا قرار بدم :

همیشه وقتی آدم با این دنیا سروکار داره گیر آدم های مختلفی میفته ! یک دسته از این افراد افرادی اند که با سوال های خیلی زیادشون فاتحه آدم رو میخونن ! (نخندید شاید شما از همین دسته افراد باشید !) که دوتا ویژگی دارن . یکی اینکه همیشه فکر میکنن حق با اوناست و بر اشتباهاتشون پافشاری میکنن و یکی دیگه اینکه به هیچ وجه قبول نمیکنن که دارن اشتباه میکنن !

متاسفانه این افراد خیلی دارن زیاد میشن و همیشه موجب آزارند .

یکی از دلایلی که این افراد وجود دارن اینه که همیشه خودشون رو وابسته به دیگران و حرف های دیگران میدونن و یه روند انگلی رو ادامه میدن (البته از نوع مضرش !) ولی با این حال حاضر به جستجو نیستن .

نمیگم جستجو مثل سریال دکستر باشه که یه چیزی سرچ میکنه کاملا جواب هاشو پیدا کنه ولی خوب اونقدر اطلاعات آموزشی هستش از کسانی که مشکلی داشتن و مطرح کردن و حلش کردن مخصوصا در منابع انگلیسی که یکی از یکی کامل هستند . ولی خوب کو انسان جستجو گر !

یکی از دلایل دیگه هم اینه که افراد حاضر نیستن تجربه کنن و زدن تو کاره آماده خوری !

به جان خودم تا الان ۲ تا گرافیک سوزوندم . یکیش مال زمانی بود که فشار مالی خیلی رومون فشار اورده بود و ما بچه بودیم و در حال سیخ کردن ویندوز xp !

همچین حرفه ای گرافیک رو داغون کردم که هنوز تو کفم ! یا اینکه در همین ترجمه قالب ها بعضی وقتا که منبعی نیست اینقدر زور میزدم تا مشکلاتمو حل می کردم .

مثلا مشکل که حروف فارسی با cufon دارند که مردونه مارو سرویس کرد ولی ازششو داشت .

از بحث منحرف نشم . منظورم این نیست من خیلی آدم خاصیم و مقل من نیست و عجوبه ام یا فلان ! منظورم اون دوستانی هستند که خودشون خبر ندارند .

پر علاقه باشید ، تلاش کنید و خراب کاری کنید به قول بنده خدا توی MTV موزی-ک همه چیز درباره اشتباه هاست ! ( البته بنده خدا یه چیز هایی هم به ریحانا و اینا هم گفت ! ) سعی کنید هدف های والایی داشته باشید و فکر نکنید دیگران از شما برتر بودن که به جایی رسیدن .

همین دیگه . کیبورد را به کنار میزاریم !

لینک به ارسال

و خداوند گوگل را آفرید ...

80% از سوالات با سرچ کردن حل میشوند ، 20 % بقیه هم یا تو انجمن مطرح میکنم و یا از دوستانم حرفه ای تر م در یاهو میپرسم

( البته من نه مدیرم و نه حرفه ای )

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...