رفتن به مطلب

ویروسی شدن هاست و خراب شدن سایت

پست های پیشنهاد شده

سلام دوستان

توی هاست من توی دوتا از پوشه ها بصورت عجیبی یهویی داره تعداد زیادی فایلهای نامفهوم رشد میکنه. فعلا دسترسی اون دوتا پوشه رو روی 000 قرار دادم و مشکل تکثیر فایلها حذف شد. اما هنوز نتونستم دلیلش رو پیدا کنم. با ویروس اسکنر خود سی پنل هم اسکن کردم اما چیزی پیدا نکرد.

ضمنا این مسأله باعث شده دسترسی به مدیریت وردپرس هم نداشته باشم و خود سایت هم که در آدرس http://jadnews.ir مشخص هست که چه بلایی سرش اومده.

چطور میشه پیدا کنم که فایل ویروس کجاست؟

لینک به ارسال
در 1 دقیقه قبل، mojtabashahi گفته است :

درود ، 

برای مدیریت هاست تیکت ارسال کنید. (نظر شخصی من)

خب تیکت زدم، اونها هم میگن مورد رو توسط یک برنامه نویس پیگیری کنید.

لینک به ارسال

توسط سایت ویروس توتال سایت خود را بررسی کنید. (برای آی پی ایران مسدود می باشد)

ویرایش شده توسط mojtabashahi
لینک به ارسال
در 4 دقیقه قبل، mojtabashahi گفته است :

توسط سایت ویروس توتال سایت خود را بررسی کنید. (برای آی پی ایران مسدود می باشد)

با این سایت که نمیشه داخل هاست رو بررسی کرد. فقط فایلهای عمومی یعنی پوشه public html رو بررسی میکنه 

لینک به ارسال

نتیجه را اینجا می توانید ببینید. مشکل از هاستینگ شما می باشد.

ویرایش شده توسط mojtabashahi
لینک به ارسال
در 3 دقیقه قبل، mojtabashahi گفته است :

نتیجه را اینجا می توانید ببینید. مشکل از هاستینگ شما می باشد.

خب آی پی های خارج رو بلوک کردن چونکه گفتن ارجاعات از خارج خیلی زیاد بوده و مشکل ساز شده بوده برای سرور.

لینک به ارسال
در 13 ساعت قبل، mojtabashahi گفته است :

منظورم خاموش بودن فایروال هاست شما می باشد.

سرور رو بررسی کردند و سرور مشکلی نداشت. گفتند فایلها توسط اسکریپت شما ساخته میشه. 

وردپرس رو هم بجز پوشه wp-content دوباره جایگزین کردم. اما باز هم مشکل حل نشد. چه میشه کرد به نظرتون؟

لینک به ارسال

درود

اول از هاستتون مطمعن بشید و بعد از مطمعن شدن پوسته و افزونه هاتون رو بررسی کنید احتمالا کد مخربی وجود داره که باعث میشه این اتفاق بیفته

پوستتون رو با پوسته پیش فرض تغییر بدین و موقتی افزونه ها رو هم همرو غیر فعال کنید ( اسم پوششو تغییر بدین ) بعد ببینید بازم مشکلی داره یا نه

اگر داشت یعنی مشکل از هاسته اگر نه چک کنید کدهای مخرب کجای پوسته یا افزونه هست

لینک به ارسال
در 34 دقیقه قبل، kasra گفته است :

درود

اول از هاستتون مطمعن بشید و بعد از مطمعن شدن پوسته و افزونه هاتون رو بررسی کنید احتمالا کد مخربی وجود داره که باعث میشه این اتفاق بیفته

پوستتون رو با پوسته پیش فرض تغییر بدین و موقتی افزونه ها رو هم همرو غیر فعال کنید ( اسم پوششو تغییر بدین ) بعد ببینید بازم مشکلی داره یا نه

اگر داشت یعنی مشکل از هاسته اگر نه چک کنید کدهای مخرب کجای پوسته یا افزونه هست

آخه اصلا نمیتونم وارد مدیریت وردپرس بشم که پوسته رو عوض کنم. از توی هاست هم که پوسته رو تغییر نام میدم، روی پوسته های پیشفرض نمیره.

