رفتن به مطلب

مصرف شدید cpu در وردپرس درخواست راه حل موثر

پست های پیشنهاد شده

سلام
تقریبا چند روزی است با مصرف شدید CPU و منابع وردپرس مواجه شدم.
کارهای زیر را انجام دادم :
افزونه ها رو چک کردم و با P3 هم گذاشتم آنالیز شد و افزونه ایی که پر بار بود رو دی اکتیو کردم.
قالب رو تست و عوض کردم .

افزونه آمار نصب نیست.

از افزونه ی کپچا و کد های اچ تی اکسس برای حملات نیز استفاده میکنم.
دیتابیس رو بهینه کردم.
پیوند یکتا و قرار دادن کد افزایش مموری را هم انجام دادم.
غیر فعال نمودن عمل autosave, revisions .
از افزونه ی کش super chache و rocket جداگانه نیز استفاده کردم.
متاسفانه مشکل رفع نشد!
:(
اگه کسی راهکار موثری سراغ داره خوشحال میشم راهنمایی کنه.
ممنون

لینک به ارسال
در 9 ساعت قبل، arya252 گفته است :

سلام
تقریبا چند روزی است با مصرف شدید CPU و منابع وردپرس مواجه شدم.
کارهای زیر را انجام دادم :
افزونه ها رو چک کردم و با P3 هم گذاشتم آنالیز شد و افزونه ایی که پر بار بود رو دی اکتیو کردم.
قالب رو تست و عوض کردم .

افزونه آمار نصب نیست.

از افزونه ی کپچا و کد های اچ تی اکسس برای حملات نیز استفاده میکنم.
دیتابیس رو بهینه کردم.
پیوند یکتا و قرار دادن کد افزایش مموری را هم انجام دادم.
غیر فعال نمودن عمل autosave, revisions .
از افزونه ی کش super chache و rocket جداگانه نیز استفاده کردم.
متاسفانه مشکل رفع نشد!
:(
اگه کسی راهکار موثری سراغ داره خوشحال میشم راهنمایی کنه.
ممنون

سلام.wp-cron را غیرفعال کنید.تو فایل  define('DISABLE_WP_CRON', true);wp-configue.php

البته قالب هایی که بد طراحی شدن،منظورم به باگ کدهاست ،میتونه باعـث چنین مشکلی بشه.

لینک به ارسال
در ۱ ساعت قبل، Rezanejad گفته است :

سلام.wp-cron را غیرفعال کنید.تو فایل  define('DISABLE_WP_CRON', true);wp-configue.php

البته قالب هایی که بد طراحی شدن،منظورم به باگ کدهاست ،میتونه باعـث چنین مشکلی بشه.

ممنون ، تست میکنم. :)

لینک به ارسال

متاسفانه مشکل هنوز سرجاش هست. تو پیشخوان حرکتی میزنم سی پی یو میچسبه رو 99 الی 100% ، اسکن هم کردم ویروس نداره. اگه با پائین آوردن ورژن حل میشه انجام بدم ؟

ممنونم

لینک به ارسال

سلام.اول از سمت سرور بررسی کنید که مشکلی هست یا نه.

سرور مدعی است که مشکلی نیست ، دیگه الان وردپرس رو از سایت اصلیش دان کردم و دستی آپدیت کردم ، متاسفانه هنوز cpu میبره ، میخوام این بار برای تست روی یک ساب دامین وردپرس (بدون افزونه و غیره) رو نصب کنم ببینم صحیح کار میکنه یا خیر اگه مشکل داشت از نظر شما دیگه اینبار یه سرور بر میگیرده یا خیر ؟

لینک به ارسال

به سرور گفتید که سایتتون رو مانیتور کنه که کجا مصرف منابع بالاست؟

الان تیکت زدم بررسی کنن مجدد ، ممنونم از اینکه راهنمایی می کنید.

لینک به ارسال

سلام، بعد از کلی جستجو و درگیر بودن با موضوع مصرف بالا 2 نکته دریافت شد :

1 - سرور از گزینه keep alive پشتیبانی نمیکنه!

2- ارور لاگ شدیدی در روت هاست مشاهده شد ، که بجز قالب های خود وردپرس که بصورت پیشفرض می باشند اکثر قالب های پولی و غیر پولی خروجی های خطای زیادی داشتن. (در حالت دیباگ)

حالا با توجه موارد فوق و اینکه رفع خطاها در قالب کار طاقت فرسایی هست چه پیشنهادی میشه ؟ آیا همه قالب دوستان بدون خطای خروجی و لاگ می باشد ؟

ممنون میشم راهنمایی کنید.

لینک به ارسال

سلام

با توجه به اینکه فقط مشکل CPU دارید عدم پشتیبانی از keep alive خودش یکی از دلایل این مشکل است و تعداد درخواست‌های بالایی ارسال میشه بدون این قابلیت ، فعال شدنش تا حد زیادی مشکل رو حل می‌کنه .

قالب‌ها و پلاگین‌های وردپرس در حالت استاندارد نباید خطایی روی لاگ ایجاد کنند و اگر اینطوره حتما یک قسمتی ازشون مشکل داره و باید رفع بشه ، می‌تونید خطاهارو قرار بدید تا بررسی بشه ولی در حالت کلی باید حتما از قالب یا پلاگین‌های استاندارد و بدون خطا استفاده کنید .

حجم دیتابیس، حجم صفحه اصلی و ترافیک روزانه سایت هم باید با منابع سرور متناسب باشه.

موفق باشید

لینک به ارسال
در 1 ساعت قبل، Saeed Fard گفته است :

سلام

با توجه به اینکه فقط مشکل CPU دارید عدم پشتیبانی از keep alive خودش یکی از دلایل این مشکل است و تعداد درخواست‌های بالایی ارسال میشه بدون این قابلیت ، فعال شدنش تا حد زیادی مشکل رو حل می‌کنه .

