رفتن به مطلب

چرا اینقدر قیمت طراحی در ایران بالاس؟

پست های پیشنهاد شده

سلام بنده دیروز با یه سایت طراحی معتبر برای طراحی قالب صحبت کردم و واقعا تعجب کردم.

چیزی که ایشون به من گفتن قیمت طراحی یک قالب چیزی حدود یه میلیون درمیاد با یک هفته کار که فکر نکنم روزی بالای 5 ساعت وقت بزارن برای طراحی

که میشه روزی 150000 تومن . این بالا نیست چرا تعرفه خاصی مشخص نیست؟ حالا اینا به کنار اون صاحب قالب بدبخت تا قالب رو اجرا نکرده ریپ میزنن کل هزینه هم پرپر میشه.

ویرایش شده توسط modlebas
لینک به ارسال

اره خب ولی برای منی که قالب خوب و بد رو نمیتونم تشخیص بدم از نظر کدنویسی منظورم هستش . مطمین ترین راه مراجعه به سایت ها و افرادی هست که بنام تر هستن و این پیش فرض به وجود میاد که اینا کارشون درسته .

اما بنظرم این بی انصافیه . حالا لزومی نداره همه طراحی بلد باشن ولی اونایی هم که بلدن حداقل به انصاف قیمت بگن.

لینک به ارسال

این مشخصه که هر کس با متوجه به نیاز و بودجه خودش طراحش رو انتخاب میکنه !

قیمت بالا به معنی کیفیت خوب نیست !

لینک به ارسال

در بحث برنامه نویسی هیچ تعرفه در ایران وجود نداره. متاسفانه در ایران به علت کم بودن اطلاعات خریداران طراحان از این کم بودن اطلاعات سوء استفاده می کنند.

اما قیمت به اساس اصولی تعیین میشه. رعایت اصول کد نویسی - بهینه سازی کد ها - مستند سازی برای تغییر در اینده - پشتیبانی و ...

باید تمام این ها را بررسی شود.من خودم کسی را دیدم که قیمتش بالا است مثلا قالبی که طراحی اش دور و بر 500 تومان در می اید میگه یک میلیون.ولی تو بحث پشتیبانی کم نمی گذاره.

لینک به ارسال

پشتیبانی بنظرم وظیفه طراحه. پس چرا اصرار بر این دارن که حتما لینک شون در قالب باشه؟ به قولی داره پول قالب رو چند برابر از من میگیره بیاد پشتیبانی هم نکنه؟

اخه مشکل یکی دوتا نیست که . بعدش مسله ریپ زدن قالب پیش میاد

ویرایش شده توسط modlebas
لینک به ارسال

سلام. به نطرم تو بازار آزاد اصلا درستش اینه که مرجعی برای قیمت گذاری موجود نباشه. تا خریدار از چند جا قیمت بگیره و امکانات مختلف رو که قراره براش ست کنن با هم مقایسه کنه. میزان رضایت مشتری های اون فروشنده و رو ببینه و غیره...

مثلا یک میلیون و پونصد برای طراحی قالبی با مشخصات زیر زیاد نیست:

1- دارای چندین ابزارک اختصاصی

2- دارای پنل تنطیمات حرفه ای در حدی که علاوه بر لوگو رنگ متن ها و عنوان ها و پس زمینه و غیره بشه رنگ بندی کل قالب رو تغییر داد

3- اسلایدر حرفه ای

4- داشتن صفحه ساز برای طراحی صفحات با شورت کدها

5- پشتیبانی از پورت فولیو

6- و اصل مطلب یعنی کد نویسی html css پوسته

7- سئو بودن پوسته

7- استفاده از ایکون فونت به جای تصاویر

و غیره ....

اضافه کردن هر کدوم از اینها از طراح ها زمان میبره و حتی ممکنه شما اون زمانی رو که ازش برده براتون محسوس نباشه ، یعنی 1 ماه وقت گذاشته یه اسلایدر اختصاصی نوشته که مثلا پنل تنظیمات حرفه ای داره و اینها ، الان میاد میزاردش رو پوسته شما ، دیگه شما اون وقتی که بابت درست کردنش گذاشته رو نمیبینی فقط این رو میبینی که اومد توی 2 3 ساعت با پوسته ستش کرد.

البته در این بین طراح هایی هم هستن که ظاهر قالب صحیفه رو ادیت می کنند و به اسم یه قالب مثلا اختصاصی می فروشن. ولی با این وجود به نظرم چه نظارتی روی طراح ها باشه چه نباشه ، خریدار موظفه از چیزی که داره میخره اطمینان پیدا کنه و البته به قول دوستان هر گروهی هم که قیمت بالا میگن الزامن این نیست که کیفیت کارشون خوبه یا قیمتشون منصفانس و غیره ...

شاید سرشون شلوغه پروژه شما رو می خوان نیرو کمکی بگیرن به همین خاطر گرون در میاد ! یا شاید واقعا امکاناتی که قصد دارن توی قالبتون بزارن خیلی وقت گیر هست مثلا یک هفته رو تمام وقت می خوان روی قالب شما کار کنن و غیره...

لینک به ارسال

قیمت طراحی به طور کلی به نظر من بالانیست ! :) بستگی به کار داره ! ....

