رفتن به مطلب

افزایش سرعت سایت

پست های پیشنهاد شده

سلام.

من سایت نارنجی رو با ابزار tools.pingdom.com تست کردم با اینکه حجم سایت حدود 1 مگابایت است اما سرعت لود آن حدود 1.7 ثانیه می باشد. اما سایت من با حجم حدود 400 کیلو بایت سرعتی به مراتب کمتر از نارنجی دارد حدود 5.5 ثانیه و تا آنجایی که من فهمیدم این بخاطر مدت زمانی می باشد که مرورگر منتظر پاسخ از سرور می باشد. آیا درست است چگونه می توانم سرعت را زیاد کنم؟

تصویری از تست سایت نارنجی و سایت من

post-412-0-56918200-1356004392_thumb.jpg

لینک به ارسال

این مربوط به سرور هست. شاید نارنجی روی هاستِ ایران قرار داشه باشه.

لینک به ارسال

این مربوط به سرور هست. شاید نارنجی روی هاستِ ایران قرار داشه باشه.

من از میهن وب هاست استفاده می کنم. نمیشه کاری کرد که سرعت بره بالا ؟

لینک به ارسال

خب سرورهاي ميهن وب هاست در ايران نيست و دقيقا مسئله‌ي سرعت هم همينه كه آقا مرتضي عزيز اشاره كردند ..

متاسفانه روي اينكه سرعت پينگ سرورتون رو بالا ببريد شما نميتونيد كاري انجام بديد و فكر نميكنم خود شركت‌ها هم كاري رو انجام بدند ، در اصل اين مشكل نيست و يك برتري سرورهاي داخل هستش ( البته از چند وقت پيش اينجوري شد ) .. شما تنها ميتونيد حجم صفحات خودتون رو كاهش بديد و روي سرعت لود صفحاتتون و مسائلي كه به سايت ميشه رو بالا ببريد و براي سرور هم تنها راهش انتقال به سرور داخلي هستش ..

موفق باشيد ../.

لینک به ارسال

خب سرورهاي ميهن وب هاست در ايران نيست و دقيقا مسئله‌ي سرعت هم همينه كه آقا مرتضي عزيز اشاره كردند ..

متاسفانه روي اينكه سرعت پينگ سرورتون رو بالا ببريد شما نميتونيد كاري انجام بديد و فكر نميكنم خود شركت‌ها هم كاري رو انجام بدند ، در اصل اين مشكل نيست و يك برتري سرورهاي داخل هستش ( البته از چند وقت پيش اينجوري شد ) .. شما تنها ميتونيد حجم صفحات خودتون رو كاهش بديد و روي سرعت لود صفحاتتون و مسائلي كه به سايت ميشه رو بالا ببريد و براي سرور هم تنها راهش انتقال به سرور داخلي هستش ..

موفق باشيد ../.

یعنی اگر از هاست داخلی استفاده کنم درست میشه؟

لینک به ارسال

یعنی اگر از هاست داخلی استفاده کنم درست میشه؟

هاست هاي داخلي گرون تر در مياد براتون مخصوصا پهناي باند (پلن ديدم هارد 500 گيگ با پهناي باند 200 گيگ :blink: )

بهترين كار اينه كه از كشور هاي نزديك بگيريد مثلا آلمان يا هلند خوبه !

لینک به ارسال

هاست هاي داخلي گرون تر در مياد براتون مخصوصا پهناي باند (پلن ديدم هارد 500 گيگ با پهناي باند 200 گيگ :blink: )

بهترين كار اينه كه از كشور هاي نزديك بگيريد مثلا آلمان يا هلند خوبه !

خوب میهن وب هاست از سرور های آلمان استفاده می کند.

راستی من از cdn استفاده نمی کنم. اگر از cdn استفاده کنم مشکل حل می شه؟

لینک به ارسال

خوب میهن وب هاست از سرور های آلمان استفاده می کند.

راستی من از cdn استفاده نمی کنم. اگر از cdn استفاده کنم مشکل حل می شه؟

cdn پيشنهاد ميشه ولي فكر نمي كنم براي شما صرفه اقتصادي داشته باشه .

