رفتن به مطلب

چند سوال درباره گیت هاب

np.1400

پست های پیشنهاد شده

سلام.

گیت هاب چطور کار میکنه؟

چجوری میتونم تو گیت هاب پروژه بذارم؟

هاست رایگان برای راه اندازی سایت هم میده؟

ممنون

لینک به ارسال

سلام. گیت هاب سایتی هست که سرویس گیت ارائه میده سرویس گیت هم سیستمی هست که روند تکمیل شدن سورس برنامه هاتون رو ذخیره می کنه. مثلا با هر به روز کردنی نشون میده کدوم خط ها ویرایش شده و در آینده می تونید ببینید به سورس های قبلی تون که توی نسخه نهایی پاک کردید یا تغییر دادید رجوع کنید. و در واقع میشه گفت تاریخچه ای از کدتون براتون نگهداری می کنه. و سرویس های جانبی هم داره که مثلا برنچ میسازن یعنی یک کسی میاد یه تغییری ایجاد می کنه که سورس جدید از بعضی لحاظ ها با پروژه اولیه متفاوته و میان اونو توی گیتی که زیر مجموعه گیت قبلی هست منتشر می کنن یا بین اعضای گروه به اشتراک می گذارن یا سورس رو توی مخزنی که مربوط به اکانت خودشون هست کپی می کنن و شروع می کنن به ویرایشش.

توی گیت هاب با اکانت رایگان می تونید مخزن عمومی بسازید یعنی همه کاربرها به سورستون دسترسی دارن و برای پروژه های اوپن سورس مناسبه. اگر نیاز به مخزن اختصاصی دارید می تونید از بیت باکت و یا سیستم های مشابهش استفاده کنید.

برای اتصال به گیت هم توی بیت باکت میتونید از تورتویز گیت استفاده کنید که یک نرم افزار رایگانه و توی گیت هاب خودش نرم افزار اختصاصی داره.

توضیحاتی که دادم براتون برداشت های تجربیم بوده، شاید بعضی از قسمتاش ناقص باشه.

موفق باشید.

لینک به ارسال

ممنون

جواب کامل بود.

فقط قضیه ی تغییرات چی بود؟

دیگران میتونن پروژه ما رو تغییر بدن؟

یعنی ما الان میتونیم بوت استرپ یا فونت آیکونها رو تغییر بدیم؟

لینک به ارسال

نه فقط کسانی که توسط سازنده ی مخزن مجاز باشن میتونن ویرایش کنن ولی بقیه باید یک کپی توی یه مخزن جدا برای خودشون ایجاد کنن و شروع کنند به ویرایشش که اگر اشتباه نکنم همون fork کردن باشه.

لینک به ارسال

ببخشید دوباره مزاحم میشم

الان پروژه ی گیت هاب من یه فایل جاوااسکریپته فقط

چند صفحه HTML هم ایجاد کردم برای توضیح و آموزشش

الان باید من چیو آپلود کنم؟

فقط همون فایل js کافیه؟

ممنون

لینک به ارسال

سلام. بایدی وجود نداره همه چیزشو میتونید اپلود کنید. اما اگر اشتباه نکنم برای اینکه کاربرا بتونن توضیحات پروژه رو ببینند باید توضیحات رو بزارید توی یک فایل تکست و فرمتش رو به .md تغییر بدید. فکر می کنم اسمش رو هم باید بزارید readme .

موفق باشید.

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...