رفتن به مطلب

عدم تغییر فونت متن با افزونه MW Font Changer

پست های پیشنهاد شده

سلام

من این افزونه را نصب کردم

روی قالب سایتم (/yweb.pergig.ir) فقط فونت تیترها را تغییر میدهد ولی فونت متن را تغییر نمیدهد (یک قالب دیگه را امتحان کردم روی آن قالب مشکلی نداشت ولی روی قالب دلخواهم این مشکل را دارد)

فونت متن را wyekan است ولی این فونت در css وجود ندارد تا دستی عوضش کنم

چه کار کنم تا روی این قالب فونت متن تغییر کند؟ 

لینک به ارسال
در 57 دقیقه قبل، Ehsan_wp-parsi گفته است :

سلام

روی قالب سایتم (/yweb.pergig.ir) فقط فونت تیترها را تغییر میدهد ولی فونت متن را تغییر نمیدهد (یک قالب دیگه را امتحان کردم روی آن قالب مشکلی نداشت ولی روی قالب دلخواهم این مشکل را دارد)

سلام دوست من. به انجمن خودت خوش اومدی :)

امروز من روش نصب فونت رو کامل به صورت یه آموزش در سایت قرار میدم. ولی تا اون حاضر بشه اینجا راهنماییت میکنم و امیدوارم که بتونم مشکلت رو حل کنم. 

شما فونت مربوطه رو داری؟ احتمالا باید BYekan باشه. درسته؟ یا حالا هر چیز دیگه. 

این کد رو بگیر و بزار توی style.css قالبت :

@font-face {
	font-family: 'BYekan';
	src: url('fonts/BYekan.eot?#') format('eot'),
	url('fonts/BYekan.woff') format('woff'), 
	url('fonts/BYekan.ttf') format('truetype');
}
body{
font-family:BYekan;
}

و بعد تمامی font- face ها رو باید تغییر بدی.

مثلا اگه داری:

font - face: Arial ;

باید عوضش کنی به BYekan. همین کارو با تمامی font - face ها انجام بده و سیو کن. حل میشه مشکلت. 

توجه هم داشته باش که قبل از این کارها باید فونتت رو به صورت زیپ در روت یا فولدر قالبت آپلود کنی و اونجا extract کنی. 

به همین راحتی :) مشکلی داشتی باز در خدمتم :)

لینک به ارسال
در 18 ساعت قبل، Ehsan_wp-parsi گفته است :

سلام

سلام

قالب دلخواهتون رو نصب کنید تا بررسی کنم.

لینک به ارسال

در ورژن جدید تغییرات زیادی اعمال شده
من تو ورژن قبلی فونت ایران سانس رو با نام irsans تنظیم و تمام تغییرات با اون نام ذخیره شده و همه فونت با این نام تغییر کردن و اکی هست
منتهی ورژن جدید که نصب میکنم و فونت با همون نان irsans کپی میکنم اتفاقی نمی افته
دلیل چیه؟

لینک به ارسال
در 7 ساعت قبل، chem گفته است :

من تو ورژن قبلی فونت ایران سانس رو با نام irsans تنظیم و تمام تغییرات با اون نام ذخیره شده و همه فونت با این نام تغییر کردن و اکی هست
منتهی ورژن جدید که نصب میکنم و فونت با همون نان irsans کپی میکنم اتفاقی نمی افته
دلیل چیه؟

شما منظورت ورژن 5 هست؟

من یه آموزش نصب این ورژن ایران سنس رو تهیه کردم که به محض اینکه فرصت کنم پستش میکنم. ولی خب اینجا هر کمکی از دستم بر بیاد میکنم بهت دوست من. با چی فونت رو نصب میکنی؟ افزونه ای که این دوستمون استفاده میکرده؟ یا افزونه ی فونت ایران؟

به نظرم دستی نصب کنی بسیار بسیار راحت تر هست از افزونه. من روش اضافه کردن فونت های دیگه رو اینجا پست کردم و سعی میکنم تا فردا روش نصب ایران سنس رو هم پست کنم.

لینک به ارسال
در در 10/16/2017 at 08:30، Ghaem گفته است :

سلام

قالب دلخواهتون رو نصب کنید تا بررسی کنم.

