رفتن به مطلب

يک پروژه ، يک ايده ، ورک شاپ کامل وردپرس براي طراحان

rezaonline

پست های پیشنهاد شده

سلام دوستان

فکر کنم الان وقتشه بحث پروژه رو مطرح کنم .

يک پروژه ورک شاپ در نظرم هست که مدت 2 ماهه دارم تحليلش ميکنم از نظر تئوريک منتها چندين بار تصميم گرفتم به صورت کوچک شده و انحصاري توسط خودم اجراش کنم اما لطفش به گروهي بودنشه .

پروژه ورک شاپ وردپرس صرفاً به هدف درآمد زايي و پشتيباني وردپرس اجرا ميشه .

بطور کل سه دسته افراد از اين سيستم استفاده خواهند کرد

1. developerهاي ودرپرس براي کارهاي پلاگين و ...

2. designerهاي وردپرس براي بخش طراحي

3. userهاي وردپرس براي سفارش و سرويس خدمات

اصل پروژه بر اين اساسه که صرفاً طراحان و برنامه نويسان محترم محصولات وردپرسي خود را اعم از قالب و افزونه ، به روشي کاملاً استاندارد زير نظر مسئولان ورک شاپ ، با تائيد و اصلاح در سايت به قسمت فروش عمومي قرار ميدهند .

ورک شاپ بعنوان يک رابط ، وسيله خريد آني و تحويل آني محصول رو داره همچنين پشتيباني مسلم همين محصول .

بطور مثال شخصي مثل من يک قالب ميسازه و به قصد فروش به ورک شاپ ارائه ميده

استاندارد هاي کيفي محصول بررسي ميشه مثلاً قسمت theme option کامل نيست يا بهمينگي نداره به کمک مديران اين مسئله رو حل ميکنم و به اون تائيد کيفي رسيد در سايت براي فروش عمومي قرار ميگيره !

کاربر و کاربراني اين قالب را خريده و تحويل گرفته اند و با مشکلاتي مواجه شده اند ، آن دسته از کاربران با مراجعه به ورک شاپ و قسمت کاربري خود تيک پشتباني مربوط به همون قالب رو ارسال ميکنن

با قابليتهاي تماسي چون ايميل و اس ام اس به طراح قالب اطلاعرساني ميشه که در اسرع وقت به اين تاپيک رسيدگي کنند.

لازم به ذکره ، مدير مسئول ورک شاپ ، تمامي تيکت ها را زير نظر دارد و با طراحاني که در پاسخگويي کم لطفي ميکنن برخورد ميشود .

وجه اختصاصي اين سيستم ، ارائه لايه هاي مجزاست براي هر طراح و يوزر

بطور مثال من فقط تيکت هايي رو در يافت ميکنم که در مورد محصول خودم باشه + تيکت هاي عمومي بخش طراحان

هر ماه يا هر چند ماه هم آموزش هايي اختصاصي براي طراحان در بخش تيکت ها برايشان ارسال ميشود که تمام طراحان ميتوانند شرکت کنن و خودشون رو به روز نگه دارن .

در مورد پروژه هاي تخصصي هم به همين صورت با دريافت سفارش ، مراتب از طريق تيکت به تمامي طراحها ارسال ميشه ، بعد از تحليل پروژه کار به يکي يا چند طراح داده ميشه و آنها مسئول پاسخگويي مشکلات آتي خواهند بود .

مسئله اي که خيلي به شخصه روي اون تاکييد دارم ، کيفيت فوق العاده محصولات هست !

يعني بايد هر طراح براي هر محصولي که ارائه ميده حداقل يک هفته روش کار کرده باشه .

در مورد رنج قيمت محصولات هم به طور پايه به محاسباتي که انجام داده ام مبلغ 100 هزار تومان به بالاست

البته براي رفاه حال کاربران و مشتري ها هم بطور ماهانه ، افزايش شارژهايي به بهانه هايي چون قرعه کشي انجام ميگيرد .

بهرحال اين پروژه اي است که مد نظر من است .

