رفتن به مطلب

بالاخره ما باید مالیات بدیم یا نه

senator ali

پست های پیشنهاد شده

سلام دوستان
آقا خبر هایی به گوش میرسه که خیلی نگران کننده س. دوستان ما کسب و کار هایی که شرکت نداریم و فقط یه نماد به نام خودمون ثبت کردیم برای سایتمون تکلیف مالیاتمون چیه ؟ الان ما اصلا جواز اصناف نداریم کد مجوزی نداریم. اظهارنامه باید پر کنیم ؟ دوستانی که رفتن برای مالیات کسب و کار های مجازی و حقیقی لطفا راهنمایی کنند. میگن اگه مالیات ندیم سال بعد همه رو مجبور میکنن جریمه های سنگینی بدن. با توجه به اینکه چند روز بیشتر فرصت برای ارائه اظهار نامه الکترونیکی باقی نمونده بگید چی کنیم. یکی میگه باید بری مالیات بدی یکی میگه بیخیال
یکی میگه مالیات رو از اولین روزی که نماد گرفتی حساب میکنن!!! یا علی من نمادم رو سال 92 گرفتم یعنی باید مالیات سه سال رو بدم با جریمه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
از آقا مرتضی عزیز میخوام تاپیک رو مهم کنه تا به یه نتیجه ای برسیم واقعا. همه سردرگم موندن بخدا

لینک به ارسال

کدوم مالیات؟!!!من یکی شخصا تو خونمون نشستم پول اینترنت که روش مالیاته پول سرور ها روش مالیاته پول همین نماد روش مالیاته درگاه های واسط هم روش مالیاته دیگه از کجامون میخوان پول بکنن خدا میدونه :|

لینک به ارسال

الکی جو رو متشنج نکن اگه میخایی مالیات بدی برو اضهارنامه پر کن مالیاتی که نمیدونم به چی رو برو بده تاپیک هم نمیخاد بزنی (تازه درخواست مهم کردن تاپیک هم داده)

خودت داری میگی مجوز و پروانه کسب و .... نداری بعد افتادی دنبال مالیات !

اگه قرار باشه از سایت هم مالیات بگیرن پس همون بهتر در اینترنت ایران رو تخته کنن .

والله

لینک به ارسال
در 59 دقیقه قبل، rezakianoosh گفته است :

الکی جو رو متشنج نکن اگه میخایی مالیات بدی برو اضهارنامه پر کن مالیاتی که نمیدونم به چی رو برو بده تاپیک هم نمیخاد بزنی (تازه درخواست مهم کردن تاپیک هم داده)

خودت داری میگی مجوز و پروانه کسب و .... نداری بعد افتادی دنبال مالیات !

اگه قرار باشه از سایت هم مالیات بگیرن پس همون بهتر در اینترنت ایران رو تخته کنن .

والله

اولا درست صحبت کن. اینجا این حرف و نزنم کجا بزنم. منم یکی هستم عین بقیه سوال دارم و پرسیدم. پس شما بیخود جو نده. دوما سرت کردی زیر برف خبر نداری چه خبره. فک کردی تو خونه نشستی دیگه هیچکی نمیتونه کاریت داشته باشه. برادر من پروژه نماد اعتماد از همون اول با هدف گرفتن مالیات طراحی شد. انجامن کسب و کار های اینترنتی تایید کرده که سایت ها باید پرداخت مالیات داشته باشند و وزارت صنعت هم ابلاغیه مربوطه داده. مسئله فقط نحوه محاسبه س. شما خودت نگاه نکن سایت هایی هستن که روزانه میلیونی درآمد دارند و طبق قانون هر فردی که درآمد داشته باشه باید مالیات بده.
یه خواهش دیگه از دوستان دارم اگه میخواید عین داداشمون خارج از بحث صحبت کنید لطفا بیخیال بشید منم غلط کردم. فقط دوستانی وارد بشن که اطلاعاتی راجع به موضوع دارند. و پیگیر قضیه بودند. و از حاشیه رفتن خودداری کنید. هممون مخالف پرداخت مالیات هستیم ولی چیزی که مشخصه اینه که عزم جدی برای پرداخت مالیات امسال برای کسب و کار های اینترنتی جمع شده و اتفاقاتی داره میوفته. 
از مدیران وردپرس پارسی لطفا وارد تاپیک بشید و بحث تخصصی کنید

