رفتن به مطلب

نوشتن مقدار ویژگی محصولات در چند خط

M@hdi71

پست های پیشنهاد شده

سلام

سوالم اینه که چطور میشه توی ووکامرس مقدار ویژگی محصولات رو در چند خط نوشت؟ (مثل پرستاشاپ)

مثال:

یک ویژگی تعریف می کنم و نوعش رو متن انتخاب می کنم. حالا توی صفحه ویرایش محصول اون ویژگی رو لود می کنم و می خوام مقدار زیر رو که در 2 خط هست برای این ویژگی بنویسم.

Octa-core (4x2.3 GHz & 4x1.7 GHz) - EMEA
Octa-core (4x2.35 GHz Kryo & 4x1.9 GHz Kryo) - USA & China

اما وقتی خط اول رو می نویسم و برای رفتن به خط بعد اینتر رو میزنم بجای رفتن به خط بعد صفحه ذخیره میشه!

باتشکر

ویرایش شده توسط M@hdi71
لینک به ارسال
در در 9/24/2017 at 23:04، M@hdi71 گفته است :

سلام

سوالم اینه که چطور میشه توی ووکامرس مقدار ویژگی محصولات رو در چند خط نوشت؟ (مثل پرستاشاپ)

مثال:

یک ویژگی تعریف می کنم و نوعش رو متن انتخاب می کنم. حالا توی صفحه ویرایش محصول اون ویژگی رو لود می کنم و می خوام مقدار زیر رو که در 2 خط هست برای این ویژگی بنویسم.

Octa-core (4x2.3 GHz & 4x1.7 GHz) - EMEA
Octa-core (4x2.35 GHz Kryo & 4x1.9 GHz Kryo) - USA & China

اما وقتی خط اول رو می نویسم و برای رفتن به خط بعد اینتر رو میزنم بجای رفتن به خط بعد صفحه ذخیره میشه!

باتشکر

دوست عزیز

شما اول ویژگی ها رو تعیین میکنین بعد باید برین برای این ویژگیها مقدار تعریف کنین. وقتی که میخواین برای اونا مقدار تعریف کنین یه توضیحات داره که اونجا باید جملات دور و درازتون رو بنویسین. حتی میتونین عکس و موزیک و فیلم و هر چی که لازمه ی معرفی محصول هست رو ذخیره کنین. 

در ضمن نوع محصولتون رو انتخاب (عمومی) انتخاب کنین.

ویرایش شده توسط ToranjArts
لینک به ارسال

ممنون از پاسختون. اما این قسمتی که شما می فرمایید مربوط به توضیحات ویژگی های از پیش تعریف شده است در واقع من می خوام وقتی دارم مقدار یک ویژگی که از پیش تعریف شده نیست رو توی صفحه ویرایش محصول مینویسم با زدن دکمه اینتر به خط بعد برم.

لینک به ارسال

کدش رو که نگاه کردم دیدم توی ووکامرس این قسمت توی تگ <input> هست و در پرستاشاپ در تگ <textarea> به خاطر همین توی ووکامرس نمیشه مقدارها رو در این قسمت در چند خط نوشت.

حالا سوال اینجاست میشه این رو تغییر داد؟

لینک به ارسال

نمیدونم کارم درست بوده یا نه (کد نویسی بلد نیستم) اما کد این قسمت رو که در فایل html-product-attribute.php بود از

<input type="text" name="attribute_values[<?php echo $i; ?>]" value="<?php

// Text attributes should list terms pipe separated
									echo esc_attr( wc_implode_text_attributes( wp_list_pluck( $attribute->get_terms(), 'name' ) ) );

?>" placeholder="<?php

/* translators: %s: WC_DELIMITER */
									printf( esc_attr__( '"%s" separate terms', 'woocommerce' ), WC_DELIMITER );

?>" />

تغییر دادم به

<textarea name="attribute_values[<?php echo $i; ?>]" cols="5" rows="5" placeholder="<?php /* translators: %s: WC_DELIMITER */ printf( esc_attr__( '"%s" separate terms', 'woocommerce' ), WC_DELIMITER );	?>"><?php echo esc_attr( wc_implode_text_attributes( wp_list_pluck( $attribute->get_terms(), 'name' ) ) ); ?></textarea>

الان در قسمت مدیریت وقتی اینتر میزنی میره خط بعدی ولی در قسمت کاربری این فاصله به صورتی که انگار یه اسپیس بین مطالب زدی نمایش داده میشه.

