رفتن به مطلب

سایت آپارات و سرورش در داخل ایران !!!!

پست های پیشنهاد شده

سلام دوستان

می دونم این بحث اصلا مربوط به این انجمن نبود اما اینجا رو خودمانی دونستم و اینجا نوشتم

بریم سر اصل موضوع

چند وقتی هست که چیزی ذهن منو درگیر کرده

اون چیزی نیست جز سایت آپارات

دوستان من واقعا موندم اینکه سایت آپارات سرورهاش داخل ایران هست چطوری هزینه های پهنای باندش رو تامین می کنند ؟

توی یکی از کلیپ ها آقای شکوری می گفت ما در هر دقیقه 4 گیگ پهنای باند مصرف داریم (در ابتدای راه اندازی آپارات الان احتمالا به 40-50 گیگ رسیده)

مگه آپارات چقدر در آمد ماهیانه داره که می تونه این سایت رو سرور هاشو تامین کنند ؟

ما که تو ایران برای 500 گیگ فضا بیشتر از 200 گیگ پهنای باند ماهانه رو ندیدیم چه برسه برای هر دقیقه 4-5 گیگ رو !!!!

اگه این سایت مستقیم تحت نظارت دولته که هیچ ! البته بازم تامین ترافیکش حتی برای دولت هم سخته

اگه آسونه و کم هزینه هست و اینقدر شعار می دن از سرور ملی استفاده کنید چرا برای ما هم از این سرور ها تامین نمی کنن ؟

و این دلایل باعث می شه که از آپارات به عنوان "یوتوب ایرانی" نام ببرند (من مخالف سایت آپارات نیستم اما اینجا اگه به ته قضیه بریم حق خیلی از وب مسترای ایرانی خورده می شه)

خوشحال می شم نظرات و پیشنهادات سازنده شما رو هم بشنوم

و اگر همچین سروری داخل ایران دارین ممنون می شم مطرح بفرمایید !!!

• امتیاز 3
لینک به ارسال

من فکر میکنم سایت روی سرور ایران هست و فایل ها روی سرور خارج از ایران .

اگر اینطور باشه که می فرمایید هزینه پهنای باند میلیاردی میشه و قطعاً به صرفه نیست سرور دانلود در ایران باشه .

ویرایش شده توسط shahab2005
  • امتیاز 3
لینک به ارسال

من فکر میکنم سایت روی سرور ایران هست و فایل ها روی سرور خارج از ایران .

اگر اینطور باشه که می فرمایید هزینه پهنای باند میلیاردی میشه و قطعاً به صرفه نیست سرور دانلود در ایران باشه .

خوشبختانه سرور دانلود هم داخل ایرانه عزیز

• امتیاز 2
لینک به ارسال

من هم با آقا شهاب موافقم و اینکه آپارات همونطور که شما هم می دونید برای موسسه صبا هست و این موسسه هم یک شرکت خصوصی می باشد وهیچ ربطی به دولت نداره.

• امتیاز 2
لینک به ارسال

نه دوست عزیز

فرض کنید روزی 50 گیگابایت ترافیک مصرف نماید پس در ماه 1.5 ترابایت ترافیک مصرف می کند و این چیزی در حدود 400 الی 500 هزار تومان هزینه می باشد.

البته راهکارهای زیادی وجود دارد که همین هزینه نیز به نصف کاهش یابد. آپارات مصرف ترافیکش در Send از طریق سرور می باشد. در حالی که ADSL که شما مصرف می کنید recieve مصرف دارید و کمتر اتفاق می افتد که send استفاده کنید و به همین دلیل send معمولا در شرکت های ISP بی مصرف است که حاضر هستند با قیمت خیلی پایین تری واگذار نمایند.

امیدوارم متوجه منظور من شده باشید

موفق باشید

• امتیاز 6
لینک به ارسال

قضیه جالب شد . من بررسی کردم یک فایل رو و ادرس فایل اینطوری بود :

http://host7.aparat.com//public/user_data/flv_video_new/139/e39496b5e8f9161db9198632f3dfe91f415667.mp4

خود سایت روی آی پی 178.252.149.245 هست که مربوط میشه به Iran, Islamic Republic Of Tehran Mabna Dialup .

ولی فایل به آی پی 37.98.112.218 اشاره میکنه که مربوطه به Iran, Islamic Republic Of Iran, Tehran Mobin Net Communication Company (private Joint Stock)

فکر میکنم قضیه یکم بو داره . احتمال میدم سایت به سفارش دولت باشه . چون حمایت زیادی ازش میشه .

