رفتن به مطلب

مالیات طراحی قالب؟

mohsen29

پست های پیشنهاد شده

سلام.خسته نباشید.

طراحی قالب برای وردپرس مشمول مالیات هم میشه؟! سایت هایی که در زمینه ی طراحی قالب فعالیت می کنند باید مالیات بدن یا معاف هستند؟

اگر طراحی ها با قرارداد انجام بشه مالیات باید پرداخت بشه؟

لینک به ارسال

جل الخالق این دیگه چیه میخایین ببندین به طراحی قالب !!!

خیر خدا رو شکر مشمول نمیشه مگر اینکه شرکت ثبت شده در زمینه خدمات تحت وب باشه و قرارداد ها به صورت ثبت شده باشن که معمولا هزینه اینجور معامله ها خیلی بالاتر چیزی هست که سایتهای معمولی طراحی میگیرن ...

تا حالا گروه ما و مشتریهامون برای طراحی اصلا قرارداد ننوشتیم و همه چیز توافقی بوده که فکر میکنم بقیه دوستان هم همینطور باشن

لینک به ارسال

آخه حالا فرضا مشمول مالیات بشه ، با چه ساماندهی می خواهند مالیات بگیرند ؟

لینک به ارسال

سلام

الان بحث مالیات سیستماتیک شده. هر سال باید اظهارنامه مالیاتی پر کنید. داخل اون درآمد سال و مخارج و یه سری سوالات رو باید جواب بدی. معمولا برای صحت ارسال ها تحقیق هم می کنند. بعد یه مبلغی به عنوان مالیات مشخص می کنند که باید پرداخت بشه. البته مربوط به شرکت ها هست. ولی خب تا زمانی که ثبتی نشدین مشکلی نداره. در کل راه در رو هم زیاد داره ;)

لینک به ارسال

چیزی من شنیدم اگر مثلا من آزادکار برم برای یه شرکت یه قالب طراحی کنم و از طرفی بیشتر شرکت ها هم یک قراردادی در نظر می گیرند و شرکت ها هم معمولا باید برای مالیات تمام فعالیت هاشون رو ذکر کنند اونوقت نام من هم تو سازمان مالیات رد میشه و منم باید مالیات بدم اگر هم ندم جز بدهکار مالیاتی محسوب می شم.اینجور گفتن دیگه نمی دونم درسته یا نه!؟

لینک به ارسال

چیزی من شنیدم اگر مثلا من آزادکار برم برای یه شرکت یه قالب طراحی کنم و از طرفی بیشتر شرکت ها هم یک قراردادی در نظر می گیرند و شرکت ها هم معمولا باید برای مالیات تمام فعالیت هاشون رو ذکر کنند اونوقت نام من هم تو سازمان مالیات رد میشه و منم باید مالیات بدم اگر هم ندم جز بدهکار مالیاتی محسوب می شم.اینجور گفتن دیگه نمی دونم درسته یا نه!؟

نه همچین چیزی فکر نمی کنم باشه. مالیات شامل شرکت میشه نه شخص

لینک به ارسال

آقا مطمئنم ایشون داره یک نقشه ای چیزی میکشه از ما هم مالیات بگیرن ، میگی نه نگاه کن .

لینک به ارسال

مالیات برای اشخاص حقیقی ندیدم گرفته بشه، فقط شرکت ها و اشخاص حقوقی

هیچ قانونی هم نداره چون از سمت اداره مالیت هست و باید تصویب بشه

لینک به ارسال

طبق قانون که اگر در آمد سالیانه تون بیش از صد و پنجاه برابر پایه حقوق کارگری باشی (کل دریافتی یکسال) شغلتون مشمول مالیات می شه و الا معاف از مالیاتید

لینک به ارسال
  • 3 هفته بعد...

