رفتن به مطلب

ساخت دسته بندی های تودر تو

پست های پیشنهاد شده

سلام

من میخوام یه دسته بندی هایی مثل سایت زیر درست کنم اما به مشکل خوردم

مثلا صفحه ی زیر صفحه ی محصولاتش هست :

http://www.mania-co.com/hp/Catalog/server

که وقتی میری توش اون پایین دسته بندی هاش هست که وقتی روش کلیک میشه باز میره توی یک دسته دیگه و باز کلی دسته بندی دیگه و ...

چجوری میتونم همچین چیزی رو پیاده سازی کنم؟؟

لینک به ارسال

ایده های بهتری هم وجود داره....نه گرافیکی نه چیزی...شما یه درصد فکر کن کسی روش کلیک کنه:|

از طریق فهرست ها یه فهرست ایجاد کن و توی بخش ابزارک قالبت بذار....تو در تو کردن دسته ها رو با بخش ایجاد فهرست جدید رو بلدی؟

اگ ن تا آموزش بدم

خب نه آخه باید دقیقا مثل اون درست کنم :|

لینک به ارسال

بفرما قربان برای دسته بندی هم میتونین کدنویسی کنید و هم از افزونه استفاده کنید.

این افزونه برای وردپرس

اینم کدنویسی با جی کوئری :

لینک به ارسال

من منظورم اون لیست های سمته چپ سایت نیست

منظورم اون عکس هایی هست که پایین سایته و محصولات هست که روش کلیک میشه دوباره زیر شاخه هاش هست و ...

منظور شما مگر بخش دسترسی سریع نیست؟!

456544.JPG

لینک به ارسال

اول از همه اینکه اون سایت اصلا وردپرسی نیست و سیستم مدیریت محتوای شخصی بر اساس نیازش براش نوشته شده با وردپرس هم می شه چنین چیزی رو ساخت اما پیش نیازش شناخت کامل برنامه نویسی و توابع php و وردپرس + توانایی آنالیز سایت و ساخت الگوریتم صحیحه اجراییه اگر براتون ساخت چنین سایتی با وردپرس مهمه با یک برنامه نویس قرار داد ببندید تا براتون بنویسدش

شاید با چند تابع وردپرس بشه کلیت قضیه را ساخت ولی قطعا مشکلاتی رو تو مصرف منابع برای سایت ایجاد می کنه

لینک به ارسال

اول از همه اینکه اون سایت اصلا وردپرسی نیست و سیستم مدیریت محتوای شخصی بر اساس نیازش براش نوشته شده با وردپرس هم می شه چنین چیزی رو ساخت اما پیش نیازش شناخت کامل برنامه نویسی و توابع php و وردپرس + توانایی آنالیز سایت و ساخت الگوریتم صحیحه اجراییه اگر براتون ساخت چنین سایتی با وردپرس مهمه با یک برنامه نویس قرار داد ببندید تا براتون بنویسدش

شاید با چند تابع وردپرس بشه کلیت قضیه را ساخت ولی قطعا مشکلاتی رو تو مصرف منابع برای سایت ایجاد می کنه

سلام

بله این سایت وردپرسی نیست

من خودم برنامه نویسی کار کردم و تقریبا تونستم تحلیل کنم که چجوری همچین چیزی رو پیاده سازی کنم اما با وردپرس نه

ممنون میشم یه کم راهنمایی کنین

ساده ترین راهش برای ساخت همچین چیزی

لینک به ارسال

ساده ترین راهش اینه که فایل category.php را طوری تنظیم کنید که مقدار child_category رو از دسته بندی جاری بگیره و اگر مقدار وجود داشت براش یک حلقه بسازه و مقادیرش رو نمایش بده

برای گذاشتن تصویر هم می شه از زمینه دلخواه برای دسته بندی استفاده کرد

اما با توجه به لزوم اجرای کوئری های تو در تو معمولا در صورتی که بشه لیستها را ایستاتیک بست سراغ داینامیکش نمی رند و بهتره چنین قالبهایی به صورت html بسته بشند مگر اینکه تنوع کالای مشتری خیلی زیاد باشه

لینک به ارسال

ساده ترین راهش اینه که فایل category.php را طوری تنظیم کنید که مقدار child_category رو از دسته بندی جاری بگیره و اگر مقدار وجود داشت براش یک حلقه بسازه و مقادیرش رو نمایش بده

