رفتن به مطلب

آموزش حذف مطلب از سایت بدون تاثیر بر سئو

نگار صادقی

پست های پیشنهاد شده

سلام وقت بخیر.

دوستانی که در زمینه سئو اطلاعات دارن چندتا سوال داشتم.

اینکه من میخوام یه گردگیری از سایت کنم و صفحات بی ارزش سایتمون که کم هم نیست رو حذف کنم .

حذف کردن صفحه هم توی گوگل ارور 404 میده و همش واسه سئو ضرر داده.

حالا ما میخوایم که صفحاتی که مطالب و عکساش کپی شده از سایتای دیگه هست رو حذف کنیم و  ریدایرکت کنم به صفحات موضوع مشابه که اختصاصی خودمون نوشتیم این کار خوبه یا بد؟

لینک به ارسال
در 22 دقیقه قبل، نگار صادقی گفته است :

سلام وقت بخیر.

دوستانی که در زمینه سئو اطلاعات دارن چندتا سوال داشتم.

اینکه من میخوام یه گردگیری از سایت کنم و صفحات بی ارزش سایتمون که کم هم نیست رو حذف کنم .

حذف کردن صفحه هم توی گوگل ارور 404 میده و همش واسه سئو ضرر داده.

حالا ما میخوایم که صفحاتی که مطالب و عکساش کپی شده از سایتای دیگه هست رو حذف کنیم و  ریدایرکت کنم به صفحات موضوع مشابه که اختصاصی خودمون نوشتیم این کار خوبه یا بد؟

با سلام 

وقت بخیر

بنده پیشنهاد میکنم در صورتی که محتوایی رو قصد دارید از سایت پاک کنید و اگر میخواهید که کاربری دیگر به آن مراجعه نکند اگر اون آدرس در گوگل ایندکس شده است علاوه بر ریدایرکتی که انجام میدید از طریق کنسل گوگل وب مستر تولز به گوگل اعلام کنید که اون آدرس رو از صفحه نتایج گوگل پاک کنه.

نکته: اگه خودتون قبلا بصورت دستی برای مطالبی که می خواید پاک کنید لینک سازی در صفحه ای انجام ندادید دیگه نیاز به ریدایرکت کردن نیست. به محض اینکه صفحه توسط گوگل پاک بشه دیگه ورودی برای اون مطلب به سایت نمیاد که با اررور ۴۰۴ مواجه بشه.

پیشنهاد: بهتر است ابتدا اعلام کنید به گوگل که آدرس ها رو حذف کنه از نتایج و سپس خودتون شروع کنید به پاک کردن محتوا در سایت.

امیدوارم که مفید بوده باشه

موفق باشید...

لینک به ارسال
نقل قول

نکته: اگه خودتون قبلا بصورت دستی برای مطالبی که می خواید پاک کنید لینک سازی در صفحه ای انجام ندادید دیگه نیاز به ریدایرکت کردن نیست. به محض اینکه صفحه توسط گوگل پاک بشه دیگه ورودی برای اون مطلب به سایت نمیاد که با اررور ۴۰۴ مواجه بشه.

منظورتون از لینکسازی چیه؟

و منظورتون از کنسل گوگل همون قسمت Remove URLs  هستش؟

ویرایش شده توسط نگار صادقی
لینک به ارسال

استاتوس کد 410 مخصوص حذف مطالب هست. باید به جای مطالب حذف شده استاتوس کد 410 ارسال کنید.

برای این کار از این پلاگین استفاده کنید.

ویرایش شده توسط mehran-b
لینک به ارسال
در 39 دقیقه قبل، نگار صادقی گفته است :

حواستون به این قضیه باشه که یکبار اتفاق افتاده گوگل باگ داشته و کل اطلاعات یک سایت رو از بین برده، به پیغامی که میده دقیقا توجه کنید

تو نت سرچ کنید میاره که سایت کاربر کلا پاک شده بود

لینک به ارسال
در 55 دقیقه قبل، mehran-b گفته است :

استاتوس کد 410 مخصوص حذف مطالب هست. باید به جای مطالب حذف شده استاتوس کد 410 ارسال کنید.

برای این کار از این پلاگین استفاده کنید.

ممنونم اقا مهران. ولی 410 رو خود افزونه Yoast SEO Premium داره وقتی مطلب رو حذف میکنم یه پیغام میاد که میخوای ریدایرکت کنی یا 410 ارسال کنی.