نکته: این مشکل فقط در ویژگی های از قبل تعریف شده وجود داره ولی ویژگی هایی که به صورت اختصاصی در صفحه ویرایش محصول تعریف میشن این مشکل رو ندارن.

لینک به ارسال

ممنونم از پاسختون

بله درست میفرمایید آخه هیچ راه چاره ای براش پیدا نکردم، این موضوع رو اینجا مطرح کردم ببینم اساتید میتونن کمکم کنند لااقل این کد رو درستش کنم.

نمیدونم دوستانی که با ووکامرس کار میکنن چطوری این مشکل رو رفع میکنن و برای وژگی هایی که مقدارشون رو باید در چند خط نوشت چه راه حلی دارن؟

لینک به ارسال

ببین، اساتید نیستم ولی کمکت میکنم تا اونجایی که بدونم.

من دو تا افزونه ی متفاوت ویژگی ها نصب کردم روی سایتم، هر دو باهم ادغام شدن و همون کاری رو که بهت گفتم کردم. یعنی اومدم توضیحات اضافی برای یه ویژگی نوشتم. درضمن کنترل رو بگیر بعد انتر بزن.

لینک به ارسال
در 18 دقیقه قبل، ToranjArts گفته است :

ببین، اساتید نیستم ولی کمکت میکنم تا اونجایی که بدونم.

من دو تا افزونه ی متفاوت ویژگی ها نصب کردم روی سایتم، هر دو باهم ادغام شدن و همون کاری رو که بهت گفتم کردم. یعنی اومدم توضیحات اضافی برای یه ویژگی نوشتم. درضمن کنترل رو بگیر بعد انتر بزن.

ممنون از توجهتون

اما فکر کنم منظورم رو درست نتونستم برسونم

این قسمتی که شما می فرمایید مربوط به مقدار ویژگی های از پیش تعریف شده است اما سوال من در مورد ویژگی هایی است که مقدارشون رو به صورت متنی باید توی صفحه ویرایش محصول وارد کرد.

مثلا در قسمت ویژگی های ووکامرس یه ویژگی می سازیم به نام اندازه و از نوع متن-بعد توی صفحه ویرایش محصول اون رو انتخاب می کنیم و مقدارش رو به صورت دستی باید وارد کنیم.

42

44

48

مشکل اینه که مقدار ویژگی ها توی تگ <input> قرار داره و خاصیت این تگ اینه که متن در یک خط قرار میگیره و نمیشه به خط بعدی رفت. حالا باید این رو یه جوری تغییر داد یا کدش رو دستکاری کرد یا افزونه ای برای این کار پیدا کرد که من تا حالا موفق نشدم.

لینک به ارسال

خب منم همینو دارم میگم.

باید اول بری یه ویژگی بسازی به نام سایز:

البته مثلا، بعد براش مقدار تعریف کنی و دستی مقدار بدی. 

در نهایت هم محصولت رو باید متغیر بسازی که این مقدار ها برای مشتری قابل انتخاب باشن. حالا اگه میخوای کامل برات اینجا توضیح مینویسم که بری و انجام بدی و حالشو ببری

لینک به ارسال
در 15 دقیقه قبل، ToranjArts گفته است :

خب منم همینو دارم میگم.

باید اول بری یه ویژگی بسازی به نام سایز:

البته مثلا، بعد براش مقدار تعریف کنی و دستی مقدار بدی. 

در نهایت هم محصولت رو باید متغیر بسازی که این مقدار ها برای مشتری قابل انتخاب باشن. حالا اگه میخوای کامل برات اینجا توضیح مینویسم که بری و انجام بدی و حالشو ببری

این چیزی که شما می فرمایید محصول متغییر اما سوال من کلا یه چیز دیگست.

لینک به ارسال
در 1 دقیقه قبل، M@hdi71 گفته است :

این چیزی که شما می فرمایید محصول متغییر اما سوال من کلا یه چیز دیگست.