برای گذاشتن تصویر هم می شه از زمینه دلخواه برای دسته بندی استفاده کرد

اما با توجه به لزوم اجرای کوئری های تو در تو معمولا در صورتی که بشه لیستها را ایستاتیک بست سراغ داینامیکش نمی رند و بهتره چنین قالبهایی به صورت html بسته بشند مگر اینکه تنوع کالای مشتری خیلی زیاد باشه

ممنون

اما این کار یه کم پیچیده به نظرم رسید

و همچنین چون تنوع محصولات زیاده مجبورم داینامیک باشه :((

لینک به ارسال

سلام

این روش رو هم میشه استفاده کرد؟؟

که با استفاده از برگه ها اینکارو بکنم

یعنی برگه بسازم و توش 4تا عکس دسته ها رو بزارم و لینک بدم بهشون

اینکار با ایستاتیک ساختن برگه ها تنها فرقش اینه که فشار رو باز به دیتابیس دارید می آرید

اگه کلش رو ایستاتیک بسازید هم دستتون باز تره و هم سایتتون با سرعت خیلی بالاتری لود می شه

لینک به ارسال

اینکار با ایستاتیک ساختن برگه ها تنها فرقش اینه که فشار رو باز به دیتابیس دارید می آرید

اگه کلش رو ایستاتیک بسازید هم دستتون باز تره و هم سایتتون با سرعت خیلی بالاتری لود می شه

آخه دسته ها هی ممکنه زیاد بشه و ادمین سایت آشنایی نداره با کدنویسی

لینک به ارسال

شما فرمودید یک برگه بسازم و توش لینک و عکس بگذارم که مفهومش اینه که دارید یک چیز ایستاتیک می سازید اگر قراره داینامیک باشه راهش همونیه که قبلا عرض شد

انتشار برگه مسلما نیازی به دانش برنامه نویسی و آنالیز درخئاستها و رسم الگوریتم اجرایی نداره

لینک به ارسال
  • 2 هفته بعد...

برای انجام دادن برنامه نویسی به صورت حرفه ای باید برنامه نویسی را درست و اصولی بیاموزید مطالعات آزاد منابع اینترنتی خوبه ولی نمی تونه به خودی خود برنامه نویس بسازه

برنامه نویسی هم یک حرفه است که خیلی تخصصی باید بهش پرداخته بشه

پیشنهاد می کنم به یک آموزشگاه مجازی یا حضوری مراجعه کنید یا با یک برنامه نویسمجرب برای آموزش خصوصی صحبت کنید و با یکبار هزینه درست و اصولی کردن مشکلاتتون رو برای همیشه حل کنید و با خیال راحت به این شغل بپردازید ولی اگر نگاهتون به برنامه نویسی حرفه ای نیست به9ترین کار سپردن کار به یک برنامه نویسه

لینک به ارسال

برای انجام دادن برنامه نویسی به صورت حرفه ای باید برنامه نویسی را درست و اصولی بیاموزید مطالعات آزاد منابع اینترنتی خوبه ولی نمی تونه به خودی خود برنامه نویس بسازه

برنامه نویسی هم یک حرفه است که خیلی تخصصی باید بهش پرداخته بشه

پیشنهاد می کنم به یک آموزشگاه مجازی یا حضوری مراجعه کنید یا با یک برنامه نویسمجرب برای آموزش خصوصی صحبت کنید و با یکبار هزینه درست و اصولی کردن مشکلاتتون رو برای همیشه حل کنید و با خیال راحت به این شغل بپردازید ولی اگر نگاهتون به برنامه نویسی حرفه ای نیست به9ترین کار سپردن کار به یک برنامه نویسه

حرفتون درسته اما خب الان فقط این مشکل رو گیر کردم و باید سریع برطرف کنم :((

لینک به ارسال

مطالعه کنید

https://codex.wordpress.org/Function_Reference/get_category_parents

ولی باز نحوه استفاده ازش بر می گرده به توان برنامه نویسی

باور کنید اگه با راهنمایی می شد کاری کرد انجامش می دادم مگر اینکه انتظار داشته باشید وقت بگذارم و کل فایلهای مورد نیازتون رو کد نویسی کنم که این متاسفانه مقدور نیست

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...