رفتن به مطلب

راهنمایی در مورد سئو

2raj

پست های پیشنهاد شده

باعرض سلام و وقت بخیر خدمت دوستان و اساتید

بنده وبسایت در زمینه موزیک دارم که چند وقتیه دارم روی سئوش کار میکنم ،اینم بگم که سایتم رو به دست سئو کار هم دادم که با با کلاه برداری از بنده کارم رو ناتموم گذاشت و فرار کرد از اون به بعد خودم سعی کردم سایتم رو سئو کنم ولی بیشتر اوقات به دلیل نداشتن علم کافی به در بسته خوردم.

بنده هرکاری که میکنم که سرعت لود سایت و ایندکس مطالب رو بالا ببرم نمیتونم درضمن درکنار این مشکلات مشکل پائین آوردن حجم صفحات سایت هم هست

حالا از دوستان میخوام که اگرتجربه لازم در این زمینه رو دارن ابتدا سایت رو بررسی کنن و بعد مشکلات بنده رو یکی یکی عرض کنن بهمراه راه حل

آدرس سایت : http://www.musickhor.ir

لینک به ارسال
در 34 دقیقه قبل، تورج حق شناس گفته است :

باعرض سلام و وقت بخیر خدمت دوستان و اساتید

بنده وبسایت در زمینه موزیک دارم که چند وقتیه دارم روی سئوش کار میکنم ،اینم بگم که سایتم رو به دست سئو کار هم دادم که با با کلاه برداری از بنده کارم رو ناتموم گذاشت و فرار کرد از اون به بعد خودم سعی کردم سایتم رو سئو کنم ولی بیشتر اوقات به دلیل نداشتن علم کافی به در بسته خوردم.

بنده هرکاری که میکنم که سرعت لود سایت و ایندکس مطالب رو بالا ببرم نمیتونم درضمن درکنار این مشکلات مشکل پائین آوردن حجم صفحات سایت هم هست

حالا از دوستان میخوام که اگرتجربه لازم در این زمینه رو دارن ابتدا سایت رو بررسی کنن و بعد مشکلات بنده رو یکی یکی عرض کنن بهمراه راه حل

آدرس سایت : http://www.musickhor.ir

درود بر شما

دوست عزیز برای بالا بردن سرعت لود سایتتان اولین کاری که باید بکنید این هست که تصاویری که قرار میدهد را بهینه کنید الان تصاویر پست های شما هر کدام بین 50 تا 80kb هستش که با بهینه کردن آنهای میتوانید این مقدار را به بین 20 تا 40kb کاهش دهید . ( برای بهینه سازی تصاویر در گوگل جستجو کنید هم با برنامه هایی مثل فتوشاپ و ... میتوانید این کار را انجام دهید و هم به صورت آنلاین )

تصویر زمینه خود را هم از این عکس بسیار حجیم میتوانید به یک پترن زیبا تغییر دهید اینطوری نزدیک به 100kb هم از حجم صفحه تان کاهش پیدا میکنه

موفق باشید

لینک به ارسال

دوست عزیز شما در مورد بهینه سازی سایت من این موارد که خودم تجربه داشتم بهت میگم:

1-همچنان به گفته دوست عزیزمون شما 1حجم کل عکس هاتو کاهش بده.ودر جایی که در سایت از یک عکس حالا چه بصورت افقی ویا چه عمودی از خاصصیت تکرار سی اس اس استفاده کن.بنظرم من حجم عکس ها 25تا حداکثر 75کیلو بایت باشه هم مشکلی نداره ولی حالا هرچه حجم پایینتر باشه بهتره حالا اگه بتونی کیفیت عکس را خراب نکنی..

