رفتن به مطلب

تغییر سایت مپ از xml-sitemap به yoast

kambiz619

پست های پیشنهاد شده

سلام من میخوام با تغییر سایت مپ از xml-sitemap به yoast  برا نقشه سایتم از خود افزونه سئوم ینی yoast استفاده کنم و افزونه google xml-sitemap رو حذف کنم

سوال 

آیا تغییر نقشه و پیکربندی نقشه سایت روی سئو تاثیری داره ؟

پس از فعال کردن سایت مپ یواست و حذف افزونه گوگل سایت مپ ، نیاز به حذف نقشه سایت قبلی از گوگل وبمستر داره یا خیر ؟ (چون افزونه یواست آدرس متفاوتی برا سایت مپ میده)

ممنونم میشم این ابهامات رو برا من رفع کنید.

لینک به ارسال

سلام و درود

نقل قول

آیا تغییر نقشه و پیکربندی نقشه سایت روی سئو تاثیری داره ؟

خیر، مشکلی در سئو ایجاد نخواهد شد.

نقل قول

پس از فعال کردن سایت مپ یواست و حذف افزونه گوگل سایت مپ ، نیاز به حذف نقشه سایت قبلی از گوگل وبمستر داره یا خیر ؟ (چون افزونه یواست آدرس متفاوتی برا سایت مپ میده)

پس از اینکه نقشه افزونه یوآست رو فعال کردید و نقشه xml-sitemap رو غیرفعال و سپس حذف کردید باید کد زیر رو

flush_rewrite_rules();

در فایل functions.php خود بگذارید و فایل رو ذخیره کنید و سپس کد رو بردارید و مجدد ذخیره کنید.

خوب پس از این کار نقشه xml-sitemap رو از وب مستر گوگل حذف کرده و نقشه افزونه یوآست رو بهش معرفی کنید و منتظر بمونید که ایندکس بشه.

پ.ن : اگر از فایل ربات مجازی وردپرس استفاده نمی کنید آدرس نقشه یوآست رو در انتهای فایل ربات به شکل زیر قرار دهید.

Sitemap: http://www.domain.com/sitemap_index.xml

موفق باشید

ویرایش شده توسط naghmesara
لینک به ارسال
در 21 دقیقه قبل، naghmesara گفته است :

سلام و درود

خیر، مشکلی در سئو ایجاد نخواهد شد.

پس از اینکه نقشه افزونه یوآست رو فعال کردید و نقشه xml-sitemap رو غیرفعال و سپس حذف کردید باید کد زیر رو

flush_rewrite_rules();

در فایل functions.php خود بگذارید و فایل رو ذخیره کنید و سپس کد رو بردارید و مجدد ذخیره کنید.

خوب پس از این کار نقشه xml-sitemap رو از وب مستر گوگل حذف کرده و نقشه افزونه یوآست رو بهش معرفی کنید و منتظر بمونید که ایندکس بشه.

پ.ن : اگر از فایل ربات مجازی وردپرس استفاده نمی کنید آدرس نقشه یوآست رو در انتهای فایل ربات به شکل زیر قرار دهید.

Sitemap: http://www.domain.com/sitemap_index.xml

موفق باشید

سپاس عزیز

طبق دستورالعمل تون حذف نقشه سایت قبلی و جایگزینی در وبمستر رو انجام دادم

نتیجه رو توی همین تایپیک اعلام میکنم شاید دوستان بخوان استفاده کنن .

لینک به ارسال

با سلام و آرزوی موفقیت...

انشاءالله که همینطوری نتیجه درستی میگیرید، ولی بعضی وقتا پیش میاد که گوگل نقشه رو ایندکس نمیکنه حتی با انجام این کار (برا من یکی دو بار پیش اومده).

که ساده ترین راهش هم اینه که از توی خود گوگل اقدام به افزودن سایت مپ کنید.

