رفتن به مطلب

برخورد با پست های اسپم و اسپمرها

پست های پیشنهاد شده

این رو هم میشه گفت که پست اسپم یعنی پستی که کمکی به به ثمر رسیدن تاپیک نمیکنه یا حتی در بعضی موارد جلوی اون رو هم میگیره !

• امتیاز 5
لینک به ارسال

سلام. در مورد اسپم حق با آقا مرتضی است و البته باید این را هم قبول کرد که اکثرا ما کاربرها به قوانین آشنا نیستیم و تنها به مشکل خود و راه حل اون فکر می کنیم.

حقیقتا این انجمن ساز نیاز به هوکی برای نشان دادن پست های مشابه حین وارد کردن عنوان داره، به نحوی که کاربر با وارد کردن عنوان، موارد مشابه در زیر براش لیست بشه که البته این مورد برای این انجمن ساز وجود نداره. فعلا.

در مورد سرچ هم حق با دوستان است. ipb فارسی در جستجو ضعیف است و این مورد هم به لزوم غیرفعال بودن Fulltext Search هست که در ipb فارسی می بایست برای کارایی درست غیرفعال بشه. پیشنهاد اینه که سرچ گوگل را به گزینه های سرچ انجمن اضافه کنید که البته هوکش هم در انجمن پشتیبانی موجود است.

تشکر صمیمانه حقیر را از این انجمن مفید بخصوص شخص آقای مرتضی بپذیرید.

ایام به کام

• امتیاز 3
لینک به ارسال

تغییراتی در جستجوی انجمن داده شده. کمی بهینه تر شده دوستان بررسی کنید.

جستجوی گوگل هم بزودی اضافه میشه.

• امتیاز 6
لینک به ارسال

کار شما جای بسیار تشکر داره.انجمن اگه پست های اسپم داشته باشه،عمر و دوام نخواهد داشت.(این حرف رو به عنوان یه مدیر سابقه دار در یک انجمن علمی بپذیرید)

• امتیاز 5
لینک به ارسال

یه مسئله دیگه هم هست که چند روز زیاد شده ، کاربر میاد یه آموزش میذاره یا یه پست میذاره ، خیلی هم تاکید روی لینکی که گذاشته داره (اونم لینک سایت خودش هست ! ) قصدش هم اینه که از این طریق سایتش معرفی بشه و بازدید پیدا کنه ! من با این مسئله مشکلی ندارم ! خب بنده ی خدا میخواد از این راه بازدید بدست بیاره اما به شرطی سایتش ربطی به آموزش و ... که گذاشته داشته باشه ! این کاربر داره ارزش بخش آموزش و ... رو پایین میاره ، من کاربر خاصی رو منظورم نیست ، امیدوارم کسی ناراحت نشه ........ وقتی یه بازدید کننده جدید میاد اینجا ، می بینه فرومی که متعلق به وردپرس هست ، تو قسمت آموزشش ، تو قسمت هک وردپرس تبلیغ مثلا دامین رایگان هست خب میره دیگه پشت سرش رو هم نگاه نمیکنه !!!! جدایی از این مسئله ، وقتی پست های اسپم زیاد بشه ، کاربران هم با سرچ توی انجمن به نتیجه ی دلخواهشون نمی رسن و میان پست میذارن ،که اونم باز میشه اسپم !!!

پیشنهاد میکنم یه تاپیک یا یه بخش ایجاد شه به عنوان معرفی سایت ها و وبلاگ ها ، که دوستان بدون ایجاد هیچ اسپمی حالا فقط سایت خودشون نه ، بلکه هر سایتی که می بینن مفید هست ، اونجا معرفی کنن . یا اینکه آقا بیایید لینک سایتتون رو توی امضا بذارید .

دوستانی هم که میخوان به کاربرا کمک کنن ، اول خودشون یه سرچی بکنن ، آموزش مرتبط با درخواست اون کاربر پیدا کردن ، اول لینک اونو پیشنهاد کنن ، بعد اگر مشکل کاربر حل نشد ، جواب دادن به پست رو ادامه بدن .

