رفتن به مطلب

حذف کل ایندکس های گوگل و ایندکس مجدد

go23user

پست های پیشنهاد شده

سلام دوستان

پیشاپیش نوروز باستانی رو بهتون تربیک می گم

شدنیه که کل ایندکس های سایت رو حذف کنم بعد مجدد شروع کنم به ایندکس گیری ؟

لینک به ارسال

درود

نوروز شما هم پیشاپیش گرامی.

بله میشه، میتونید در تنظیمات >> خواندن >> تیک گزینه‌ی  از موتورهای جستجو درخواست کن تا محتوای سایت را بررسی نکنند رو بزنید و در پلاگین سئو هم تمام بخش‌ها رو no-index کنید، پس از گذشت مدتی کم‌کم تمام ایندکس‌ها حذف میشن، البته از قسمت robots.txt هم می‌تونید جلوی دسترسی ربات‌ها رو بگیرید.

وقتی تمام ایندکس‌ها حذف شدن دوباره این مراحل رو معکوس کنید تا مجددا ایندکس صورت بگیره.

ولی با اینکار امکانش هست سایتتون آسیب ببینه و بعدا مجددا به سختی ایندکس بشه (مطمئن نیستم)

اگه دلیلتون رو برای حذف ایندکس‌ها بگید راحت‌تر میشه راهنماییتون کرد. ;)

لینک به ارسال

درود

تعداد زیادی از صفحات که ایندکس شده از دیتابیس حذف شدند و داخل گوگل ارور گرفتند و از طرفی یکسری مطالب توسط ربات و اتوماتیک گرفته شدن که زیاد محتوای مفیدی ندارند و می خوایم حذفشون کنیم و ایندکس گیری مجدد خیلی می تونه کمک کنه.

مطمئن نیستیم بعد از حذف ایندکس ها و اقدام به ایندکس گیری مجدد همون ایندکس های قبلی بر نمی گرده ، یعنی بعد از درخواست حذف ایندکس ها ، زمان ایندکس گیری مجدد از 0 شروع به ایندکس می کنه؟ یا همون بلاک قبلی باز میشه و ایندکس ها مجدد بر می گرده ؟

لینک به ارسال
در 1 دقیقه قبل، go23user گفته است :

درود

تعداد زیادی از صفحات که ایندکس شده از دیتابیس حذف شدند و داخل گوگل ارور گرفتند و از طرفی یکسری مطالب توسط ربات و اتوماتیک گرفته شدن که زیاد محتوای مفیدی ندارند و می خوایم حذفشون کنیم و ایندکس گیری مجدد خیلی می تونه کمک کنه.

مطمئن نیستیم بعد از حذف ایندکس ها و اقدام به ایندکس گیری مجدد همون ایندکس های قبلی بر نمی گرده ، یعنی بعد از درخواست حذف ایندکس ها ، زمان ایندکس گیری مجدد از 0 شروع به ایندکس می کنه؟ یا همون بلاک قبلی باز میشه و ایندکس ها مجدد بر می گرده ؟

یعنی در گوگل وبمستر به ارور 404 خوردید؟

فکر نمیکنم مشکل خاصی پیش بیاد اگه ایندکس‌ها رو حذف نکنید، من خودم سایتم رو بعد از یک‌سال تغییر موضوع درش دادم و حدود 200 تا پست رو پاک کردم، بدون اینکه کار خاصی انجام بدم فقط مطالب جدید رو منتشر کردم، کم‌کم ایندکس‌های قبلی از گوگل حذف شدن و ایندکس‌های جدید باقی موندن.

شما هم به نظرم احتیاجی نیست خودتون کل ایندکس‌ها رو حذف کنید، خود گوگل وقتی به صفحه‌ی حذف شده برسه بعد از چند روز ایندکس‌های اون صفحه رو حذف میکنه و کم‌کم ارورهای 404 در وبمستر هم کاهش پیدا میکنه.

لینک به ارسال

آره،

مشکل اینجاست که در حال حاضر نزدیک 400 تا ارور گرفتیم و مطالب هم حدود 1600 تاست که حدودا 80 درصدش رو ( مطالب و برچسب ها )  می خوایم حذف کنیم با حذف باقی کلی ارور می گیریم ، البته ارور گوگل فکر کنم به سئو ضربه می زنه و بهتره کمتر این مشکل پیش بیاد ، ما هم رنک نداریم برای همین از 0 شروع کنیم فکر کنم بهتر باشه.

الان ایندکس ها حذف شدن ، نمی دونم باید مدتی رو صبر کنیم یا الان هم می تونیم رفع بلاک کنیم.

همینطور ممنون از پاسخگویی خوبتون ;)

لینک به ارسال
در 13 دقیقه قبل، go23user گفته است :

آره،

مشکل اینجاست که در حال حاضر نزدیک 400 تا ارور گرفتیم و مطالب هم حدود 1600 تاست که حدودا 80 درصدش رو ( مطالب و برچسب ها )  می خوایم حذف کنیم با حذف باقی کلی ارور می گیریم ، البته ارور گوگل فکر کنم به سئو ضربه می زنه و بهتره کمتر این مشکل پیش بیاد ، ما هم رنک نداریم برای همین از 0 شروع کنیم فکر کنم بهتر باشه.

الان ایندکس ها حذف شدن ، نمی دونم باید مدتی رو صبر کنیم یا الان هم می تونیم رفع بلاک کنیم.

