رفتن به مطلب

افزونه فرم جستجوی شخصی سازی شده، سرچ فارسی در پایگاه داده

پست های پیشنهاد شده

سلام دوستان
یک سوال درباره جستجو داخل پایگاه داده وردپرس دارم.
محبت می‌کنین اگر پاسخ بدین:

من یک سایت دارم که توش از کاراکترهای دارای “نیم‌فاصله” و برخی عبارات حرکت‌دار (إعراب) استفاده می‌کنم (مثل ذَهَبَ)

می‌خواستم بدونم چطور میشه داخل پایگاه داده، این عبارات رو سرچ کرد؟ از چه الگوریتمی باید استفاده کرد؟ من خودم برای سایت خودم افزونه می‌نویسم و لذا مشکلی از کد php زدن ندارم.

با مثال بالا اگر سوالم رو توضیح بدم، کاربر وقتی توی فیلد جستجو سرچ می‌کنه: “ذهب” هیچ نتیجه‌ای رو نمیاره. چون اعراب گذاری نداره. و حتماً باید عبارت “ذَهَبَ” رو سرچ کنه که اعراب داره.
ولی من میخوام کاربر با سرچ کردن “ذهب” هم نتیجه جستجو رو ببینه. به عبارت دیگه، “اعراب گذاری” و “نیم‌فاصله” تاثیری توی سرچ نداشته باشن.

پ ن: اگر سوالم رو پیشرفته تر کنم، برخی کاراکترها هستند که کد اون‌ها در کیبورد عربی و فارسی متفاوته. مثلاً «ی» با کیبورد فارسی، در عربی به صورت «ي» (شیفت و X) نوشته میشه که کدش کاملاً فرق داره! اما ظاهرش یکسانه.
من میخوام مشکل این کاراکترهای مشابه رو هم داخل سرچ حل کنم. به نحوی که وقتی کاربر «ی» رو به شکل فارسی مینویسه، داخل پایگاه داده دنبال همه «ی» ها با شکل مشابه بگرده!

تشکر از راهنماییتون.

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...