در مورد پياده سازي سيستم که قطعاً بايد يک سيستم کاملاً اختصاصي باشه اگر دوستاني همکاري کنن که چه بهتر اگرم نه خودم سعي ميکنم 100درصد سيستم رو پياده کنم .

در آخر لازمه بگم ، اين پروژه يک تخيل رويايي يا يک شوق کودکانه ي زود گذر که در اکثر پروژه ها ميبينيد نيست

بسيار روي پياده سازي اين سيستم مصر هستم و حتي در مورد هاست هم با يک شخص صحبت کردم که قرار است از هاست کلود استفاده کنم .

بي صبرانه منتظر شنيدن نظرات دوستان هستم .

لینک به ارسال

سلام

یک همچین پروژه ایی رو برای سایت "بازار وردپرس" در حال اجرا هستیم(بودیم). اما با کمی تفاوت و بعضا امکانات بیشتر و کمتر..

امکانات سایت تم فارست + امکاناتی که یک کاربر ایرانی نیاز داره...

اما این پروژه خیلی خیلی وسیعتر از چیزی هست که بنظر میرسه. زمان خیلی زیادی میبره. ریسک شکست در پروژه و هزینه و زمانی که هدر میره هم باید مدنظر قرار بگیره.

اگر این پروژه با وردپرس ایجاد بشه :

مزایا :

چون وردپرس حالت فریمورک داره در خیلی از جاها مخصوصا هسته صرفه جویی در زمان و کار میشه. افزونه هایی برای راحتی کار میشه ایجاد کرد. سرعت انجام پروژه بیشتر میشه.

مشکلات :

وردپرس باگهای اساسی و وحشتناک پرایوتی داره که هنوز عمومی نشده. تصور کنید که شما محصولات رو در هسات یا دیتابیس قرار میدید، اگر سایت زده بشه و هکر هم عمومی نکنه اونوقت میشینه و تمامی محصولات شما رو درز میده و بروزرسانی ها و ...

سرعت کار در حجم بالا و درخواست های بالا با وردپرس مشکل ساز میشه.(تعداد یوزر چندهزارتایی)

در کل ، خیلی بیشتر از این ها باید روی تئوری و اهداف کار بررسی کنید.

لینک به ارسال

در مورد همچین پروژه ایی قبل از عید به مرتضی و تنی چند از دوستان گفتم که قرار هست پروژه تمپلت مانستر ایرانی رو استارت بزنیم البته اهدافش رو نگفتم و روند پروژه رو نگفتم چون هنوز که هنوزه معضلاتی بزرگ پیش روی این پروژه هست که حتی روند تشریح کار رو نیز کند می کنه و الا ماشالله ... مرتضی حرف خوبی رد:

لینک به ارسال
وردپرس باگهای اساسی و وحشتناک پرایوتی داره که هنوز عمومی نشده.

اگه وردپرس این باگ هارو داره پس استفاده ما از وردپرس هم خطرناکه دیگه درسته؟

لینک به ارسال

اگر اینطوره ؛ پس چه سیستم جایگزینی رو معرفی می کنید؟

خواشمندم بدون تعصب وردپرسی حواب دهید.

لینک به ارسال
اگر اینطوره ؛ پس چه سیستم جایگزینی رو معرفی می کنید؟ خواشمندم بدون تعصب وردپرسی حواب دهید.

مقایسه آماری سیستم های مدیریت محتوا

لینک به ارسال
اگر این پروژه با وردپرس ایجاد بشه :

مزایا :

چون وردپرس حالت فریمورک داره در خیلی از جاها مخصوصا هسته صرفه جویی در زمان و کار میشه. افزونه هایی برای راحتی کار میشه ایجاد کرد. سرعت انجام پروژه بیشتر میشه.

خیر این پروژه با وردپرس نیست ترجیحاً با فریم ورک CodeIgniter انجام میشه .

اگر سایت زده بشه و هکر هم عمومی نکنه اونوقت میشینه و تمامی محصولات شما رو درز میده و بروزرسانی ها و ...

گفتم با یه شخصی در مورد هاست صحبت کردم پس خیالتون از اون بابت راحت .

