رفتن به مطلب

آموزش سبز کردن سئو یواست هنگام درج مطلب

zoban

پست های پیشنهاد شده

سلام .بیشتر ما از افزونه یواست ( yoast seo ) برای سئو مطالب وردپرسمون استفاده میکنیم . 

من چند تا کار رو میگم که اونا رو هنگام نوشتن مطلب اگه اجرا کنید همیشه سئو درج مطلبتون سبز میشه و نیاز به هیچ وقت تلف کردنی نداره .

1 - عنوان رو در اولین خط مطلب بیارید

2 - عنوان مطلب رو برای کلیدواژه کانونی کپی کنید ( بدون هیچگونه تغییری )

3 - عنوان سئو رو ویرایش نکنید تا بصورت خودکار خودش نوشته بشه

3 - عنوان رو اولین متا برای توضیحات داده درج کنید ( بدون هیچگونه تغییری )

4 - نوشته شما باید بیشتر از 300 واژه داشته باشه که تعداد واژه زیر ویرایشگر دیداری هست .

کارهای بالا رو انجام بدید حتما سئوتون سبز میشه . برای بهتر شدنش هم از برچسب و تصویر شاخص استفاده کنید بهتره .

برای افراد مبتدی که نمیدونن

نمونه :

123.jpg.8e3a83417a38f77da03afa107193608e

لینک به ارسال

دوست عزیز سبز شدن چراغ پلاگین مورد زیاد مهمی نیست .  بهتره که تمام اصول به خوبی رعایت بشه . اینطوری که شما میفرمائید 1 جورایی پلاگین را گول زدی فقط

لینک به ارسال
در 1 ساعت قبل، M.Hajloo گفته است :

دوست عزیز سبز شدن چراغ پلاگین مورد زیاد مهمی نیست .  بهتره که تمام اصول به خوبی رعایت بشه . اینطوری که شما میفرمائید 1 جورایی پلاگین را گول زدی فقط

چرا گول زده باشی . خب من میگم چنین کارایی رو انجام بدید تا هم چراغ سبز بشه هم سئو مطلب بره بالا . 

لینک به ارسال
در 16 ساعت قبل، zoban گفته است :

چرا گول زده باشی . خب من میگم چنین کارایی رو انجام بدید تا هم چراغ سبز بشه هم سئو مطلب بره بالا . 

خوب منم منظورم دقیقن همین هست دوست من . با این کار فقط اون چراغه سبز شده . شاید اولش مهم نباشه و با این کار مطالب کمی سئو شده باشه اما این سئو سازی هدفمند نیست .

البته همه اینا نظر شخصیه منه . اساتیدی در زمینه سئو سازی توی انجمن هستند که خودم هم خوشحال میشم در مورد این مطلب نظرشون را اعلام کنند تا اگر اشتباهی میکنم متوجه بشم :)

لینک به ارسال
  • 1 سال بعد...

سلام دوستان. سایت من از نظر سئو در شرایط خیلی خوبی بود ولی از ابتدای سال 2017 رفته رفته ضعیف شد. لطفا یه نفر بررسی کنه بببینه مشکل خاصی می تونه پیدا کنه که چرا این اتفاق افتاد؟  آدرس سایت من http://parschemical.com/  ممنون

لینک به ارسال

درود

آموزش دوستمون برای کاربرهای مبتدی بود. ولی خوب بقول دوستان با تجربه سئو معنای دیگه ای داره. یک مطلب رو باید طوری نوشت که کلمات کلیدی که در افزونه سئو وارد می کنیم توی متن هم بکار برده باشه وگرنه هیچ تاثیری در سئوی مطلب ما نخواهد داشت.

همچنین توجه ویژه ای به لینک های خروجی سایت و مطالب مشابه باید بشه .

ویرایش شده توسط dreamsss2011
لینک به ارسال
  • 3 هفته بعد...
  • 1 ماه بعد...

حالا کاری به این ندارم که سبز شدن چراغ افزونه چقدر تاثیر داره در رتبه‌بندی موتورهای جستجو (البته ارتباطی نداره)

اما کلیدواژه کانونی اسمش با خودشه باید مهم‌ترین کلیدواژهٔ اون پست باشه

توضیحات هم تفاوتش با عنوان، شرح دادن مطلبه (نه فقط کپی عنوان)

طول پست هم مرتبط با سایت شما و مطلبه (ممکنه فقط یه ویدیو باشه یا یه تصویر)

لینک به ارسال
  • 1 سال بعد...

مرسی از دوستمون که این آموزش رو گذاشتن.