فعلا بک آپ دو هفته قبل رو برگردوندم اما متأسفانه باز هم مشکل داره. یعنی قدیمی ترین بکآپ هم مال زمانی هست که سایت مشکل داشته.

لینک به ارسال
در در 8/24/2016 at 02:04، دکتر مهندس گفته است :

آخه اصلا نمیتونم وارد مدیریت وردپرس بشم که پوسته رو عوض کنم. از توی هاست هم که پوسته رو تغییر نام میدم، روی پوسته های پیشفرض نمیره.

فعلا بک آپ دو هفته قبل رو برگردوندم اما متأسفانه باز هم مشکل داره. یعنی قدیمی ترین بکآپ هم مال زمانی هست که سایت مشکل داشته.

وارد phpmyadmin بشید و تو جدول آپشن اسم پوسترو به پوسته پیش فرض تغییر بدین

مشکلی تو ورود به مدیریت هم نباید باشه ( افزونه هارو پوششو غیر فعال کنید ) و بعد وارد بشید

نهایت اینکه وردپرس رو کامل حذف کنید و دوباره به صورت دستی فایل های جدید رو آپلود کنید و بعد پوشه wp-content خودتون رو جایگزین کنید

لینک به ارسال
در در 8/23/2016 at 10:46، دکتر مهندس گفته است :

سلام دوستان

توی هاست من توی دوتا از پوشه ها بصورت عجیبی یهویی داره تعداد زیادی فایلهای نامفهوم رشد میکنه. فعلا دسترسی اون دوتا پوشه رو روی 000 قرار دادم و مشکل تکثیر فایلها حذف شد. اما هنوز نتونستم دلیلش رو پیدا کنم. با ویروس اسکنر خود سی پنل هم اسکن کردم اما چیزی پیدا نکرد.

ضمنا این مسأله باعث شده دسترسی به مدیریت وردپرس هم نداشته باشم و خود سایت هم که در آدرس http://jadnews.ir مشخص هست که چه بلایی سرش اومده.

چطور میشه پیدا کنم که فایل ویروس کجاست؟

منم همین مشکل رو داشتم و هاستم هم میهن وب هاسته و اونا هم همینو میگفتن با عوض کردن پوسته درست شد و فایل های جدید رو جایگذین کردم مشکل اصلی هم Wp-config بود که درستش کردم

لینک به ارسال
  • 5 سال بعد...
در در ۱۳۹۵/۶/۳ در 12:37، دکتر مهندس گفته است :

سرور رو بررسی کردند و سرور مشکلی نداشت. گفتند فایلها توسط اسکریپت شما ساخته میشه. 

وردپرس رو هم بجز پوشه wp-content دوباره جایگزین کردم. اما باز هم مشکل حل نشد. چه میشه کرد به نظرتون؟

سلام مشکلتون رفع شد؟

چون دقیقا این مشکل برای منم به وجود اومده

لینک به ارسال
در ۱ ساعت قبل، zahradashti گفته است :

چون دقیقا این مشکل برای منم به وجود اومده

سلام

متاسفانه حل این مشکل به این راحتی ها نیست

ممکنه دیتابیس باشه یا یکی از فایل ها بررسی کامل نیازمند تخصص بالا و زمان زیادی هست، ممکن هست باز هم پیدا نشه

لینک به ارسال
در 43 دقیقه قبل، asadiy4n گفته است :

سلام

متاسفانه حل این مشکل به این راحتی ها نیست

ممکنه دیتابیس باشه یا یکی از فایل ها بررسی کامل نیازمند تخصص بالا و زمان زیادی هست، ممکن هست باز هم پیدا نشه

دقیقا

من ویروس رو پیدا میکنم حذف میکنم

اما مجدد ی ویروس دیگه پیدا میشه

باید چیکار کرد؟

سایت رو کلا بالا نمیاره

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...