رفتن به مطلب

نظرخواهی درباره اولین نمونه کار من

مهدی کفشگر

پست های پیشنهاد شده

سلام خدمت دوستان و اساتید محترم انحمن-_-

2 هفته هست که به طور جدی php رو شروع کردم(البته باهاش آشنا بودم از قبل). قبلا هم html و css رو کار میکردم. یه صفحه زدم با html, css, php که به پایگاه داده وصل میشه و عمل select و insert رو انجام میده. لینک رو براتون قرار میدم خودتون ببینید. 

Site.Learningstation.ir

ممنون میشم انتقادات و پیشنهاداتتون رو حتما بهم بگید. کار اولمه! ممنون

لینک به ارسال
در 19 ساعت قبل، مهدی کفشگر گفته است :

سلام خدمت دوستان و اساتید محترم انحمن-_-

2 هفته هست که به طور جدی php رو شروع کردم(البته باهاش آشنا بودم از قبل). قبلا هم html و css رو کار میکردم. یه صفحه زدم با html, css, php که به پایگاه داده وصل میشه و عمل select و insert رو انجام میده. لینک رو براتون قرار میدم خودتون ببینید. 

Site.Learningstation.ir

ممنون میشم انتقادات و پیشنهاداتتون رو حتما بهم بگید. کار اولمه! ممنون

عالی همینطور ادامه بدید تا به موفقیت های بزرگتر دستیابید

لینک به ارسال

سلام

کار ساده و زیبایی شده

برای دکمه ثبت اطلاعات هم استایل بنویسید

نیازی نیست به تمام بخشها افکت بدید. (حرت هاور لوگو، انیمیشن لینکهای راست و لینک چپ) در کل هاور معمولی برای این سبک طرای بیشتر جواب میده.

یکم روی رنگبندی کار کنید. باکس اطلاعیه رو با رنگ زرد ، باکس هشدار قرمز ، باکس صحت اطلاعات و تائید سبز و ...

در کل خیلی خوب بود

لینک به ارسال

سلام

کار خوبی شده ، همانطوری که بقیه دوستان اشاره کردند کمی استایل کار رو مد نظر قرار بدید.

سعی کنید 90% کدهای سایت رو برای اول کار خودتون بنویسید ( مگر بعضی موارد مثل اسلاید شو و ... که اون هم پلاگین باید شخصی سازی بشه و... ).

مثلاً اون فرم رو آماده کدش رو گذاشتید و ...

از فونت های استاندارد استفاده کنید ( دقت کنید وسط فونت ها یک فاصله خیلی ریز داره ... )

همین فرم که قرار هستش اطلاعات رو دریافت کنه ، بهتره قبل از اینکه دکمه ثبت زده بشه اعتبار ستجی کامل رو انجام بده ...

اگر مشکلی داشته باشه وارد یک صفحه دیگه میشه که این مورد برای کاربر امتیاز منفی هستش ( فرض کنید فرم بالای 10 20 تا فیلد هستش کاربر وقت میذاره همش رو وارد میکنه بعد که 1 فیلد رو اشتباه میزنه باز وارد صفحه بعدی میشه و وقتی برمیگرده میبنه کل فرمش پاک شده و باید مجدد پر کنه ... ).

میتونید از ای جکس استفاده کنید یا ...

لینک به ارسال
در 14 ساعت قبل، وردپرس فارسی گفته است :

سلام

کار خوبی شده ، همانطوری که بقیه دوستان اشاره کردند کمی استایل کار رو مد نظر قرار بدید.

سعی کنید 90% کدهای سایت رو برای اول کار خودتون بنویسید ( مگر بعضی موارد مثل اسلاید شو و ... که اون هم پلاگین باید شخصی سازی بشه و... ).

مثلاً اون فرم رو آماده کدش رو گذاشتید و ...

از فونت های استاندارد استفاده کنید ( دقت کنید وسط فونت ها یک فاصله خیلی ریز داره ... )

همین فرم که قرار هستش اطلاعات رو دریافت کنه ، بهتره قبل از اینکه دکمه ثبت زده بشه اعتبار ستجی کامل رو انجام بده ...

اگر مشکلی داشته باشه وارد یک صفحه دیگه میشه که این مورد برای کاربر امتیاز منفی هستش ( فرض کنید فرم بالای 10 20 تا فیلد هستش کاربر وقت میذاره همش رو وارد میکنه بعد که 1 فیلد رو اشتباه میزنه باز وارد صفحه بعدی میشه و وقتی برمیگرده میبنه کل فرمش پاک شده و باید مجدد پر کنه ... ).

میتونید از ای جکس استفاده کنید یا ...

سلام. ممنون از انتقاداتتون.

اصلا از کد های آماده استفاده نکردم.(کلا خوشم نمیاد) به جز استایل های Hover که به منو داده شده (از سایت http://ianlunn.github.io/Hover). کد فرم و در کل تمام کد ها رو خودم نوشتم. البته اینم بگم که از سایت stackoverflow.com خیلی راهنمایی گرفتم.

درباره چک کردن اعتبار سنجی فرم در صفحه ای که کاربر حضور داره کاملا درست میگید. سعی کردم انجامش بدم ولی ظاهرا باید از جاوااسکریپت استفاده بشه که متاسفانه کار نکردمش.

ممنونم از نظرتون:wub:

لینک به ارسال

این یه کد ساده هستش برای اعتبار سنجی که در یکی از کارها ازش استفاده کرده بودم :

function check(){
		var error=0;
		var name=$("input[name=namekarbar]").val();
		var mail=$("input[name=mail]").val();
		var password=$("input[name=password]").val();
		var confirmpassword=$("input[name=confirmpassword]").val();

if(name==''){error=1; $("input[name=namekarbar]").val('لطفاً نام خود را وارد کنید');$("input[name=namekarbar]").addClass('error')};

var regexp=/^[a-z0-9_\.-]+@{1}[a-z0-9_\.-]+\.[a-z]{2,4}$/i;
		if(regexp.test(mail)==false){error=1;$("input[name=mail]").val('ایمل خود را وارد کنید');$("input[name=mail]").addClass('error')}

var regexp=/.{5,}/i;
		if(regexp.test(password)==false){error=1;alert("لطفا، پسورد را به درستی وارد کنید");$("input[name=password]").addClass('error')}

else{if(password!=confirmpassword){error=1;alert("پسورد یکسان نیست");$("input[name=password]").addClass('error');$("input[name=confirmpassword]").addClass('error')}}

if(error==1){return false;}
		}

البته برای راحتتر بودن به اینپوت ها آیدی یا کلس بدید بجای اینکه اسم اینپوت رو بنویسید کلس یا آیدی رو بدید مثلاً

$('#username')

موفق باشید

لینک به ارسال
  • 5 هفته بعد...
در در 6/17/2017 at 14:09، logomaster گفته است :

اینجا انجمن "تخصصی" وردپرس هست ^_^

با تلاش بیشتر انشالا بهترم میشه اما به نظرم بهتره اول همون HTML و CSS بخونید بعد PHP چون نواقص توی کدهاتون به چشم میخوره که جز پایه های همون 2 زبان نشانه هستند ! بهتره از پایه درست برید بالا 

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...