سلام

برای این قالب لطفاً بررسی کنید :
http://yweb.pergig.ir/

فایل css قالب را پیوست کردم

نمیدانم چه کدی در آن هست که اجبار میکنه که فونت نوشته‌ها wyekan بشه

css Radiate.txt

لینک به ارسال
در در 10/15/2017 at 15:05، ToranjArts گفته است :

سلام دوست من. به انجمن خودت خوش اومدی :)

امروز من روش نصب فونت رو کامل به صورت یه آموزش در سایت قرار میدم. ولی تا اون حاضر بشه اینجا راهنماییت میکنم و امیدوارم که بتونم مشکلت رو حل کنم. 

شما فونت مربوطه رو داری؟ احتمالا باید BYekan باشه. درسته؟ یا حالا هر چیز دیگه. 

این کد رو بگیر و بزار توی style.css قالبت :

@font-face {
	font-family: 'BYekan';
	src: url('fonts/BYekan.eot?#') format('eot'),
	url('fonts/BYekan.woff') format('woff'), 
	url('fonts/BYekan.ttf') format('truetype');
}
body{
font-family:BYekan;
}

و بعد تمامی font- face ها رو باید تغییر بدی.

مثلا اگه داری:

font - face: Arial ;

باید عوضش کنی به BYekan. همین کارو با تمامی font - face ها انجام بده و سیو کن. حل میشه مشکلت. 

توجه هم داشته باش که قبل از این کارها باید فونتت رو به صورت زیپ در روت یا فولدر قالبت آپلود کنی و اونجا extract کنی. 

به همین راحتی :) مشکلی داشتی باز در خدمتم :)

سلام دوست عزیز 

من میخواستم فونت سایت را به DroidKufi تغییر بدهم پس کد شما را به اینصورت در فایل css گذاشتم :

@font-face {
    font-family: 'DroidKufi';
    src: url('fonts/DroidKufi-Bold.eot?#') format('eot'),
    url('fonts/BDroidKufi-Bold.woff') format('woff'), 
    url('fonts/BDroidKufi-Bold.ttf') format('truetype');
}
body{
font-family:DroidKufi-Bold;
}

در  فایل css قالب هیچ font- face نبود! (فایل css را پیوست کردم)

پوشه فونت را هم در root و هم در پوشه قالب آپلود و unzip کردم 

ولی فونت سایت تغییر نکرد! 

css Radiate.txt

لینک به ارسال
در 4 ساعت قبل، Ehsan_wp-parsi گفته است :

سلام دوست عزیز 

من میخواستم فونت سایت را به DroidKufi تغییر بدهم پس کد شما را به اینصورت در فایل css گذاشتم :

@font-face {
    font-family: 'DroidKufi';
    src: url('fonts/DroidKufi-Bold.eot?#') format('eot'),
    url('fonts/BDroidKufi-Bold.woff') format('woff'), 
    url('fonts/BDroidKufi-Bold.ttf') format('truetype');
}
body{
font-family:DroidKufi-Bold;
}

در  فایل css قالب هیچ font- face نبود! (فایل css را پیوست کردم)

پوشه فونت را هم در root و هم در پوشه قالب آپلود و unzip کردم 

ولی فونت سایت تغییر نکرد! 

css Radiate.txt

سلام دوست من :)

خب اینو بگو بدونم فونت ها رو آپلود کردی؟ باید سه فرمت از فونت مورد نظرت رو تو ریشه ی قالبت آپلود کنی تا فونتت نمایش داده بشه. منظور از root پوشه ی قالبته. تو باید یه پوشه به نام Fonts  داشته باشی که  این:

fonts/BDroidKufi-Bold.ttf

بشه آدرس فونتت. تو این کارو کردی؟ هر وقت این کارو کردی css هم درست عمل میکنه و مشکلی نخواهد داشت. من اینو بهت میگم چون مطمئنم تو این کارو انجام ندادی.

در ضمن اینو هم ضمیمه کنم که تو باید خیلی فونت فیس ها و فونت فملی ها رو عوض کنی تو CSS من الان میبینم عوض نکردی.

