رفتن به مطلب

جلوگیری از ایندکس صفحات و دسته بندی ها

پست های پیشنهاد شده

با سلام؛ چندتا سوال دارم؛ لطفا دوستان کمک کنند

۱- بعد از نصب وردپرس چجوری از ایندکس برگه نمونه و مطلب سلام وردپرس در موتورهای جستجو جلوگیری کنیم؟ چراکه بعد از حذف موارد فوق با خطای وبمستر تولز مواجه میشویم

۲- چگونه از ایندکس دسته بندی های وردپرس جلوگیری کنیم؟

۳- چگونه از ایندکس صفحات جلوگیری کنیم؟ بعنوان مثال در نتایج جستجوی گوگل صفحه۱؛ صفحه۲ و ... مشاهده می شود

لینک به ارسال

سلام

تمام این مواردی که گفتید رو میشه با متاتگ robots و فایل robots کنترل کرد.

میتونید مقاله های زیر رو بخونید براتون مفید خواهد بود

فایل robots.txt

متاتگ robots

لینک به ارسال
سلام
تمام این مواردی که گفتید رو میشه با متاتگ robots و فایل robots کنترل کرد.
میتونید مقاله های زیر رو بخونید براتون مفید خواهد بود
فایل robots.txt
متاتگ robots

ممنون ولی قبلا هم خوندم چیز خاصی متوجه نشدم؛ شما لطف میکنی فقط کدی که برای جلوگیری از ایندکس دسته بندی؛ صفحات و کاربران مثلا کاربر ادمین تو نتایج نشون داده نشه کدشو اینجا بنویسی؟
لینک به ارسال

خب دوست من وقتی توی صفحات کدها رو نوشتن و به زبان ساده گفته شده دیگه من دوباره بیام اینجا بگم؟ شما دنبال کد هستید داخل اون صفحات بود

شما اون قسمتی رو که خوندید و متوجه نشدید رو بگید تا توضیح بدیم

ولی به شکل کلی بهتره افزونه یوآست سئو رو نصب کنید و تو قسمت عنوان متاها برید و قسمت هایی که دوست ندارید رو متاتگ robots رو غیرفعال کنید

و اینکه برای تنظیم اون دسته ها برای هر سایتی فرق داره و باید مقاله فایل robots.txt رو بخونید

و 

گفتید کاربران ادمین. شما کافیه برید قسمت شناسه‌های من و اونجا برای خودتون اسم انتخاب کنید تا مشخض نباشه اکانت ادمین کیه

لینک به ارسال
خب دوست من وقتی توی صفحات کدها رو نوشتن و به زبان ساده گفته شده دیگه من دوباره بیام اینجا بگم؟ شما دنبال کد هستید داخل اون صفحات بود
شما اون قسمتی رو که خوندید و متوجه نشدید رو بگید تا توضیح بدیم

ولی به شکل کلی بهتره افزونه یوآست سئو رو نصب کنید و تو قسمت عنوان متاها برید و قسمت هایی که دوست ندارید رو متاتگ robots رو غیرفعال کنید
و اینکه برای تنظیم اون دسته ها برای هر سایتی فرق داره و باید مقاله فایل robots.txt رو بخونید

و 
گفتید کاربران ادمین. شما کافیه برید قسمت شناسه‌های من و اونجا برای خودتون اسم انتخاب کنید تا مشخض نباشه اکانت ادمین کیه

دوست عزیز از شما ممنونم برا کمکتون؛ ولی این مطلبی که شما دادین و میفرمایید همه چی توش توضیح داده شده و شما دوباره نمیتونید توضیح بدید؛ اولا چیز خاصی نداره و یه کپی ویرایش شده از مطالبی هست که سایتهای دیگه هم گذاشتن؛ ثانیا کجای مطلب در زمینه جلوگیری از دسته بندی؛ کاربران و صفحات مطلبی نوشته شما به بنده نشون بدید؟
در مورد استفاده از افرونه؛ قصد بنده استفاده از افزونه نیست؛ بلکه با چندتا کد ساده بتونم به فایل ربات وارد کنم و از ایندکس موارد گفته شده جلوگیری کنم؛
و در زمینه کاربر ادمین یا بقیه کاربران که میفرمایید تغییر نام بدم؛ خیلی وقته تغبیر نام داده شده ولی در نتایج جستجو هم نام کاربر هم نام استفاده شده باهم آورده میشوند.
از بقیه دوستان هم تقاضا میشه اگه بلدند کمک کنند.
لینک به ارسال
در 7 ساعت قبل، qurmiz گفته است :

دوست عزیز از شما ممنونم برا کمکتون؛ ولی این مطلبی که شما دادین و میفرمایید همه چی توش توضیح داده شده و شما دوباره نمیتونید توضیح بدید؛ اولا چیز خاصی نداره و یه کپی ویرایش شده از مطالبی هست که سایتهای دیگه هم گذاشتن؛ ثانیا کجای مطلب در زمینه جلوگیری از دسته بندی؛ کاربران و صفحات مطلبی نوشته شما به بنده نشون بدید؟
در مورد استفاده از افرونه؛ قصد بنده استفاده از افزونه نیست؛ بلکه با چندتا کد ساده بتونم به فایل ربات وارد کنم و از ایندکس موارد گفته شده جلوگیری کنم؛
و در زمینه کاربر ادمین یا بقیه کاربران که میفرمایید تغییر نام بدم؛ خیلی وقته تغبیر نام داده شده ولی در نتایج جستجو هم نام کاربر هم نام استفاده شده باهم آورده میشوند.
از بقیه دوستان هم تقاضا میشه اگه بلدند کمک کنند.

