رفتن به مطلب

پست های پیشنهاد شده

سلام دوستان من یک دامین دارم بنام www.downlloadha.com و من میخوام یک دامین جدید ثبت کنم مثلا : example.com خب حالا سوال دارم :

آیا میشه رتبه الکسا و پست ها و ادرس لینک ها و... دامین فعلیم رو به دامین جدیدم انتقال بدم ؟ اگر میشه از شما خواهش میکنم که یک توضیح کامل بدهید !

لینک به ارسال

درود

بله امکان‌پذیره، تجربش رو داشتم، سعی می‌کنم کامل توضیح بدم براتون (دوستان لطفا اگه چیزی رو از قلم انداختم تکمیل کنین)

البته رتبه‌ی الکسا، گوگل و... به طور مستقیم بر‌نمیگردن ولی پس از مدت کوتاهی مجدد مثل دامین قبلیتون میشن (به کمک ریدایرکت 301)

1) وقتی دامین جدید رو تهیه کردید نیم‌سرور‌هاش رو به نیم‌سرور‌های هاست قبلی تغییر بدید (اگه هاست جدید تهیه نمی‌کنید)، به این ترتیب اطلاعات از طریق دامین جدید قابل مشاهده خواهند بود ولی مشکلی که به وجود میاد تغییر نکردن آدرس فایل‌ها، تصاویر و... که باید به‌روز بشن (پایین‌تر توضیح دادم باید چکار کنید).

2) دامین جدید رو به صورت Addon Domain هم در هاستتون ثبت کنید.

3) هر دو دامین رو در وبمستر (سرچ کنسول) ثبت و وریفای کنید.

4) در بخش تنظیمات عمومی وردپرس آدرس دامین جدیدتون رو وارد کنید.

5) حالا باید دامین قدیمی رو به دامین جدید ریدایرکت 301 بکنید، این کدها باید در اچ‌تی‌اکسس قرار بگیرن:

Options +FollowSymlinks
RewriteEngine On
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^olddomain.com [NC]
RewriteRule ^(.*)$ http://newdomain.com/$1 [L,R=301]RewriteCond %{HTTP_HOST} ^www.olddomain.com [NC]

(به عبارات olddomain و newdomain توجه کنید، باید با دامین‌های خودتون جایگزین شن)

6) حالا وارد دامین جدید بشید و چک کنید که سایت بالا میاد یا نه (البته احتمالا بدون تصویره، چون باید در مرحله‌ی بعد آدرس‌ها رو هم تغییر بدیم)

7) حالا به کمک یک پلاگین Search & Replace اسم دامین قدیمی رو (downlloadha.com) با دامین جدید (example.com) جایگزین کنید، همچنین اسم سایت رو (و در کل هر عبارتی که باید تغییر کنه)

8) حالا سایت رو چک کنید، باید آدرس فایل‌ها، تصاویر و... تغییر کرده باشه و سایت به صورت کامل لود بشه.

9) وارد وبمستر تولز بشید و روی علامت چرخ‌دنده کلیک کنید و از قسمت change of address دامین جدیدتون رو به گوگل معرفی کنید. (راهنمای کاملش در لینکی که در انتها واستون میذارم هست)

10) حالا باید منتظر بمونید، بسته به اعتبار و قدرت دامین قبلیتون از چند روز تا چند ماه طول میکشه تا رتبه و... به دامین جدید انتقال پیدا کنه.

پی‌نوشت: پروسه‌ی انتقال رتبه به صورت مستقیم صورت نمی‌گیره، به این صورته که وقتی شما کد ریدایرکت 301 رو قرار میدین، به ربات‌ها میگه این سایت برای همیشه به آدرس جدید منتقل شده و همچنین کاربران با وارد کردن آدرس قدیمی مستقیما وارد آدرس جدید میشن.

به این ترتیب الکسا بازدید دامین جدید رو در نظر میگیره و کم‌کم دامین جدید رتبه میگیره و دامین قدیمی به مرور از صفحات گوگل حذف میشه و دامین جدید جایگزینش میشه.

در این لینک مراحل تغییر آدرس کاملا توضیح داده شده: http://1admin.ir/complete-guide-to-change-site-domain/

طبق آموزش‌ها پیش برید هیچ مشکلی پیش نمیاد.

موفق باشید ;)

ویرایش شده توسط Farshad
لینک به ارسال

واقعا ممنون ، فقط یک،سوال من میخوان بدونم که بلاخره ، رتبه،دامین،قبلیم بر میگرده روی،دامین،جدیدم یا نه ؟

لینک به ارسال
در 7 ساعت قبل، samirhm گفته است :

واقعا ممنون ، فقط یک،سوال من میخوان بدونم که بلاخره ، رتبه،دامین،قبلیم بر میگرده روی،دامین،جدیدم یا نه ؟

بله برمیگرده، ولی ممکنه حتی تا چند ماه طول بکشه (کاملا بستگی به قدرت دامین قبلی داره)

مثلا برای من تازه بعد از سه هفته دامین قبلی از گوگل حذف شد و دامین جدید جاشو گرفت و به مرور رتبه الکساش مثل دامین قبلی شد.

هرچند که به نظرم الکسا اصلا مهم نیست ولی اگه میخواین زودتر رتبه الکساتون مثل دامین قبلی شه تولبارش رو نصب کنید و روزی چند بار به سایت جدید سر بزنید و توش بگردید :D

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...