رفتن به مطلب

سوال در باره الکسا و گوگل

behi13

پست های پیشنهاد شده

با سلام خدمت همه ی اساتیدمحترم

دوستان من حدود یک ماهی هست که یک وبسایت راه اندازی کردم در باره طب سنتی اما اصلا رتبه الکسا تغییری نکرده . من روزی 600 تا بازدید کننده دارم و در ساعت به 20 آنلاین هم میرسه ( بازدید حقیقی )

بک لینک کردم سایت و تو فیس بوک و همینطور تلگرام و . . .

من سایت جوملا برای مشتریام میزنیم معمولا از 3 روز به بعد شروع میکنه تو الکسا بالا اومدن اما این سایت و به پیشنهاد دوستم ورد پرس کار کردیم اما اصلا تکون نخورده ( تو الکسا ثبت شده )

www.tebeiran.ir

ممنون میشم راهنماییم کنیم .

ویرایش شده توسط behi13
لینک به ارسال

سلام دوست عزیز

رتبه ی الکسا اصلاً هیچ ربطی به تعداد بازدید سایت نداره...

فقط و فقط به تعداد بازدیدکننده هایی ربط داره که تولبار الکسا رو روی مرورگرشون نصب کردن

شاید توی اون سایت ها بازدیدکننده هایی داشتی که تولبار الکسا داشتن و الان اینجا کسی با تولبار الکسا نیومده. پیشنهاد میکنم خودت و دوستات تولبار الکسا نصب کنید و اونوقت میبینی که در عرض کمتر از یک ماه رتبه ی الکسای ایرانت به زیر 10000 هم میتونه برسه

ضمناً وردپرس از نظر سئو نه تنها ایرادی نداره، بلکه از هر cms دیگه ای بهتره... مطمئن باش اگر صبر داشته باشی و با حوصله با تولبار الکسا سایتت رو هر روز چک کنی، قطعاً نتیجه میگیری... ممکنه از زمان ساخته شدن سایت، یکی دو هفته طول بکشه تا الکسا بهش رتبه بده.

موفق باشی

ویرایش شده توسط matrixsun95
لینک به ارسال
در 16 دقیقه قبل، behi13 گفته است :

با سلام خدمت همه ی اساتیدمحترم

دوستان من حدود یک ماهی هست که یک وبسایت راه اندازی کردم در باره طب سنتی اما اصلا رتبه الکسا تغییری نکرده . من روزی 600 تا بازدید کننده دارم و در ساعت به 20 آنلاین هم میرسه ( بازدید حقیقی )

بک لینک کردم سایت و تو فیس بوک و همینطور تلگرام و . . .

من سایت جوملا برای مشتریام میزنیم معمولا از 3 روز به بعد شروع میکنه تو الکسا بالا اومدن اما این سایت و به پیشنهاد دوستم ورد پرس کار کردیم اما اصلا تکون نخورده ( تو الکسا ثبت شده )

www.tebeiran.ir

ممنون میشم راهنماییم کنیم .

یه حساب تو الکسا بساز -  وارد حساب کار بریت بشو - زیر لوگو رو  menu  کلیک کن _ روی  planing and price کلیک کن - وسط صحه نوشته Looking to claim a site - روش کلیک کن URL  رو بده و کدش رو به سایت اضافه کن آماره دقیق تری می ده بهت اما توجه کن رتبه الکسا بر اساس گوگل و تولبارشه - امیدوارم تونسته باشم کمکت کنم

لینک به ارسال
در 12 دقیقه قبل، معین گفته است :

سلام دوست عزیز

رتبه ی الکسا اصلاً هیچ ربطی به تعداد بازدید سایت نداره...

فقط و فقط به تعداد بازدیدکننده هایی ربط داره که تولبار الکسا رو روی مرورگرشون نصب کردن

شاید توی اون سایت ها بازدیدکننده هایی داشتی که تولبار الکسا داشتن و الان اینجا کسی با تولبار الکسا نیومده. پیشنهاد میکنم خودت و دوستات تولبار الکسا نصب کنید و اونوقت میبینی که در عرض کمتر از یک ماه رتبه ی الکسای ایرانت به زیر 10000 هم میتونه برسه

ضمناً وردپرس از نظر سئو نه تنها ایرادی نداره، بلکه از هر cms دیگه ای بهتره... مطمئن باش اگر صبر داشته باشی و با حوصله با تولبار الکسا سایتت رو هر روز چک کنی، قطعاً نتیجه میگیری... ممکنه از زمان ساخته شدن سایت، یکی دو هفته طول بکشه تا الکسا بهش رتبه بده.

