رفتن به مطلب

مشکل در محصول متغیر ووکامرس

پست های پیشنهاد شده

سلام دوستان خسته نباشید. من وقتی محصول متغیر تو فروشگاهم میذارم، موقع خرید اخطار میده یکی از گزینه ها رو انتخاب کن با این که من انتخاب کردم. ورژن های مختلف ووکامرس رو ریختم اما مشکل حل نمیشه. مشکل از کجا میتونه باشه؟

لینک به ارسال
در 2 ساعت قبل، masoudmosleh267 گفته است :

سلام دوستان خسته نباشید. من وقتی محصول متغیر تو فروشگاهم میذارم، موقع خرید اخطار میده یکی از گزینه ها رو انتخاب کن با این که من انتخاب کردم. ورژن های مختلف ووکامرس رو ریختم اما مشکل حل نمیشه. مشکل از کجا میتونه باشه؟

مشکل از اون ویژگیهایی هست که برای محصولات متغییرت تعریف کردی. مثلا اگه لباسه سایزش و رنگش و به این صورت.

باید برای تمام ویژگیها باهم متغیر درست کنی و بعد باید محصولت رو توی انبار یه مقدار بهش بدی که نگه این محصول در انبار موجود نیست. 

این دو تا کار رو انجام بده. اگه مشکل داشتی بازم اینجا بنویس اسکرین شات میگیرم بیشتر توضیح میدم.

لینک به ارسال
در 19 ساعت قبل، ToranjArts گفته است :

مشکل از اون ویژگیهایی هست که برای محصولات متغییرت تعریف کردی. مثلا اگه لباسه سایزش و رنگش و به این صورت.

باید برای تمام ویژگیها باهم متغیر درست کنی و بعد باید محصولت رو توی انبار یه مقدار بهش بدی که نگه این محصول در انبار موجود نیست. 

این دو تا کار رو انجام بده. اگه مشکل داشتی بازم اینجا بنویس اسکرین شات میگیرم بیشتر توضیح میدم.

نه مهندس مشکل از اونجا نیست چون همه کارارو درست انجام دادم. مثلا رنگ قرمز رو زدم تو انبار نیست و رنگ مشکی تو انبار هست و واسه هر کدوم یه تصویر جدا دادم. ولی موقع اضافه کردن به سبد خرید، هرکدوم از ویژگی هارو که انتخاب میکنم هیچ اتفاقی نمیفته، نه تصویر عوض میشه نه قیمت نه هیچ چیز دیگه ای و دکمه ی سبد خرید همچنان کمرنگه انگار که هیچ ویژگی ای رو انتخاب نکردم. به نظر میرسه مشکل از نسخه ووکامرس باشه اما عوضم میکنم باز نمیشه. حتی تو سایت تم فارست هم زده بود این تم با نسخه وردپرس 4.7 همخونی داره. وردپرسم هم برگردوندم به 4.7.5 باز درست نشد.

لینک به ارسال

سلام 

برای قرار دادن محصول متغییر باید این روند رو طی کنید تو سایت تا نتیجه لازم رو بگیرید:

1. تعریف ویژگی های مورد نظر برای محصول
  2. ساخت متغییر از ویژگی هایی که تعریف کردید 
  3. قرار دادن قیمت برای هر ویژگی. گزینه انبار اجباری نیست که بزنید اما اگه دیدید به مشکل خوردید انبار رو هم براش یه تعدادی مشخص کنید و سپس ذخیره کنید.

این مراحل رو انجام بدید مشکل برطرف میشه. اگه این موارد رو انجام دادید و باز هم مشکل دارید احتمالا تو صفحه محصول بطور کامل لود نمیشه یا فایل هایی که نیاز داره ناقص هست که دکمه سفارش براتون غیرفعال هست.