مساله نفوذ هم هر محصول پسورد گذاری میشه و پسورد با خرید به ایمیل کاربر فرستاده میشه ! اون قسمتی که مسئول نگهداری پسورد و ارسال آن هست با اکستنشنهایی encode میشه که غیر قابل decode هست .

تک تک حرکات کاربر به شرطی که مربوط به سرویس باشه و در محیط برنامه باشه (نه تست روی سرور و ... ) بطور کامل لاگ میشه و بررسی میشه .

یک هکر نمیتونه از غیب بیاد و هر کاری میخواد بکنه .

کلاً کسی میتونه از سیستم سوء استفاده کنه که تموم سورس + تمام محصولات + دیتابیس رو داشته باشه که این کار یک هکر نیست یک ابر هکر میخواهد :D

مام که ببو گلابی نیستم ;)

گفتم که زیاد روش فکر کردم اما دو ماه دیگه ام روش .

در هر صورت من تمایل دارم بصورت عمومی و گروهی انجام بشه که اگر نشد من حتماً در مقایس کوچکتر با سه چهار تا طراح کار رو شروع میکنم

لینک به ارسال

خوب چون میخوای از بیس نوشته بشه چند نکته باید مدنظر قرار گرفته بشه.

1- هزینه

اگر قرار هست با طراح کار بشه چطور میخوای هزینه ش رو بدی؟

2- زمانبندی

آیا برای کار زمانبدنی در نظر گرفته میشه؟ بر چه اساسی زمانبندی میشه؟

3-امنیت

هیچوقت سرور نمیتونه تضمین امنیت بده.آپاچی که خدای باگ هست، ویندوزی هم که...

مهمترین چیز کدگذاری دادها در دیتابیس و امنیت در برقراری ارتباطات داده ایی هست. حتی رفت و آمد کانکشن به دیتابیس هم باید امن بشه.

ترجیا چند لایه باید نوشته بشه.

و...

در نهایت بازهم باید با دقت گام برداری تا مثل خیلی از پروژه های گروهی داخل ایران بی سرانجام نشه....

من خودم نمیتونم توی کدینگ کمکی کنم. شاهکارم الان این هست که ایجاد بیام برای همکاری با دوستان. ولی امیدوارم پروژه با موفقیت انجام بشه.

موفق باشی

لینک به ارسال
وردپرس باگهای اساسی و وحشتناک پرایوتی داره که هنوز عمومی نشده.
اکثر برنامه های اوپن سورس به خاطر در دسترس بودن با همین مشکل مواجه هستن !

چون پابلیش نشده خطر بسیار بالایی نداره چون کسایی که از باگها اطلاع دارن کم هستن و به محض انتشار عمومی سریعاً پچ میشه و حتی اگه بنده بتونم بهتون اطلاع میدم .

لینک به ارسال
1- هزینه

اگر قرار هست با طراح کار بشه چطور میخوای هزینه ش رو بدی؟

برای شروع هزنه زیاد نمیخواد 200 تا 300 تومن هزینه سرور و ...

ظراح منظورم برای کار هست ویلا سیستم رو خودم مینویسم دیگه !

زمانبندی سعی میکنم از شروع پروژه یک ماه تا یک ماه و نیم نهایتاً دو ماه تکمیلش کنم

هیچوقت سرور نمیتونه تضمین امنیت بده.آپاچی که خدای باگ هست، ویندوزی هم که...

امنیت مهمه ولی فکر نکنم اینا بشه بهانه ای برای شروع نکردن یا کنسل کردن یک پروژه!

در نهایت بازهم باید با دقت گام برداری تا مثل خیلی از پروژه های گروهی داخل ایران بی سرانجام نشه....

اگرم شکست بخوره چیزی از دست نمیدم (نمیدیم ) ، حداقلش یک اسم میونه ، یک خاطره ، یک سابقه ، یک تجربه

در مورد مالی هم شاید 1 تومن ضرر کنیم ، من ماشین چپ کردم این ضررا چیزی نیست :P

حرف آخر هر کی هست در خدمتم . اگرم کسی نبود خودم پروژه رو با مقیاس کوچکتری مینویسم لا اقل برای دل خودم ;)

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...