مرتضی جان ، ایران گفت در هر دقیقه 4 گیگ مصرف داره

هر دقیقه 4 گیگ پهنای باند مصرف داریم (در ابتدای راه اندازی آپارات الان احتمالا به 40-50 گیگ رسیده)

سایت خود من حداقل روزی 250 گیگ پهنای باند مصرفی داره با 15000 بازدید . آپارات با این حجم بازدید و این تعداد ویدئو فکر کنم خیلی بیشتر از این مقدارها باشه .

حداقل ماهی 10 ترابایت مصرقش هست .

شما فقط پهنای باند رو هم در نظر نگیر . سرور اختصاصی آپارات باید رم قابل توجهی داشته باشه و سی پی یو بالایی رو به دلیل تعداد بالای بازدید میخواد . به تعداد ویدئو ها هم که نگاه کنی متوجه میشی حجم بالایی رو نیاز داره . پورت سرور هم باید جوابگو باشه برای این همه کانکشن همزمان.

سرور کاملاً معمولی ایرانی حداقل ماهی 400 - 500 تومن قیمتشه . با ترافیک در خد 250 - 300 گیگ

http://www.faraso.org/dedicatedserver-iran

ویرایش شده توسط shahab2005
  • امتیاز 4
لینک به ارسال

در مورد مصرف پهنای باند من فکر کردم منظور دوستان روزانه است.

ولی در مورد 10 ترابایت هم مشکلی نیست.

10 ترابایت ترافیک با این افزایش قیمت جدیدی که مخابرات اعلام کرده حداکثر هزینه ای که در بر خواهد داشت ماهانه زیر 10 میلیون تومان خواهد بود (با توجه به اینکه 100% حمایت دولتی پشت این موضوع است قیمت بسیار بسیار پایین تر از چیزی است که من اعلام کردم)

در مورد سرور هم، برای اینگونه مصارف اجاره اصلا به صرفه نیست و خود این مجموعه ها سرور ها را خریداری می کنند و در داخل دیتاسنترها قرار می دهند.

• امتیاز 4
لینک به ارسال
با توجه به اینکه 100% حمایت دولتی پشت این موضوع است قیمت بسیار بسیار پایین تر از چیزی است که من اعلام کردم

کاملاً موافقم . چون مبین نت هم با نظام همکاری زیادی انجام میده . واسه پرسنل نیروی انتظامی خودم شاهد بودم یک مودم + اشتراک 1 ساله رو 2-3 ماه پیش در حدود 60 می داد . این احتمال بسیار قوی هست که مطابق پاسخ شما سرور رو خریده باشن و پهنای باند رو از طریق شرکت مبین نت تهیه کنن که فکر میکنم اصلاً لزومی نداشت . میشد از دیتا سنتر های خارجی استفاده کرد . چون ویدئو ها آنچنان مهم نیستند که از لحاظ امنیتی مشکل ساز بشه .

لینک به ارسال

سلام

دوستان اگر یه کوچولو جستجو میکردید توی نت تا حالا شاید بیشتر از 40 تا تاپیک با همین موضوع در مجید آنلاین وب هاستینگ تاک پرشین تولز و .... باز شده و آخرشم به نتیجه ای که میگم رسیدن

تمامی سرورها داخل ایران هستن و اون زمونی که آقای شکوری در مصاحبش که از وبلاگینا بود گفت دقیقه 4 گیگ مصرفه ، برای ماه سومش بود الآن در دقیقه بیشتر از 100 گیگ استفاده داره ( به گفته خودش در جشن سالگرد کلوب )

در مورد هزینه ها هم 100% از سوی دولت تامین میشه چون هدف اصلی آپارات هم اینه که کاربران ایرانی از یوتیوب دل بکنن

حتی خود کلوب هم و میهن بلاگ بیشتر از 50% توسط دولت اداره میشن که خیلی بیشتر از آپارات مصرف دارن

اسمش شرکت خصوصیه و درسته شخصی هست اما اینجور سایت ها همگی جزو سایت هایی هستن که باید با دولت قرارداد داشته باشی وگرنه تا بفهمن چیلتر میشی

کافیه روی یه هاست یه جامعه مجازی نصب کنید میبینید که ایمیل میاد براتون که سایت چیلتر شده و باید برای ادامه کار حضوری تشریف بیارید تا یه سری چیزها معلوم بشه ( یه اکانت هم باید براشون بسازی برای مدیریت ip ها )

کافیه فقط امتحان کنید :)

موفق باشید

• امتیاز 5
لینک به ارسال

ولله من اخرین بار یه مصاحبه از مدیرش شنیدم که میگفت دوست داریم بیایم داخل اما تو کانادا سرور داریم .

