رفتن به مطلب

پست های پیشنهاد شده

خوب دوستان  حدود 2 سال میشه که من کار رو با جوملا شروع کردم و مدتی هست کار با وردپرس رو دارم یاد میگریم .

تا چند وقت پیش یک بسته نصبی جوملا رو نصب کردم بعد از یک هفته کار کردن متوجه مشکلات غیر قابل تغییر و رفع شدم با کمی سرچ متوجه شدم که این قالب تبدیل شده یک قالب وردپرسی هست و از اون جایی که من عاشق شکل شمایل این قالب شدم دل رو زدم به دریا و شروع به تغییر بزرگ توی سایتم زدم که خدا رو شکر داره خوب پیش میره ولی  به محض کار با قالب وردپرسی متوجه شدم که سرعت ورد پرس و تغییر صفحات خیلی خیلی بیشتر از جوملا هست و متوجه شدم جوملا چقدر کنده وسنگین هست البته با قالب های دیگه هم کار میکردم اونهاهم کند بودند شاید جوملا نیاز به هاست قدرت مند تر داره که ما پولشو نداشتیم ولی وردپرس با همون هاست ارزون هم خوبه .

کمی با قالب ورد پرسی کار کردم اولش خیلی گیج شده بودم چون مدیریت جوملا خیلی مرتب تر اصولی تر و استاندارد تر از ورد پرس هست و توی این موضوع جوملا خدار و شکر خیلی خیلی  بهتره مثلا وردپرس ماژول نداره و باید از ابزارک مسخره استفاده کنی و موقعیتشو 6 ساعت بکشه بندازی یه جا .محیط مدیریت ورد پرس خیلی خیلی زشت (که حالا شایدم سلیقست)  و شلختس ,  و من خیلی وسواسیم :Dکمی بشتر کار کردم و حیرت زده شدم و تازه متوجه عمق فاجعه جوملا شدم جوملا از نظر افزونه ها و قالب هاست هیچی نداره در واقع ببخشید که اینو میگم ریده

وردپرس برای هر کاری توی حتی کوچک ترین چیز ها کلی افزونه داره  ولی باز بخش مدیرتش کلی مشکل داره مثلا بخش مدیریت رسانه جوملا میشه فولدر بندی کرد و خیلی کار های دیگه در وردپرس شلخته همچی رو باید بریزی تو یه فولدر اصلا خنده داره:blink: و اگه سایتت خیلی بزرگ داشته باشید فایل های رسانه ایتون اصلا گم میشن و کلی باید بگردی دنبالش. در جوملا تنها یک برنامه مدیریت ایمیل دسته جمعی به نام ایس میلینگ هست که به صورت پیش فرض رو جوملا نصبه که هم فوق العادست هم رایگانه که هیچ افزونه مناسبی رو در وررد  که به پای اون برسه من ندیدم حتی پولی هاش هم نمیرسن یا این که مثلا بخش ثبت نام وردپرس و ورود وردپرس خیلی مزخرفه و به سختی بشه با افزونه قابل تحملش کرد . البته چند جا خوندم جوملا برای سایت های فروشگاهی مناسب هست باید بگم نه اقا کلا دو تا افزونه برای ساخت فروشگاه اینترنتی نداره که یکی از یکی گند تره یکیش ویرچومارته و دیگری جومشاپینگ البته چون افزونه های زیادی  نمیشه نصب کرد میگم اینو ورد پرس در عوض ووکامرس رو داره البته فعلا من فقط از این یدونه اطلاع دارم که وقتی باهاش کار کردم علاوه بر این که خیلی خیلی بهتره از اون دو تا مزخرفیایی که قبلا گفتم میشه کلی افزونه دیگه مثل زوم روی عکس و لیست علاقه مندی و مقایسه کالا و فیلتر محصولات  و.... رو داره که برحتی میشه از مخزن ورد پرس نصب کرد

در کل به نظرم اگه جوملا مشکل سنگینیش و سرعت کمشو در اینده حل کنه و افزونه های بیشتری تولید کنه و یا برنامه نویسان جای وردپرس شلخته  بیان افزونه هاشونو رو بر اساس جوملای اصولی طراحی کنند ورد پرس غیر اصولی دیگه هیچ حرفی برای گفتن نداره در واقع جوملا مثل مازاراتی میمونه که به دلیل تحریما ها قطعات یدکی نداره و مجبوریم پیکان سوار شیم ولی به زودی قرار تحریماشرو در اینده ورد دارن همین جور که تحریمای ما رو ورداشتن این اصل مطلب بود و جوملا اینده روشنی داره که ما شاید نداشته باشیم متعصفانه خخخخ .اوه اوه چقدر نکته داشت این اخر :o

ویرایش شده توسط khashayar
لینک به ارسال

درود ، 

نظر شخصی من وردپرس هست (چند سال پیش هم زمان با جوملا و وردپرس کار کردم ولی وردپرس را ترجیح دادم)

لینک به ارسال

ابزارک مسخره !!!  محیط مدیریت ورد پرس خیلی خیلی زشت (که حالا شایدم سلیقست)  و شلختس !!!  در واقع ببخشید که اینو میگم ریده !!!!!!   خیلی کار های دیه در وردپرس شلخته !!!! و....