افزونه یواست اگر بروز باشه برای سئو کردن مطلب تا حدی مفید هستش و ایرادی نداره که ازش استفاده بشه. توی رقابت های متوسط رو به پایین هم برای سئو محتوا کفایت میکنه ولی برای رقابت های سطح بالا بقول یکی از دوستان باید فراتر از افزونه برای سئو سایت فکر کنیم و توجه اصلی مون جلب رضایت و نگهداری کاربر داخل سایت باشه تا اینکه مقلا حتما کلید واژه رو در ابتدای عنوان بزاریم که سایت بیاد بالا! 

ویرایش شده توسط siavashpiri
اشتباه در لینک
لینک به ارسال
در در 6/21/2017 at 22:03، farhadrohi گفته است :

sdfghjkl.JPG.3a1b40c6275172d0845152950922c9c5.JPG

این مورد رو باید چیکار کرد اصلا متوجه نمیشم و هیچوقت سبز نمیشه

به مطلبتون لینک اضافه کنید

بر فرض مثال نوشته ای دارید در مورد لنت ترمز!!! و ثبل ثبت شده

حالا نوشته ای که دارید می نویسید که اگه در اون کلمه ای به نام لنت ترمز نوشتید انتخابش کنید و به لینک مطلب لنت ترمز اشاره کنید.

لینک به ارسال
در در 1/1/2016 at 10:01، M.Hajloo گفته است :

خوب منم منظورم دقیقن همین هست دوست من . با این کار فقط اون چراغه سبز شده . شاید اولش مهم نباشه و با این کار مطالب کمی سئو شده باشه اما این سئو سازی هدفمند نیست .

البته همه اینا نظر شخصیه منه . اساتیدی در زمینه سئو سازی توی انجمن هستند که خودم هم خوشحال میشم در مورد این مطلب نظرشون را اعلام کنند تا اگر اشتباهی میکنم متوجه بشم :)

بله صحیح می فرمایید.

البته سئو خیلی داستان زیادی داره 1-سئو داخلی 2-سئو خارجی

سئو داخلی:

2-سئو برای کل قالب

3- سایت به هاست دانلود وصل باشه

4-قالب نال نشده باشه

5-بروز رسانی بشه

6-سایتی که کمترین افزونه رو داشته باشه یعنی به جای افزونه کد در قالب استفاده شده باشه عالی تره و کمتر به منابع هاست فشار میاد در نتیجه ریکوئست پایینتری داره

7-ریسپانسیو باشه

8-تگ هایی که گوگل بهش اشاره میکنه و از نظر اون مهمه تو قالب استفاده شده باشه (مانند تگ ویو در ریسپانسیو بودن قالب سایت برای موبایل)

9-قدرت اجرای سایت بالا باشه که به عوامل زیادی بستگی داره (هاست دانلود + هاست خود قالب + نوع کدهای استفاده شده در قالب)

10-عناصر قالب در نمایش در موبایل کاربر زیاد به هم نزدیک نباشن

11- خطای 404 نداشته باشید

12-خطای سرور نداشته باشید

13- سایت مپ داشته باشید

14- حتما از شبکه های اجتماعی در داخل سایتتون استفاده بکنید.

15- سرعت سایت بالا باشه (با gtmetrix تست کنید) به نظر بنده اندازه سایز صفحه زیر 1 مگابایت باشه عالیه و نمره ها هر چه قدر به A-B نزدیک باشن بهترن

16- از گوگل آنالیتیکس استفاده کنید حتما

17-سایتتون فشرده باشه با افزونه راکت

و...

سئو مطالب هم که عالی باشه، از نظر بنده، یعنی:

1- حداقل مطلبتون از 500 کلمه پایین تر نباشه

2- نوشته ای که در عنوان مطلب بالا مینویسید در: عنوان یواست سئو + کلمه کلیدی (تمرکز کلمه کلیدی) + و توضیحات متا (اسنیپت) همون تکرار شده باشه!

3- مطلب رو برای کاربر بنویسید نه برای بالا اومدن در گوگل

4- حتما در نوشته هاتون لینک سازی داخلی انجام بدید

5- اگر مطلبی که می نویسید و کپی از مطلب دیگری هست اما خودتون خیلی ویرایش کردید و کامل تر کردید به اون سایت لینک بدید البته نوفالو باشه

6- تصاویری که استفاده میکنید کپی نباشه + سایزشون کم باشه + نام داشته باشن (alt) + در جای مناسبی باشن + اندازه اش (منظور عرض و طول) زیادتر از صفحه سایت نباشه

7- از ویدیو استفاده کنید

8- تفاوت کلمه کلیدی و برچسب زمین تا اسمونه! (برچسب کلمه کلیدی نیست و فقط به موضوع مطلب اشاره داره یا همون دسته بندی)

81- بر فرض مثال 2 نوشته دارید یکی در مورد لنت ترمز! و دیگری در مورد ترمز دیسکی! (در هر دو مطلب در قسمت برچسب ها میتونید کلمه قطعه ماشین) رو بهشون اضافه کنید

9- از تگ های H1 الی H6 در متن استفاده کنید

10 اندازه فونت ها هم در سایت هم در موبایل زیاد بزرگ و زیاد کوچیک نباشن!