در ضمن دوستان قیمت اون تبلیغاتی که شما میبینید خیلی خیلی بالا هستش.

برای مثال یه سایت مثل رجانیوز فقط برای 10 روز یه بنر کوچیک رو 750 هزار تومن میگیره حالا فکر کنید این شرکت های دولتی که تبلیغ میدن چقدر هزینه میکنند .

اینها راحت خرج هاشون رو در میارن .

• امتیاز 1
لینک به ارسال

نه دوست عزیز

فرض کنید روزی 50 گیگابایت ترافیک مصرف نماید پس در ماه 1.5 ترابایت ترافیک مصرف می کند و این چیزی در حدود 400 الی 500 هزار تومان هزینه می باشد.

البته راهکارهای زیادی وجود دارد که همین هزینه نیز به نصف کاهش یابد. آپارات مصرف ترافیکش در Send از طریق سرور می باشد. در حالی که ADSL که شما مصرف می کنید recieve مصرف دارید و کمتر اتفاق می افتد که send استفاده کنید و به همین دلیل send معمولا در شرکت های ISP بی مصرف است که حاضر هستند با قیمت خیلی پایین تری واگذار نمایند.

امیدوارم متوجه منظور من شده باشید

موفق باشید

خوب حرف شما رو قبول دارم

اما همون سند تو هر دقیقه 50 گیگ مگه کمه ؟

بعدش هاست های ما هم مگه سند نمی کنند ؟پس چرا اینقدر روی پهنای باند مانور می رن ؟

فکر میکنم قضیه یکم بو داره . احتمال میدم سایت به سفارش دولت باشه . چون حمایت زیادی ازش میشه .

مرتضی جان ، ایران گفت در هر دقیقه 4 گیگ مصرف داره

سایت خود من حداقل روزی 250 گیگ پهنای باند مصرفی داره با 15000 بازدید . آپارات با این حجم بازدید و این تعداد ویدئو فکر کنم خیلی بیشتر از این مقدارها باشه .

حداقل ماهی 10 ترابایت مصرقش هست .

شما فقط پهنای باند رو هم در نظر نگیر . سرور اختصاصی آپارات باید رم قابل توجهی داشته باشه و سی پی یو بالایی رو به دلیل تعداد بالای بازدید میخواد . به تعداد ویدئو ها هم که نگاه کنی متوجه میشی حجم بالایی رو نیاز داره . پورت سرور هم باید جوابگو باشه برای این همه کانکشن همزمان.

سرور کاملاً معمولی ایرانی حداقل ماهی 400 - 500 تومن قیمتشه . با ترافیک در خد 250 - 300 گیگ

http://www.faraso.org/dedicatedserver-iran

احسن به نکته فوق العاده عالی اشاره کردی

خوب می دونین برای تبدیل هر فیلم چقدر سی پی یو و رم لازم داره ؟ پس سرورهاش اصلا معمولی نیست

من یه دوست دارم سایت عکس داره و روزانه نزدیک به 20000 بازدید از صفحات داره ماهانه 3 ترابایت مصرف داره حالا شما می گین این سایت ماهانه 10 ترابایت ؟ داداش رقم رو بالاتر ببر

• امتیاز 2
لینک به ارسال

ولله من اخرین بار یه مصاحبه از مدیرش شنیدم که میگفت دوست داریم بیایم داخل اما تو کانادا سرور داریم .

در ضمن دوستان قیمت اون تبلیغاتی که شما میبینید خیلی خیلی بالا هستش.

برای مثال یه سایت مثل رجانیوز فقط برای 10 روز یه بنر کوچیک رو 750 هزار تومن میگیره حالا فکر کنید این شرکت های دولتی که تبلیغ میدن چقدر هزینه میکنند .

اینها راحت خرج هاشون رو در میارن .

تو بگو روزی یه ملیون بازم 7-8 تا سرور رو نمی شه که تامین کرد

• امتیاز 2
لینک به ارسال

دوستان عزیز،

شرکت ما در زمینه سرور کار می کند و کاملا در جریان اینگونه مباحث هستیم.