خب منم کاری به محصول متغیر ندارم. میخوام بگم که میتونی با همین ویژگی ها یا بهتره بگم Attributes Group مشکلت رو حل کنی. یه سری به سایت من بزن نه جهت خرید، یه چکی بکن محصولات منو، من یه طرح تعریف کردم که بعضیاش یه خط هم اندازشه. راحت میتونی همچین ویژگی هایی رو ایجاد کنی اگه میخوای.

مطمئن باش دقیقا میدونم چی میخوای و راهنماییت میکنم :)

لینک به ارسال
در 6 دقیقه قبل، ToranjArts گفته است :

خب منم کاری به محصول متغیر ندارم. میخوام بگم که میتونی با همین ویژگی ها یا بهتره بگم Attributes Group مشکلت رو حل کنی. یه سری به سایت من بزن نه جهت خرید، یه چکی بکن محصولات منو، من یه طرح تعریف کردم که بعضیاش یه خط هم اندازشه. راحت میتونی همچین ویژگی هایی رو ایجاد کنی اگه میخوای.

مطمئن باش دقیقا میدونم چی میخوای و راهنماییت میکنم :)

سایتتون رو دیدم (زیبا و جالب) انشاالله موفق باشید

1- محصولات شما متغییر هست

2- ویژگی که شما برای این کار استفاده کردید مقدارش از پیش تعریف شده است اما ویژگی که مدنظر من هست مقدارش رو باید در صفحه ویرایش محصول خودم وارد کنم نه اینکه مشتری بخواد گزینه ای رو انتخاب کنه

مثال:

مثل نمونه زیر یک ویژگی تعریف کنید به نام مشخصات نرم افزاری و نوعش رو متن انتخاب کنید بعد در صفحه ویرایش محصول انتخابش کنید و بهش مقدار های زیر رو بدید به صورتی که هر کدوم از مقادیر در یک خط باشند.

.   .  
مشخصات نرم افزاری - Samsung DeX (desktop experience support)
- Fast battery charging (Quick Charge 2.0)
- Qi/PMA wireless charging (market dependent)
- ANT+ support
- Bixby natural language commands and dictation
- MP4/DivX/XviD/H.265 player
- MP3/WAV/eAAC+/FLAC player
- Photo/video editor
- Document editor
لینک به ارسال
در 1 دقیقه قبل، M@hdi71 گفته است :

سایتتون رو دیدم (زیبا و جالب) انشاالله موفق باشید

1- محصولات شما متغییر هست

2- ویژگی که شما برای این کار استفاده کردید مقدارش از پیش تعریف شده است اما ویژگی که مدنظر من هست مقدارش رو باید در صفحه ویرایش محصول خودم وارد کنم نه اینکه مشتری بخواد گزینه ای رو انتخاب کنه

مثال:

مثل نمونه زیر یک ویژگی تعریف کنید به نام مشخصات نرم افزاری و نوعش رو متن انتخاب کنید بعد در صفحه ویرایش محصول انتخابش کنید و بهش مقدار های زیر رو بدید به صورتی که هر کدوم از مقادیر در یک خط باشند.

.   .  
مشخصات نرم افزاری - Samsung DeX (desktop experience support)
- Fast battery charging (Quick Charge 2.0)
- Qi/PMA wireless charging (market dependent)
- ANT+ support
- Bixby natural language commands and dictation
- MP4/DivX/XviD/H.265 player
- MP3/WAV/eAAC+/FLAC player
- Photo/video editor
- Document editor

ولی با اون افزونه ای که من کار کردم این کاری رو که شما هم میخوای میشه انجام داد. گفتم که وقتی ویژگی تعریف میکنی یه باکس توضیحات داره که اینا رو باید اونجا بنویسی. 

در ضمن ویژگی های من از پیش تعیین شده نبودن هیچکدوم. مثلا طرح حوض نقاشی یا طرح قجر (پرنیان) اینا رو ووکامرس میدونسته گذاشته تو سایتم؟ ;)

شما هم باید به همین روشی که من کار کردم کار کنی و فقط همونطور که گفتم توضیحات ویژگی رو با این توضیحاتی که مثال زدی پر کنی. 

ازت هم ممنونم بابت محبتت، سایت خودتونه قابلی نداره :)

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...