ویرایش شده توسط ToranjArts
لینک به ارسال
در 18 ساعت قبل، ToranjArts گفته است :

سلام دوست من :)

خب اینو بگو بدونم فونت ها رو آپلود کردی؟ باید سه فرمت از فونت مورد نظرت رو تو ریشه ی قالبت آپلود کنی تا فونتت نمایش داده بشه. منظور از root پوشه ی قالبته. تو باید یه پوشه به نام Fonts  داشته باشی که  این:

fonts/BDroidKufi-Bold.ttf

بشه آدرس فونتت. تو این کارو کردی؟ هر وقت این کارو کردی css هم درست عمل میکنه و مشکلی نخواهد داشت. من اینو بهت میگم چون مطمئنم تو این کارو انجام ندادی.

در ضمن اینو هم ضمیمه کنم که تو باید خیلی فونت فیس ها و فونت فملی ها رو عوض کنی تو CSS من الان میبینم عوض نکردی.

آقا درستش کردم

اصلاً نیازی نیست که فایل style.css را ویرایش کنیم بلکه باید فایل rtl.css را ویرایش کرد (برای همین بود که در پست قبلی نوشته بودم font-face در فایل style.css نیست چون آنها در فایل rtl.css هستند و میشود تغییرش داد)

لینک به ارسال
در 10 ساعت قبل، Ehsan_wp-parsi گفته است :

آقا درستش کردم

اصلاً نیازی نیست که فایل style.css را ویرایش کنیم بلکه باید فایل rtl.css را ویرایش کرد (برای همین بود که در پست قبلی نوشته بودم font-face در فایل style.css نیست چون آنها در فایل rtl.css هستند و میشود تغییرش داد)

احسان جان مبارکه :)

من فکر کردم بهت گفتم ، ولی فکر میکردم که لابد قالبت rtl نداره یا اینی که تو برام میفرستی rtl هست!

بلی بلی اگر قالبی rtl  داره باید rtl.css اون ویرایش بشه و فونتها اونجا قرار بگیرن، ولی اگه rtl نداره باید توی style.css بگردی و هر چیزی رو که مربوط به فونت هست رو ویرایش کنی. مثلا دونه دونه تعریف کنی که هر کدوم از بخشها فونتاشون چطوری باشن. ولی خب حالا شما Rtl.css داشتی و به این راحتی موضوع حل شد.

به سلامتی این تاپیک هم به سرانجام رسید.  :)

لینک به ارسال
در در 10/17/2017 at 13:51، chem گفته است :

دلیل چیه؟

بله توی نگارش جدید اسم فونت از irsans به اسم استانداردش یعنی IRANSans تغییر کرده.

برای استفاده از فونت ایران سنس (اگه فونت رو از سایت فونت ایران خریده باشید) فقط کافیه پوشه های eot و woff و woff2 و ttf که در پوشه Web Fonts قرار دارند رو توی مسیر

parsi-font » assets » fonts » IRANSans 

کپی کنید.

لینک به ارسال
  • 1 ماه بعد...
در در 10/21/2017 at 09:46، Ghaem گفته است :

بله توی نگارش جدید اسم فونت از irsans به اسم استانداردش یعنی IRANSans تغییر کرده.

برای استفاده از فونت ایران سنس (اگه فونت رو از سایت فونت ایران خریده باشید) فقط کافیه پوشه های eot و woff و woff2 و ttf که در پوشه Web Fonts قرار دارند رو توی مسیر

کپی کنید.

استاد چطور میتونم از آپدیت این افزونه به آخرین ورژن جلوگیری کنم؟ با توجه به تغییرات و دستکاری های زیادی که در افزونه برای تغییر فونت های قالب در ورژن قبلی انجام دادم. می خوام از اپدیت این افزونه جلوگیری کنم. ممنون میشم بفرمایید که کدوم لینک در افزونه رو ویرایش کنم؟

با تشکر

لینک به ارسال
  • 1 ماه بعد...
در در 12/4/2017 at 10:30، chem گفته است :

استاد چطور میتونم از آپدیت این افزونه به آخرین ورژن جلوگیری کنم؟ با توجه به تغییرات و دستکاری های زیادی که در افزونه برای تغییر فونت های قالب در ورژن قبلی انجام دادم. می خوام از اپدیت این افزونه جلوگیری کنم. ممنون میشم بفرمایید که کدوم لینک در افزونه رو ویرایش کنم؟

با تشکر

دوستان کسی نمی تونه راهنمایی کنه این مشکل رو؟

لینک به ارسال

خود افزونه که چیزی برای جلوگیری از اپدیت نداره، آپدیت باید از طریق وردپرس غیرفعال بشه.