11- جوری مطلب بنویسید که کاربر جذب بشه و وقت بذاره برای خوندن مطلب (سریع از سایتتون خارج نشه)

خسته شدم!!!

اگه جایی هم اشتباه کردم دوستان با تجربه اصلاح کنند با تشکر از این رسانه عالی که میتونیم در اون همه از تجربه های هم استفاده کنیم

لینک به ارسال
در در 12/31/2015 at 17:35، zoban گفته است :

سلام دقیقا دوستمون درست گفتند شما با این کار فقط چراغ رو سبز کردید در صورتی که در سئو سبز شدن این چرا باید با اصول درستی انجام بشه. افزونه یوست سئو یک ربات داره برای اینکه متن شما رو از نظر کلمات و غیره چک کنه و این ربات اونقدرا پیشرفته نیست که بتونه همه چیز رو بفهمه به همین خاطر سبز شدن این چراغ فقط زمانی اتفاق میفته که عینا متن کلمه کلیدی در عنوان شما وجود داشته باشه و در متن شما چند باری تکرار شده باشه (تعداد مشخص) که این مورد برای خیلی از مطالب نمیتونه اتفاق بیفته با اینکه ممکنه از نظر سئو خیلی بهتر از این مطالبی باشند که شما به این شکل چراغشون رو سبز کردید. الگوریتم های گوگل تعداد خیلی بیشتری اطلاعات رو برای سئو بودن متن در نظر می گیرند و این افزونه فقط بخش کوچکی از اونها رو میتونه به شما پیشنهاد بده، همونطور که گفتم این افزونه فقط پیشنهاد میده یعنی هیچ کمکی به سئو محتوای شما نمی کنه درواقع اگر بخوام دقیقتر بگم عمل این افزونه چیه به شکل زیر هست:

1- شما یک محتوایی رو مینویسید که در پس ذهنتون براش یک ستون در نظر میگیرید این ستون همون کلمه کلیدی شما هست(چیزی که قراره ملت سرچش کنند!)

2- شما برای این مطلب یک تیتر در نظر میگیرید این تیتر باید شامل ستون باشه (شامل کلمه کلیدی باشه)

3-در ادامه باید این مطلب طوری نوشته بشه که حول این ستون باشه و همه جاش به این ستون لینک بشه -یعنی اینکه شما در نوشتن همه بخش های متنتون اینو در نظر بگیرید که باید در مورد این ستون صحبت کنید و کلمات و جملاتتون بهش مرتبط باشه-

4- بعد از اتمام متنتون میایید با کمک افزونه یوست سئو، سئو بودن محتواتون رو بررسی می کنید به این معنی که شما ستونی که برای مطلب در نظر گرفته بودید رو در بخش کلمه کلیدی اصلی وارد می کنید و ربات این افزونه به کار میفته و متن رو تجزیه تحلیل می کنه که آیا متنی که شما نوشتید فاکتورهای سئو را رعایت کرده است یا نه و به شما کامنت ها و پیشنهاداتی میدهد که در اصلاح متن باید استفاده کنید تا سئو محتوای شما مناسب باشد. اگر شما این پیشنهادات رو رعایت نکنید و بیایید کلمه کلیدی رو تغییر بدین تا چراغ سبز بشه به این معنیه که شما ستونی که در شروع نوشتن این مطلب در نظر گرفته بودید یه چیز دیگه بوده و متنی که نوشتید حول کلمه کلیدی یا همون ستونی که مد نظرتون بوده نیست. 

در حالت کلی این رو بگم که این افزونه هیچ کمکی به سئو شدن محتوا نمی کنه و فقط به شما در بهبود سئو محتوا کمک میکنه تا آگاهتون کنه متنی که نوشتید آیا فاکتورهای سئو را رعایت کرده است یا خیر.

این افزونه در موارد دیگه ای کمک میکند مثل ساخت نقشه سایت و سریع تر شدن ایندکس مطالب و شناساندن سایت شما به گوگل ولی به هیچ وجه در سئو محتوای شما تاثیری ندارد. فقط تعدادی متا تگ را به صفحه اضافه می کند که گوگل محتوا را سریعتر و دقیقتر ایندکس کند.

بهتره قبل اینکه مطالبتون رو به این شکل سئو کنید کمی در مورد کلمه کلیدی و نحوه نوشتن محتوا مطالعه کنید و بعدش به بقیه دوستان هم پیشنهاد بدین که چطور مطالب رو سئو کنند.

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...