رفتن به مطلب

همه مشکلات مربوط به افزونه w3 total cache

پست های پیشنهاد شده

با سلام به همه دوستان. در مورد افزونه w3 total cache یک سوال دارم ولی قبل از اون از همه دوستان خواهش می کنم که اگر پایه باشن و مدیران هم موافق، همه سوالات در مورد این افزونه اینجا مطرح بشه چون یکی از کاربردی ترین و محبوبترین افزونه های کش وردپرس هست و دیدم که یکی دوتا سوال پراکنده و بی پاسخ هم در انجمن بود.

سوال من خیلی کوتاهه :

چطور می تونیم میزان استفاده این افزونه از فضای هاست را محدود کنیم؟

توضیح اینکه در حال حاضر من 250 مگابایت فضا دارم و به مدت یکسال با 200 مگ فضا و افزونه کش wordpress super cache کار می کردم و فضا کم نداشتم. الان با نصب این افزونه به صورت ناگهانی فضای مصرفی به بالای 300 مگابایت میره، بلافاصله کش رو خالی میکنم ولی باز پس از مدت کوتاهی بالا میره خلاصه کش هم که خالی باشه با نبودنش فرقی نمیکنه.

توی تنظیمات افزونه هم چیزی که محدود کننده فضا باشه ندیدم ...

دوستان اگر کسی در این مورد تجربه ای داره ممنون میشم. از دوستانی هم که مثل من بی تجربه هستند خواهش می کنم به جای اضافه کردن تاپیک همینجا سوالشون رو مطرح کنند.

با سپاس

لینک به ارسال

سلام

در مود محدود کردن حجم کَش چیزی ندیدم اما میشه مدت زمان باقی موندنش رو محدود کرد.

لینک به ارسال

با سلام مجدد.

در نتیجه مطالعه پراکنده توی منابع موجود ... من به این برداشت رسیدم که محدود کننده ای در تنظیمات این افزونه وجود نداره و لذا باید حجم هاست رو افزایش داد، در اون صورت هم مشخص نیست که چقدر فضا می گیره یعنی مثلا با افزایش حجم هم ممکن است به زودی فضای شما پر شود. چرا که این افزونه تمامی صفحات سایت شما را کش می کند.

از طرفی خالی کردن کش هم صحیح نیست چون هم دوباره به حالت اول بر می گردد و هم اینکه با فلسفه نصب افزونه در تضاد است! ضمنا کاربران ایرانی که این مشکل رو داشتند به جواب نرسیدند و خارجی ها هم در برخی موارد با افزایش حجم های سر سام آور و ناگهانی مواجه شدند.

البته همه اینها باعث نمیشه فکر کنیم این افزونه مفید نیست چرا که بیشتر از یک میلیون بار دانلود شده و یکی از محبوب ترینها هم هست. پس منتظر می مانیم تا یک فرد صاحب تجربه در این زمینه ما رو راهنمایی کند.

ضمنا اگر در مورد تنظیمات این افزونه ابهامی داشتید این مطلب و شماره 2 همان مطلب رو ببینید. مسلما این یکی از کاملترین افزونه ها در این زمینه است.

توصیه من به دوستانی که مثل من غیر حرفه ای هستند و با این مشکل مواجه شدند. استفاده از wp super cache هستش که بیش از سه میلیون بار دانلود شده و جزو افزونه های پیشنهادی سایت وردپرس هم هست. این افزونه هم تنظیمات مشابهی داره ولی یک تنظیم easy هم داره که برای غیر حرفه ای هایی مثل من مناسبه.

یک نکته جالب اینکه نمره سایت من در سایت http://gtmetrix.com/ پس از جایگزینی wp suoer cache با w3 total cache ، به اندازه 2 نمره افزایش پیدا کرد!

دوستان از شما می خوام تجربه خودتون رو در مورد این افزونه توی همین تاپیک اضافه کنید تا شاید بعد از یک مدت افراد بتونن به یک جمع بندی برسند.