لینک به ارسال
در 4 ساعت قبل، masoudmosleh267 گفته است :

نه مهندس مشکل از اونجا نیست چون همه کارارو درست انجام دادم. مثلا رنگ قرمز رو زدم تو انبار نیست و رنگ مشکی تو انبار هست و واسه هر کدوم یه تصویر جدا دادم. ولی موقع اضافه کردن به سبد خرید، هرکدوم از ویژگی هارو که انتخاب میکنم هیچ اتفاقی نمیفته، نه تصویر عوض میشه نه قیمت نه هیچ چیز دیگه ای و دکمه ی سبد خرید همچنان کمرنگه انگار که هیچ ویژگی ای رو انتخاب نکردم. به نظر میرسه مشکل از نسخه ووکامرس باشه اما عوضم میکنم باز نمیشه. حتی تو سایت تم فارست هم زده بود این تم با نسخه وردپرس 4.7 همخونی داره. وردپرسم هم برگردوندم به 4.7.5 باز درست نشد.

باور کن مشکل از انباره. من خودمم دقیقا همین مشکل رو داشتم که البته زیاد طول نکشید، فورا کشفش کردم و درستش کردم. من مقدار 100 دادم به هر محصول توی انبار و توی تنظیمات مشخص کردم که موجودی انبار نمایش داده نشه توی صفحه ی کاتالوگ محصول، این کارو که کردم راحت تونستم محصول انتخاب کنم و به سبد خرید بفرستم.

بازم میگم ویژگیها رو درست تعریف نکردی و دقیق ازشون متغیر نساختی. حاضرم باهات شرط ببندم.

پ ن: من مهندس نیستم ولی شغل عجیب غریبی دارم.

در 3 ساعت قبل، m4xs051 گفته است :

سلام 

برای قرار دادن محصول متغییر باید این روند رو طی کنید تو سایت تا نتیجه لازم رو بگیرید:

3. قرار دادن قیمت برای هر ویژگی. گزینه انبار اجباری نیست که بزنید اما اگه دیدید به مشکل خوردید انبار رو هم براش یه تعدادی مشخص کنید و سپس ذخیره کنید.

این مراحل رو انجام بدید مشکل برطرف میشه. اگه این موارد رو انجام دادید و باز هم مشکل دارید احتمالا تو صفحه محصول بطور کامل لود نمیشه یا فایل هایی که نیاز داره ناقص هست که دکمه سفارش براتون غیرفعال هست.

ممنون از توضیحات شما، عالی بود. ولی باور کنین من خودم با این مشکل دست و پنجه نرم کردم و با همین روشی که گفتم درستش کردم. موجودی انبار همیشه مشکل سازه، ولی خب اینطور که میگه سلکت نمیشه ویژگی برای یک محصول و به سبد خرید نمیره معلومه که یا باید افزونه ی ویژگیهاش رو آپدیت کنه و یا اینکه درست ویژگی تعریف نکرده. 

لینک به ارسال
در 14 ساعت قبل، ToranjArts گفته است :

باور کن مشکل از انباره. من خودمم دقیقا همین مشکل رو داشتم که البته زیاد طول نکشید، فورا کشفش کردم و درستش کردم. من مقدار 100 دادم به هر محصول توی انبار و توی تنظیمات مشخص کردم که موجودی انبار نمایش داده نشه توی صفحه ی کاتالوگ محصول، این کارو که کردم راحت تونستم محصول انتخاب کنم و به سبد خرید بفرستم.

بازم میگم ویژگیها رو درست تعریف نکردی و دقیق ازشون متغیر نساختی. حاضرم باهات شرط ببندم.

پ ن: من مهندس نیستم ولی شغل عجیب غریبی دارم.

در 17 ساعت قبل، m4xs051 گفته است :

سلام 

مراحل رو درست انجام دادم اما مشکل همچنان باقیست. تنظیماتی که گذاشتم رو خودتون یه نگاه بندازین. اینم لینک سایتم http://hamechitamom.com/product/چشم-بند-فانتزی/

h1.JPG

h2.JPG

لینک به ارسال
در 1 ساعت قبل، masoudmosleh267 گفته است :

مراحل رو درست انجام دادم اما مشکل همچنان باقیست. تنظیماتی که گذاشتم رو خودتون یه نگاه بندازین. اینم لینک سایتم http://hamechitamom.com/product/چشم-بند-فانتزی/

h1.JPG

h2.JPG

خب فرزندم حالا به سوال من جواب بده:

شناسه ی محصول کجاس؟

خب اگه شناسه نداشته باشی که نمیشه که. 

