رفتن به مطلب

آموزش شیوه ی ایجاد قیمت های مختلف برای یک محصول در انواع متفاوت

پست های پیشنهاد شده

خب دوستان عزیز سلام

الان مدت یک ماهه تقریبا که من اینجام و توی این مدت به یک سوال یک شکل به کررات پاسخ دادم! و اون سوال اینه: قیمت های مختلف برای یک محصول، یا شکل دیگش: قیمت های مختلف برای انواع مختلف از یک محصول متغیر ووکامرس ...

بله، همه همین مشکل رو دارن و حق هم دارن برای اینکه آموزش مناسبی به زبان فارسی براش نیست و انگلیسی همه هم که ماشالا نم کشیده و خلاصه تصمیم گرفتم خودم یه آموزش درست کنم برای شما ، آموزشی مخصوص انجمن وردپرس پارسی، که این نکته رو کاملا توش توضیح بدم و باز کنم برای همه ی کسایی که محصولاتی دارن با انواع مختلف یا به اصطلاح محصولات متغیر و میخوان برای هر نوعش حالا بسته به محصول، یه قیمت جداگانه بزارن.  لازم به توضیحه که این دومین آموزش از مجموعه آموزشهایی هست که برای انجمن وردپرس پارسی تهیه میکنم و حق و حقوقش هم متعلق به این انجمنه. 

خب بهتره که شروع کنیم. :) 

ما دو حالت داریم، یا فروشگاه ووکامرسمون رو قبلا نصب کردیم و محصولاتمون رو اضافه کردیم و حالا میخوایم ویرایش کنیم و قیمت اضافه کنیم و از این کارا. یا اینکه در حالت دوم ، ما تازه کاریم و برای اولین بار فروشگاهمون رو میخوایم راه بندازیم و شروع کنیم محصول اضافه کنیم. در هر دو حالت فرقی نمیکنه روش کار، در مورد اول شما فقط محصول رو ویرایش میکنی، در مورد دوم محصول رو ایجاد میکنی. در هر دو حالت هم محصولات شما باید متغیر باشن که بتونن ویژگیها و قیمت های مختلف به ازای این ویژگی ها رو ساپورت کنن. 

مرحله اول!

شما باید برای محصولاتتون اون خصوصیات خاصشون رو که از هم مجزاشون میکنه رو به صورت ویژگی تعریف کنین و برای این کار به افزونه یا همون پلاگین احتیاج دارین. شما این پلاگین رو دانلود کنین:

https://wordpress.org/plugins/advanced-custom-fields

advanced-custom-fields.zip

این افزونه توی خود وردپرس هست، حالا بعضی از دوستان میگن پولیه، ولی خب من پولی پاش ندادم تا اونجا که یادمه و فقط دانلودش کردم و فعالش کردم و بعد ازش استفاده کردم و الان اینجا میزارم شما هم دانلود کنید اگه پیداش نکردید و استفاده ببرید. خب بگذریم. این افزونه رو نصب و فعال میکنید تا بتونین برای محصولتون ویژگی درست کنین. ما اینجا یه مثال رو پی میگیریم که همه چیز قشنگ جا بیفته. یه فروشگاه لباس رو در نظر میگیریم که ممکنه هر طرحی یا رنگی از یه لباس یه قیمت جداگانه داشته باشه. مثلا اینجا ما در نظر میگیریم که یه فروشگاهی هست که تیشرت داره و هر طرحی اسمی داره و مشکی به علت اینکه به صورت دیجیتالی چاپ میشه و دستگاه چاپ دیجیتالی هم گرونه و همینطور جوهرش، یه مقدار گرون تر از بقیه هست. هر طرحی هم روی تیشرت یه قیمت داره. مثلا در نظر بگیرین طرحهای مختلف روی تیشرت، مثلا سریال Game of Thrones، طرحهای سنتی و مینیاتور، سریال Breaking Bad.(اینا فقط مثالن)

حالا ما سایز های مختلف هم داریم برای این تیشرت ها:

S , M , XL

پس ما باید برای این تیشرت ها سه تا ویژگی تعریف کنیم. 1- رنگ  2- طرح  3- سایز

پس ما افزونه رو نصب کرده ، فعال میکنیم و شروع میکنیم. از طریق منوی ادمین پنل وردپرس وارد محصولات میشیم به این صورت:

