رفتن به مطلب

مشکل در استفاده از تگ h1 در هدر سایت

پست های پیشنهاد شده

با سلام و وقت بخیر

من میخوام  عنوان سایت رو داخل تگ H1 توی قالب بذارم یعنی در header.php که بعد از بادی باید گذاشته بشه و تا اینجای کار مشکلی ندارم و انجام میدم و مسئله اینجاست که با گذاشتن عنوان در این بخش صفحه اصلی سایت به هم میریزه و از کدهای css هم استفاده کردم که مخفی بشه ولی کلا هیچ فایده ای نداشت .. از قالب RT-Theme 18 استفاده میکنم و اینم آدرس سایتم

www.neotrade.ir

ممنون میشم هرکدوم از دوستان اطلاعات جامعی در این زمینه داره راهنمائی بکنه 

سپاس

لینک به ارسال

جواب بسیار کاملی بود که کلا حل مشکل میکنه ممنونم از این پاسخگویی فوق العاده 

دوست عزیز ممنونم ولی اجازه بدید دوستانی که وارد هستند بیان این مسئبه رو روش صحبت کنند.

لینک به ارسال

دوست عزیز من دیگه بیشتر از این نمیتونستم راهنمایی تون بکنم. سوالی که شما مطرح کردید و اطلاعات واقعا دقیقی که دادید پاسخش هم به همون اندازه دقیقه. نگفتید مشکل شما با h1 چیه. صفحه بهم میریزه یعنی چی؟ الان من زدم عکسشم زیر هست. جایی هم به هم نریخته. حالا شما منظورتون دقیقا چیه خودتون باید بگید.

testtagh1.png

لینک به ارسال

سلام 

سوالم کاملا روشن بود ...درسته الان مشکلی نداره سایت و من اومدم با روش دیگه ای تگ h1 رو استفاده کردم و دیگه توی هدر ازش استفاده نکردم...به هم ریختگی از این لحاظ که بصورتی خیلی بزرگ عنوان سایت در قسمت هدر  سایت به نمایش در میومد و حتی با css هم نمیشد مخفی اش کرد و در واقع دنبال راه حل این مشکل بودم چون با سرچی که کردم مشکل خیلیا هستش و اکثرا هم یکی از مهمتریم مباحث سئو رو بخاطر همین مسئله ازش میگذرن و عنوان رو توی H1 نمیذارن و برای همین هم در بررسی سئو نشون داده میشه که "شما از تگ h1 " استفاده نکردید..

امیدوارم این توضیح کامل بوده باشه

موفق باشید.

لینک به ارسال

سلام دوست عزیز

شما جایی که استفاده میخواید بکنید یه دیو بسازی بعد داخلش تگ h1 بدید سپس با استایل خاصیت display:none; بدید بهش !

نمونه :

<div class="h1seo"><h1>تگ مورد نظر</h1></div>
<style>
  .h1seo {
   display:none; 
  }
</style>

لینک به ارسال
در 2 دقیقه قبل، وردپرس فارسی گفته است :

سلام دوست عزیز

شما جایی که استفاده میخواید بکنید یه دیو بسازی بعد داخلش تگ h1 بدید سپس با استایل خاصیت display:none; بدید بهش !

نمونه :

<div class="h1seo"><h1>تگ مورد نظر</h1></div>
<style>
  .h1seo {
   display:none; 
  }
</style>

دقیقا راه حلش همینه.

در 32 دقیقه قبل، ashkan_vafayi گفته است :

سلام 

سوالم کاملا روشن بود ...درسته الان مشکلی نداره سایت و من اومدم با روش دیگه ای تگ h1 رو استفاده کردم و دیگه توی هدر ازش استفاده نکردم...به هم ریختگی از این لحاظ که بصورتی خیلی بزرگ عنوان سایت در قسمت هدر  سایت به نمایش در میومد و حتی با css هم نمیشد مخفی اش کرد و در واقع دنبال راه حل این مشکل بودم چون با سرچی که کردم مشکل خیلیا هستش و اکثرا هم یکی از مهمتریم مباحث سئو رو بخاطر همین مسئله ازش میگذرن و عنوان رو توی H1 نمیذارن و برای همین هم در بررسی سئو نشون داده میشه که "شما از تگ h1 " استفاده نکردید..

امیدوارم این توضیح کامل بوده باشه

موفق باشید.

شما اگه همون اول میفرمودید که میخوام تگ h1 رو مخفی کنم راه حلش رو خدمتتون عرض می کردم. چون معمولا توی CSS سلکتور ها با هم قاطی میشن و بعضی وقت ها خصوصیت هایی که نیاز نداریم روی یک عنصر قرار می گیره و به همین دلیل باعث به هم ریختگی صفحه میشه. شما که گفتی صفحه بهم ریخته هر کسی باشه چنین فکری می کنه. به هر حال راه حلش رو دوستمون گفتن. یه راه حل دیگه هم من میگم که از کد زیر استفاده کنید:

<h1 class="h1-hidden"> عنوان صفحه </h1>
<style>
.h1-hidden{
float:right;
height:0 !important;
overflow:hidden;
}
</style>

از هر دو روش میتونید استفاده کنید. اما این روش از نظر سئو بهتره. چون وقتی برای تگ h1 خاصیت display:none رو تعریف میکنید گوگل متوجه میشه که این تگ رو مخفی کردید و احتمالا قصد تقلب دارید. ولی زمانی که ارتفاع رو صفر میکنید هم گوگل متوجه نمیشه و هم تگ شما مخفی می شه.

لینک به ارسال

ممنونم از هر دوی شما بزرگوار 

دقیقا همین راه ها رو رفتم و امتحان هم کردم و مشکل اینجاست که طبعا باید این H1 بعد از بادی قرار بگیره و کل بادی قالب من تشکیل میشه از این <body <?php body_class(); ?>>
<?php do_action("rt_after_body"); ?>

و هر قسمت این تگ رو میذارم نمای ظاهری رو به هم میریزه و کلا رنگ بندی رو هم دچار مشکل میکنه 

و اما راهی که ذه ذهنم رسید و استفاده کردم این بود : 

همانطور که تصویر اسلایدر سایت رو زحمت کشیدی و گذاشتید پائین این هدر و در بلوک های صفحه اصلی من بخش بندیهایی رو دارم که هر کدوم از این بخش بندیها رو از صفحه ساز قالب میشه مدیریتشون کرد و هر یک ویرایشگر خاص خودشون رو دارند و من اومدم عنوان سایت و همچنین متای توضیحات به تفکیک در قالب H1 وh2 داخل ویرایشگر بلوک ها گذاشتم و اندازه فونت رو اوردم پائین و رنگ سفید بهشون دادم و به این ترتیب هم توی سایت دیده نمیشه و هم اینکه مشکل عدم استفاده از تک H1 رو رفع کردم 

میدونم روش حرفه ای نیستش ولی آخرین راهی بود که تونستم استفاده کنم 

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...