لینک به ارسال

دوستان در پاسخگویی به هم احترام بگذارید

اگر فعالیت شما به صورت رسمی باشه باید اظهارنامه پر‌کنید برای نمونه اگر سرپرست یک شرکت در حوزه وب باشید باید اظهارنامه پر کنید.

اما درباره فروشگاه‌های اینترنتی،هر پرداختی که در اینترنت با درگاه‌ها پرداخت میشه دارای درصدی به عنوان مالیات هست که پرداخت کننده می‌پردازد. اگر هم قرار باشه از فروشنده مالیاتی گرفته بشه به صورت برخط از همین درآمد درگاه پرداخت آنلاین گرفته خواهد شد تا نیاز به اظهارنامه نباشه و به سادگی وصول بشه

لینک به ارسال

سلام

تاپیک موقتا مهم شد تا دوستان در بحث شرکت کنن.

این تاپیک رو هم ببینید بد نیست

http://forum.shopkeeper.ir/showthread.php?t=39207

لینک به ارسال
در 9 دقیقه قبل، SM-Mahdavi گفته است :

سلام

تاپیک موقتا مهم شد تا دوستان در بحث شرکت کنن.

این تاپیک رو هم ببینید بد نیست

http://forum.shopkeeper.ir/showthread.php?t=39207

ممنون از شما. بله این تاپیک رو بنده قبلا مطالعه کردم اما مربوط میشه به سه سال قبل. همونطور که میدونید بهمن 94 به واسطه روش محاسباتی مالیاتی برای کسب و کار های مجازی، اعتراضی از سوی انجمن کسب و کار های مجازی و از طرف شخص آقای رضا الفت به وزارت صنعت و معدن صورت گرفت که تا کنون فکر میکنم پاسخی نیومده باشه. 

لینک به ارسال
در 7 ساعت قبل، sushyant گفته است :

دوستان در پاسخگویی به هم احترام بگذارید

اگر فعالیت شما به صورت رسمی باشه باید اظهارنامه پر‌کنید برای نمونه اگر سرپرست یک شرکت در حوزه وب باشید باید اظهارنامه پر کنید.

اما درباره فروشگاه‌های اینترنتی،هر پرداختی که در اینترنت با درگاه‌ها پرداخت میشه دارای درصدی به عنوان مالیات هست که پرداخت کننده می‌پردازد. اگر هم قرار باشه از فروشنده مالیاتی گرفته بشه به صورت برخط از همین درآمد درگاه پرداخت آنلاین گرفته خواهد شد تا نیاز به اظهارنامه نباشه و به سادگی وصول بشه

منظورتون کدوم درصد هستش ؟ بنده با شرکت زرین پال و سامان پرداز کیش کار میکنم. سامان که کارمزدی بر نمیداره و اینو از خودشون هم پرسیدم اما کارمزدی که زرین پال برمیداره هم کارمزد خدمات شرکت خودشون هست و ربطی به مالیات هم نداره. این طرح در قالب افزودن درصدی به تمامی پرداخت های شاپرک پیشنهاد شده ولی هنوز عملیاتی نشده و معلوم هم نیست بشه

لینک به ارسال
در 3 دقیقه قبل، vahidh گفته است :

احسنت دنبال همین میگشتم. دوستان این لینک رو حتما ببینید و از خواب بیدار بشید. بخدا قسم دارن جریمه های سنگین میزنن برای نماد دار هایی که مراجعه نمیکنن. 