محصولات =>> ویژگیها =>> افزودن ویژگی جدید

حالا در ادامه ی گذینه ی افزودن ویژگی جدید، شروع میکنیم و ویژگی اولمون رو میسازیم. مثلا :

نام که معلومه و همینطور نامک، نوع بستگی به خودت داره. من میزارم انتخاب برای مثال. بعد مثلا نام:  طرح 

(که بعد شامل GOT،BB و سنتی و مینیاتور میشه)

مرتب سازی پیشفرض: ترتیب دلخواه

حالا میای پایین تر و اینا رو هم توی فیلد های انگلیسی مینویسین:

custom lable: اسم طرح 

grouped تیک بخوره

display type: text

size: small    (بسته به سلیقه ی خودتون داره، اینو میگم چون نرمالشه)

display in product catalog بلی

حالا دکمه ی افزودن ویژگی رو میزنی و ویژگی جدیدت تولید میشه. 

نکته: حواستون باشه برای ویژگی هایی مثل رنگ display type باید color یا رنگ باشه، که فکر کنم اینو دیگه حتما خودتون میدونین. 

و به این صورت همه ی ویژگیهای لازم رو میسازیم.

مرحله دوم: تعریف کردن ویژگیها

این مرحله به این صورته ، ما میبینیم که همونجایی که ویژگی هست و ساخته شده یه گذینه داریم به عنوان پیکره بندی شرایط و مقررات

کلیک میکنیم و واردش میشیم و اونجا در سمت راست این گذینه رو میبینیم:

افزودن طرح جدید

و شروع میکنیم طرح ها رو دونه دونه درست میکنیم و تعریف میکنیم به این شکل

Game of Thrones

Breaking Bad

طرحهای سنتی و مینیاتور

حالا ما سه نوع طرح مختلف داریم با سه قیمت مختلف. 

برای رنگ و سایز هم همین کارا رو باید انجام بدین و در نهایت بعد از اینکه این مراحل رو پشت سر گذاشتیم میرسیم به مرحله ی بعدی یا مرحله سوم که ایجاد متغیر با استفاده از ویژگیهای تعریف شده هست.

مرحله ی سوم: ایجاد متغیر برای محصول با استفاده از ویژگیهای تعریف شده

محصول رو ویرایش میکنیم یا میسازیم، انتخاب میکنیم که محصولمون متغیر باشه و بعد میریم به قسمت متغیر و شروع میکنیم به ازای سه ویژگی طرح و رنگ و سایز که هر کدوم سه ویژگی زیرمجموعه دارن، به صورت اتومات میزاریم که متغیر بسازه که سر هم رفته اینجا ما بیست و هفت متغیر خواهیم داشت اگه اشتباه نکنم. چرا؟؟؟ خب معلومه. مثلا فرض کنیم من یه تیشرت مشکی سایز XL میخوام با طرح Game of Thrones ولی خواهرم یه تیشرت میخواد به رنگ سفید به سایز M  و طرح Game of Thrones و خلاصه الی آخر ... 

حالا این متغیر ها رو داریم و همه درست شدن مثلا به این شکل:

تیشرت مشکی - S -  با طرح Game of Thrones

تیشرت سفید- S- باطرح Game of Thrones

تیشرت مشکی - L -  با طرح Game of thrones

تیشرت سفید - L - با طرح Game of thrones

.

.

.

.

و الی آخر

حالا تصور کنین که تیشرت مشکی Game of Thrones  قیمتش 40.000 تومان هست و تیشرت سفید Game of Thrones قیمتش 30.000 تومان هست. ما برای اینکه این قیمت ها رو اضافه کنیم چیکار میکنیم؟

وارد مرحله ی نهایی میشیم:

مرحله نهایی : اضافه کردن قیمت ها به محصول با متغیر های تولید شده

اینجا سمت چپ پایین، یه گذینه هست به نام گسترش/بستن

روی گسترش کلیک کنین تمامی محصولات تولید شده باز میشن. حالا به ترتیب قیمت ها رو هر چی که هست وارد کنین. این کارو که تموم کردین و قیمت ها رو همه رو که اضافه کردین دکمه ی به روز رسانی فراموش نشه.

حالا دقت کنید توی صفحه ی محصولتون میتونین ببینین که سه تا گذینه دارین برای انتخاب و به ازای هر انتخابی که شما بکنین یه قیمت خاصی جلوی شما سبز میشه.  یادتون هم باشه که در قسمت انبار توی ویرایش محصول حتما به موجودی انبار یه مقدار دلخواهی بدین. 

