رفتن به مطلب

ساخت زبان دوم سایت در ساب دامین یا پوشه؟

ahmad25532

پست های پیشنهاد شده

سلام.میخوام برای سایتم زبان انگلیسی هم قرار بدم. البته دو سه تا برگه شامل توضیحات شرکت و ... . که احتمالا صفحه ی home با صفحه ی اصلی سایت فارسی کامل فرق داره چون نمیخوام خیلی محتوا و نوشته هام رو ترجمه کنم. چنتا سوال داشتم:

1- افزونه های مختلفی رو بررسی و نصب کردم. ولی خیلی به دلم نشستن.(نتونستم باهاشون کار کنم!!!) تصمیم گرفتم بدون افزونه این کار رو انجام بدم. ساخت پوشه ی جدید (مثلا En) و نصب وردپرس داخل اون. به نظرتون تصمیم خوبیه یا برم سراغ افزونه ؟ و چه احیانا چه افزونه ای؟

2- این کار رو باید تو ساب دامین انجام بدم یا پوشه؟؟

3- اینکه کلا خیلی نمیدونم تو پوشه ی جدید چجوری وردپرس رو نصب کنم؟ این پوشه باید کجای هاست باشه؟ و اینکه آیا باید دیتابیس جدید بسازم؟ اگه آره، چجوری اعضای سایت فارسی رو تو سایت انگلیسی هم بشناسونم؟؟ ممنون میشم راهنمایی کنید.

4- خیلی در مورد وردپرس شبکه نمیدونم. با اون میتونم نیازم رو رفع کنم؟

لینک به ارسال

سلام. اگر یکپارچه بودن یوزرها براتون خیلی مهمه که بهترین راه همون استفاده از افزونه هست. اما اگر نه اینطوری نیست بهتره توی محل نصب وردپرس فعلی یعنی کنار wp-admin و wp-include و غیره یه پوشه درست کنید و یه وردپرس بگذارید توش و طبیعتا دیتابیس هم میخواد.

اما ساب دامین بهش وصل نکنید چون رنک ساب دامین جداگانه محاسبه میشه ولی رنک زیر پوشه روی دامنه اصلی میاد.

اگر از افزونه بخواید استفاده کنید برای کاربر عادی سخته که خودش بخواد انجام بده و صفحات مثلا انگلیسی قالب اختصاصی هم داشته بشن. ولی از شدن میشه توی همین پوسته یه تمپلت ایجاد کنید و برای صفحات انگلیسی سایتتون ازش استفاده کنید.

ولی به نظر من مستقل باشن انگلیسی و فارسی بهتره چون ممکنه بخواید یه روزی قسمت انگلیسی سایت رو گسترش بدید و یا حتی انتقالش بدید به هاست دیگه مثلا به خاطر بازدید یا لود بالای سایت اصلی یا قسمت انگلیسی، در این صورت با افزونه به مشکل می خورید ولی اگر جدا باشن راحت منتقلش می کنید یه جای دیگه.

موفق باشید.

لینک به ارسال
  • 5 هفته بعد...

پیشنهاد می‌کنم یه قالب برگه بسازید و در اون‌جا نوشته‌های برگه‌ای که می‌خواین رو به زبان دیگه ترجمه کنید . پس کاری که می‌کنیم اینه:

یه قالب برگه می‌سازیم برای درباره‌ی ما و نوشته‌های درون درباره‌ی ما رو از پارسی به انگلیسی بر می‌گردونیم

به بخش افزودن برگه می‌ریم و یه برگه تازه می‌سازیم 

قالب برگه رو برای این برگه‌ی تازه تنظیم می‌کنیم و به عنوان زیر دسته‌ی بخش درباره‌ی ما قرار می‌دیم

اگر نشانی ما این باشه

‌site.com/about

باید بشه site.com/about/en

لینک به ارسال

به لحاظ رنک سئو بیشتر توضیح میدین ساب دامین بهتر هست یا ساب فولدر؟

به لحاظ سرعت و عدم وجود مشکل چطور؟

مثلن من یک فروشگاه در دامین اصلی و یکی در ساب دامین ایجاد کردم. حالا در آدرس site.ir/shop فروشگاه ساب دامین نشون داده میشه نه فروشگاه دامنه اصلی

لینک به ارسال
  • 1 سال بعد...
در در 6/4/2016 at 13:35، am1n گفته است :

