رفتن به مطلب

ثبت نام کامپیوتر یا آی پی کامپیوتر در نظرسنجی وردپرسچ

masoomi1

پست های پیشنهاد شده

سلام
من درحال طراحی سایت وردپرسی هستم که روی یک سرور شخصی اجرا میشود. در این سایت نیاز به یک نظرسنجی دارم که در گزارش خروجی اش بتوان آی پی شبکه یا نام کامپیوتر رای دهنده را مشاهده کرد.
از چه پلاگینی می توانم استفاده کنم ؟
 یا چه راهی وجود دارد ؟

ممنون

لینک به ارسال

الان دقیقا مشکلتون چیه اگه دیدن آی پیه 

این کد رو بگذارید تو ی فرمتون 

<?php echo  $_SERVER['REMOTE_ADDR'];?>

اگر مشکلتون کلا ساخت فرم نظر سنجیه با کلمه کلیدی poll تو مخزن وردپرس جستجو کنید.

لینک به ارسال

نه دوست عزیز. 

وقتی شما میری توی سایت و توی نظرسنجی شرکت میکنین، همراه با نظرتون شماره آی پی سیستم (آی پی که شرکت اینترنتی میده نه) رو توی دیتابیس ذخیره کنه یا  اسم کامپیوتر (computer name)

منظورم از آی پی سیستم، آی پی شبکه هست

لینک به ارسال

خوب این رو که من می دونم 

پرسیدم الان دقیقا مشکل شما کدو.م بخششه اینکه نظر سنجی بسازید یا اینکه آی پی رو به دست بیارید ؟ 

اول باید آی پی را خوند بعدش ذخیره کرد کدی که دادم آیپی رو می خونه اونرو باید داخل یک فیلد بگذارید و نام فیلدش رو در اکشن فرم بخوانید و مقدارش را هرجا خواستید ذخیره کنید 

هر سیستمی با یک نشانی آی پی وارد اینترنت می شه و اون هم متعلق به شرکتیه که اشتراک اینترنتی رو می ده حالا اگر شما بیایید این اشتراک رو روی سرور داخلی سوار کنید و سیستم کاربران رو با آی پی دهی شبکه کنید باز هم هر سیستم با آی پی خودش به سرور شما وصل می شه و سرور با آی پی اصلی به اینترنت پس تمام آی پی ها یکیه مگر اینکه یا یک تونل پروکسی ایجاد کنید و کاربران رو توش معرفی کنید یا خودتون به هر سیستم یک نام (یا عدد) بدید و توی کوکی های سیستمی ذخیره اش کنید و لیست کل اسامی رو هم تو دیتابیس ذخیره کنید و بعد از ارسال فرم نظر سنجی نام ذخیره شده در کوکی رو با اسامی دیتابیس مقایسه کنید

لینک به ارسال

بسیار عالی

من هنوز هیچ کاری نکردم. کسی این رو از من میخواد که یه سایت روی سرور شخصی شرکت بیارم بالا براش که یکی از امکاناتش نظرسنجی هست و این میخواد که مثلا یکی یه نظری داد بدونه کدوم کارمنده و این رو از سیستمش بفهمه.

من هنوز هیچ کاری نکردم و میخوام ببینم که چطور میتونم این کار رو انجام بدم. از راهنمایی شما هم که آی پی رو بدست بیارم یا پروکسی ایجاد کنم و اسم هارو توی کوکی ذخیره کنم با اینکه کامل بود ولی تاحالا انجام ندادم.

PHP هم بلد نیستم.

اگر یه راه مطمئن  و ساده پیش روم بزارین خیلی ممنون میشم.

لینک به ارسال
در 39 دقیقه قبل، imanfakhar گفته است :

ساده ترین راهش اینه که کاربران لاگ این کنند 

مشکل اینه که نمیخوان کاربر متوجه این بشه که نظرش دیده میشه.

پلاگین های نظرسنجی که آی پی رو هم ثبت میکنن وقتی سایت روی سرور شخصی بالا باشه، آی پی شبکه رو ثبت میکنن درسته ؟

لینک به ارسال
در 49 دقیقه قبل، masoomi.net گفته است :

مشکل اینه که نمیخوان کاربر متوجه این بشه که نظرش دیده میشه.

پلاگین های نظرسنجی که آی پی رو هم ثبت میکنن وقتی سایت روی سرور شخصی بالا باشه، آی پی شبکه رو ثبت میکنن درسته ؟

بله

اگر نخواند کاربر متوجه بشه راهش استفاه از کوکیه یا اینکه از طریق برنامه نویسی روی سرور و نوشتن ماژول برای سرور شناسایی بشند که هر دوتا راه پیچیدگی های خاصی دارند در مورد دومی که من اطلاعات چندانی ندارم ولی برای ساخت کوکی و فراخوانیش لازمه برنامه نویسی انجام بشه و بعید می دونم بدون دانستن php بشه

اگه شرکتتون برای کارش حاضر به تقبل یه هزینه خیلی کم باشه یه برنامه نویس می تونه سیستم رو خیلی سریع و بی دردسر حاضر کنه و تحویلشون بده 

البته معمولا سایتهای شرکتی رو بخاطر امنیت طوری طراحی می کنند که حتما برای دیدن سایت نیاز به ورود به سیستم باشه عین ورود کاربر به سیستم شبکه که برای بالا اومدن ویندوزش لازمه و بعد از وروده که می تونه همه بخش های سایت رو ببینه از جمله نظرسنجی 

و من تا به حال موردی رو ندیدم که از این لحالظ به مشکل خورده باشه چون کاربر تو زمان نظر دادن لاگ این مجددی نمی کنه و اطلاع هم پیدا نمی کنه که اطلاعات کاربریش داره با فرم ارسال می شه 

لینک به ارسال

اگر سایت روی سرور خود شرکت باشه و اگر کاربر هارو با آی پی شبکه شناسایی کنه (چون بدون نیاز به اینترنت وارد سایت میشن ) پس با یه پلاگین معمولی هم میشه اینکار رو کرد (چون آی پی شبکه رو ثبت میکنه)

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...