خب اینم از آموزش امروزمون. امیدوارم مفید واقع بشه. و امیدوارم نجات بدم این همه کاربر وردپرس و ووکامرس رو که میان و با همچین مشکلاتی درگیر میشن. 

لینک به ارسال
در 5 ساعت قبل، کیمیا وردپرس گفته است :

برای من کار نکرد، شاید درست اجراش نکردم، منتها چندین بار با دقت خوندم و اجرا کردم ولی نشد

خب اون افزونه رو که گذاشتم نصب کردی؟ باید حتما اونو داشته باشی، اول ویژگی ها تو بسازی، همه رو که ساختی بری محصولت رو متغیر بسازی یا اگه هست از قبل متغیر قرارش بدی و بعد اجازه بدی برای تمامی ویژگیها به طور اتومات متغیر بسازه. موجودی انبار هم نباید صفر باشه. چون در واقع چیزی که توی نت هست مجازیه و موجودی که شما میدی هم مجازیه و مشکلی ایجاد نمیکنه، حتی توی پیکر بندی میتونی انتخاب کنی که موجودی رو نمایش نده برات برای کاربرانت. حالا بگذریم ولی من فکر میکنم تو تعریف ویژگی ها و اضافه کردن متغیر ها مشکل داری.

من دیشب به یکی از بچه های اینجا میگفتم که عین الگوریتم نوشتنه، احتماله ، و باید بر اساس هر نوع احتمالی متغیر نوشته بشه. قبل از این که شروع به ساخت متغیر بکنی باید روی کاغذ حساب کتاب کنی و بعد شروع کنی به کنار هم قرار دادن ویژگی ها برای ساخت متغیر مثلا:

من یه تیشرت دارم ، ازش سه رنگ قرمز و آبی و سبز دارم، طرحهای گل و هنرپیشه و سنتی هم دارم از همه اینا! خب نه اینکه الان کلی احتمال برای وجود این تیشرت ها پیدا میشه؟

مثلا:

تیشرت قرمز - طرح گل

تیشرت قرمز - طرح سنتی

تیشرت قرمز - طرح هنرپیشه

تیشرت آبی- طرح گل

تیشرت آبی - طرح سنتی

تیشرت آبی - طرح هنرپیشه

تیشرت سبز - طرح گل

تیشرت سبز - طرح سنتی

تیشرت سبزطرح هنرپیشه

میبینی که از هر طرح سه تا درست شد به این شکل:

تیشرت قرمز- طرح گل

تیشرت آبی - طرح گل

تیشرت سبز طرح گل 

.

.

.

و الی آخر

متغیر اینطوریه ساخت و سازش. منتهی یه خوبی که ووکامرس داره این ویژگی ها رو هم دستی میسازه و هم اتوماتیک.

خب عزیز شما کجا گیر کردی ؟ مشکلت دقیقا چیه؟

لینک به ارسال

ممنونم از شما

من تونستم یک محصول با دو قیمت متفاوت ایجاد کنم که قابل سفارش باشه، در این خصوص ممنونم

اما الان یک کفش اضافه کردم که یک فاکتور اندازه داره یک فاکتور زنگ

اینا رو هم اضافه کردم و توی محصول نشون میده و قابل انتخاب هست، ولی زمانی که انتخاب میکنی خطای زیر رو نشون میده...

با عرض پوزش، این محصول در دسترس نیست. خواهشمندیمً ترکیب دیگری را انتخاب کنید.

ترکیب انتخاب شده هم توی متغییر ها تعریف شده

لینک به ارسال

فهمیدم مشکل چیه:

برای تک تک متغییر ها باید قیمت بذاریم، 

چون کفش های من همشون یک قیمت هست، من الان باید بالای 50 متغییر محصول رو قیمت ثابت بذارم

کاش میشد قیمت ثابت برای همه متغییر ها گذاشت

لینک به ارسال
در در 10/23/2017 at 13:55، کیمیا وردپرس گفته است :

فهمیدم مشکل چیه:

برای تک تک متغییر ها باید قیمت بذاریم، 

چون کفش های من همشون یک قیمت هست، من الان باید بالای 50 متغییر محصول رو قیمت ثابت بذارم

کاش میشد قیمت ثابت برای همه متغییر ها گذاشت

خب اگه میخوای قیمت ثابت بدی به همه ی متغیر هات میتونی اتومات این کارو بکنی. 