تو عکس اول همه ی گذینه ها مرتبه به غیر از شناسه ی محصول که شما نگذاشتی. شناسه بزار مشکلت حل میشه.

تو عکس دوم تیک مدیریت موجودی انبار رو بردار. نمیخواد اونو. شناسه هم بزار برای محصولت لطفا. 

این کارا رو بکن اگه درست نشد هر چی خواستی بگو.:D

لینک به ارسال
در 34 دقیقه قبل، ToranjArts گفته است :

خب فرزندم حالا به سوال من جواب بده:

شناسه ی محصول کجاس؟

خب اگه شناسه نداشته باشی که نمیشه که. 

تو عکس اول همه ی گذینه ها مرتبه به غیر از شناسه ی محصول که شما نگذاشتی. شناسه بزار مشکلت حل میشه.

تو عکس دوم تیک مدیریت موجودی انبار رو بردار. نمیخواد اونو. شناسه هم بزار برای محصولت لطفا. 

این کارا رو بکن اگه درست نشد هر چی خواستی بگو.:D

اصلا چی هست شناسه محصول؟ :D

لینک به ارسال
در 2 ساعت قبل، masoudmosleh267 گفته است :

اصلا چی هست شناسه محصول؟ :D

وقتی که یه محصول رو ایجاد میکنی باید یه کد بهش بدی. اینطوری همه ی محصولاتت شماره دار میشن و راحت تر میتونی عملیاتهای مختلف رو روشون انجام بدی و مثل خودت که شماره شناسنامه داری اینا هم شماره شناسایی پیدا میکنن. تو عکسایی که خودت فرستادی نگاه کن، یه نوار بزرگ اون بالای هر گزینه هست که اسمش شناسه محصول هست و تو خالیش گذاشتی. مثلا من اسم سایتم ترنج آرتز هست. شناسه ها رو اینطوری دادم: TA-0001 تا TA-0065 هم رفتم جلو ، یعنی 65 تا محصول دارم. 

www.toranjarts.ir

خوب محصولات رو ببین، تازه محصولات من دو تا هم شناسه دارن. اینطوری همه چی مثل آدمیزاد از هم تفکیک میشه و مشخص میشه که چی به چیه تو یه فروشگاه. 

خب حالا برای اینکه محصولاتت ردیف بشن و اون ویژگیها درست عمل کنن این کارهایی رو که میگم بکن:

1- دونه به دونه محصولاتت رو ویرایش کن.

2- "شناسه محصول" توی اولین بخش اطلاعات یک محصوله که یه مقدار بهش بده. مثلا اسم سایتت همه چی تمومه: HT-0001 این میشه اولین محصولت. 

پس توجه داشته باش از اول اول شروع کن و از اولین محصول با این کد شروع کن. دومی میشه: HT-0002 و الی آخر

3- حالا باید دوباره متغییر ها رو از نو بسازی که هیچ کاری هم نداره. خصوصیت ها رو تعریف کردی.حالا یه دور متغیر هایی رو که قبلا درست کردی حذف کن و شروع کن بر اساس خصوصت هایی که داری و الان اون شناسه محصول اونا رو از هم مجزا میکنه دوباره متغیر تعریف کنی و قیمت بهشون بدی. 

3- یادت باشه که مقدار انبار رو همینطور که الانم گذاشتی یه مقداری بدی که نگه انبار توش خالیه یا موجودی نداره و کالا رو نشه به سبد خرید اضافه کنی و یا ویژگی کالات انتخاب نشه.

این کارها رو که کردی قول میدم بهت که محصولت راحت انتخاب میشه، انواع مختلفش انتخاب میشن و تو سبد خرید میرن. دیگه مشکلاتت حل میشه.