و پیشنهاد آخر اینکه مدیران عزیز اگر مشاهده میکنن که با پاسخ هایی که در اون تاپیک داده شده و یا با لینک هایی که پیشنهاد شده مشکل برطرف شده ، تایپک رو قفل کنن .

به هر حال نظر شخص من بود ، امیدوارم مفید واقع بشه :)

ویرایش شده توسط f.gh1372
  • امتیاز 5
لینک به ارسال

من که هیچ وقت با بخش جستجو ی سایت ها و انجمن ها کار نمیکنم ، چون واقعا ضعیف عمل میکنن و هر چه قدر تو سرچ دقت بشه و کلمات درست انتخاب بازم نتیجه ی خوبی کسب نمیشه ...

همیشه گوگل ... ;)

• امتیاز 5
لینک به ارسال

چون جایی رو برای گفتن این حرف پیدا نکردم و از طرفی نیاز به ایجاد تاپیک نداشت اینجا میگم

اگر افراد عناوین مناسبی برای تاپیک هایی که ایجاد می کنن انتخاب کنند هم بهتر دیده میشن و هم در نتایج جستجوی داخل فروم و هم در نتایج جستجوی گوگل بهتر دیده میشه و بهتر هدایت می کنه

مثلاً به جای: "ارور عجیب در وردپرس" از تایتل "خطای internal server هنگام به روز رسانی" استفاده کنید - لطفا

• امتیاز 8
لینک به ارسال

بنده هم حرف دوستمون را تاييد ميكنم اگر شخص عنوان مناسبي بزاره همه ميتونند توي اون قسمت مشكلات خودشان را ذكر كنند و ميشه يه گام به گام واسه خودش و به نظرمن بيشتر سوالاتي كه تو ذهن ها هست از قبل پاسخ داده شده است .

• امتیاز 3
لینک به ارسال

با سلام

حالا که بحث اسپم شد، به عنوان عضو کوچکی از خانواده ووردپرس فارسی، میخواستم بی ادبی کنم و از دوستایی که رنکشون تو انجمن بالا رفته و یه جورایی پیش کسوت و استاد به حساب میان، خواهش کنم که حداقل شما بیشتر مراقب تاپیک ها، پست ها، کامنت ها و مطالبی که ارسال میکنین باشین.

متاسفانه چند روز پیش توی انجمن دیدم تعدادی از دوستان و اساتیدی که خیلی جاها به داد خیلی از کاربرها رسیدن و رنکشون تو فروم خیلی بالاست، یه تاپیک ایجاد کردن که "چطوری سر گوگل ترنسلیت کلاه بذاریم" بعد ملت اومده بودن اونجا پست گذاشتن:

صدای پیشی اینجوری درست میشه...

آهنگ قر تو کمری اینجوری درست میشه...

این کارها فقط از بچه های فلان شهر بر میاد...

آدم بیکار باشه فلان میشه...

و...

بعد اون بیچاره ای که تازه عضو شده و تعداد لایک هاش و پست هاش و تاپیک هاش و کامنتهاش و... رو اگه روهم بذاریم، از تعداد انگشتای یه دست هم تجاوز نمیکته، وقتی یه تاپیک ایجاد میکنه و سئوالی رو مطرح میکنه، همه بهش حمله میکنن که آی چرا سرچ نکردی، آی چرا مطالعه نکردی، آی چرا اسپم ایجاد کردی و...

به نظر من هزار بار یه سئوال توسط هزار نفر تو هزار تا تاپیک پرسیده بشه، خیلی بهتر از اینه که تاپیک "ایجاد صدای پیشی با گوگل ترنسلیت" درست بشه. بعضی از دوستان و سروران اینجا رو با فیسبوک اشتباه گرفتن!

والا به خدا حیفه.

به خدا من توی سایت پشتیبان IP-Board سئوال پرسیدم، جوابم رو ندادن، اینجا از آقا مرتضی اجازه گرفتم و سئوال رو مطرح کردم، خیلی جامع و کامل جوابم رو دادن.