لینک به ارسال

سلام

همونطور گه گفتم برای محدود کردن حجم گزینه ایی نداره چون درستش اینه که براساس یک بازه زمانی کش خالی بشه نه براساس حجم. چون ممکن هست یک کاربر در سایت شما فیلم نگاه کنه، عکس ببینه و ... و این به معنایبالا رفتن حجم کش هست اما این کش باید برای کاربر تا مدت مشخصی در دسترس باشه تا سرعت لود شبه یکابره به حالت اول برنگرده.

اما در مورد این دو افزونه کش طبق صحبت هایی که قبلا در انجمن شده تفاوت آنچنانی با هم ندارن و در حقیقت افزونه w3 total cache نسخه جدیدتر (الگوبرداری شده) افزونه wp super cache هست.

هرچند همونطور هم که خودتون گفتید افزونه wp super cache پیشنهادی وردپرس هست و حتی در پکیج منتشر شده از بعضی از زبانهای وردپرس این افزونه بصورت پیش فرض قرار گرفته. حتی در بعضی از ارائه دهنده های سرور در پکیج فانتاسیسکو هم قرار داده شده.

اما از لحاظ کاربری در بین کاربران حرفه ایی تر همیشه پیشنهاد نهایی افزونه w3 total cache هست.

لینک به ارسال
  • 3 هفته بعد...

یک خطای دیگه که من پس از فعال کردن افزونه w3 total cache باش مواجه شدم و شاید دوستان باهاش برخورد کنند:

It appears Page Cache URL rewriting is not working. If using apache, verify that the server configuration allows .htaccess or if using nginx verify all configuration files are included in the configuration.

این مساله با پشتیبانی هاست مطرح شد و پشتیبانی موضوع رو حل کردند. اما توضیح دادند که موضوع مربوط به وجود خطایی در فایل .htaccess بوده و ارتباطی با هاست ندارد. این موضوع با پاک کردن و دوباره نویسی این فایل حل شده.

ویرایش شده توسط Morteza
لینک به ارسال

این خطا از تنظیمات سرور هست. که در آپاچی باید قابلیت کار با فایل htaccess وجود داشته باشه یا در سرورهای سری nginx فایلهای کانفیگ وجود داشته باشن.

لینک به ارسال
  • 3 ماه بعد...

متاسفانه من زمانی که دکمه " Empty the page cache " رو میزنم بعد از چندین ثانیه که نمیتونه کش رو خالی بکنه میره تو صفحه 404 !

نمیدونم محدودیتی از سمت سرور هست یا چی هست ، دوستان به جاش wp super cache رو نصب کنم مشکلم حل میشه ؟

.

این سوال زیر رو هم هرکس اطلاع داره پاسخ بده خواهشا/لطفا !

بعد از فعال کردن افزونه w3 total cache به آدرس عکسهام ?5b18fe اضافه شده و این کاملا برعکس چیزیه که این افزونه باید انجام بده با این چیزی که به آدرس عکسها اضافه کرده عکسها کش نمیشن!!!
لینک به ارسال

امکان داره مشکل اولتون بخاطر محدودیت سرور باشه. مثلا تایم اوت بشه.

wp super cache هم افزونه خوبی هست.

بعد از فعال کردن افزونه w3 total cache به آدرس عکسهام ?5b18fe اضافه شده و این کاملا برعکس چیزیه که این افزونه باید انجام بده با این چیزی که به آدرس عکسها اضافه کرده عکسها کش نمیشن!!!
این نوع مشکلات در همه افزونه های کَش دیده میشه و بیشترش هم یا بخودی خود درست میشه یا درست نمیشه!
لینک به ارسال

دوستان به جاش wp super cache رو نصب کنم مشکلم حل میشه ؟

سلام من یه نکته ای رو بگم، افزونه super cache همونطور که آقا مرتضی گفتند افزونه خوبیه، یک خوبی بزرگش بالا نرفتن نامعقول حجم کش هست. در ابتدای تاپیک گفتم پلان من 250 مگابایت هست و حجم میره روی 300 مگ، پلان رو به 500 تغییر دادم حجم رفت روی 600 و برای پلان 1000 مگابایت حجم از 1000 بالا می زد خلاصه بعد از دو سری ارتقای هاست! دوباره از total cache برگشتم به super cache و الان خیلی باهاش راحتم ... بیش از نصف اون فضای هاست 1000 مگابایت هم خالیه.