موفق باشی

ممکنه بازدیدات ربات باشه

لینک به ارسال
در هم اکنون، kasrakh گفته است :

ممکنه بازدیدات ربات باشه

سلام

لطفاً نوشته هاتون رو اگر پشت سر هم هستن توی یک پست بدید. ممنون

ضمناً بنا به تجربه ی شخصی خودم، اگر سایت رو cldim نکنید میشه نتیجه ی بهتری توی الکسا گرفت

چون اگر الکسا خودش مستقیم کنترل کنه، دیگه با نصب تولبار و ... نمیشه زیاد گولش زد و رتبه رو بهبود داد

موفق باشید

لینک به ارسال
در 5 دقیقه قبل، معین گفته است :

سلام

لطفاً نوشته هاتون رو اگر پشت سر هم هستن توی یک پست بدید. ممنون

ضمناً بنا به تجربه ی شخصی خودم، اگر سایت رو cldim نکنید میشه نتیجه ی بهتری توی الکسا گرفت

چون اگر الکسا خودش مستقیم کنترل کنه، دیگه با نصب تولبار و ... نمیشه زیاد گولش زد و رتبه رو بهبود داد

موفق باشید

بله اما ما خودمونو نباید گول بزنیم باید رتبه ی واقعی معلوم بشه - البته دور از همه ی این داستان ها آمار آنالیتیکس رو حتما باید چک کرد refer های ربات ها مشخص میشه . توماه اول همش ربات ریفر می ده انتظار نمیشه ریت بالا باشه بع مطالب سایتتشون ضعیف هستش

ویرایش شده توسط kasrakh
لینک به ارسال
در 1 دقیقه قبل، kasrakh گفته است :

بله اما ما خودمونو نباید گول بزنیم باید رتبه ی واقعی معلوم بشه - البته دور از همه ی این داستان ها آمار آنالیتیکس رو حتما باید چک کرد refer های ربات ها مشخص میشه . در عین این ها ماه اول همش ربات ریفر می ده انتظار نمیشه ریت بالا باشه بع مطالب سایتتشون ضعیف هستش

زمینه ی کار با الکسا زمینه ی رقابتی هست...

الان سایت «شهر خبر» توی گوگل رتبه ی اول اخبار رو داره و رنک الکساش هم خیلی خوبه در حالی که نه سایت معروفیه  و نه بازدید چندانی داره. قطعاً بازدید ایرنا بیشتره...

ولی با همین کارا رنک الکسا رو بالا بردن

ضمناً به اون دوست عزیزمون هم گوشزد کنم که رتبه ی الکسا اصلی ترین کاربردش برای کسایی هست که میخوان تبلیغات بگیرن...

یعنی اگر میتونی رتبه رو به زیر 200 برسونه، یا علی، وگرنه بیخیالش بشی بهتره

لینک به ارسال

از همه دوستان واقعا ممنونم

کمک خیلی خوبی بود

اینم باید بگم تمامی بازدیدامون از تلگرام و فیس بوک ( به صورت لینک ) بوده و ربات فکر نکنم باشه

سایت رو هم آنالیز الکسا شناسوندم .

در کل دست همه تون درد

لینک به ارسال

برای تست مشکلات سایت و بهبود آنها میتوانید از وبسایت WooRank استفاده کنید و توجه داشته باشید که نباید انتظار آن را داشت که رتبه سایت در Alexa یک مرتبه کاهش یابد ، این کاهش به میزان بازدید ، ورودی موتور های جستجو و ... مربوط می شود ، به طور مثال سایت خبری بنده (تبریز آنلاین) بعد از 2 ماه این رتبه را بدست آورده است ، مطالب بنده کپی از خبرگزاری های معتبر است.

لینک به ارسال
در 15 ساعت قبل، معین گفته است :
در 14 ساعت قبل، MohammadQ گفته است :

برای تست مشکلات سایت و بهبود آنها میتوانید از وبسایت WooRank استفاده کنید و توجه داشته باشید که نباید انتظار آن را داشت که رتبه سایت در Alexa یک مرتبه کاهش یابد ، این کاهش به میزان بازدید ، ورودی موتور های جستجو و ... مربوط می شود ، به طور مثال سایت خبری بنده (تبریز آنلاین) بعد از 2 ماه این رتبه را بدست آورده است ، مطالب بنده کپی از خبرگزاری های معتبر است.

الان سایت «شهر خبر» توی گوگل رتبه ی اول اخبار رو داره و رنک الکساش هم خیلی خوبه در حالی که نه سایت معروفیه  و نه بازدید چندانی داره. قطعاً بازدید ایرنا بیشتره...