دوستان عزیز، امیدوارم از انتقادهای من ناراحت نشده باشین!

من دست همه شماها رو میبوسم و ازتون میخوام قدر این فروم رو بدونین و کمک کنین که این فروم به یه دایره المعارف در زمینه برنامه نویسی تحت وب و علوم مرتبط تبدیل بشه ;)

همتون رو دوست دارم :wub:

• امتیاز 4
لینک به ارسال

با سلام

حالا که بحث اسپم شد، به عنوان عضو کوچکی از خانواده ووردپرس فارسی، میخواستم بی ادبی کنم و از دوستایی که رنکشون تو انجمن بالا رفته و یه جورایی پیش کسوت و استاد به حساب میان، خواهش کنم که حداقل شما بیشتر مراقب تاپیک ها، پست ها، کامنت ها و مطالبی که ارسال میکنین باشین.

متاسفانه چند روز پیش توی انجمن دیدم تعدادی از دوستان و اساتیدی که خیلی جاها به داد خیلی از کاربرها رسیدن و رنکشون تو فروم خیلی بالاست، یه تاپیک ایجاد کردن که "چطوری سر گوگل ترنسلیت کلاه بذاریم" بعد ملت اومده بودن اونجا پست گذاشتن:

صدای پیشی اینجوری درست میشه...

آهنگ قر تو کمری اینجوری درست میشه...

این کارها فقط از بچه های فلان شهر بر میاد...

آدم بیکار باشه فلان میشه...

و...

بعد اون بیچاره ای که تازه عضو شده و تعداد لایک هاش و پست هاش و تاپیک هاش و کامنتهاش و... رو اگه روهم بذاریم، از تعداد انگشتای یه دست هم تجاوز نمیکته، وقتی یه تاپیک ایجاد میکنه و سئوالی رو مطرح میکنه، همه بهش حمله میکنن که آی چرا سرچ نکردی، آی چرا مطالعه نکردی، آی چرا اسپم ایجاد کردی و...

به نظر من هزار بار یه سئوال توسط هزار نفر تو هزار تا تاپیک پرسیده بشه، خیلی بهتر از اینه که تاپیک "ایجاد صدای پیشی با گوگل ترنسلیت" درست بشه. بعضی از دوستان و سروران اینجا رو با فیسبوک اشتباه گرفتن!

والا به خدا حیفه.

به خدا من توی سایت پشتیبان IP-Board سئوال پرسیدم، جوابم رو ندادن، اینجا از آقا مرتضی اجازه گرفتم و سئوال رو مطرح کردم، خیلی جامع و کامل جوابم رو دادن.

دوستان عزیز، امیدوارم از انتقادهای من ناراحت نشده باشین!

من دست همه شماها رو میبوسم و ازتون میخوام قدر این فروم رو بدونین و کمک کنین که این فروم به یه دایره المعارف در زمینه برنامه نویسی تحت وب و علوم مرتبط تبدیل بشه ;)

همتون رو دوست دارم :wub:

سخن رو با جمله پر معنيه " هر سخن جايي و هر نقطه مكاني دارد " آغاز مي كنم . بدون شك منظور شما اين تاپيك هست ! اين تاپيك در قسمت بحث آزاد زده شده ، بحث آزاد هم اسمش روي خودشه ... از طرفي من چون ديدم چيزه جالبيه به عنوان يه تاپيك اونجا قرار دادم كه خستگي دوستان اينجا در بره ... همه چيز كه كد نويسي نيست بعضي اوقات يه زنگ تفريح هم لازمه . در ضمن اينجا تا به حال به كسي حمله نشده ، چون قرار بر اين نيست كه جنگ كنيم و خون هم رو بريزيم ! و من تا بحال خيلي كم ديدم كه به كسي بگن چرا سرچ نزدي و دوستان اينجا از جمله مرتضي گرامي تك تك پست ها رو با حوصله جواب دادن و كوتاهي صورت نگرفته ... نه من نه هيچكدوم از كاربران اينجا اسپمر نيستيم و اصولا محيط اينجا جوريه كه اسپمر نمي تونه توش فعاليت كنه چون تنهاست !

