رفتن به مطلب

چند سایته یا چند بار نصب

پست های پیشنهاد شده

سلام بزرگواران ببخشید سوالی داشتم :

به نظرتون چند سایته خوبه یا چند بار نصب کردن وردپرس در چندین سابدامنه

از لحاظ منابع سرور مثلا حجم و ... میگم

لینک به ارسال

والا دوست عزیز فک کنم چند سایته بیشتر برای راه اندازی سایتهای وبلاگدهی مثل بلاگفا استفاده میشه من یبار نصب کردم قابلیت عضویر کاربرا حذف شد و بجاش به اینصورت بود که به کاربرا اجازه ساخت سایت میدیم یا نه

البته اطلاعاتم دقیق نیست شاید گفته هام درست نباشن بهرحال خواستم نظر شخصیمو گفته باشم

لینک به ارسال

اگر همشونو می‌خواین با یک دامنه راه‌اندازی کنید و یک جا سرپرستی بشه چندسایته گزینه‌ی خوبیه. از نظر پایگاه داده تفاوت چندانی نداره اما دنگ و فنگ چندسایته بیش‌تره و اگر به مشکلی بر بخورید ممکنه روی همه‌ی سایتا تاثیر بذاره

اگر تجربه کاری با چند سایته رو ندارید پیشنهاد می‌کنم جدا نصب کنید. 

لینک به ارسال

تشکر ولی از نظر حجمی چطور مثلا با چند سایته مقدارش چقدر میشه و با چند بار نصب چقدر میشه ؟

لینک به ارسال

مقدار دقیقش رو که نمیشه گفت بستگی به افزونه ها و داده‌ّایی داره که در پایگاه داده جای می‌گیره. من سال‌ها تجربه کار با مولتی یوزر و مولتی سایت رو داشتم و دیدگاه شخصیم اینه که وردپرس مولتی سایت بهتره به شرطی که توانایی کانفیگ و اداره رو داشته باشید. یکی از خوبی های دیگه‌ی مولتی سایت اینه که شما یک پایگاه داده‌ی یک پارچه خواهید داشت و نیاز نیست برای هر وردپرس یک پایگاه داده بسازید. برای این‌که فشار به سرور هم نیاد میشه با افزونه‌هایی مانند مولتی دیتابیس، پایگاه داده رو بهینه کرد. اگر شمار سایت‌هایی که می‌خواهید راه بندازید بیش از سه تاست پیشنهاد من اینه با مولتی سایت کار کنید.

لینک به ارسال
در 2 ساعت قبل، sushyant گفته است :

مقدار دقیقش رو که نمیشه گفت بستگی به افزونه ها و داده‌ّایی داره که در پایگاه داده جای می‌گیره. من سال‌ها تجربه کار با مولتی یوزر و مولتی سایت رو داشتم و دیدگاه شخصیم اینه که وردپرس مولتی سایت بهتره به شرطی که توانایی کانفیگ و اداره رو داشته باشید. یکی از خوبی های دیگه‌ی مولتی سایت اینه که شما یک پایگاه داده‌ی یک پارچه خواهید داشت و نیاز نیست برای هر وردپرس یک پایگاه داده بسازید. برای این‌که فشار به سرور هم نیاد میشه با افزونه‌هایی مانند مولتی دیتابیس، پایگاه داده رو بهینه کرد. اگر شمار سایت‌هایی که می‌خواهید راه بندازید بیش از سه تاست پیشنهاد من اینه با مولتی سایت کار کنید.

یه سوال برام پیش اومد من چند وقت پیش امتحانی روی لوکال هاست نصبش کردم

مولتی سایت قابلیت عضویت کاربر هم داره یا صرفا برای وبلاگدهی هست ممنون میشم یه توضیحی راجبش بدید

لینک به ارسال

بله ویژگی نام‌نویسی کاربر هم داره. و میشه از کار انداختش. از سوی دیگه میشه با بادی‌پرس هم یک‌پارچه سازیش کرد.