از همینجا بیشتر چیزای سایتتون که مربوط به گوگل میشند رو میتونید مشاهده کنید و اونا رو ویرایش کنید و ...

https://www.google.com/webmasters

لینک به ارسال
در 1 ساعت قبل، Fast-Learn گفته است :

با سلام و آرزوی موفقیت...

انشاءالله که همینطوری نتیجه درستی میگیرید، ولی بعضی وقتا پیش میاد که گوگل نقشه رو ایندکس نمیکنه حتی با انجام این کار (برا من یکی دو بار پیش اومده).

که ساده ترین راهش هم اینه که از توی خود گوگل اقدام به افزودن سایت مپ کنید.

از همینجا بیشتر چیزای سایتتون که مربوط به گوگل میشند رو میتونید مشاهده کنید و اونا رو ویرایش کنید و ...

https://www.google.com/webmasters

درورد 

عزیز توی این روش ما تمامی کارهای مربوطه رو انجام دادیم  فایل روبوت رو هم بروز کردم  و توی گوگل وبمستر هم نقشه رو تست و ثبت کردم مشکلی نداشت 

من تنها شکی که دارم اینه که افزونه یواست بدلیلا اینکه تنظیمات کمتری رو داره روی سئو  آثار مخرب داشته باشه

توی افزونه google xml map پارامترها و تنظیمات بیشتری داشت .

به هرحال از اونجایی که گوگل به نقشه سایت اهمیت زیادی میده توی این هفته نتیجه اش مشخص میشه 

ممنون از پاسختون .

لینک به ارسال
  • 3 سال بعد...

سلام و عرض خسته نباشید

من یک مشکل برام پیش اومده نمی دونم واقعا چکار کنمw5g7_img_20210414_150531_453.jpeg

این ارور تگ برای 

/avia_framework_post-sitemap.xml

فکر کنم برای همینه پستام ایندکس نمی شه

باید چکار کنم؟

لطفا کمکم کنید

لینک به ارسال
در 2 ساعت قبل، مسعود کشاورزیان گفته است :

این ارور تگ برای 

/avia_framework_post-sitemap.xml

فکر کنم برای همینه پستام ایندکس نمی شه

باید چکار کنم؟

لطفا کمکم کنید

سلام به انجمن خوش آمدید

خطای سایت مپ هست مطمئن شید که سایت مپ در دسترس هست و مجددا سایت مپ رو در گوگل ثبت کنید

لینک به ارسال
  • 1 ماه بعد...

سلام وقت بخیر من دو تا سایت مپ روی سایتم فعال دارم که یکی برای یواست ودیگری برای google xml-sitemap هست و چون اغلب با یواست کار میکنم ارور خاموش کردن google xml-sitemap رو از یواست دارم و بعد از اینکه این افزونه رو google xml-sitemap غیر فعال میکنم داخل گوگل وبمستر لینک ها ارور ایندکس نشدن میدهند که امروز با دوتاشون مواجه شدم  البته من داخل فایل ربات هر دو آدرس رو برای ایندکس شدن معرفی کردم هم برای یواست و هم برای گوگل  ممنونم میشم راهنمایی بفرمایید 

image_2021-05-25_00-13-17.png

image_2021-05-25_00-13-32.png

لینک به ارسال

اگر داخل سایت مپ قرار دارن و داخل فایل ربات هم مسدود نشده مشکلی نداره

این قسمت گوگل یکم باگ داره بعضی اوقات چندتا رفرش کنید می بینید خطاها رفع شدن

باز برای اطمینان بیشتر Coverage هم بزنید اونجا هم چک کنید

لینک به ارسال

منظورتون این هستش که اگر دوتا سایت مپ روی سایت فعال باشن مشکلی برای سئو پیش نمیاد چون من خیلی جاها خوندم یکی از سایت مپ ها باید فعال باشه و دوتا سایت مپ به سئو آسیب میزنه

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...