• امتیاز 4
لینک به ارسال

سخن رو با جمله پر معنيه " هر سخن جايي و هر نقطه مكاني دارد " آغاز مي كنم . بدون شك منظور شما اين تاپيك هست ! اين تاپيك در قسمت بحث آزاد زده شده ، بحث آزاد هم اسمش روي خودشه ... از طرفي من چون ديدم چيزه جالبيه به عنوان يه تاپيك اونجا قرار دادم كه خستگي دوستان اينجا در بره ... همه چيز كه كد نويسي نيست بعضي اوقات يه زنگ تفريح هم لازمه . در ضمن اينجا تا به حال به كسي حمله نشده ، چون قرار بر اين نيست كه جنگ كنيم و خون هم رو بريزيم ! و من تا بحال خيلي كم ديدم كه به كسي بگن چرا سرچ نزدي و دوستان اينجا از جمله مرتضي گرامي تك تك پست ها رو با حوصله جواب دادن و كوتاهي صورت نگرفته ... نه من نه هيچكدوم از كاربران اينجا اسپمر نيستيم و اصولا محيط اينجا جوريه كه اسپمر نمي تونه توش فعاليت كنه چون تنهاست !

من در لابلای عرایضم گفتم که نه قصد جسارت دارم، نه اینکه بخوام به کسی توهین کنم. منظور من از متن بالا کلی بود. با کمی تامل بیشتر متوجه منظور من خواهید شد. اگر قرار بر این باشد کلمه به کلمه و خط به خط مطالب دوستان رو ترجمه کنیم و بعد برداشت کنیم که تاپیک به انحراف کشیده میشه و یه دعوایی درست میشه!

برای مثال در پاسخ به فرمایش شما، تا حالا شما کی رو دیدین که از طریق اینترنت خون کسی رو ریخته باشه که من و شما دومیش باشیم؟

و ممکنه برای سایر دوستان این سوال پیش بیاد که آیا در بحث آزاد، میشه خرید و فروش خودرو هم انجام داد؟

اما اگه به فرمایشات شما نگاه کلی داشته باشیم میبینیم که فرمایشات شما کاملا صحیحه و هدف شما از صحبت هایی که کردید مطرح کردن مطالب دو خط فوق نبوده ;)

بهتره از مطالب یه برداشت کلی کنیم تا اینکه کلمه به کلمه بخونیم و جبهه بگیریم.

تو پست قبلی گفتم، بازم عرض میکنم که من قصد توهین و یا جسارت ندارم. همه شماها رو دوست دارم چون خیلی جاها به دادم رسیدین.

به تمام فرمایشات شما ایمان دارم اما دوست عزیزی که تازه تو سایت عضو میشه، با نگرش منفی که حاصل از فرومهای دیگه است، اینجا میاد و نسبت به بعضی از پاسخ ها واکنش نشون میده. درحالی که شخص پاسخ دهنده منظوری نداشته!

به هر حال ما در بست مخلص همه دوستان و اساتید و مدیران این فروم هستیم :)

ویرایش شده توسط kavoshgar
  • امتیاز 2
لینک به ارسال
من در لابلای عرایضم گفتم که نه قصد جسارت دارم، نه اینکه بخوام به کسی توهین کنم. منظور من از متن بالا کلی بود. با کمی تامل بیشتر متوجه منظور من خواهید شد. اگر قرار بر این باشد کلمه به کلمه و خط به خط مطالب دوستان رو ترجمه کنیم و بعد برداشت کنیم که تاپیک به انحراف کشیده میشه و یه دعوایی درست میشه! برای مثال در پاسخ به فرمایش شما، تا حالا شما کی رو دیدین که از طریق اینترنت خون کسی رو ریخته باشه که من و شما دومیش باشیم؟ و ممکنه برای سایر دوستان این سوال پیش بیاد که آیا در بحث آزاد، میشه خرید و فروش خودرو هم انجام داد؟ اما اگه به فرمایشات شما نگاه کلی داشته باشیم میبینیم که فرمایشات شما کاملا صحیحه و هدف شما از صحبت هایی که کردید مطرح کردن مطالب دو خط فوق نبوده ;) بهتره از مطالب یه برداشت کلی کنیم تا اینکه کلمه به کلمه بخونیم و جبهه بگیریم. تو پست قبلی گفتم، بازم عرض میکنم که من قصد توهین و یا جسارت ندارم. همه شماها رو دوست دارم چون خیلی جاها به دادم رسیدین. به تمام فرمایشات شما ایمان دارم اما دوست عزیزی که تازه تو سایت عضو میشه، با نگرش منفی که حاصل از فرومهای دیگه است، اینجا میاد و نسبت به بعضی از پاسخ ها واکنش نشون میده. درحالی که شخص پاسخ دهنده منظوری نداشته! به هر حال ما در بست مخلص همه دوستان و اساتید و مدیران این فروم هستیم :)