لینک به ارسال

با اجازه دوستان ما هم دستی در تاپیک ببریم ، البته با کمی مقدمه...:D

داداش خود بنده پیمانکار اداره برق هستش، چیزی که برام میگفت این بود که اداره برق از چند ماه پیش اجبار به تعویض کنتور کرده بود و کنتورهایی که بیش از 40 سال با امتیاز 50 آمپر بودن رو به نصف کاهش داد، هزینه رو هم از مشترک میگرفتن (دو سال پیش 80 تومن، سال قبل 260 و امسال 680) اینام صبر کردن و کردن تا اینکه هزینه ها بالا رفت و پاشونو کردن توی کفش که الا و بلا باید 680 رو بدین تعویض کنیم و الا برقتون رو قطع، چند باری خواستن بخاطر همین موضوع کار رو ول کنن (این رو بی ریا میگم چرا که یه روز رییس اداره برق شهرستان رو بردن به بعضی خونه ها که تو نون شبشون مونده بودن و گفتن "ما با چه دلیل و منطقی میتونیم برق اینو که تو نون شبش هم مونده قطع کنیم؟:(")...

خلاصه..

داستان اینه که دولت کلا دیگه رسیده به ته دیگ و نمیدونه چیکار کنه پناه برده به مالیات و داره از مردم میکنه...

دودش هم فعلا میره تو چشم ما... :|

در رابطه با مالیات هم تو دو نوع حقیقی و حقوقی باشه به نظرم، چون یکی از دوستان به نام شرکت گرفتن و حقوقی هستن براشون ایمیل اومده بوده، اما منی که حقیقی هستم چیزی تا به حال دریافت نکردم!

..و لله دُرُکُــــما ...

لینک به ارسال
در 2 ساعت قبل، only.sadeghi گفته است :

با اجازه دوستان ما هم دستی در تاپیک ببریم ، البته با کمی مقدمه...:D

داداش خود بنده پیمانکار اداره برق هستش، چیزی که برام میگفت این بود که اداره برق از چند ماه پیش اجبار به تعویض کنتور کرده بود و کنتورهایی که بیش از 40 سال با امتیاز 50 آمپر بودن رو به نصف کاهش داد، هزینه رو هم از مشترک میگرفتن (دو سال پیش 80 تومن، سال قبل 260 و امسال 680) اینام صبر کردن و کردن تا اینکه هزینه ها بالا رفت و پاشونو کردن توی کفش که الا و بلا باید 680 رو بدین تعویض کنیم و الا برقتون رو قطع، چند باری خواستن بخاطر همین موضوع کار رو ول کنن (این رو بی ریا میگم چرا که یه روز رییس اداره برق شهرستان رو بردن به بعضی خونه ها که تو نون شبشون مونده بودن و گفتن "ما با چه دلیل و منطقی میتونیم برق اینو که تو نون شبش هم مونده قطع کنیم؟:(")...

خلاصه..

داستان اینه که دولت کلا دیگه رسیده به ته دیگ و نمیدونه چیکار کنه پناه برده به مالیات و داره از مردم میکنه...

دودش هم فعلا میره تو چشم ما... :|

در رابطه با مالیات هم تو دو نوع حقیقی و حقوقی باشه به نظرم، چون یکی از دوستان به نام شرکت گرفتن و حقوقی هستن براشون ایمیل اومده بوده، اما منی که حقیقی هستم چیزی تا به حال دریافت نکردم!

..و لله دُرُکُــــما ...

بحث دیگه اینه از کجا میخوان آمار درآمد رو در بیارن. با توجه به اینکه خیلی راحت میتونن آمار تراکنش ها مون رو بگیرن در درگاه های پرداخت یه خرده سخت میشه کار. اما فقط در اظهار درآمد باشه خوبه. البته طبق ابلاغیه جدید دولت این اختیار رو به اداره دارایی داده که به تمامی حساب ها دسترسی داشته باشه. یعنی باید به گردش حساب هامون پاسخگو باشیم. مثلا بگیم درامد ندارین ولی در یکسال ده میلیون پول لومده و رفته تو حسابمون باید توضیح بدیم بابتش

لینک به ارسال
  • Morteza unpinned this موضوع

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...