دوست عزیز!! 

فرهنگ و ادب برای یک طراح و کسی که خود را در جایگاه کارشناسی قرار میده!!! از بحث مقایسه  دو سیستم مدیریت محتوای مطرح در دنیای طراحی وب مهم تره!!! لطفا ادب را در ارائه مطالب رعایت کنید!

لینک به ارسال

درود

به انجمن وردپرس پارسی خوش اومدین

قبل از اینکه جواب سوالاتون رو بدم یه نکته رو عرض کنم خدمتتون: دوست عزیز برای اینکه سریعتر به جواب برسین سعی کنید از کلمات مناسب‌تری در صحبتاتون استفاده کنید و از واژه‌های کوچه بازاری استفاده نکنید (پیشنهاد دوستانه) ;)

اما در مورد سوالتون:

همونطوری که متوجه شدید وردپرس امکانات بسیار زیادی داره (افزونه‌ها، پوسته‌ها و ...) اگر php بلد باشین هر چیزی که مایل باشین میتونین به سایتتون اضافه کنید.

در مورد شلختگی تا حدودی با حرفتون موافقم، البته شما چون تازه اومدین سمت وردپرس شاید کمی براتون سخت باشه ولی کم کم بش عادت میکنید، از نظر خلیا وردپرس بهترین رابط کاربری رو داره طوری که حتی افراد مبتدی هم به راحتی یادش میگیرن.

در مورد پیشرفت هم باید بگم وردپرس با سرعت بسیار زیادی در حال گسترشه و خیلی از سایت‌هایی که متولد میشن با وردپرس ساخته شدن در نتیجه امکانات و قالب‌های بیشتری هم برای وردپرس منتشر میشه و فکر نکنم جوملا حالا حالاها بتونه به وردپرس برسه (در حالی که چند سال پیش به نظرم جوملا بهتر بود ولی الان وردپرس بهتره)

در مورد جمله آخرتون: ما هم اگه خودمون بخوایم میتونیم آینده‌ی روشنی داشته باشیم. :rolleyes:

در کل من‌هم وردپرس رو پیشنهاد میدم.

موفق باشید

ویرایش شده توسط Farshad
لینک به ارسال

من الان متوجه نوشتار شما نشدم

سوال بود یا خواستید بگید جوملا اینه وردپرس اونه؟

بزارید ساده بگم، اگر بحث بر اصول برنامه نویسی باشه جوملا حرف آخر رو میزنه و دروپال حرف اول.

از لحاظ مصرف منابع هم جوملا اصلا خوب نیست و وردپرس و دروپال هم کمی بهترهستن.

از لحاظ کدنویسی جوملا رو میتونید همین الان یک سیستم مرده فرض کنید مثل سیستم ژوپس. کدنویسی وردپرس هم تایید شده نیست و دروپال تو این زمینه بهتره.

اما از لحاظ بخش مدیریت نظرتون کمی خنده داره که میگید جوملا بهتره چون اگر کمی از UX سررشته داشتید براحتی متوجه برتری وردپرس و در رتبه بعدی دروپال میشید.

در بحث قالب مسلما هیچ سیستمی به گرد پای وردپرس هم نمیرسه چه از لحاظ راحتی و چه از لحاظ کارکرد.

در افزونه/ماژول/مد هم وردپرس سرترین سیستم هست. هم در تنوع و هم در راحتی کدنویسی. بعد دروپال و جوملا هم اینجا آخره.

بحث هزینه های نگهداری جوملا خیلی پرهزینه هست بعد دروپال و به صرفه ترین وردپرس هست.

از لحاظ امنیت دروپال اول، بعد وردپرس و جوملا به مثال یک ظرف آبکش هست. باگهای عجیبی داره...

آسانی کار مسلما وردپرس ساده و کاربرپذیرتر هست و بعد دروپال و جوملا که کابوسی هست برای کاربر.

البته میشه مقایسه های اصولی تری کرد که با توجه به نوع مقایسه شما نمیشه به سمت بحث های فنی رفت.

در نهایت تعصب روی سیستم ها خوب نیست هر سیستمی باید براساس نوع کاربردی که اون سایت داره استفاده بشه.