"چطوری سر گوگل ترنسلیت کلاه بذاریم"،"صدای پیشی اینجوری درست میشه"،"آهنگ قر تو کمری اینجوری درست میشه"،"این کارها فقط از بچه های فلان شهر بر میاد"،"آدم بیکار باشه فلان میشه"

اين هارو از متن قبلي خودتون كپي كردم بعد با اين حرف ها منظورتون كلي بود ؟! :huh:

شما دقيقا منظورت من و بقيه دوستاني بودم كه توي اون تاپيك پست زده بوديم ... شكي درش نيست ! و اسپمر خطاب كردن هر كسي توهين به حساب مياد البته به اين كه شما قصد بدي نداشتي آگاهم (!)

بهتره به جاي اين كار هاي الكي و گير دادن هاي بي جهت ، فعاليت مفيد داشته باشيد تا به رشد انجمن كمكي كرده باشيد !

در ضمن يه چيز رو هم متوجه نشدم الان اون تاپيك كه جنبه سرگرمي داره چه ضرري به كسي رسونده كه شما نارحت شدي ؟!

• امتیاز 2
لینک به ارسال

دوستان لطفا از مبحث اصلی خارج نشید

تاپیک پاکسازی میشه

• امتیاز 3
لینک به ارسال

منم پیشنهاد میکنم در پست اول مصادیق کلی اسپم رو ذکر کنید و تاپیک رو پاکسازی کنید . در همین تاپیک هم شاهد اسپم هستیم . (حتی همین مطلب بنده هم بنوعی اسپم محسوب میشه!!)

اسپمر خطاب كردن هر كسي توهين به حساب مياد

اسپم عنوان کردن یک مطلب اصلاً متهم کردن یک فرد به اسمپر و توهین محسوب نمیشه .

متاسفانه چند روز پیش توی انجمن دیدم تعدادی از دوستان و اساتیدی که خیلی جاها به داد خیلی از کاربرها رسیدن و رنکشون تو فروم خیلی بالاست، یه تاپیک ایجاد کردن که "چطوری سر گوگل ترنسلیت کلاه بذاریم"

این مورد اصلاً اسپم محسوب نمیشه و اتفاقاً فکر میکنم مدیران برای این قبیل مطالب قسمت بحث آزاد رو قرار دادند . در صورتی که مورد خاصی باشه هیئت مدیره محترم تذکرات محترمانه ای رو به کاربر خاطی دادن .

فکر میکنم ادامه این تاپیک باعث ایجاد کدورت و خدایی نکرده سوء تفاهم های بی مورد در انجمنی بشه که فکر میکنم کاربراش اگر بیشتر از انجمن و سایت خودشون دوسش نداشته باشن کمتر دوسش ندارن . . .

ویرایش شده توسط shahab2005
  • امتیاز 3
لینک به ارسال

با تشکر از دوستانی که در بحث شرکت کردن و نقطه نظراتشون رومطرح کرن.

بنظر بحث در تاپیک به آخر راه خودش رسیده.

بهرحال قانونی هست که الزاما اجرا میشه.

موفق باشید

• امتیاز 5
لینک به ارسال
مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.
  • اضافه کردن...