رفتن به مطلب

افزودن تصویر به دسته های وردپرس

پست های پیشنهاد شده

دوستان من می خواستم برای دسته های سایتم تصویر اضافه کنم. مانند عکس زیر. (در تصویر زیر نام شاعر که در کادر نارنجی رنگ نوشته شده است در واقع آخرین دسته ی فرزند است و تصویر نمایشی هم مربوط به آن است)
در اینترنت چندین افزونه هستند که من امتحانشون کردم و اصلا به نتیجه ای نرسیدم یا اینکه من درست عمل نکردم. اگر کسی از دوستا لطف کنند و راهنمایی ام کنند ممنون می شم. اگر هزینه ای هم داشته باشه در حد توانم پرداخت می کنم.

Untitleyyd-1.png

لینک به ارسال
در 8 دقیقه قبل، miraziz گفته است :

دوستان من می خواستم برای دسته های سایتم تصویر اضافه کنم. مانند عکس زیر. (در تصویر زیر نام شاعر که در کادر نارنجی رنگ نوشته شده است در واقع آخرین دسته ی فرزند است و تصویر نمایشی هم مربوط به آن است)
در اینترنت چندین افزونه هستند که من امتحانشون کردم و اصلا به نتیجه ای نرسیدم یا اینکه من درست عمل نکردم. اگر کسی از دوستا لطف کنند و راهنمایی ام کنند ممنون می شم. اگر هزینه ای هم داشته باشه در حد توانم پرداخت می کنم.

Untitleyyd-1.png

شما وارد دسته ها بشو، اونجا هر دسته رو که ویرایش کنی یه آیکن مربع شکل متوسط سایزی هست و نوشته که عکس براش آپلود کنی. همونجا عکس رو بزار.

لینک به ارسال

سلام و درود

به دسته بندی ها هم مثل پست ها میشه کاستوم فیلد اضافه کرد.

شما باید به دسته بندی ها یه کاستوم فیلد برای آپلود عکس اضافه کنید و سپس بیایید اونجا عکس ها موردنظر رو آپلود کنید.

و بیایید با یه سری کد توی پست هایی که دسته موردنظر رو دارن عکس رو نمایش بدین.

لینک به ارسال
در 14 دقیقه قبل، miraziz گفته است :

بله درست است. افزونه ها هم این کار را انجام میدم. ولی من نمی دونم تصویر افزوده شده در دسته ها در قالب وبلاگ هم نمایش دهم

درود مجدد

به نظر من این افزونه رو نصب کنید. (شاید هم نصب کرده باشید نمیدونم)

بعد که عکس ها رو گذاشتید برای دسته ها باید توی فایل single.php اونجا متای دسته آخر رو بخونید.

متای دسته ها رو باید با این تابع بخونید.

پارامترهاش مثل تابع get_post_meta هست.

لینک به ارسال
در 15 ساعت قبل، ToranjArts گفته است :

شما وارد دسته ها بشو، اونجا هر دسته رو که ویرایش کنی یه آیکن مربع شکل متوسط سایزی هست و نوشته که عکس براش آپلود کنی. همونجا عکس رو بزار.

بله این مراحل را طی می کنم ولی متاسفانه نمایش نمیده

لینک به ارسال
در 59 دقیقه قبل، mehran-b گفته است :

من احساس میکنم شما الان دقیقا متوجه نشدید باید چیکار کنید.

درسته؟

بله متاسفانه. البته من با افزونه  Taxonomy Images امتحان می کردم. در واقع مشکل من این است که از چه کدی باید در قالبم استفاده کنم که اون تصاویر که برای دسته ها انتخاب کرده ام را نشون بده. اگه کد php اش را داشته باشم، تا حدودی می تونم استایل دهی اش کنم

لینک به ارسال
در 40 دقیقه قبل، miraziz گفته است :

بله این مراحل را طی می کنم ولی متاسفانه نمایش نمیده

در 37 دقیقه قبل، miraziz گفته است :

بله متاسفانه. البته من با افزونه  Taxonomy Images امتحان می کردم. در واقع مشکل من این است که از چه کدی باید در قالبم استفاده کنم که اون تصاویر که برای دسته ها انتخاب کرده ام را نشون بده. اگه کد php اش را داشته باشم، تا حدودی می تونم استایل دهی اش کنم

نمی ارزه، من جای شما باشم افزونه رو غیر فعال میکنم یا افزونه ی بهتری رو انتخاب میکنم. چیزی که هست افزونه. ممکنه که ورژنش با وردپرس شما نخونه. 