2-مورد بعد اینکه یکی از مشکلات سرور هایی که معمولاً استفاده میشه بالا بودن زمان wait هست به این شکل که هر درخواستی که به سرور ارسال میشه یک تاخیر 0.20 ثانیه ای ایجاد میشه تا پاسخ بده .حالا فرض کن سایت شما 70 تا درخواست به سرور ارسال کنه اون وقت موقع باز شدن حدود 14 ثانیه بیشتر طول میکشه که سایت باز بشه و خیلی بدشکل هست برای یک سایت که این همه تاخیر داشته باشه به همین دلیل درخواست ها به سرور رو کم میکنن که وقتی سایت میخواد باز بشه تعداد کمی از سرور درخواست داشته باشه.یکی از مسائلی که توی این زمینه خیلی کاربرد داره یکی کردن همه فایل های استایل و یکی کردن فایل های جاوااسکریپت هست.

3-یکی از مهمترین بخش ها اینه که اگر توی سایتت از چندین عکس کوچک برای آیکن ها و .. . استفاده میکنی همه رو با css strip یکی کنی که به جای 10 تا درخواست برای 10 آیکن به سرور ارسال بشه و مثلاً 2 ثانیه تاخیر به وجود بیاد و ده تا فایل لود بشه فقط یک فایل لود میشه که تاخیر خیلی کمی داره و سرعت رو هم میبره بالاتر

پس در زمینه بهینه سازی یک عکس های سایت شایدم موارد دیگری باشه ک من اطلاع نداشته باشم و یکی هم کاهش در خواست ها که این خودشم باعث سئو بهتر سایتتون میشه هرچ حجم سایت پایینتر باشه.

در مورد سئوی سایت که وقتی شما بهینه سازی سایت را انجام داده باشی اینجا یکسری متد وبرنامه نویسی هایی است که شما باید طبق استانداردهای جدید کدنویسی انجام داده باشید مثلا تگ های معروفی html5که تاثیر بسزایی در سئو سایت شما خواهد داشت.وبعد از اینکه شما تا این مراحل ار انجام داده باشید یکسری مسائل است که شما باید در زمانیکه سایت خود را روی هاست قرار میدهید که فعال کردن کش سایت و فشرده سازی فایل ها که میتونی این موارد را از این لینک که داخل همین انجمن هست کمک بگیری.

موفق وپیروز باشی

ویرایش شده توسط mk-73
لینک به ارسال
در 15 ساعت قبل، M.Hajloo گفته است :

درود بر شما

دوست عزیز برای بالا بردن سرعت لود سایتتان اولین کاری که باید بکنید این هست که تصاویری که قرار میدهد را بهینه کنید الان تصاویر پست های شما هر کدام بین 50 تا 80kb هستش که با بهینه کردن آنهای میتوانید این مقدار را به بین 20 تا 40kb کاهش دهید . ( برای بهینه سازی تصاویر در گوگل جستجو کنید هم با برنامه هایی مثل فتوشاپ و ... میتوانید این کار را انجام دهید و هم به صورت آنلاین )

تصویر زمینه خود را هم از این عکس بسیار حجیم میتوانید به یک پترن زیبا تغییر دهید اینطوری نزدیک به 100kb هم از حجم صفحه تان کاهش پیدا میکنه

موفق باشید

باعرض پوزش بنده تمامی عکسهارو به وسیله فتوشاپ ویرایش میکم و حجم عکسهارو کاهش میدم

درمورد تصویر زمینه هم حجم تصویر 111کیلوبایت هست مگه چقد را حجم صفحه رو مگیره؟

درضمن برای کاهش حجم تصاویر و وبسایتم از افزونه های زیر استفاده میکنم :

Autoptimize

SEO Friendly Images

WP Smush

دوستان اگر ممکنه بنده رو بیشتر راهنمایی کنید

لینک به ارسال
در 3 ساعت قبل، تورج حق شناس گفته است :

حجم تصویر 111کیلوبایت

حجم کل سایت باید کمتر از 500-600 کیلوبایت باشه . اونوقت فقط یک عکس 110 کیلوبایت ؟

از طریق تایپ معرفی شده در خصوص روش های بهینه سازی سایت حجم عکسهاتون رو باید به حداقل برسونید 

لینک به ارسال

مهندس فا عزیز من خودمم دنبال همین موضوع بودم در مورد حجم سایت ک بین 500-600کیلوبایت باید باشه یعنی حجم صفحه ای ک لود میشه منظورتون هست خب حالا از کجا میشه فهمید الان حجم این سایت لود شده چقدر هست.

