رفتن به مطلب

راهنمایی برای انتخاب آدرس سایت (سئو)

محسن کسایی

پست های پیشنهاد شده

با سلام و خسته نباشید؛ 

میخواهیم سایت موزیک راه اندازی کنیم، برای مثال اگر نام و عنوان سایت "هویج" باشد. بهتر است آدرس سایت به کدام شکل باشد؟

havij.ir
          havijmusic.ir
          havij-musics.ir

آدرس سایت کوتاه باشد؟
          آدرس سایت شامل کلمه موزیک باشد؟
          آدرس سایت با خط تیره جدا شده باشد؟

بر فرض آزاد بودن هر نوع دامنه ای، به نظر شما دامنه باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

لینک به ارسال

سلام

بهتره ادرس سایت کوتاه و کامل باشه

مثلا برای music خود کلمه music.ir دامنه فوق العاده ای هست

به نظر من خط تیره نداشته باشه خیلی بهتره

کلا روی انتخاب دامنه بحثهای زیادی هست بعضیا برند خودشون رو ثبت میکنن و با هزینه های گزاف میان و اونرو به رتبه های خیلی خوبی میرسونن اما به نظر من وجود کلمه کلیدی سایت در ادرس اون باعث پیشرفت زودتر سایت میشه

لینک به ارسال

مرسی از دو دوست عزیز که راهنمایی کردند، با بررسی راهنمایی شما و سایر مطالب به دو مدل آدرس رسیدم به دلیل وجود محدودیت ها:

havij.ir
               havijmusic.ir

لطفا بگید که اگر شما بودید کدام یک را انتخاب می کردید؟ (البته havij مثال هست و منظور برند سایت هست)

با تشکر

لینک به ارسال

سلام

سایت های سئو پست های کاملی برای سوال شما اماده کرده اند ، بهتره یه بررسی بکنید .

https://moz.com/learn/seo/domain

https://www.searchenginejournal.com/choose-a-domain-name-maximum-seo/158951/

لینک به ارسال

با سلام و عرض ادب

کوتاه بهتره ، زود به خاطر سپرده میشه ، اما خب وجود کلمه کلیدی به گفته اساتید تاثیر خوبی در سئو داره ، البته (نظر شخصی هست) وقتی سایت خوب کار کنه شناخته میشه، دیگه نیازی نیست در رابطه با اون فعالیت اسمی داشته باشه، مثل خیلی از سایت دیگه که حتی نوشتنشون هم سخته ، ولی خب بالا اومدن ، دیدم خیلی ها رو که مستقیم در آدرس بار نام سایت رو وارد نمی کنن ، یا در گوگل سرچ میکنن و وارد میشن ، اگر به اینترنت هم وارد باشن در بوکمارک مرورگر ذخیره میکنن و استفاده میکنن

اما اینجا از فرصت این تاپیک استفاده کنم، به نظر شما دامنه ای که هم کام آزاد هست و هم آی آر ، هر دو رو هم خریده باشم ، روی کدوم سایت رو بالا بیارم خوبه؟ احتمالات رو هم بفرمایید

لینک به ارسال
در در 5/12/2017 at 20:03، محسن کسایی گفته است :

مرسی از دو دوست عزیز که راهنمایی کردند، با بررسی راهنمایی شما و سایر مطالب به دو مدل آدرس رسیدم به دلیل وجود محدودیت ها:

havij.ir
               havijmusic.ir

لطفا بگید که اگر شما بودید کدام یک را انتخاب می کردید؟ (البته havij مثال هست و منظور برند سایت هست)

با تشکر

havij.ir پیشنهاد میشود.

لینک به ارسال
در در 5/18/2017 at 16:00، bestdata گفته است :

havij.ir پیشنهاد میشود.

ولی در این صورت در هنگام جستجو کاربر نمی تواند از آدرس سایت پی به محتوای سایت ببرد! چون به شخصه خودم هنگام جستجو به آدرس سایت هم توجه می کنم. برای مثال از آدرس سایت linkdooni یا aftabgardoon انتظار پیدا کردن محتوایی در رابطه با آموزش برنامه نویسی ندارم. لطفا راهنمایی کنید havij چه برتری هایی نسبت به havijmusic دارد. با تشکر

لینک به ارسال

وجود عبارات کلیدی و هدف سایت در دامنه وبسایت باعث پیج دامین آتوریتی و افزایش و رشد سریعتر سئو سایت می گردد.

حتی اگر هم با (-) از هم جدا شده باشند

لینک به ارسال
در 28 دقیقه قبل، mohammad moradi گفته است :

وجود عبارات کلیدی و هدف سایت در دامنه وبسایت باعث پیج دامین آتوریتی و افزایش و رشد سریعتر سئو سایت می گردد.

حتی اگر هم با (-) از هم جدا شده باشند

متشکرم

ویرایش شده توسط محسن کسایی
لینک به ارسال
در در 5/26/2017 at 09:41، محسن کسایی گفته است :

ولی در این صورت در هنگام جستجو کاربر نمی تواند از آدرس سایت پی به محتوای سایت ببرد! چون به شخصه خودم هنگام جستجو به آدرس سایت هم توجه می کنم. برای مثال از آدرس سایت linkdooni یا aftabgardoon انتظار پیدا کردن محتوایی در رابطه با آموزش برنامه نویسی ندارم. لطفا راهنمایی کنید havij چه برتری هایی نسبت به havijmusic دارد. با تشکر

سلام

بنده به این اعتقاد دارم که تنها برند در آدرس عمر حرفه ای سایت رو بیشتر می‌کنه

مثلگوگل، موز و... 

اینا هم میتونن کلمه کلیدی تو دامین باشه اما فقط برند اصلی بدون هیچ کلمات اضافه ای

بعدش دامین با آدرس یکم فرق داره

دامین برند باشه اما کلمات کلیدی حتما تو آدرس باشه

دقیقا عین moz.com

موفق باشید

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...