لینک به ارسال
در 44 دقیقه قبل، miraziz گفته است :

اینجا مشکل افزونه ای که استفاده کردی اینه که توی single.php نمیتونه آدرس اون عکس رو برات بیاره باید توی خود category.php یا tag.php یا taxonomy.php یا archive.php باشی تا بتونه واست لود کنه عکس دسته رو.

البته شابد هم بشه ولی باید بررسی کنم کدهای افزونه رو.

لینک به ارسال

خوب یه فکری برای این کردم که چطوری توی single.php عکس آخرین فرزند دسته بندی پست رو بگیری.

تابع زیر رو بذار توی فایل functions.php قالبت:

function mehran_get_post_last_child_image($post_id) {

$cats = get_the_category($post_id);

$childs = array();
	foreach($cats as $cat) {
		if($cat->category_parent !== 0)
			$childs[] = $cat->cat_ID;
	}

if($childs === array())
		return;

$last_child = max($childs);

$images = get_option('taxonomy_image_plugin');
	$img_url = wp_get_attachment_url($images[$last_child]);

if($img_url === false)
		return;

return $img_url;

}

بعد روی فرزند ترین دسته یکی از پست هات عکس بذار.

بعد توی فایل single.php توی حلقش کد زیر رو بذار:

<?php echo mehran_get_post_last_child_image(get_the_ID()); ?>

بعد برو پستی رو که واسه فرزند ترین دسته اش عکس گذاشتی باز کن یه آدرس به عکس فرزندترین دسته باید توی صفحه پیدا کنی.

اگر پیدا کردی بگو تا بقیش رو بگم.

لینک به ارسال
در ۱ ساعت قبل، mehran-b گفته است :

بعد برو پستی رو که واسه فرزند ترین دسته اش عکس گذاشتی باز کن یه آدرس به عکس فرزندترین دسته باید توی صفحه پیدا کنی.

اگر پیدا کردی بگو تا بقیش رو بگم.

خیلی ممنون که وقت گذاشتید. کارهایی که گفتین را انجام دادم و حدستون درست بوده. یک آدرس عکس بالای عنوان پست نشون میده. فقط خود عکس را نشون نمیده ها. url عکس را نشون میده.

تو آدرس زیر می تونین ببینین
http://echolalia.ir/با-کدام-زبان-صدایم-می-زنی/

لینک به ارسال

خوب حالا اون تابعی که گذاشتی توی functions.php رو بی زحمت با این تابع جایگزین کن ببینیم چی میشه.

$childs = array();
	foreach($cats as $cat) {
	}

if($childs === array())
		return;

$img_tag = wp_get_attachment_image($images[$last_child]);

if($img_tag === "")
		return;

return $img_tag;

}

اینجا باید خود عکس رو بزنه نه آدرسش رو.

لینک به ارسال
در 5 ساعت قبل، mehran-b گفته است :

خوب حالا اون تابعی که گذاشتی توی functions.php رو بی زحمت با این تابع جایگزین کن ببینیم چی میشه.

اینجا باید خود عکس رو بزنه نه آدرسش رو.

ببخشید اگر دیر جواب دادم. چون رفته بودم دانشگاه

خیلی ممنون. الان تصویر را نشون داد. فقط میشه یه راهنمایی کوچکی هم بکنین که اگر بخواهم به این عکس کلاس اضافه کنم باید نام اون کلاس را دقیقا کجای کدهای بالا بنویسم؟

ویرایش شده توسط miraziz
لینک به ارسال
نقل قول

ببخشید اگر دیر جواب دادم. چون رفته بودم دانشگاه.