قالب‌ها و پلاگین‌های وردپرس در حالت استاندارد نباید خطایی روی لاگ ایجاد کنند و اگر اینطوره حتما یک قسمتی ازشون مشکل داره و باید رفع بشه ، می‌تونید خطاهارو قرار بدید تا بررسی بشه ولی در حالت کلی باید حتما از قالب یا پلاگین‌های استاندارد و بدون خطا استفاده کنید .

حجم دیتابیس، حجم صفحه اصلی و ترافیک روزانه سایت هم باید با منابع سرور متناسب باشه.

موفق باشید

سلام دوست گرامی

حالا با توجه موارد فوق و اینکه رفع خطاها در قالب کار طاقت فرسایی هست چه پیشنهادی میشه ؟ آیا همه قالب دوستان بدون خطای خروجی و لاگ می باشد ؟

هاست رو تغییر خواهم داد ، اما میخوام بدونم حتی با وجود گزینه keep alive این قضیه و خروجی ها بازم آزار دهنده خواهد بود ؟ افزونه های مشکل دار غیر فعال شدن ، قالبی که خریده بودم و ایرانی بود رو هم با قالب صحیفه تعویض کردم (یه خروجی هدر و منو خطا میده فقط) اما وقتی ویرایش میزنم یا در پیشخوان حرکت میکنم سی پی یو از خجالتم در میاد و میره 90% میمونه تا یه تایمی.

در هر صورت ممنونم از راهنمایی شما ، اما اگه قالب علمی - تفریحی یا خبریه سالمی سراغ داشتین خوشحال میشم معرفی کنید تا تهیه کنم.

لینک به ارسال

ببینید استاندارد طراحی قالب وردپرس این است که قالب بدون خطا باشه و تقریبا اکثر قالب‌های وردپرس به همین صورت هستند و کم پیش میاد به قالبی بر بخورید که به این صورت لاگ سنگین ایجاد کنه.

با توضیحاتی که دادید و استفاده از قالب و افزونه‌های بدون خطا، به احتمال 90% مشکل شما با تغییر سرور و هاست حل میشه.

البته همون‌طور که گفتم وضعیت ترافیک سایت و منابع هاست رو نمیدونم ولی با شرایط فعلی مشکل نمی‌تونه دیگه از وردپرس باشه و با تغییر هاست حل میشه.

موفق باشید

لینک به ارسال
در ۱ ساعت قبل، Saeed Fard گفته است :

ببینید استاندارد طراحی قالب وردپرس این است که قالب بدون خطا باشه و تقریبا اکثر قالب‌های وردپرس به همین صورت هستند و کم پیش میاد به قالبی بر بخورید که به این صورت لاگ سنگین ایجاد کنه.

با توضیحاتی که دادید و استفاده از قالب و افزونه‌های بدون خطا، به احتمال 90% مشکل شما با تغییر سرور و هاست حل میشه.

البته همون‌طور که گفتم وضعیت ترافیک سایت و منابع هاست رو نمیدونم ولی با شرایط فعلی مشکل نمی‌تونه دیگه از وردپرس باشه و با تغییر هاست حل میشه.

موفق باشید

سپاسگزار دوست عزیز ، در حال اقدام به انتقال سرور هستم. :wub:

لینک به ارسال
در 4 دقیقه قبل، arya252 گفته است :

سپاسگزار دوست عزیز ، در حال اقدام به انتقال سرور هستم. :wub:

خواهش‌ می‌کنم

بعد از انتقال در صورت حل شدن مشکل تجربه‌تون در این مورد رو توی همین تاپیک به اشتراک بزارید تا کاربران دیگه‌ای که به مشکل شما برمی‌خورند بتونن استفاده کنن

لینک به ارسال
در ۱ ساعت قبل، Saeed Fard گفته است :

خواهش‌ می‌کنم

بعد از انتقال در صورت حل شدن مشکل تجربه‌تون در این مورد رو توی همین تاپیک به اشتراک بزارید تا کاربران دیگه‌ای که به مشکل شما برمی‌خورند بتونن استفاده کنن

100% ، چون هدف انجمن همین به اشتراک گذاشتن اطلاعات و رفع مشکلات هست. سپاس از شما

لینک به ارسال
در در ۱۳۹۶/۵/۱۲ ه‍.ش. at 09:31، arya252 گفته است :

100% ، چون هدف انجمن همین به اشتراک گذاشتن اطلاعات و رفع مشکلات هست. سپاس از شما

با سلام

کمی زمان گذشت اما بنا به رسم انجمن در رفع مشکل و اعلام نمودن آن :

مشکل بنده با جا به جا کردن سرور خود با سروری که از گزینه ی keep alive پشتیبانی می کرد کاملا حل و مرتفع گردید . البته در حالت دیباگ خطا های خروجی دریافت میکنم اما دیگه سی پی بالا باشه و پیشخوان یا سایت دان بشه از بین رفت.

ممنونم از همه ی دوستان بزرگوار

لینک به ارسال
  • 2 ماه بعد...

سلام و درود

در 6 ساعت قبل، ahadto گفته است :

دوستان عزیز میشه توضیح بدید این قابلیت keep alive چیه دقیقا؟ تشکر

keep alive یعنی اینکه سرور وقتی یه صفحه رو ارسال میکنه به کاربری که با مرورگرش درخواست داده تا مدت مشخصی کانکشن به اون کلاینت رو باز نگه میداره و منتظر میمونه تا درخواست های بعدی از اون کلاینت رو گوش (دریافت) کنه.

مععمولا این قابلیت تا حد زیادی روی بهبود عملکرد سایت تاثیر داره.

موفق باشید

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...