در مورد سخت افزار کافی است 3-4 سرور قوی خریداری نمایند که هر سرور با وضع بد دلار الان حداکثر 15-20 میلیون تومان برایشان خرج خواهد داشت.

در نمایشگاه الکامپ بود که مطلع شدم قیمت پهنای باند قرار است 50 درصد گران شود.

http://fararu.com/fa/news/134901/%D9%82%DB%8C%D9%85%D8%AA-%D8%A7%DB%8C%D9%86%D8%AA%D8%B1%D9%86%D8%AA%E2%80%8C-50%D8%AF%D8%B1%D8%B5%D8%AF-%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D9%85%DB%8C%E2%80%8C%D8%B4%D9%88%D8%AF

یعنی قیمت خط stm1 که برابر 155 مگابیت بر ثانیه است (یعنی 155 مگابیت send و 155 مگابیت receive) حدود 50 میلیون تومان است.

یعنی حدود 50 ترابایت دریافت و 50 ترابایت ارسال که در نتیجه اگر بگوییم هر 100 ترابایت را شخص نیاز داشته باشد هر 1 ترابایت چیزی در حدود 500 هزار تومان هزینه خواهد داشت (این مبلغ برای زمانی است که قیمت پهنای باند گران شود که هنوز این موضوع در حد خبر است و قیمت پایین تر از این مبلغ می باشد)

فقط یک نکته را بگویم یکی از دیتاسنترهای دولتی داخل ایران که به دلیل دولتی و مذهبی بودن، سایت هایی همانند نهاد رهبری و ... را میزبانی کرده است اصلا پهنای باند اختصاصی ندارد و کلیه پهنای باندش را از شرکت های ISP که پهنای باند send خالی افتاده خریداری می کنند آن هم با قیمت بسیار بسیار پایین.

در ضمن ایران شبکه اینترانت نیز دارد اگر باهوش باشند می توانند پهنای باند را متقارن تقسیم نمایند و افرادی که از داخل ایران سایت را مشاهده می کنند پهنای باند اینترانت مصرف گردد.

• امتیاز 8
لینک به ارسال

خب نمیشه فهمید رو کدوم هاسته !؟

عزیز اینا همونطور که قبلا اشاره شد.احتمالا خودشون سرور دارن و متصل به هاستینگ نیستند...

• امتیاز 2
لینک به ارسال

شما اگر تونستید بفهمید مثلن سرورهای کلوب در کدوم کشوره من بهتون جایزه میدم

یه فایروالای امنیتی به کار بردن که اگه جنوب باشه تو شمال نشون میده و ....

یه چند بار امتحان کنید هر دفه یه جارو نشون میده :-S

• امتیاز 3
لینک به ارسال

ما چیکار کنیم تا این دولت بخشنده و عزیز جمهوری اسلامی ! دست ما رو هم بگیره

نمی گیم سرور مفتی بده حداقل با قیمت منصفانه بده

بخدا ما هم تو ایران هستیم

ما هم مثل بعضیا نمی تونیم آنچنانی پول در بیاریم تا سرور داخلی آنچنانی و مخصوصا پهنای باند آنچنانی با این قیمت فوق العاده ارزان (!!!) تهیه کنیم

لینک به ارسال

يه جا يه مطلبي خوندم كه قراره صد سايت برتر ايران رو هاستش رو رايگان بدن (از طرف دولت) ولي احتمالا يه شروط ويژه داره !!!!

لینک به ارسال

يه جا يه مطلبي خوندم كه قراره صد سايت برتر ايران رو هاستش رو رايگان بدن (از طرف دولت) ولي احتمالا يه شروط ويژه داره !!!!

کجا ؟ خوب حالا اومد طرف با کلک بازی به زیر 100 اون چی ؟ یا کسی که زیر صد هست شد 101 اون چی ؟ یا شاید طرف نخواد داخل ایران باشه

لینک به ارسال

فلترمون نکنن ، هزار تا بلا سرمون نیارن ، اینهمه محدودیت درست نکنن ، با حکم قضایی دامین رو نبندند ، هاست رایگان پیشکش <_<

لینک به ارسال

يادم نيست ولي يه سايت خبري معتبر بود (فك كنم ايرنا بود) . البته از اين حرفا زياد زده ميشه و بهش عمل نميشه مثلا گفتن تا سال 93 سرعت نت 20 مگ رو به كاربران خانگي ميدن و من به شما قول ميدم تا 1400 هم چنين اتفاقي نمي افته

• امتیاز 1
لینک به ارسال
مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.
  • اضافه کردن...