که باید هسته رو هوک کنید و آپدیت ها غیرفعال بشن.

لینک به ارسال
  • 1 ماه بعد...
خود افزونه که چیزی برای جلوگیری از اپدیت نداره، آپدیت باید از طریق وردپرس غیرفعال بشه.
که باید هسته رو هوک کنید و آپدیت ها غیرفعال بشن.
سپاس از شما
آخه میخواهم تنها همین افزونه اپدیت نشه به دلیل شخصی سازی هایی که در فونت ها انجام شده
کلا در افزونه کدی یا بخشی که ورژن رو از مخزن وردپرس میخونه و در صورت وجود ورژن جدید، پیام اپدیت میده وجود نداره؟
لینک به ارسال
  • 4 ماه بعد...
در در 10/21/2017 at 09:46، Ghaem گفته است :

کپی کنید.

در 15 ساعت قبل، Mahsook گفته است :

سلام

من این افزونه رو تو سایت phdtest.ir نصب کردم. ولی اصلا فونت ها رو نشون نمیده که بتونم تنظیم کنم. باید چه کنم؟

من هم مثل شما در ورژن 5.1 این افزونه نمی تونم فونت ایران سانس رو اعمال کنم

مطابق راهنمایی قائم عزیز هر 4 پوشه رو در مسیر گفته شده کپی کردم و در افزونه هم فونت ایران سانس انتخاب کردم ولی باز هم فونت تغییر نمی کنه

9u3b_untitled-1.jpg

ویرایش شده توسط chem
لینک به ارسال

بالاخره مشکل رو یافتم

بعد از کپی کردن فونت ها در پوشه فونت، می بایست بررسی کنید که در تنظیمات قالب از قبل فونتیت تنظیم نشده باشه و اگر تنظیم شده بود اون رو به فونت پیشفرض تغییر بدین بعد ملاحظه می کنید که فونت تمام بخش های سایت عوض میشه

ممنونم از آقای امیدی عزیز به خاطر این افزونه فوق کاربردی

لینک به ارسال
در 3 ساعت قبل، Mahsook گفته است :

نه من مشکلم اینطوری نیست. ببینید اصلا فونت در بخش تنظیمات به من نشون داده نمیشه

Untitled-1.jpg

شما افزونه  رو درست نصب کردید؟

تو این مسیر اصلا پوشه فونت و فونت ها وجود داره؟

parsi-font\assets\fonts

لینک به ارسال
در 1 ساعت قبل، Mahsook گفته است :

بله درست نصب کردم. قبلا روی دو تا سایت دیگه هم نصب کردم و اصلا مشکلی نبود. نمیدونم این چشه. قبلا چک کردم و بله فونت ها بودن در مسیری که می فرمایید. نمیدونم مشکل چیه.

@Mahsook

سلام

این مشکل ربطی به مسیر فونت ها نداره. اگه ممکنه اطلاعات سایت رو توی پیام خصوصی بفرستید تا بررسی کنم.

لینک به ارسال
در در 7/15/2018 at 11:25، Mahsook گفته است :

نه من مشکلم اینطوری نیست. ببینید اصلا فونت در بخش تنظیمات به من نشون داده نمیشه

Untitled-1.jpg

دوستانی که این مشکل رو دارند این دو فایل رو در پوشه includes موجود در افزونه جایگزین کنند:

plugin-dashboard-options.php

plugin-theme-options.php

ویرایش شده توسط Ghaem
لینک به ارسال
  • 6 ماه بعد...

سلام دوستان. من از افزونه فونت ماندگار استفاده میکنم. فونت زیرمنو ها و متون رو عوض کردم ولی فونت خود منوها عوض نشده! توی فایل rtl.css  هم اسم فونت هارو Byekan  گذاشتم وفونت Byekan  با سه فرمت توی پوشه font قرار داره. ممنون میشم کمکم کنین فونت منوها هم تغییر کنه ♥

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...