ضمناً به اون دوست عزیزمون هم گوشزد کنم که رتبه ی الکسا اصلی ترین کاربردش برای کسایی هست که میخوان تبلیغات بگیرن...

شما سایتتون رو تو  google sandbox  حتما چک کنید چون کپی کردن و اسپین کردن عواقب  داره براتون

لینک به ارسال
در در 1/4/2016 at 10:12، kasrakh گفته است :

شما سایتتون رو تو  google sandbox  حتما چک کنید چون کپی کردن و اسپین کردن عواقب  داره براتون

متأسفانه اکثر سایتای خبری ایرانی کپی میکنن و دلیل عدم موفقیتشون هم همینه

چطور میشه سندباکس رو چک کرد؟

من کپی بودن رو از کپی اسکیپ میفهمم

لینک به ارسال
در در 1/4/2016 at 10:12، kasrakh گفته است :

این سایت هایی که پنالتی و سند باکس رو چک می کنن از چی مشخص می کنن؟

به دیتابیس گوگل متصل هستن  به امارگیر ها دسترسی دارن و .... ؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

لینک به ارسال
در 54 دقیقه قبل، p47ri0t گفته است :

به دیتابیس گوگل متصل هستن  به امارگیر ها دسترسی دارن و .... ؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

خودشون ربات دارن...

البته قطعاً به دیتابیس گوگل دسترسی ندارن ولی ربات میتونه در همون لحظه مطلبی رو توی گوگل سرچ کنه...

لینک به ارسال
در 6 دقیقه قبل، معین گفته است :

خودشون ربات دارن...

البته قطعاً به دیتابیس گوگل دسترسی ندارن ولی ربات میتونه در همون لحظه مطلبی رو توی گوگل سرچ کنه...

این سایت ها خیلی هنر کنن بتونن با سایت های انالیزی مثل الکسا و websiteinformer  و ...... و تطبیق اون با تغییر الگوریتم ها و اعمال الگوریتم های  جدید به نتایجی برسن

برای مثال با دونستن اعمال الگوریتم جدید گوگل تو ماه jul و انالیز ترافیک توسط الکسا برای  دو غول ایران(بیتوته و اکا ایران)

اکا ایران:

graph-akairan.png.c5f95d6b20bbf97b39f09d

بیتوته:

graph-beytoote.png.dcdb9ea3a54ae586c1970

می بینین این دو تا سایتم  جریمه شدن یا الگوریتم جدید کلا  فرق کرده و خیلی از سایت ها هم اینجورین

ویرایش شده توسط p47ri0t
لینک به ارسال
در در 1/3/2016 at 18:18، معین گفته است :
در در 1/3/2016 at 19:40، MohammadQ گفته است :
در 17 ساعت قبل، معین گفته است :
در 17 ساعت قبل، معین گفته است :

شما سایتتون رو تو  google sandbox  حتما چک کنید چون کپی کردن و اسپین کردن عواقب

گوگل سندباکس نشون می ده سایت شما در چه وضعی هستش

Not Indexed حالتی که مطالب فبل ایندکس شده جدیدا نمی شه

sandboxed = سایت به دلیل رعایت نکردن مقرارت

imposible sandboxed = در شرف پنالتی شدن

ok = ینی مشکلی نداری

لینک به ارسال
در 16 ساعت قبل، p47ri0t گفته است :

Google API

لینک به ارسال
در 32 دقیقه قبل، kasrakh گفته است :

شما سایتتون رو تو  google sandbox  حتما چک کنید چون کپی کردن و اسپین کردن عواقب

گوگل سندباکس نشون می ده سایت شما در چه وضعی هستش

Not Indexed حالتی که مطالب فبل ایندکس شده جدیدا نمی شه

sandboxed = سایت به دلیل رعایت نکردن مقرارت

imposible sandboxed = در شرف پنالتی شدن

ok = ینی مشکلی نداری

سلام

من سایت هام رو از طریق http://pixelgroove.com/serp/sandbox_checker/ چک کردم... بعضی از سایتای من رو به عوان پنالتی احتمالی اعلام می کنه در حالی که من هیچ مطلبی رو توش کپی نکردم و مطالبش دست اول هست و فقط شاید چند خط کپی داشته باشه که اونا هم توی quote هستن و درصد کمی از محتوا رو تشکیل میدن

نمیدونم واقعاً رو چه حسابی بررسی میکنه

ضمناً این سایتا مطالبشون توسط سایت دیگه ای کپی نشده که بگیم اون زودتر ایندکس شده باشه

لینک به ارسال
در ۱ ساعت قبل، kasrakh گفته است :