همینطور ممنون از پاسخگویی خوبتون ;)

ایندکس‌هایی که حذف شدن اگه دیگه در سایتتون وجود نداشته باشن بر نمی‌گردن. یعنی آدرس‌هایی که وجود خارجی ندارن دیگه در گوگل ایندکس نمیشه و فقط لینک‌های جدیدتون ایندکس میشه، البته مسلما تا چند وقت دیگه هم به ارور 404 در وبمستر بر می‌خورید، چون ممکنه سایت‌های دیگه هم به اون مطالب قدیمی لینک داده باشن و گوگل موقع برخورد به اونا یه پیام در وبمستر میده و میگه این صفحه در فلان‌جا وجود داره ولی در سایت حذف شده.

البته زیاد لازم نیست نگران این موضوع باشید، این پیام‌ها جنبه‌ی خطا ندارن و هدف اصلی گوگل آگاه کردن شماست و مثلا میاد بتون میگه این لینک‌ها وجود ندارن و بتون اطلاع میده که برطرفش کنید.

همونطوری که گفتم چند وقت پیش حدود 200 تا پست رو حذف کردم، اوایل وبمستر پر شده بود از ارور 404 ولی به مرور اوکی شد. (البته منم میرفتم و همه رو Mark as fixed میکردم :D) ولی با اینکه حدود 6 ماه از اون موقع گذشته هنوزم هر از چند گاهی در وبمستر پیام 404 میده و همونطوری که گفتم مشکل خاصی پیش نیومده و حتی نسبت به قبل ورودی‌های گوگلم روز به روز داره بیشتر میشه (همین سایتی که در امضام هست)، این پیام‌ها بیشتر جنبه‌ی اطلاع رسانی داره.

البته من یه کار دیگه که کردم این بود که صفحات 404 رو به صفحه‌ی اصلی ریدایرکت 301 کرده بودم.

شما هم اگه دیگه اون مطالب در سایتتون وجود خارجی نداشته باشه ایندکس‌هاش بر نمیگرده، با خیال راحت کارتون رو ادامه بدین.

لینک به ارسال

درود :wub:

با این وجود حله.

راهنماییا خیلی مفید بود و باعث شد زیاد نگران این موضوع نباشم ، ممنون از کمکتون

سایت خوبی دارید ، امیدوارم روز به روز موفق و موفق تر باشید.

لینک به ارسال

سلام مجدد

کل ایندکس ها مجدد برگشت ، چطور می تونم کل ایندکس ها رو برای همیشه حذف کنم ؟ به طوریکه مجدد از صفر ایندکس گیری کنم؟

دوستان تجربه مشابه ندارند؟

خیلی ممنون

ویرایش شده توسط go23user
لینک به ارسال

مرسی

با توجه به اینکه بالای 1500 تا پست رو به تازگی حذف کردم و قبل از این هم کلی ایندکس بود که از سایت حذف شده بود پیش بینی 3 4 هزار تا رو میشه کرد ، گوگل به اینا خیلی اهمیت می ده حداقل تا جایی که من سرچ کردم به هر حال من راهی براش پیدا نکردم فعلا مجدد حذف کردم ببینم چه میشه کرد.

لینک به ارسال
  • 1 سال بعد...
در در ۱۳۹۴/۱۲/۱۴ ه‍.ش. at 13:19، Farshad گفته است :

یعنی در گوگل وبمستر به ارور 404 خوردید؟

فکر نمیکنم مشکل خاصی پیش بیاد اگه ایندکس‌ها رو حذف نکنید، من خودم سایتم رو بعد از یک‌سال تغییر موضوع درش دادم و حدود 200 تا پست رو پاک کردم، بدون اینکه کار خاصی انجام بدم فقط مطالب جدید رو منتشر کردم، کم‌کم ایندکس‌های قبلی از گوگل حذف شدن و ایندکس‌های جدید باقی موندن.

شما هم به نظرم احتیاجی نیست خودتون کل ایندکس‌ها رو حذف کنید، خود گوگل وقتی به صفحه‌ی حذف شده برسه بعد از چند روز ایندکس‌های اون صفحه رو حذف میکنه و کم‌کم ارورهای 404 در وبمستر هم کاهش پیدا میکنه.

سلام عزیز من این مشکلو دارم ولی پیچیده تر:

اولین سایتم رو ساختم و تقریبا 10 تا پست گزاشتم بعد نظرم عوض و به مدیریت هاست گفتم و هاست و همه فایل هاشو حذف کردن اما سایت من همچنان در گوگل ایندکس میشه بعد یه مدتی تقریبا 1 ماه dns های دامین رو عوض کردم و به یه وبلاگ سرویس دهی متصلش کردم اما الان بازی هم مطالب ایندکس میشن نه مطالب جدید وبلاگی که بهش دامین رو متصل کردم اونا اصلا به نمایش در نمیان بلکه اون مطالب قبلیی که پاک شدن اینم یکی از صفحاتی که ارور میده:

لینک یکی از ارور ها

اگر هم در گوکل سرچ کنید بازم میبینید site:difiles.ir

از طریق فرم remove urls خود گوگل وب مسترز همرو پاک کردم (حدود 44 تا) 

و همین طور با sitemap هم با مشکل بر خوردم و وقتی به به گوگل معرفیش کردم بازم مشکل داشت و هی آدرس یک وبلاگ دهی دیگرو نشون میداد و الان میخوام کلا از نتایج پاک شم و دوباره از 0 شروع کنم راهی هست؟ لطفا پیشنهاد بدید خیلی سرمو مشغول کرده

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...