حقیقتش الان ماجرا اینه که ما از سال 92 روزنامه های کشور رو از یه سایت کپی میکردیم حالا اون سایت کلا تعطیل شده و ما چیزی حدود 500 تا صفحه روزنامه داریم که عکساش حذف شدن و بی فایده هستن . حالا میخوایم اون صفحاتو پاک کنیم (چون میگن گوگل به خاطر صفحات بی ارزش کل سایت رو جریمه میکنه)

کار درستی میکنیم که پاک میکنیم؟

لینک به ارسال
در هم اکنون، نگار صادقی گفته است :

ممنونم اقا مهران. ولی 410 رو خود افزونه Yoast SEO Premium داره وقتی مطلب رو حذف میکنم یه پیغام میاد که میخوای ریدایرکت کنی یا 410 ارسال کنی.

حقیقتش الان ماجرا اینه که ما از سال 92 روزنامه های کشور رو از یه سایت کپی میکردیم حالا اون سایت کلا تعطیل شده و ما چیزی حدود 500 تا صفحه روزنامه داریم که عکساش حذف شدن و بی فایده هستن . حالا میخوایم اون صفحاتو پاک کنیم (چون میگن گوگل به خاطر صفحات بی ارزش کل سایت رو جریمه میکنه)

کار درستی میکنیم که پاک میکنیم؟

خوب پس از لحاظ 410 مشکلی ندارید.

راستش نظر دادن درباره سئو ترسناکه بنده به شخصه زیاد وارد این مبحث نمیشم ولی منطقی به نظر میرسه 500 مطلب با عکس هایی که دیگه وجود ندارن رو بخواید از سایتتون حذف کنید.

ولی بارم نظر قطعی نمتونم بدم.

لینک به ارسال

دوستا کسی درباره این موضوع اطلاع نداره ؟ باید چجوری که این 500 صفحه رو حذف کنم که واسه سئوی سایت بد نباشه؟ ممنونم

لینک به ارسال
در 10 ساعت قبل، نگار صادقی گفته است :

===> منظور اینه که مثلا تو یه سری از صفحات خاص تو سایت خودتون متنی قرار داده باشید و اون مطالبی رو که الان قصد دارید پاک کنید لینک کرده باشید. یا جایی تو یک مقاله مثلا پیشنهادی کرده باشید که مطالب شما رو که الان قصد پاک کردن آنها را دارید مطالعه کنند. این موارد بهش گفته میشه لینک سازی داخل سایت. یعنی شما تو هر برگه یا نوشته از سایت خودتون در زمان انتشار اون نوشته یا برگه یه لینک از یه صفحه دیگه بصورت دستی پایین نوشته ادد کنید.

===> بله. منظور https://www.google.com/webmasters  هست.

لینک به ارسال
در 10 ساعت قبل، HONARDAD گفته است :

حواستون به این قضیه باشه که یکبار اتفاق افتاده گوگل باگ داشته و کل اطلاعات یک سایت رو از بین برده، به پیغامی که میده دقیقا توجه کنید

تو نت سرچ کنید میاره که سایت کاربر کلا پاک شده بود

نه دوست عزیز جای نگرانی نیست. به این دلیل که زمانی که قصد پاک کردن محتوایی رو از ایندکس گوگل داشته باشید. گوگل ازتون لینک مطلب رو میخواد و فقط مطالبی که بصورت لینک های مجزا معرفی شده باشند رو پاک میکنه و کاری به محتوای کلی سایت نداره.

محتوای کلی سایت از این روش پاک نمیشه خیالتون راحت.

لینک به ارسال
  • 1 سال بعد...

ریدایرکت، پاک کردن صفحه مربوطه و remove url در وبمستر تنها مسیر اصولی هستش که برای این مشکل میتونه کنمترین ضرر رو داشته باشه. 

سعی کنید 500 صفحه رو هم توی یک بازه زمانی و آروم آروم پاک کنید که به یک بار 500 تا از ایندکس هاتون کم نشه.

این رو هم در نظر داشته باشید که شاید یک مقدار اثر گذاری منفی وجود داشته باشه بعد از انجام این کار ولی به مرور زمان بر طرف میشه خود به خود و این سه مرحله ای که خدمتتون عرض کردم کم خطر ترین روش برای حل این مشکله

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...