Google API

گوگل به این راحتی دسترسی میده؟

همین سایت http://pixelgroove.com/serp/sandbox_checker/ یه بار سایتمو پنالتی نشون میده  فردا نشون نمیده :))

چک کردن پنالتی شدن سایت در گوگل

خب چطور می تونیم بفهمیم سایت ما پنالتی شده؟

خیلی خلاصه بگم، برای پنالتی های از نوع غیر از manual action اصلا نمی تونید بفهمید!انتظار نداشته باشید با حرف های قشنگ و امیدوار کننده یک فرمول و راه حل بدم! شما فقط از افتتون می تونید بفهمید! همین! شاید بگید خیلی سایت ها هستند که این موضوع رو چک می کنند.اگر این فکر رو می کنید من چند سوال از شما دارم:

۱- اون سایت ها خودشون ارتباطی به گوگل ندارند و گوگل هیچ API نداره که به سایت های دیگه بده در این موضوع و به خود شما هم نگفته!پس چطور می تونن بفهمن شما پنالتی شدید؟ولی فهمیدن اینکه سایتی کلا توی گوگل ایندکس شده یا نه، کار راحتی هست که این ارتباطی به پنالتی نداره.

۲-وقتی شما وب مستر تولز دارید، پیغامی نیومده براتون و خودتون هم نتونستید تشخیص بدید و گوگل هم که کارش در ابهام گذاشتن وب مستر ها هست، چه انتظار دارید از سایت های دیگه که بتونن تشخیص بدن؟نکنه جزء اون دسته از افرادی هستید که برای همه چیز به دنبال Tools و ابزار می گردید بدون اینکه کمی درباره سختی موضوع و پیچیدگیش فکر کنید؟

راه تشخیص اینه که خودتون حدس بزنید و این موارد رو در نظر بگیرید:

۱- اگر رتبه شما سرجاش هست اما فقط impression و در نتیجه کلیک شما کم شده، مشکلی وجود نداره.ایام امتحانات، تعطیلات ملی و مذهبی و مناسبتی، این اتفاق میفته.مثلا سایت های تور مسافرتی ، ممکنه قبل از عید، به شدت آمارشون بالا بره.در حالی که رتبشون مثل قبله.اما سایت های آموزشی، سایت های پذیریش آگهی و … به شدت آمارشون افت می کنه در حالی که رتبشون سر جاشه.

۲-گوگل قبلا سالی یک بار و چند سالی یک بار نتایج و الگوریتمشو به روز می کرد.این روند به مرور بیشتر شد تا اینکه الان، به صورت هفتگی و ماهانه و گاها روزانه، و حتی گاها، چند بار در روز، در حال مشاهده، تغییرات الگوریتمی گوگل و جابجایی رتبه ها هستیم که این تغییر الگوریتم ها با خاصیتFreshness گوگل ترکیب شده و در بسیاری از موضوعات دیگه از تثبیت جایگاه و رتبه وب سایت ها خبری نیست.مگر حدودی.

پس اگر دیدید لینک هفت هستید و اومدید لینک ۳ و بعد رفتید آخر صفحه اول، اسمش رو پنالتی نذارید.در این حالت، فقط بدونید، جای کار دارید و می شه با تلاش و هزینه بیشتر، به جای محدوده هفت هشت رتبه ای، محدوده دو سه رتبه ای رو برای خودتون در صفحه اول گوگل، بدست بیارید.

۳-اگر سایتتون به تازگی صفحه اول اومده و خیلی کوتاه به جای قبلش یا صفحات عقب تر رفت، اسمش رو پنالتی نذارید.چون ممکنه رشد شما به خاطر Google Dance و Freshness باشه و اصلا از اول قرار نبوده اونجا باقی بمونید.شاید بپرسید از کجا بفهمم به این دلیل بالا اومده؟در پاسخ بگم نمیشه به راحتی فهمید و بحث مفصلی داره که در کلاس های آموزشی سئو کاملا بازش می کنم.

۴- بررسی کنید همه صفحاتتون افت کرده یا فقط یک یا چند تاش و کلا ببینید، چقدر در سطح دامنه شما، این افت، گستردست.هر چقدر گستردگیش بیشتر باشه، بیشتر باید احساس خطر کنید.

۵-در بسیاری از مواقع شما به طور شفاف نمی تونید ایراد کار رو متوجه بشید.تنها با حدسیات و بررسی مشکلات و اصلاح کردن اونها، می تونید، تلاش خودتون رو بکنید(در پنالتی های غیر از Manual Action).در مواردی هم میتونید تشخیص بدید که در ادامه بهش می پردازم.

منبع: سئو روز

https://seorooz.net/google-penalize-recovery/

ویرایش شده توسط p47ri0t
لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...