نام‌نویسی کاربر می‌ةونه برای این هم انجام بشه که توی یکی از همین سایت‌ها / وبلاگ‌های مولتی سایت نویسنده یا سرپرست بشن

لینک به ارسال

هدف مولتی یوزر سرویس وبلاگ‌دهی بود. اما هدف مولتی سایت فراتر از اینه. میشه به عنوان سرویس وبلاگ‌دهی باشه یا به عنوان مرکز مدیریت چند سایت وردپرسی در یک مجموعه

لینک به ارسال

تشکر از اطلاعاتی که برای ما ارائه نمودید

میشه چند تا از افزونه های کار آمد در این زمینه رو معرفی بفرمایید

لینک به ارسال
  • 2 هفته بعد...

سلام من فرق میولتی یوزر و چند سایته رو نفهمیدمو الان حجم سایتم از وقتی که وردپرس رو شبکه کردم شده 30 مگ این بنظرتون بد نیست ؟ حدود 8 تا بلاگ درست کرده ام و چطوری میتونم این حجم رو کاهش بدم ؟

لطفا کمک کنید من کمی حساس به این چیزام

لینک به ارسال
در در 6/20/2016 at 11:12، محمد حمزه گفته است :

تشکر از اطلاعاتی که برای ما ارائه نمودید

میشه چند تا از افزونه های کار آمد در این زمینه رو معرفی بفرمایید

در هر زمینه خواستید بپرسید تا بگم

لینک به ارسال
در 21 ساعت قبل، محمد حمزه گفته است :

سلام من فرق میولتی یوزر و چند سایته رو نفهمیدمو الان حجم سایتم از وقتی که وردپرس رو شبکه کردم شده 30 مگ این بنظرتون بد نیست ؟ حدود 8 تا بلاگ درست کرده ام و چطوری میتونم این حجم رو کاهش بدم ؟

لطفا کمک کنید من کمی حساس به این چیزام

تا هنگامی که نگارش وردپرس ۲.۹ بود ما چیزی به نام وردپرس مولتی سایت نداشتیم. یک وردپرس برای نصب تکی بود و یک وردپرس برای سرویس وبلاگ‌دهی. به وردپرسی که با اون سرویس وبلاگ راه‌اندازی میشد وردپرس مولتی یوزر گفته میشد که در نشانی mu.wordpress.org در دسترس بود اگر اکنون به این نشانی برید می‌بینید که نوشته دیگه این بخش در دسترس نیست چون وردپرس در نگارش‌هایی که پس از اون اومد یکپارچه شد و دیگه نیازی به این نبود که دو هسته منتشر و به روز بشه. 

حجم سایت شما هم بد نیست. 

لینک به ارسال

میشه افزونه هایی برای بهبود ظاهر و سرعت و مدیریت آسان معرفی کنید؟

من چطوری میتونم یک بخش رسانه یکپارچه داشته باشم (مثلا بتونم از رسانه های وبلاگ 1 توی دو هم استفاده کنم ) یه افزونه بود ولی اون زیاد کار آمد نبود مثلا توی بخش تصویر شاخص نمیشد .

در 48 دقیقه قبل، sushyant گفته است :

تا هنگامی که نگارش وردپرس ۲.۹ بود ما چیزی به نام وردپرس مولتی سایت نداشتیم. یک وردپرس برای نصب تکی بود و یک وردپرس برای سرویس وبلاگ‌دهی. به وردپرسی که با اون سرویس وبلاگ راه‌اندازی میشد وردپرس مولتی یوزر گفته میشد که در نشانی mu.wordpress.org در دسترس بود اگر اکنون به این نشانی برید می‌بینید که نوشته دیگه این بخش در دسترس نیست چون وردپرس در نگارش‌هایی که پس از اون اومد یکپارچه شد و دیگه نیازی به این نبود که دو هسته منتشر و به روز بشه. 

حجم سایت شما هم بد نیست. 

لینک به ارسال

این افزونه چنین کاری رو انجام میده

https://wordpress.org/plugins/network-shared-media/

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...