لینک به ارسال
امکان داره مشکل اولتون بخاطر محدودیت سرور باشه. مثلا تایم اوت بشه.

احتمال زیاد از همین باشه

با پشتیبانی تماس گرفتم گفتند یه چیزی به نام APC رو سرور فعاله و نیازی به افزونه کش نیست و گفتند افزونه های کش رو حذف کنید ! :blink:

لینک به ارسال
  • 2 ماه بعد...

سلام در افزونه

بعد از نصب و قعال کردن ارور زیر میاد

W3 Total Cache Error: Files and directories could not be automatically created to complete the installation.

Edit file /home/iran30t/public_html/bank/.htaccess and remove all lines between and including # BEGIN W3TC Page Cache and # END W3TC Page Cache markers.

Edit file /home/iran30t/public_html/bank/.htaccess and add the following rules above the WordPress directives

چیکار کنم رفع بشه؟

لینک به ارسال

دوستان منم مجذوب این افزونه شدم ولی از 6ماه پیش که باهاش آشنا شدم به خاطر تنظیماتش سمتش نرفتم تا امروز،امروز هم همین مشکل را دارم

متاسفانه در نت مطالبی وجود داره ولی با انجام آنها بازهم برای وبسایتم مشکل پیش میاد!

خوب دوستان یه پیشنهاد دارم

دوستان و اساتیدی که از این افزونه استفاده میکنند،میشه ازش نسخه پشتیبان یا همون بک آپ بگیرند از قسمت تنظیمات افزونه و ما استفاده کنیم!

آیا چنین چیزی امکان داره؟!

لینک به ارسال
  • 4 هفته بعد...

من w3 total cache رو نصب و فعال کردم ولی اخبار جدیدی رو که میذارم برای بازدیدکننده ای که قبلا سایت رو دیده نشون نمیده. مثلا خودم با گوگل کروم که ادمین هستم میتونم اخبار جدید رو ببینم ولی با سایر برورزها خبرهایی که تازه اضافه شده اند توی لیست اخبار نشون داده نمیشه. سایتم اینه: http://medplant.ir

کسی میدونه کدوم قسمت از تنظیماتش رو باید دستکاری کنم و چطوری؟

مچکرم

لینک به ارسال

من w3 total cache رو نصب و فعال کردم ولی اخبار جدیدی رو که میذارم برای بازدیدکننده ای که قبلا سایت رو دیده نشون نمیده. مثلا خودم با گوگل کروم که ادمین هستم میتونم اخبار جدید رو ببینم ولی با سایر برورزها خبرهایی که تازه اضافه شده اند توی لیست اخبار نشون داده نمیشه. سایتم اینه: http://medplant.ir

کسی میدونه کدوم قسمت از تنظیماتش رو باید دستکاری کنم و چطوری؟

مچکرم

زمان کش رو کاهش بدهید

لینک به ارسال

پارسا جان برای پر شدن مداوم هاست راه حلت چیه؟

کدوم فعالیت این افزونه بیشترین مقدار هاست رو اشغال میکنه؟ به نظرت صلاح هست که بخشهایی که هاست زیادی به خودشون اختصاص میدن رو غیرفعال کرد و بخشهایی که نیاز به هاست ندارند (مثل Browser cache) رو فعال کرد؟

متشکر

لینک به ارسال

پارسا جان برای پر شدن مداوم هاست راه حلت چیه؟

کدوم فعالیت این افزونه بیشترین مقدار هاست رو اشغال میکنه؟ به نظرت صلاح هست که بخشهایی که هاست زیادی به خودشون اختصاص میدن رو غیرفعال کرد و بخشهایی که نیاز به هاست ندارند (مثل Browser cache) رو فعال کرد؟

متشکر

مهمترین کاری که این افزونه ها انجام میدهند کش کردن خروجی برروی هاست هست

میتوانید غیرفعال کنید ولی کارایی قبل را ندارد

لینک به ارسال

خب این مقدار فضایی که از هاست اشغال میکنه چقدر هست؟ مثلا امکان داره که کش کردن سایت حد نهایی نداشته باشه یا یه حداکثری داره؟