خیلی راحت از همون قسمت متغییرهایی که ساختی قیمت گذاری رو انتخاب کن و یه قیمت بده رو همه میزاره، ولی اگه هر کفشی قیمتش با اون یکی مثلا فرق میکنه باید دونه دونه قیمت بدی. 

حالا اگه بیشتر هم راهنمایی خواستی در خدمتم. :)

پ ن: معذرت میخوام برای اینکه دیر به این تاپیک سر زدم، مریض بودم و گرفتار. قول میدم دیگه باشم. :)

لینک به ارسال
  • 1 ماه بعد...

فکر نکنم نیاز به افزونه advanced custome filed باشه

چون خاصیتهای محصول که تعریف میکنید به صورت ترم ایجاد میشن و مقادیر ویژگی محصول در پست متا ذخیره میشن.

در تکمیل پست ToranjArts عزیز

نوع ویژگی (attribute_type)هم بهتره انتخاب باشه نه متن

لینک به ارسال
  • 2 ماه بعد...

سلام دوستان ،
این آموزش ها در مورد فروش جنس یا اجناس فیزیکه ، حالا من میخوام عکس بفروشم ، یک عکس رو در سایز های مختلف بفروشم ، مثلا عکس یک درخت در سایزهای مختلف 800x600 و عکس همون درخت در سایز 1024x768 و باز عکس همون درخت در سایز اصلی که مشتری با انتخاب سایز عکس ، قیمت براش تغییر کنه و بتونه بعد از خزید محصول رو دانلود کنه ، من الان محصولات تکی دانلودی دارم میفروشم تو فروشگاهم ، فروش بصورت دانلود پس از پرداخت وجه ، اما تا الان کلی گشتم دنبال این موضوع ، اما چیزی دستگیرم نشده ،لطفاً راهنماییم کنید ، آیا با خود ووکامرس میشه ؟ آیا نیاز به نصب افزونه خاصی هست ؟
فقطم میخوام با ووکارس کار کنم نه EDD
ممنون از لطف شما

لینک به ارسال
  • 10 ماه بعد...

سلام

من یه سایت عمده فروشی لوازم جانبی موبایل میخوام بسازم

به نظر شما من چطور میتونم سایت رو طوری طراحی کنم که وقتی کاربر وقتی وارد میشه ابتدا قیمت تک فرروشی رو ببینه

و بعد از ثبت نام به عنوان مغازه دار قیمت عمده رو مشاهده و خرید کنه ؟

با تشکر

لینک به ارسال
  • 7 ماه بعد...
در 3 ساعت قبل، magsho گفته است :

سلام 
من یه مشکلی که دارم اینه که وقتی میخوام محصول متغیر وارد کنم یعنی با ویژگی فیلد قیمت گذاری وجود نداره ممکن بفرمایید علت چی میتونه باشه ؟

مشکل از قالبته قالب سایتتو تغییر بده به همین دلیل هست که قیمت در صحفه اصلی سایت  نوشته رایگان درست میگم اگه درست میگم قالب سایتتو تغییر بده

لینک به ارسال
  • 1 سال بعد...

سلام دوست عزیز خسته نباشید من یه سوال داشتم اونم اینه که میشه این دسته بندی روی قیمت محصولات رو جوری قرار داد که کاربرانی که قیمت عمده میخرن کمتر پول بدن و کسایی که تک میخرن بیشتر؟؟

لینک به ارسال

سلام

به انجمن خوش اومدین

باید برای این مورد از افزونه استفاده کنین

لینک به ارسال
  • 8 ماه بعد...
  • 1 ماه بعد...

سلام وقت بخیر 

بنده به تازگی فروشگاه کالای کامپیوتر و دوربین خودم رو براش سایت زدم مشکلی که دارم من چون هم فروش به مصرف کننده دارم هم فروش به هکار میخوام دو نوع کاربر داشته باشم و وقتی هویت همکار در سایت تایید میشه قیمت با تخفیف همکاری براش لحاظ بشه و میدونم که این کار شدنی هست چون سایتهایی رو دیدم که اینطورن ولی نمیدونم چطوریه اگر اطلاعات دارید لطفا راهنمایی کنید صمیمانه ممنونم

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...