موفق باشید

لینک به ارسال

تو انجمن وردپرس اومدین چنین بحثی رو پیش کشیدین ! خب معلومه همه میگن وردپرس !

لینک به ارسال
در 12 ساعت قبل، asareza گفته است :

ابزارک مسخره !!!  محیط مدیریت ورد پرس خیلی خیلی زشت (که حالا شایدم سلیقست)  و شلختس !!!  در واقع ببخشید که اینو میگم ریده !!!!!!   خیلی کار های دیه در وردپرس شلخته !!!! و....

دوست عزیز!! 

فرهنگ و ادب برای یک طراح و کسی که خود را در جایگاه کارشناسی قرار میده!!! از بحث مقایسه  دو سیستم مدیریت محتوای مطرح در دنیای طراحی وب مهم تره!!! لطفا ادب را در ارائه مطالب رعایت کنید!

اول از همه من خودمو کارشناس معرفی نکردم و اول مطلب رو اگر خونده باشید گفتم فقط دو سال با جوملا کار کردم به عنوان یک کاربر خانگی نه برنامه نویس . در مورد کلمه شلخته شاید حق با شما باشه بهتر بود از واژه ی بهم ریخته استفاده میکردم ولی خب احساس کردم برای شما جذاب تر باشه ولی خب نبود :D در مورد استفاده از کلمه شخیص ریده هم دقت کرده باشید قبلش معذرت خواهی کردم . اخرم که منظورم همون دیگه بود ولی اشتباه تایپی شد گ شو جا انداختم والا لات چاله میدون  که نیستم :( ولی شما درست میفرماید از این به بعد تو نوع ادبیاتم دقت میکنم

لینک به ارسال
در 8 ساعت قبل، Farshad گفته است :

درود

به انجمن وردپرس پارسی خوش اومدین

قبل از اینکه جواب سوالاتون رو بدم یه نکته رو عرض کنم خدمتتون: دوست عزیز برای اینکه سریعتر به جواب برسین سعی کنید از کلمات مناسب‌تری در صحبتاتون استفاده کنید و از واژه‌های کوچه بازاری استفاده نکنید (پیشنهاد دوستانه) ;)

اما در مورد سوالتون:

همونطوری که متوجه شدید وردپرس امکانات بسیار زیادی داره (افزونه‌ها، پوسته‌ها و ...) اگر php بلد باشین هر چیزی که مایل باشین میتونین به سایتتون اضافه کنید.

در مورد شلختگی تا حدودی با حرفتون موافقم، البته شما چون تازه اومدین سمت وردپرس شاید کمی براتون سخت باشه ولی کم کم بش عادت میکنید، از نظر خلیا وردپرس بهترین رابط کاربری رو داره طوری که حتی افراد مبتدی هم به راحتی یادش میگیرن.

در مورد پیشرفت هم باید بگم وردپرس با سرعت بسیار زیادی در حال گسترشه و خیلی از سایت‌هایی که متولد میشن با وردپرس ساخته شدن در نتیجه امکانات و قالب‌های بیشتری هم برای وردپرس منتشر میشه و فکر نکنم جوملا حالا حالاها بتونه به وردپرس برسه (در حالی که چند سال پیش به نظرم جوملا بهتر بود ولی الان وردپرس بهتره)

در مورد جمله آخرتون: ما هم اگه خودمون بخوایم میتونیم آینده‌ی روشنی داشته باشیم. :rolleyes:

در کل من‌هم وردپرس رو پیشنهاد میدم.

موفق باشید

یاد گیری هر دو مدیریت محتوا به نظرم من در یک حد هستند و این که میگویند یاد گیری ورد پرس اسان تر است کمی درست نمیباشد. در مورد ادامه ی مطلبتون هم سخن بنده دقیقا همان است که شما گفته اید منتها بهتر بود افزونه های که برای ورد پرس ساخته میشد برای جوملا ساخته میشد که تنها ضعف جوملا میباشد . ورد پرس برتری خود را بیشتر بر اساس برنامه نویسان و افزونه سازان دارد و برتری ان درست مثل این میباشد که روی یک 405 توربو(افزونه های زیاد) نصب شود و بعد بفرمایید از 206 بهتره میباشد

لینک به ارسال
در 3 ساعت قبل، Morteza گفته است :

من الان متوجه نوشتار شما نشدم

سوال بود یا خواستید بگید جوملا اینه وردپرس اونه؟

بزارید ساده بگم، اگر بحث بر اصول برنامه نویسی باشه جوملا حرف آخر رو میزنه و دروپال حرف اول.

از لحاظ مصرف منابع هم جوملا اصلا خوب نیست و وردپرس و دروپال هم کمی بهترهستن.