مثلا سایت من یک گیگ هست، اگر کل صفحات سایت رو یه بار کش کنه میشه 2 گیگ یا این مقدار دائما رو به افزایش هست؟

اگر حد نهایی داشته باشه، ارزش داره که یه بار مثلا به مقدار دو سه برابر سایتت هاست بخری تا تمام صفحات که کش شدن، بعدش دیگه نگرانی نداشته باشی مگر برای صفحاتی که جدید اضافه میشن ولی اگر بخواد هر روز دائما بیشتر و بیشتر فضا اشغال کنه یه ذره غیرمنطقی به نظر میاد

کدوم یکیش درسته؟

لینک به ارسال

خب این مقدار فضایی که از هاست اشغال میکنه چقدر هست؟ مثلا امکان داره که کش کردن سایت حد نهایی نداشته باشه یا یه حداکثری داره؟

مثلا سایت من یک گیگ هست، اگر کل صفحات سایت رو یه بار کش کنه میشه 2 گیگ یا این مقدار دائما رو به افزایش هست؟

اگر حد نهایی داشته باشه، ارزش داره که یه بار مثلا به مقدار دو سه برابر سایتت هاست بخری تا تمام صفحات که کش شدن، بعدش دیگه نگرانی نداشته باشی مگر برای صفحاتی که جدید اضافه میشن ولی اگر بخواد هر روز دائما بیشتر و بیشتر فضا اشغال کنه یه ذره غیرمنطقی به نظر میاد

کدوم یکیش درسته؟

بستگی به تعداد صفحات و تصاویر شما دارد

مقدار ثابتی ندارد

لینک به ارسال
  • 1 سال بعد...

سلام،

لطفا به لینک زیر مراجعه کنید:

http://upload.tehran98.com/upme/uploads/cd6545f472df433a1.png

عکس موجود در لینک فوق مشکل من با w3 total cash هست.اون کده که گفته شده رو در جای مخصوص درج کردم.اما همچنان ارور افزونه پا برجاست.در ضمن وقتی روی update ftp کلیک می کنم هیچ اتفاقی نمی افتد.

لطفا کمک کنید

لینک به ارسال
  • 5 ماه بعد...

سلام

بنده یه سوال فنی در مورد افزونه w3 total cache دارم. حقیقتا بنده این افزونه رو نصب کردم. خیلی هم عالیه اما یه مشکلی دارم که هر کار کردم رفع نشد. مشکل من کش شدن کامنت هاست. کاربرانی که به سایت وارد میشن که مشکلی ندارن و کش غیرفعاله و راحت دیدگاه میزارن، اما کاربران مهمان در ارسال کامنت با مشکل مواجه میشن و وقتی یه صفحه کش شده رو باز میکنن و کامنت میزارن صفحه یه رفرش سریع میشه و کامنتی به نمایش گذاشته نمیشه. یک مرتبه باید صفحه رو رفرش کنن تا کامنت مشاهده بشه. چون صفحه کامل کش شده و کامنت هم که میزارن صفحه کش شده رو سریع نمایش میده و حتما یه بار دیگه باید صفحه لود بشه تا کامنت نمایش داده بشه؟ کسی برای رفع این مشکل میتونه کمک کنه. هر چی تنظیماتشو دستکاری کردم درست نشد! :unsure:

لینک به ارسال

من توی یه سایتی یه مشکلی شبیه این مشکل رو داشتم فکر میکردم از این افزونه است ولی مشکل از افزونه نبود از کدهای قالبم بود.

فکر کنم یه جایی باید شما Reset query رو اضافه کنید که دقیقا نمیدونم کجاست چون کدنویسی و ... رو بلد نیستم. ممکنه بعد از اتمام فرم ارسال نظر باشه.

لینک به ارسال

سلام خیلی عالیه. کاش یه نفر در این مورد کمک میکرد. البته بنده قالب سایت رو به قالب پیشفرض 2014 وردپرس تغیر دادم و فرقی نکرد. این ریست کوئری رو یکی توضیح بده؟ اصلا کسی چنین مشکلی داره با افزونه توتال کش. تاکید میکنم وقتی کاربرا لاگین باشن مشکلی نیست. مشکل واسه کاربرانی هست که به صورت مهمان کامنت میزارن؟!!!

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...