لینک به ارسال

cdn پيشنهاد ميشه ولي فكر نمي كنم براي شما صرفه اقتصادي داشته باشه .

منظورم cdn های رایگان بود مثل www.cloudflare.com یا مثلا سایت yottaa.net یک نسخه از سایت من را به صورت cdn در آورده و سرعتش شده 1.5 ثانیه اینجا می تونید ببینیدش.

http://884df8402d27013048961231381b6709.yottaa.net/

لینک به ارسال

اگه سرورتون رو به داخل ایران منتقل کنید فقط ممکنه برای کاربرای ایرانی که اکثریت کاربران شما از این افراد هستند کمی سایتتون زودتر باز بشه ولی برای روبات های گوگل و ... ممکنه مساله برعکس بشه.

شما اگه بتونید روی سایتتون بهینه سازیهایی انجام بدید میتونید این سرعت لود رو افزایش بدید.

مثلا از پلاگین کش استفاده کنید.

اگه رتبه الکسا براتون مهم نیست از cloudflare استفاده کنید.

و...

لینک به ارسال

اگه سرورتون رو به داخل ایران منتقل کنید فقط ممکنه برای کاربرای ایرانی که اکثریت کاربران شما از این افراد هستند کمی سایتتون زودتر باز بشه ولی برای روبات های گوگل و ... ممکنه مساله برعکس بشه.

شما اگه بتونید روی سایتتون بهینه سازیهایی انجام بدید میتونید این سرعت لود رو افزایش بدید.

مثلا از پلاگین کش استفاده کنید.

اگه رتبه الکسا براتون مهم نیست از cloudflare استفاده کنید.

و...

من از افزونه W3 Total Cache استفاده میکنم.

آیا استفاده از cloudflare باعث حذف رتب الکسا می شه؟

لینک به ارسال

من از افزونه W3 Total Cache استفاده میکنم.

آیا استفاده از cloudflare باعث حذف رتب الکسا می شه؟

بله دقت نکرده بودم طبق این تست بهینه سازی سایتتون خوبه.

کلود فلیر الکسای شما رو حذف نمیکنه.

چون دی ان اس هاتون رو روی سرورهاتون این سرویس منتقل میشه باعث میشه که رتبه ی الکساتون تنزل زیادی پیدا میکنه که بازم تاکید میکنم از لحاظ حرفه ای این رتبه خیلی نمیتونه مهم باشه .

شما دو انتخاب دارید

1. سرعت بالاتر
  2. الکسای بالاتر

لینک به ارسال

سرعت لود سايتتون كه خيلي خوبه و در جايگاه خوبي قرار داره .. از سي‌د‌ي‌ان هم استفاده كنيد بهتر ميشه .. تاثير آنچنان و قابل توجهي هم روي الكسا نداره ..

لینک به ارسال

جدا از قدرت سرور مهم ترین چیزی که رو سرعت نارنجی تاثیر گذاشته فعال کردن گزینه‌ی Rocket Loader تو Cloudflare هست که باعث میشه فایل‌های js بدون ایجاد تاخیر در روند لود و بصورت موازی بارگذاری بشن. با استفاده از سرویسی مثل Maxcdn نارنجی زیر ۱ ثانیه از نقاط مختلف دنیا لود میشه.

لینک به ارسال

بله دقت نکرده بودم طبق این تست بهینه سازی سایتتون خوبه.

کلود فلیر الکسای شما رو حذف نمیکنه.

چون دی ان اس هاتون رو روی سرورهاتون این سرویس منتقل میشه باعث میشه که رتبه ی الکساتون تنزل زیادی پیدا میکنه که بازم تاکید میکنم از لحاظ حرفه ای این رتبه خیلی نمیتونه مهم باشه .

شما دو انتخاب دارید

1. سرعت بالاتر
  2. الکسای بالاتر

فکر کنم نارنجی از Cloudflare استفاده می کنه و رتبه آلکساش هم خیلی خوب هست و چه ارتباطی بین رتبه الکسا با دی ان اس وجود داره؟

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...