هر سوالی هم داری همینجا بپرس و هر کمکی هم از دستم بر بیاد هستم. :)

لینک به ارسال
در 3 ساعت قبل، ToranjArts گفته است :

وقتی که یه محصول رو ایجاد میکنی باید یه کد بهش بدی. اینطوری همه ی محصولاتت شماره دار میشن و راحت تر میتونی عملیاتهای مختلف رو روشون انجام بدی و مثل خودت که شماره شناسنامه داری اینا هم شماره شناسایی پیدا میکنن. تو عکسایی که خودت فرستادی نگاه کن، یه نوار بزرگ اون بالای هر گزینه هست که اسمش شناسه محصول هست و تو خالیش گذاشتی. مثلا من اسم سایتم ترنج آرتز هست. شناسه ها رو اینطوری دادم: TA-0001 تا TA-0065 هم رفتم جلو ، یعنی 65 تا محصول دارم. 

www.toranjarts.ir

خوب محصولات رو ببین، تازه محصولات من دو تا هم شناسه دارن. اینطوری همه چی مثل آدمیزاد از هم تفکیک میشه و مشخص میشه که چی به چیه تو یه فروشگاه. 

خب حالا برای اینکه محصولاتت ردیف بشن و اون ویژگیها درست عمل کنن این کارهایی رو که میگم بکن:

1- دونه به دونه محصولاتت رو ویرایش کن.

2- "شناسه محصول" توی اولین بخش اطلاعات یک محصوله که یه مقدار بهش بده. مثلا اسم سایتت همه چی تمومه: HT-0001 این میشه اولین محصولت. 

پس توجه داشته باش از اول اول شروع کن و از اولین محصول با این کد شروع کن. دومی میشه: HT-0002 و الی آخر

3- حالا باید دوباره متغییر ها رو از نو بسازی که هیچ کاری هم نداره. خصوصیت ها رو تعریف کردی.حالا یه دور متغیر هایی رو که قبلا درست کردی حذف کن و شروع کن بر اساس خصوصت هایی که داری و الان اون شناسه محصول اونا رو از هم مجزا میکنه دوباره متغیر تعریف کنی و قیمت بهشون بدی. 

3- یادت باشه که مقدار انبار رو همینطور که الانم گذاشتی یه مقداری بدی که نگه انبار توش خالیه یا موجودی نداره و کالا رو نشه به سبد خرید اضافه کنی و یا ویژگی کالات انتخاب نشه.

این کارها رو که کردی قول میدم بهت که محصولت راحت انتخاب میشه، انواع مختلفش انتخاب میشن و تو سبد خرید میرن. دیگه مشکلاتت حل میشه.

هر سوالی هم داری همینجا بپرس و هر کمکی هم از دستم بر بیاد هستم. :)

واقعا ممنون توضیحاتتون خیلی کامل بود. همه کارایی که گفتینو واسه یکی از محصولاتم انجام دادم اما باز همچنان مشکل باقیست :(

لینک به ارسال
در هم اکنون، masoudmosleh267 گفته است :

واقعا ممنون توضیحاتتون خیلی کامل بود. همه کارایی که گفتینو واسه یکی از محصولاتم انجام دادم اما باز همچنان مشکل باقیست :(

دیگه فکر میکنید مشکل از کجا باشه؟ با محصولات ساده هیچ مشکلی ندارم فقط محصولات متغیر انتخاب نمیشه و به سبد نمیره

لینک به ارسال
در 27 دقیقه قبل، masoudmosleh267 گفته است :

دیگه فکر میکنید مشکل از کجا باشه؟ با محصولات ساده هیچ مشکلی ندارم فقط محصولات متغیر انتخاب نمیشه و به سبد نمیره

همونطور که شناسه محصول نگذاشته بودی، قول میدم در ساختن ویژگی ها هم اشتباه داری. آیا برای ویژگی ها آیدی و مقدار تعریف کردی؟

ممکنه این کارو نکرده باشی. 

اینا تمام تجربیات خودمه که بهت میگم. مطمئنم اشکالت یه بی دقتی کوچولوئه. قول میدم تا درستش نکنم دست بر ندارم.

لینک به ارسال
در 17 ساعت قبل، ToranjArts گفته است :

همونطور که شناسه محصول نگذاشته بودی، قول میدم در ساختن ویژگی ها هم اشتباه داری. آیا برای ویژگی ها آیدی و مقدار تعریف کردی؟

ممکنه این کارو نکرده باشی. 