لینک به ارسال
در 8 ساعت قبل، تورج حق شناس گفته است :

باعرض پوزش بنده تمامی عکسهارو به وسیله فتوشاپ ویرایش میکم و حجم عکسهارو کاهش میدم

درمورد تصویر زمینه هم حجم تصویر 111کیلوبایت هست مگه چقد را حجم صفحه رو مگیره؟

درضمن برای کاهش حجم تصاویر و وبسایتم از افزونه های زیر استفاده میکنم :

Autoptimize

SEO Friendly Images

WP Smush

دوستان اگر ممکنه بنده رو بیشتر راهنمایی کنید

توجه داشته باشید که استفاده از افزونه های زیاد نیز سرعت لود سایت شما را پائین میاره . به نظر من فقط از افزونه SEO Friendly Images استفاده کنید

در مورد تصاویر هم مطمئاً روش شما برای کاهش تصاویر نادرست است

ببینید الان من برای نمونه حجم 2 تا از تصاویر شما رو کاهش دادم و ضمیمه میکنم تا بتونید تغییر را مشاهده کنید

تصویر اول با حجم 67kb به 35kb کاهش پیدا کرده

تصویر دوم با حجم 113kb به 48kb کاهش پیدا کرده

Image.zip

لینک به ارسال

ضمناً قالب شما مشکلاتی را نیز دارد که توی سرعت لود سایت تاثیر میزاره به عنوان مثال در قالب شما تعریف شده که هنگام لود شدن فونت یکان را نیز لود کند در صورتی که اصلن در جایی از سایت شما من ندیدم این فونت استفاده شده باشد

همچنین اگر میتوانید به جای استفاده از اسکیپت timthumb.php از تصاویر شاخص استفاده کنید اینطوری هم توی سئو سایتتون تاثیر مثبت میزاره هم توی سرعت لود سایت

لینک به ارسال
در 8 ساعت قبل، M.Hajloo گفته است :

ضمناً قالب شما مشکلاتی را نیز دارد که توی سرعت لود سایت تاثیر میزاره به عنوان مثال در قالب شما تعریف شده که هنگام لود شدن فونت یکان را نیز لود کند در صورتی که اصلن در جایی از سایت شما من ندیدم این فونت استفاده شده باشد

همچنین اگر میتوانید به جای استفاده از اسکیپت timthumb.php از تصاویر شاخص استفاده کنید اینطوری هم توی سئو سایتتون تاثیر مثبت میزاره هم توی سرعت لود سایت

باعرض پوزش میشه دقیق بگید چطور حجم تصاویر رو کاهش بدم چون بنده با فتوشاپ اینکارو انجام میدم

درضمن منظورتون از این اسکریپ چی هست چون  بنده این اسکریپ رو ندارم

لینک به ارسال
در 7 ساعت قبل، تورج حق شناس گفته است :

باعرض پوزش میشه دقیق بگید چطور حجم تصاویر رو کاهش بدم چون بنده با فتوشاپ اینکارو انجام میدم

درضمن منظورتون از این اسکریپ چی هست چون  بنده این اسکریپ رو ندارم

درود

بعد از اینکه تغییرات خود را بر روی تصویر ایجاد کردید کلید های Ctrl+Shift+Alt+S را فشار دهید تا منو Save For Web باز شود سپس میتوانید فرمت دلخواه خود را انتخاب کنید و ذخیره کنید

ببینید دوست عزیز قالب شما برای نمایش تصاویر داره از اسکریپتی به نام timthumb.php استفاده میکنه . این اسکریپت از اون اسکریپت هایی که شما فکر میکنید نیست که پنل جدا داشته باشه و ...

توی همین انجمن جستجو کنید تاپیک های زیادی در مورد جایگزینی تصویر شاخص خود وردپرس به جای این اسکریپت مطرح شده است .

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...