خواهش میکنم.

نقل قول

فقط میشه یه راهنمایی کوچکی هم بکنین که اگر بخواهم به این عکس کلاس اضافه کنم باید نام اون کلاس را دقیقا کجای کدهای بالا بنویسم؟

مثلا اگر کد رو اینطوری کنید کلاس mehran به عکس اضافه میشه.

$childs = array();
	foreach($cats as $cat) {
	}

if($childs === array())
		return;

$img_tag = wp_get_attachment_image($images[$last_child], 'thumbnail', false, array('class' => 'mehran'));

if($img_tag === "")
		return;

return $img_tag;

}

لینک به ارسال
در 11 دقیقه قبل، mehran-b گفته است :

خواهش میکنم.

مثلا اگر کد رو اینطوری کنید کلاس mehran به عکس اضافه میشه.

فقط یکی هم اینکه می خواستم با کلیک بر روی این عکس به صفحه نتایج دسته مورد نظرش ارسال بشه؟

لینک به ارسال
نقل قول

فقط یکی هم اینکه می خواستم با کلیک بر روی این عکس به صفحه نتایج دسته مورد نظرش ارسال بشه؟

$childs = array();
	foreach($cats as $cat) {
	}

if($childs === array())
		return;

$img_tag = wp_get_attachment_image($images[$last_child], 'thumbnail', false, array('class' => 'mehran'));

if($img_tag === "")
		return;

return '<a href="'.esc_url(get_category_link($last_child)).'">'.$img_tag.'</a>';

}

لینک به ارسال
در 37 دقیقه قبل، mehran-b گفته است :

$childs = array();
	foreach($cats as $cat) {
	}

if($childs === array())
		return;

if($img_tag === "")
		return;

return '<a href="'.esc_url(get_category_link($last_child)).'">'.$img_tag.'</a>';

}

آقا مهران من این کدی که دادید را گذاشتم و به تصویر لینک اضافه شده بود. ولی فقط وقتی من استایل زیر را به عکس می دهم، لینکِ بر تصویر هم غیرفعال می شود

.mehran{ float: right;
         border: solid #ccc 2px;
         margin-left: 10px;
         margin-bottom: 20px;
}

لینک به ارسال
  • 1 سال بعد...
در در 10/3/2017 at 22:35، mehran-b گفته است :

خواهش میکنم.

پاینده باشید

سلام آقا مهران خوب هستین. وقتتان بخیر. شرمنده مزاحمتان شدم. یک سوالی داشتم.
یادتان باشد شما کدهای را تو این تاپیک ارائه دادید که عکسی که ما با استفاده از یک افزونه به هر دسته اضافه کرده بودیم را قالب سایت کنار عنوان نوشته می‌آورد. می‌خواستم بدونم میشه این کد را طوری ویرایش کرد که اون عکس در واقع عکس بندانگشتی نوشته نیز به حساب بیاید. یعنی موتورهای جستجو عکس دسته را به عنوان عکس بندانگشتی نوشته قبول کنند. چون از نظر سئو برای سایتم خطا نبودن تصاویر بند انگشتی همیشه وجود دارد.

لینک به ارسال
در ۱ ساعت قبل، miraziz گفته است :

سلام آقا مهران خوب هستین. وقتتان بخیر. شرمنده مزاحمتان شدم. یک سوالی داشتم.
یادتان باشد شما کدهای را تو این تاپیک ارائه دادید که عکسی که ما با استفاده از یک افزونه به هر دسته اضافه کرده بودیم را قالب سایت کنار عنوان نوشته می‌آورد. می‌خواستم بدونم میشه این کد را طوری ویرایش کرد که اون عکس در واقع عکس بندانگشتی نوشته نیز به حساب بیاید. یعنی موتورهای جستجو عکس دسته را به عنوان عکس بندانگشتی نوشته قبول کنند. چون از نظر سئو برای سایتم خطا نبودن تصاویر بند انگشتی همیشه وجود دارد.

یعنی عکسه رو واقعا به عنوان تصویر شاخص برای پست انتخاب کنه؟

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...