اینا تمام تجربیات خودمه که بهت میگم. مطمئنم اشکالت یه بی دقتی کوچولوئه. قول میدم تا درستش نکنم دست بر ندارم.

واقعاً ممنون که کمک میکنی. تموم روند رو انجام دادم. آی دی رو چطوری وارد کنم؟ این اولین فروشگاهیه که دارم راه اندازی میکنم. منظورت از مقداد همون تعداد موجودی انباره؟

لینک به ارسال
در 1 دقیقه قبل، masoudmosleh267 گفته است :

واقعاً ممنون که کمک میکنی. تموم روند رو انجام دادم. آی دی رو چطوری وارد کنم؟ این اولین فروشگاهیه که دارم راه اندازی میکنم. منظورت از مقداد همون تعداد موجودی انباره؟

خواهش میکنم ، منم اولین فروشگاهیه که الان یک ماهه تاسیس کردم. وگرنه قبلش صاحب فروشگاههای زنجیره ای الدی نبودم. :P;)

ببین یکی کافی نیست، باید برای همه ی محصولاتت شناسه اضافه کنی. شروع کن از اولین محصولی که اضافه کردی به فروشگاهت شناسه محصول بده. گفتم بهت من سایتم اسمش Toranj Arts هست و اینطوری شناسه دادم: TA-0001 و این شده اولین محصول من. تعداد صفر ها رو هم زیاد گذاشتم که اگه محصولاتم خیلی زیاد شدن به مشکل بر نخورم. 

این شد اولین محصول و حالا دومی میشه: TA-0002 و همینطور به ترتیب شماره میدی میری جلو.

برای وارد کردن این آی دی به قول تو و به قول معروف شناسه محصول باید محصول رو ویرایش کنی، توی خصوصیات محصول توی متغیر ها که بری یه جا نوشته شناسه محصول. اونجا اضافه کن. تمام محصولاتت رو که شناسه دادی تمام متغیر هاتو پاک کن و از نو تعریف کن. البته یه چکی هم باید بکنیم ببینیم که ویژگی ها رو درست تعریف کردی یا نه. 

این کارا رو که انجام بدی و همینطور هنگام این کارا اون موجودی انبار رو که گفتم یه عددی مثل 100 بزاری مشکلت حل میشه. بهت قول میدم. تو هر کاری من میگم بکن. مشکل هم داشتی من همینجا هستم پاسخگو:)

لینک به ارسال

سلام

در قسمت محصولات > ویژگی‌ها، ویژگی رنگ رو انتخاب کنید و نامک اون رو انگلیسی بنویسید

همین‌کار رو برای مقادیر زیر مجموعه اون انجام بدید، یعنی نامک اونها رو هم انگلیسی کنید

لینک به ارسال
در 3 ساعت قبل، مهدی گفته است :

سلام

در قسمت محصولات > ویژگی‌ها، ویژگی رنگ رو انتخاب کنید و نامک اون رو انگلیسی بنویسید

همین‌کار رو برای مقادیر زیر مجموعه اون انجام بدید، یعنی نامک اونها رو هم انگلیسی کنید

ممنون از جواب و راهنمایی خوبتون، ولی من فکر میکنم که اینطوری گیج میشه. چون الان دو تا مشکل اجالتا داره:

1- محصولاتش شناسه ندارن: شناسه محصول بده به همه

2- باید ویژگی ها رو درست تعریف میکرد: متغیر ها رو از محصولاتت همه حذف کن و از اول شروع کن با این احتساب که شناسه محصول هم تعریف کنی. درست همونطور که گفتم.

پ ن: آقا مسعود من شناسه محصول رو با قرمز نوشتم که از اهمیتش آگاه بشی. محصولی که شناسه نداره چطور اصلا میدونه چیه چه برسه به اینکه بخواد بدونه چه متغیرهایی داره. درست مثل آدمی که ضربه به سرش میخوره و فراموشی میگیره. هیچی یادش نمیاد. شناسه بده بهش. شخصیت و هویت بده بهش.