الان اگر درگاه واسط مثل پی لاین و یا پارس پال یا ... رو بگیرم و یک فروشگاه تو زمینه ی قالب وردپرس راه بندازم مالیات باید بدم؟؟ درگاه های واسط چون برای شرکت نیست بازم مالیات باید داده بشه؟

لینک به ارسال

الان اگر درگاه واسط مثل پی لاین و یا پارس پال یا ... رو بگیرم و یک فروشگاه تو زمینه ی قالب وردپرس راه بندازم مالیات باید بدم؟؟ درگاه های واسط چون برای شرکت نیست بازم مالیات باید داده بشه؟

نه عزیزم نیازی نیست خود پی لاین و ... زحمتشو میکشه ازت میگیره :D:P:lol: :lol:

لینک به ارسال

اتفاقا من بعد از ثبت نام در پی لاین بهشون تیکت زدم که شما نام و مشخصات مارو به سازمان مالیات می دید؟

جوابشون : تا کنون درخواستی از ما نداشتن اما اگر دستور بدهند اینکار را انجام می دهیم.

بعد پرسیدم مگر این پولی شما کم می کنید از ما هنگام پرداخت مالیات نیست؟

جوابشون : خیر مالیات نیست و کارمزد خود ماست .

لینک به ارسال
  • 3 هفته بعد...

طبق قانون که اگر در آمد سالیانه تون بیش از صد و پنجاه برابر پایه حقوق کارگری باشی (کل دریافتی یکسال) شغلتون مشمول مالیات می شه و الا معاف از مالیاتید

در این مورد میتونید بیشتر توضیح بدین؟

من خیلی وقته تو فکر زدن یه شرکت با دوستام هستم. ولی از همین مالیاتش میترسم.

لینک به ارسال

ینی دقیقا چجوری؟؟؟

به هرحال باید مالیات بدیم برا سئو و طراحی سایت؟؟؟؟؟؟

ینی دقیقا چجوری؟؟؟

به هرحال باید مالیات بدیم برا سئو و طراحی سایت؟؟؟؟؟؟

b0b02813405d46c.pdf

صفحه آخر رو بخونید از مالیات معافید

لینک به ارسال
  • 2 هفته بعد...
در در ۱۳۹۴/۹/۲۲ ه‍.ش. at 13:02، imanfakhar گفته است :

b0b02813405d46c.pdf

صفحه آخر رو بخونید از مالیات معافید

این که طراحی سایت نیست. برای گرافیک هستش.

من برای طراحی سایت،برنامه نویسی و سئو... اینجور چیزها منظورم بود.

خدا بگم چیکارت نکنه ایمان جان...تازه انگیزم بیشتر شده بود. میخواستم شرکتمو راه بندازم.:rolleyes:

من به خاطر همین قضیه مالیاتش نتونستم شروع کنم. اخه میگن مالیاتش برای کار ما زیاده:(

لینک به ارسال

سلام

تجربه یکی از دوستام که به من گفته بود:

در قردادی که برای طراحی سایت تنظیم می کنی از کد ملی استفاده نکن

گفتم چرا مگه مالیات داره؟

گفت: آره، من خودم برای یه جا سایت زدم تو قرارداد هم کد ملی نوشتم، بعدا هم نامش اومد که آقا مالیات کارت کو؟ چرا نمی‌یای بدی :D

البته بگم شخص حقیقی بود نه حقوقی

لینک به ارسال

ممنون.

حیف دیر گفتین چون من با چندتا شرکت قرار داد بستم و شماره ملی رو هم ذکر کرم. البته از این به بعد دیگه شماره ملی رو قید نمی کنم:D

لینک به ارسال

راستی کسی اینجا هست که از قوانین مالیاتی برنامه نویسی و سایت و... خبر داشته باشه؟ یا منبعی هم ذکر کنید ممنون میشم.

لینک به ارسال

این راهنما رو ببینید ، فکر نکنم طراحان جزو مشاغل افراد حقیقی باشند ، من که تا به حال مالیات ندادم ، جز برای سایت پیامک 

http://download.tax.gov.ir/RegistrationDownloads/TaxPerson.pdf

ویرایش شده توسط MohammadQ
غلط املایی
لینک به ارسال
در در ۱۳۹۴/۱۰/۵ ه‍.ش. at 12:47، webmaster403 گفته است :

راستی کسی اینجا هست که از قوانین مالیاتی برنامه نویسی و سایت و... خبر داشته باشه؟ یا منبعی هم ذکر کنید ممنون میشم.

اون پی دی اف رو تا انتها بخونید در مورد خدا هم راحت باشید هرکاری دوست داشتید بگید بکنه ولی اون فایل رو حتما تا آخر بخونید 

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...