شما یک سایت پیدا کنید که نشون بده کل این مقاله کپی و ویرایش شده. تجربه شخصی خودمون رو در این مقاله قرار دادیم کلی زمان برده ولی خب انتظار نداشتیم اینطوری بشنویم :) حالا مهم نیست

کافیه کمی به این موضوع فکر کنید که وقتی روش یک کاری رو یاد میگیرید دیگه اون روش رو میتونید در هر قسمتی که لازمه پیاده کنید. وقتی روش جلوگیری از ایندکس شدن  توضیح داده میشه دیگه فرقی نمیکنه اون محتوا دسته هست یا پست  یا مشخصات کاربران. هر چی که میخواد باشه باشه، مهم اینکه شما با url کار دارید

به این نکته توجه داشته باشید که خوده گوگل اعلام کرده برای ایندکس نشدن مطالب دلخواه خودتون هم از فایل robots.txt استفاده کنید و هم از متاتگ robots . در مقاله زیر خودش توضیح داده و گفته ممکنه ناخواسته مطالب شما ایندکس بشن

https://support.google.com/webmasters/answer/6062608?hl=en

مگر به درستی از این متدها استفاده کنید

شما یک سری کد میخواید. کد براساس ساختار url سایت شماست. نمیشه که یک کد ساده بدم خودش هوشمندانه عمل کنه و دقیقا اون چیزی رو پیاده کنه که شما میخوایین. نه سایت شما رو دیدیم و نه با url های شما اشنایی داریم.

برای همین افزونه معرفی کردیم. افزونه یوآست سئو هم از کد تشکیل شده. از کدهایی که به شکل داینامیک هست ، نه استاتیک

شما با یک کد ساده نمیتونید تک تک دسته ها، ادرس کاربران و صفحاتی که میخوایین رو بهش متاتگ دلخواه وارد کنید. باید کد اصولی باشه کدی که در سایت ها امتحان پس داده رفع باگ شده.

یا باید کسی برای شما کدنویسی بکنه چون باکدهای ساده به شکل اصولی امکان پذیر نیست، یا از افزونه های رایگان معتبر استفاده کنید.

حال اگر دوستان دیگه راه های بهتری داشتند خوشحال میشیم بشنویم

لینک به ارسال
شما یک سایت پیدا کنید که نشون بده کل این مقاله کپی و ویرایش شده. تجربه شخصی خودمون رو در این مقاله قرار دادیم کلی زمان برده ولی خب انتظار نداشتیم اینطوری بشنویم [emoji4] حالا مهم نیست
کافیه کمی به این موضوع فکر کنید که وقتی روش یک کاری رو یاد میگیرید دیگه اون روش رو میتونید در هر قسمتی که لازمه پیاده کنید. وقتی روش جلوگیری از ایندکس شدن  توضیح داده میشه دیگه فرقی نمیکنه اون محتوا دسته هست یا پست  یا مشخصات کاربران. هر چی که میخواد باشه باشه، مهم اینکه شما با url کار دارید
به این نکته توجه داشته باشید که خوده گوگل اعلام کرده برای ایندکس نشدن مطالب دلخواه خودتون هم از فایل robots.txt استفاده کنید و هم از متاتگ robots . در مقاله زیر خودش توضیح داده و گفته ممکنه ناخواسته مطالب شما ایندکس بشن
https://support.google.com/webmasters/answer/6062608?hl=en
مگر به درستی از این متدها استفاده کنید
شما یک سری کد میخواید. کد براساس ساختار url سایت شماست. نمیشه که یک کد ساده بدم خودش هوشمندانه عمل کنه و دقیقا اون چیزی رو پیاده کنه که شما میخوایین. نه سایت شما رو دیدیم و نه با url های شما اشنایی داریم.
برای همین افزونه معرفی کردیم. افزونه یوآست سئو هم از کد تشکیل شده. از کدهایی که به شکل داینامیک هست ، نه استاتیک
شما با یک کد ساده نمیتونید تک تک دسته ها، ادرس کاربران و صفحاتی که میخوایین رو بهش متاتگ دلخواه وارد کنید. باید کد اصولی باشه کدی که در سایت ها امتحان پس داده رفع باگ شده.
یا باید کسی برای شما کدنویسی بکنه چون باکدهای ساده به شکل اصولی امکان پذیر نیست، یا از افزونه های رایگان معتبر استفاده کنید.
حال اگر دوستان دیگه راه های بهتری داشتند خوشحال میشیم بشنویم

ممنون از شما؛ والا بنده با تاپاتاک به تالار وصلم؛ تصویر مواردی که گوگل ایندکس کرده میخوام بزارم تا موضوع کامل روشن بشه؛ ولی متاسفانه تصاویر آپلود نمیشن
لینک به ارسال

سلام و درود

سلام کد زیر رو به ابتدای فایل functions.php قالبتون زیر

<?php

اضافه کنید.

function add_noidex_meta() {

if(is_paged() || is_category())
		echo '<meta name="robots" content="noindex,follow">';

}

add_action('wp_head', 'add_noidex_meta');

موفق باشید

ویرایش شده توسط naghmesara
لینک به ارسال
سلام و درود

سلام کد زیر رو به ابتدای فایل functions.php قالبتون زیر

<?php

اضافه کنید.

function add_noidex_meta() {if(is_paged() || is_category())	echo '<meta name="robots" content="noindex,follow">';}add_action('wp_head', 'add_noidex_meta');

موفق باشید

ممنون امتحان میکنم؛ انشالا این کد کار کنه

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...