لینک به ارسال
در 19 ساعت قبل، مهدی گفته است :

سلام

در 15 ساعت قبل، ToranjArts گفته است :

ممنون از جواب و راهنمایی خوبتون، ولی من فکر میکنم که اینطوری گیج میشه. چون الان دو تا مشکل اجالتا داره:

1- محصولاتش شناسه ندارن: شناسه محصول بده به همه

2- باید ویژگی ها رو درست تعریف میکرد: متغیر ها رو از محصولاتت همه حذف کن و از اول شروع کن با این احتساب که شناسه محصول هم تعریف کنی. درست همونطور که گفتم.

پ ن: آقا مسعود من شناسه محصول رو با قرمز نوشتم که از اهمیتش آگاه بشی. محصولی که شناسه نداره چطور اصلا میدونه چیه چه برسه به اینکه بخواد بدونه چه متغیرهایی داره. درست مثل آدمی که ضربه به سرش میخوره و فراموشی میگیره. هیچی یادش نمیاد. شناسه بده بهش. شخصیت و هویت بده بهش.

ممنون دوستان کارایی که گفتینو انجام دادم و مشکلم حل شد. بازم ازتون ممنونم.:D

لینک به ارسال
  • 1 سال بعد...

سلام عذرمیخوام این تاپیک رو باز بالا آوردم.

من همه محصولاتم شناسه داره متغیرها هم هر کدوم شناسه داره. قیمت و انبار و بقیه مسائل هم درسته. فقط مشکل اینجاس که اصلا اضافه شدن به سبد خرید فعال نیست که هیچ اصلا نیست. اگه ممکنه راهنمایی کنید. سپاس.

2019-08-03_21-12-47.jpg

2019-08-03_21-13-34.jpg

2019-08-03_21-13-56.jpg

2019-08-03_21-14-27.jpg

2019-08-03_21-14-58.jpg

2019-08-03_21-15-22.jpg

2019-08-03_21-15-42.jpg

2019-08-03_21-16-02.jpg

لینک به ارسال
  • 5 ماه بعد...
در در 8/3/2019 at 21:17، behzadj7@gmail.com گفته است :

سلام عذرمیخوام این تاپیک رو باز بالا آوردم.

من همه محصولاتم شناسه داره متغیرها هم هر کدوم شناسه داره. قیمت و انبار و بقیه مسائل هم درسته. فقط مشکل اینجاس که اصلا اضافه شدن به سبد خرید فعال نیست که هیچ اصلا نیست. اگه ممکنه راهنمایی کنید. سپاس.

2019-08-03_21-12-47.jpg

2019-08-03_21-13-34.jpg

2019-08-03_21-13-56.jpg

2019-08-03_21-14-27.jpg

2019-08-03_21-14-58.jpg

2019-08-03_21-15-22.jpg

2019-08-03_21-15-42.jpg

2019-08-03_21-16-02.jpg

سلام. دوست عزيز فك كنم تو پيكربندي وكامرس هنوز برگه سبد خريد مشخص نشده

لینک به ارسال
  • 10 ماه بعد...
  • 2 هفته بعد...
  • 3 هفته بعد...

سلام. من محصول متغیر اضافه میکنم. همه تنظیمات رو هم دقیق و به ترتیب پیش میرم. ولی مشکلی که هست وقتی در صفحه محصولم میخوام متغرهای مختلف رو که براشون در برگه ویرایش قیمت تعیین کردم انتخاب کنم، قیمت رو تغییر نمیده و فقط یک بازه قیمتی به من نشون میده. مشکل کار به نظرتون از کجاست؟ 

لینک به ارسال
  • 4 ماه بعد...

منم مشکل رنگ دارم با متغیر ورکاس هر کاری می کنم متغییر رنگ رو فعال کنم فقط اسم رنگها رو میاره و خود رنگهارو نمیاره قالب من دیجی شاپ هست اگه کسی راه حلی داره ممنون میشم کمکم کنه

لینک به ارسال
  • 3 هفته بعد...
در در ۱۳۹۶/۷/۵ در 16:14، مهدی گفته است :

سلام

ممنون مهدی جان ، ترفند شما جواب داد.

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...