به لحاظ رنک سئو بیشتر توضیح میدین ساب دامین بهتر هست یا ساب فولدر؟

به لحاظ سرعت و عدم وجود مشکل چطور؟

مثلن من یک فروشگاه در دامین اصلی و یکی در ساب دامین ایجاد کردم. حالا در آدرس site.ir/shop فروشگاه ساب دامین نشون داده میشه نه فروشگاه دامنه اصلی

وقتی شما یک سابدامنه درست میکنید تا حدود زیادی مشابه این هست که یک سایت جدید دارید درست میکنید از بابت سئو
و خیلی مستقل عمل میکنه

ولی وقتی فولدر درست میکنید سئو اون فولدر توی رنک دامنه اصلی خیلی تاثیر داره
از لحاظ سرعت و کارایی هم بستگی به نیاز شما داره ولی معمولا اگه از پلاگین استفاده نکنید براتون بهتره چون پنل مدیریت جداگانه ای برای زبان دوم خواهید داشت و خیلی راحت تره مدیریتش و اگه پلاگین نصب کنید کمی شلوغ و سردرگم کنندس

مشکل شما به این خاطر هست که وقتی از ووکامرس  استفاده میکنید برگه ای با ادرس site.ir/shop درست میشه که این با آدرس سابدامنه ی شما تداخل داره
برید توی برگه های دامنه ی اصلی و URL فروشگاهشو تغییر بدید و بعدش برید توی تنظیمات ووکامرس و آدرس برگهی فروشگاهو دوباره ست کنید و دخیره کنید درست میشه مشکللتون

لینک به ارسال
  • 1 سال بعد...

سلام خدمت اساتید محترم .

من میخوام کل ورد پرسمو کپی کنم در ساب دامین . و ساب دامینو به زبان انگلیسی تغییر بدم . ایا احتیاج به ساخت دیتا بیس  جدید هست ؟ میشه کامل راهنمایی کنید . مرسی. یعنی دامین اصلی فارسی و ساب دامین زبان انگلیسی سایت باشه .

ویرایش شده توسط azizi88
لینک به ارسال
در 17 ساعت قبل، azizi88 گفته است :

سلام خدمت اساتید محترم .

من میخوام کل ورد پرسمو کپی کنم در ساب دامین . و ساب دامینو به زبان انگلیسی تغییر بدم . ایا احتیاج به ساخت دیتا بیس  جدید هست ؟ میشه کامل راهنمایی کنید . مرسی. یعنی دامین اصلی فارسی و ساب دامین زبان انگلیسی سایت باشه .

سلام دوست عزیز
بله نیاز به ساخت دیتا بیس جدید برای زبان دوم هست
مگر اینکه از وردپرس شبکه استفاده کنید (که من خودم پیشنهاد نمیدم)

لینک به ارسال
  • 3 سال بعد...

سلام وقت بخیر

اگر من زبان دوم رو داخل ساب فولدر بالا آوردم اما الان نمی دونم صفحات رو چجوری به هم لینک بدم؟مثلا یک سوئیچر که با کلیک روی اون، صفحه درباره ما فارسی رو به صفحه درباره ما انگلیسی منتقل کنه.

لینک به ارسال
در 3 ساعت قبل، mahsaniazi گفته است :

سلام وقت بخیر

اگر من زبان دوم رو داخل ساب فولدر بالا آوردم اما الان نمی دونم صفحات رو چجوری به هم لینک بدم؟مثلا یک سوئیچر که با کلیک روی اون، صفحه درباره ما فارسی رو به صفحه درباره ما انگلیسی منتقل کنه.

افزونه polylang رو چک بفرمایید

لینک به ارسال
  • Morteza عنوان را به ساخت زبان دوم سایت در ساب دامین یا پوشه؟ تغییر داده است
  • 5 ماه بعد...
  • 5 ماه بعد...
در در ۱۴۰۲/۱/۱۹ در 09:25، shj گفته است :

سلام

من میخوام برای سایتم زبانای مختلف بذارم ولی برام مهمه ک از نظر سئو ساب دامین بهتره یا افزونه بذارم. 

به نظرتون کدوم بهتره؟

اگر موضوع سایتتون و میزان مطالبی که میخواین بذارید را بگید ، خیلی بهتر میتونیم کمک کنیم.

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...