رفتن به مطلب

کد کمتر در index.php

پست های پیشنهاد شده

باسلام

در قالب های حرفه ای index.php دارای 5 یا 6 نط کد هست درحالیکه در قالب های معمولی index.php بسیار شلوغ و سر درگم کننده ست ...

من میدونم که index خلوتبا لینک دادن به دایرکتوری و فایل های دیگه اجرا میشه  ولی ی سوال و ی درخواست دارم

سوال : آیا index خلوت که حاوی لینک هست باعث ایجاد ریکوئست و دیر لود شدن سایت میشه یا خیر؟

درخواست: اساتید بزرگوار لطفا ی آموزش در مورد index.php خلوت برامون قرار بدین 

لینک به ارسال

آیا index خلوت که حاوی لینک هست باعث ایجاد ریکوئست و دیر لود شدن سایت میشه یا خیر؟  جواب: ربطی به فایل ایندکس خلوت نداره...این که دیر لود بشه به سنگینی قالب بر می گرده...

لینک به ارسال

سلام و درود خدمت شما،

اگر بیایین قالب سایت را طوری طراحی کنند به نظر بنده ک فرض کنید 5تا لینک در صفحه indexفراخوانی شده به ازاری هر لینک باید یک درخواست فرستاده بشه به سرور برای لود شدن وهر متوسط زمان فرض کنید 7تا لینک داشته باشیم ومتوسط زمان هرکدام 0.2ثانیه باشه در کل 14ثانیه طول میشکه تا لود شدن تمام درخواست واین زمان بسیار طولانی است برای لودشدن واین روش کار تاثیر بسزایی در سئوسایت خواهد داشتمانند دستور iframe.ما اگر تعداد فایل ها کمتر باشه و تعداد درخواست ها بنابراین کمتر میشه سرعت لود سایت بالا خواهد بود.

لینک به ارسال

سلام بر شما

تجربه اين‌جانب پيرامون سنگيني قالب اين‌هاست كه اميدوارم به كارتون بياد:

1. كمتر باز و بسته كردن برچسب PHP: هر چي بيشتر <?php ?> رو باز و بسته كنيد روند كار بهتره. اين‌كار يه جورايي فشار روي سرور رو كم مي‌كنه.

2. جايگزيني پيوندهاي درخواستي (ريكوئست) با پيوندهاي ايستا: همواره بهترين كار اينه كه قالب رو سفارشي كني. پيوندهايي مانند فراخواني سبك css، جاوا، و... رو با نشاني مستقيم جايگزين كنيد. اين‌كار از ريكوئست‌ها بسيار كم مي‌كنه.

3. بكارگيري ساختار پيمانه‌اي (Modular): همونگونه كه ما قالب رو به بخش‌هاي كوچك‌تر سربرگ، توابع، پانوشت، بدنه، نوار ابزار و... خرد مي‌كنيم، بسيار بهتره كه يك سري از توابع رو بسته به كاركرد در پرونده‌هاي جداگانه بنويسيم و در فانكشن فراخوني كنيم. جاوا‌ها رو در يك پرونده قرار بديم مگر كدهايي كه بايد در ميان كدهاي پوسته باشن. اين‌ها بسيار كمك مي‌كنه به افزايش سرعت.

4. بي‌بروبرگرد بايد سبك css در سربرگ و جاوا در پانوشت فراخوني بشه.

لینک به ارسال
در 2 ساعت قبل، DariushGreat گفته است :

سلام بر شما

تجربه اين‌جانب پيرامون سنگيني قالب اين‌هاست كه اميدوارم به كارتون بياد:

1. كمتر باز و بسته كردن برچسب PHP: هر چي بيشتر <?php ?> رو باز و بسته كنيد روند كار بهتره. اين‌كار يه جورايي فشار روي سرور رو كم مي‌كنه.

2. جايگزيني پيوندهاي درخواستي (ريكوئست) با پيوندهاي ايستا: همواره بهترين كار اينه كه قالب رو سفارشي كني. پيوندهايي مانند فراخواني سبك css، جاوا، و... رو با نشاني مستقيم جايگزين كنيد. اين‌كار از ريكوئست‌ها بسيار كم مي‌كنه.

3. بكارگيري ساختار پيمانه‌اي (Modular): همونگونه كه ما قالب رو به بخش‌هاي كوچك‌تر سربرگ، توابع، پانوشت، بدنه، نوار ابزار و... خرد مي‌كنيم، بسيار بهتره كه يك سري از توابع رو بسته به كاركرد در پرونده‌هاي جداگانه بنويسيم و در فانكشن فراخوني كنيم. جاوا‌ها رو در يك پرونده قرار بديم مگر كدهايي كه بايد در ميان كدهاي پوسته باشن. اين‌ها بسيار كمك مي‌كنه به افزايش سرعت.

4. بي‌بروبرگرد بايد سبك css در سربرگ و جاوا در پانوشت فراخوني بشه.

باسلام

خیلی ممنون . استفاده کردیم

من بتازگی ی قالب بسیار سنگین خریدم که واقعا وقتی وارد کدهاش میشم گیج میشم .. ولی توو جی تی متریکس صفحه اول  32 ریکوئست داره و لود زیر سه سانیه ... 

رفتم سورس صفحات رو بررسی کردم و با قالب صحیفه مقایسه کردم .. هیچ دایرکتوری بلااستفاده در قالب اول در هدر موجود نبود درحالیکه قالب صحیفه کلی js & css بی مورد در سورس داشت ... 

بنظرم نوع کد زدن خیلی مهمه ... 

راستی index.php قالب اول کلا 11 خط هست و  از سوئیچ برای موارد مختلف استفاده کرده (  در تمام موارد شرطی که طولانی هستن بجای if و elseif از سوئیچ استفاده کرده )

منتظر نظر بقیه اساتید هستم ...

لینک به ارسال

درود ، 

استفاده از "تمپلت پارت" هم می تواند روش خوبی باشد ، ولی نه به این صورت که همه تمپلت ها داخل یک فایل فراخوانی بشود ، بلکه وقتی یک تمپلت پارت فراخوانی شد قسمتی از تمپلت نوشته شود و از داخل آن تمپلت پارت بعدی فراخوانی شود و به همین صورت ...

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...