از لحاظ کدنویسی جوملا رو میتونید همین الان یک سیستم مرده فرض کنید مثل سیستم ژوپس. کدنویسی وردپرس هم تایید شده نیست و دروپال تو این زمینه بهتره.

اما از لحاظ بخش مدیریت نظرتون کمی خنده داره که میگید جوملا بهتره چون اگر کمی از UX سررشته داشتید براحتی متوجه برتری وردپرس و در رتبه بعدی دروپال میشید.

در بحث قالب مسلما هیچ سیستمی به گرد پای وردپرس هم نمیرسه چه از لحاظ راحتی و چه از لحاظ کارکرد.

در افزونه/ماژول/مد هم وردپرس سرترین سیستم هست. هم در تنوع و هم در راحتی کدنویسی. بعد دروپال و جوملا هم اینجا آخره.

بحث هزینه های نگهداری جوملا خیلی پرهزینه هست بعد دروپال و به صرفه ترین وردپرس هست.

از لحاظ امنیت دروپال اول، بعد وردپرس و جوملا به مثال یک ظرف آبکش هست. باگهای عجیبی داره...

آسانی کار مسلما وردپرس ساده و کاربرپذیرتر هست و بعد دروپال و جوملا که کابوسی هست برای کاربر.

البته میشه مقایسه های اصولی تری کرد که با توجه به نوع مقایسه شما نمیشه به سمت بحث های فنی رفت.

در نهایت تعصب روی سیستم ها خوب نیست هر سیستمی باید براساس نوع کاربردی که اون سایت داره استفاده بشه.

موفق باشید

در مورد دروپال من زیاد اطلاع زیادی ندارم ولی تا اونجا تو مقالات دوستان خوندم گفته بودند جایگاه سوم را داره و فقط از نظر امنیتی خیلی قوی هست . من خودم یک کاربر عادی هستم و اصلا از برنامه نویسی سر در نمیارم رشتمم حقوق هست . اکثر  دوستان هم فکر میکنم مثل من فقط نصب بسته نصبی تظیمات و نصب افزونه ها رو بلد هستند. افرادی مثل من دوست دارن سایتی طراحی کنند که بتونن مطالبشون و یا محصولاتشون رو در قالبی زیبا و امکاناتی مشابه سایت های بزرگ دیگر در بازار درست کنند و متعصفانه از دانش برنامه نویسی حالا دوستمون گفتن php اطلاعی ندارن . به نظر من ورد پرس به دلیل این که افزونه های زیادی دارد و  هر نیازی برای هر کاری داشته باشی با یک سرچ تو مخزن ورد پرس میتونی افزونشو نصب کنی برای کاربران مثل من بهتر هست . بدون تعصب میگم اگه تعصبی بود به دلیل بخش مدیرتی منظمش میگفتم جوملا این که شما میگید کابوس احتمالا زیاد با جوملا خیلی کار نکردید و بهش عادت ندارید

لینک به ارسال
نقل قول

بدون تعصب میگم اگه تعصبی بود به دلیل بخش مدیرتی منظمش میگفتم جوملا این که شما میگید کابوس احتمالا زیاد با جوملا خیلی کار نکردید و بهش عادت ندارید

اولین سیستم مدیریت محتوایی که بصورت حرفه ای کار کردم مامبو بود. که یک زیر سیستم به اسم لیمبو داشت. بعد از اونهم که تیم جوملا از مامبو جدا شدن و خروجی دادن، چندسال قالب نویسی و کامپوننت نویسی جوملا رو حرفه ای کار کردم :)

الان هم با دروپال، وردپرس به عنوان سیستم مدیریت محتوا و فریمورک کارمیکنم.

و همچنان به عنوان کسیکه هم بصورت کاملا حرفه ای جوملا کار کرده و هم به دید یک کاربر عادی میگم که بخش مدیریت جوملا یک کابوس به تمام معنا هست. علتش رو هم گفتم چون اگه با تعاریف UX آشنایی داشته باشید متوجه اشتباهات فجیع در چیدمان جوملا میشید و در دست نبودن ابزارها و گنگی مدیریت جوملا یکی از مشکلاتی هست که کاربرای زیادی (مخصوصا کاربرهای عادی) به وردپرس مهاجرت میکنن.

میشه گفت سیستم مدیریت محتوایی نیست که باهاش کار نکرده باشم. از سیستم های رایگان و نیمه رایگان مثل MT بگیرید تا سیستم های پولی مثل EE و Vivvo ولی آخرش میرسید یه وردپرس و دروپال. البته وردپرس به دلایل بالا همچنان پرکاربردترین سیستم دنیا باقی مونده.

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...