رفتن به مطلب

پیوند یکتا به فارسی بهتر است یا انگلیسی؟

Germanizer

پست های پیشنهاد شده

سلام دوستان

برای هر پست، پیوند یکتا (url) پست رو بهتره همان فارسی بنویسیم یا به انگلیسی ترجمه کنیم و قرار بدیم؟

تحقیق کردم صحبتهای خیلی ضد و نقیضی شنیدم. کدوم حالت برای سئو و بازدید بهتره؟

لینک به ارسال

سلام

به نظر من مهمه که url برای گوگل خوانا باشه. آدرس های فارسی چون خوانا نیستند و زمانی که شما کپی می کنی جای دیگه به شکل نا مشخص میان، مشکل دارن. من معمولا یه عبارت کلیدی به صورت انگلیسی به عنوان نامک در نظر میگیرم. چندین سایت معتبر هم دیدم از همین روش استفاده می کنن

لینک به ارسال

درود

ضمن تشکر و موافقت با آقای مهدوی عزیز

من هم با انگلیسی موافقم البته تا یه جاهایی می شه گفت مهم نیست ولی خب در برخی موارد انگلیسی بهتره

گوگل که براحتی قادر به ترجمه هست، در مواقع لینک دادن انگلیسی بهتره بخصوص اگه در سایت خارجی باشه، فارسی زیاد کارکترهاش در url همگی جا نمی شن و...

لینک به ارسال

خود مسئولین رسمی توضیحی ندادند که کدومش بهتره؟

الان توی این لینک از خود مهندسین رسمی گوگل نقل قول کردن که بهتره url هر صفحه به همان زبان متن و محتوای سایت باشه:

https://www.seroundtable.com/google-url-language-format-20523.html

یعنی اگر زبان سایتمون فارسی هست url ها رو هم فارسی بنویسیم

بلاخره کدوم درسته؟

لینک به ارسال

هر دو درسته

ولی اگه بخوای بگی کدوم بهتره و همه جا کاربردی هست انگلیسی

لینک به ارسال

سلام

اساس کار گوگل بر اساس تطابق هست

عنوان، آدرس، محتوا (متن، عکس، فیلم)

هرچی درصدر تطابق عبارت جستجو شده با یک صفحه در وب (با این سه تا قسمت) بیشتر باشه احتمال نمایش در ابتدای نتایج بالاتر هست

البته همون‌طور که می‌دونید بهینه‌سازی برای موتورهای جستجو از طریق محتوا تنها یکی از عوامل هست

لذا قطعا آدرس‌های فارسی بهتر هستند (هرچند از لحاظ تعداد کاراکتر‌های مجاز در وردپرس محدودیت به وجود میارن)

و واقعا نمی‌دونم چرا افراد میان و از آدرس انگلیسی استفاده می‌کنن ؟!

لینک به ارسال

خب از عنوان فارسی کوتاه استفاده کنید. قرار نیست که عنوان نوشته رو برای url هم کپی کنید. 

همون عنوان نوشته رو برای url بصورت بهینه استفاده کنید.

لینک به ارسال

دوستانی که ادرس انگلیسی رو پیشنهاد دادن میشه بپرسم چهارشنبه سوری رو چطوری میذارن که گوگل بفهمه؟؟؟؟؟:blink:

ویرایش شده توسط 4M!R
لینک به ارسال
در در 3/21/2017 at 17:55، 4M!R گفته است :

دوستانی که ادرس انگلیسی رو پیشنهاد دادن میشه بپرسم چهارشنبه سوری رو چطوری میذارن که گوگل بفهمه؟؟؟؟؟:blink:

ترجمه كن به انگليسي خب

لینک به ارسال

من خودم از نامک انگلیسی برای مطالبم استفاده میکنم ولی به نظر خودم نامک فارسی خیلی بهتر هستش و در جستجوی گوگل خیلی موثر هستش هرچند در جستجوی گوگل اولویت کلمه ای که سرچ میشه ابتدا در عنوان و توضیحات description meta هستش و بعد پیوند یکتا مورد نظر و چه بهتر که کلمه جستجو شده در هر سه (عنوان-توضیحات و آدرس سایت) موجود باشه

ولی اگه در بخش سئو داخلی سایت مخصوصا تنظیمات سئو عنوان و متا ها به درستی انجام بشه میتونید از هر نوع پیوند یکتایی استفاده کنید

لینک به ارسال

من فارسی میگذارم و مشکلی ندارم 5 دقیقه بعد از انتشار مطلب هم توی گوگل ایندکس میشه و هم وقتی کش سایت از گوگل میگیرم مطالب جدید کش شدند

لینک به ارسال
در در 3/20/2017 at 22:32، Germanizer گفته است :

سلام دوستان

برای هر پست، پیوند یکتا (url) پست رو بهتره همان فارسی بنویسیم یا به انگلیسی ترجمه کنیم و قرار بدیم؟

تحقیق کردم صحبتهای خیلی ضد و نقیضی شنیدم. کدوم حالت برای سئو و بازدید بهتره؟

همانطور که دوستان خوبم گفتند میتونید از هر دو بهره ببرید ولی یه فرق های ریزی باهم دارند

1. توی رقابت در کوئری جستجو شده فارسی با سایت های فارسی زبان سایت هایی که آدرس های انگلیسی دارند شانس کمتری تو کسب رتبه خواهند داشت.

2. توی رقابت در کوئری جستجو شده انگلیسی با سایت های فارسی زبان سایت هایی که آدرس های انگلیسی دارند شانس بیشتری تو کسب رتبه خواهند داشت.

پیشنهاد بنده اینه که شما اگر میخواهید فقط توی ایران فعالیت کنید فقط از زبان رسمی کشور ایران (فارسی) بهره ببرید

اگر میخواهید برای انگلیسی زبان ها فعالیت کنید از زبان انگلیسی

اگر هر دو مد نظرتون هست باید سایت دو زبانه راه اندازی کنید 

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...