ولی هزینه برنامه نویسی مثلا اسکریپت اختصاصی و از این دست کار ها به نظر چون وقت زیاد میبره پول زیاد هم میخواد در همه جا اینطوری هست ! نه فقط ایران ! ;)

لینک به ارسال

اون امکانی که میگید یه ماه براش وقت میزاره تنها مثلا به من نمیده که میبینی به صدنفر دیگه داده. پولشو در میاره.

الان خردیدار بدبخت دوتا راه داره . یا باید بره به یک طراح معروف سفارش کار بده .معروف از این نظر که کارش درسته قرار نیست پول ادم رو بالا بکشه به قولی توی اینترنت شناخته شده س که خب قینت کف این دوستان همون یه میلیونه.

راه دوم . کار با کسی که نمیشناسی و ممکن هزار تا کلاه سر ادم بزاره از قالب گرفته تا بالا کشیدن پول.

با تشکر

لینک به ارسال

اینکه کلاه سر کسی نره یک موضوع کاملا شخصیه و به ایران و بقیه جهان هم ربطی نداره هر جای دنیا بخواهید یک سفارش بدون مطالعه و تحقیق بدید سرتون کلاه می ره فرقش اینه که در خارج ایران اگر کسی بخواد سایت بزنه مستقیم سراغ طراح و برنامه نویس نمی ره بلکه یک مشاور اجرا استخدام می کنه که اون مشاور علم کافی رو داره مشتری کلیه نظرات و خواستهاش رو به مشاور منتقل می کنه و مشاور هم بسته به مورد می دونه چه کاری رو به کی باید بسپره اما تو ایران بخاطر صرفه جوئی مشاور را حذف می کنند و خود مالک سایت می ره دنبال طراح و معمولا هم جواب معکوس می ده

یک سایت کامل با کلیه ابزار و امکاناتش اگر درست و اصولی نوشته بشه حدود یکماه زمان می بره و مبلغ یک و نیم میلیون برای یک ماه می شه روزی 50 تومن که دستمزد یک کارگر ساده ساختمانی هم نیست

لینک به ارسال

تازه همین یکو نیم هم گاهی اوقات بین طراح psd و طراح وب و برنامه نویس (ها) تقسیم میشه

ویرایش شده توسط دانیال
لینک به ارسال

قالبی که واقعا قالب باشه بله 1.5 با بالا پولشه ... ولی نباید پست های این تاپیک سبب سو استفاده برخی از افراد باشه که 1 قالب + 4 تا پلاگین نصب میکنن و فلان قدر میگیرن ....

بله قالبی که طرف psd میزنه به شما نشون میده شما تغییرات دلخواه رو روش اعمال میکنی ... دوباره طبق سلیقه شما psd میزنه و بعدش html میکنه ... دوباره html رو wp میکنه بله 1 به بالا قیمتشه ....

حالا چه روزه انجامش بده چه یه ماهه دیگه ربطی به شما نداره ... شما باید طبق تاریخ قرار داد ازش تحویل بگیرید .

لینک به ارسال

قالبی که قراره یک هفته ی درست بشه با روزی 150000 تومن ایا این درسته؟؟؟

ولی نظر استاد درست تره فراینده ساخت قالب و اجرا بیست روز یکماه س. قالبی که قراره تو یه هفته درست بشه معلومه هزارتا وصله پینله داره ولی حرف من اینه ایا این پولا حلاله؟ درسته؟ حالا شاید خریدار اطلاعی نداره ولی قرار نیست از همه چی سواستفاده کرد.

یک میلیون یابیشتر نوش جون اون طراحی که زحمت کشیده وقت گذاشته همه چی از صفر نوشته. ولی بعضی دوستان اخلاق و منش جوانمردی رو به کل از یاد بردن .طرف میاد پول یه قالب خوب میگیره ولی چیزی که تحویل میده اندازه 100 تومنه.

لینک به ارسال

این خیلی واضحه، نیست?

در هر شغل و حرفه ای، ادم ناتو هست، ادم کلاه بردار هست. به قول استاد فخار این شما هستید که باید دقت کنید که کار رو دست چه کسی میسپرید. اما به نظر من کسی که قالب رو حرفه ای و بدون نقص و طبق خواسته مشتری مینویسه و بر اساس گفته اقای ستوده، پی اس دی رو میزنه و با شما هماهنگ میکنه. در این صورت حتی اگه یه روز این کار طول بکشه، که قطعا خیلی بیشتر طول میکشه، حق داره یک میلیون پول دریافت کنه. این تخصص هست و فرد متخصص باید انقد پول دریافت کنه به نظرم. حالا کسایی هم هستن که به قول شما سو استفاده میکنن و کلاه بردارن، این دیگه نباید طراح حرفه ای رو مورد بازخواست قرار بده. پولی که طراح حرفه ای سایت دریافت میکنه، حتی اگه خیلی بیشتر از این باشه حلاله چون کارشو درست انجام میده. البته ایشون قبل از طراحی مبلغ رو به شما میگن و با موافقت شما پروژه شروع میشه و کسی پول زور از کسی نمیگیره

لینک به ارسال

درود

نظرات خیلی جالبی بود اما نمیدونم چرا فقط توی ایرانه که همیشه همچین مشکلی وجود داره !!!

از دوستان یک سوال دارم :

تا به حال کار مهندسی برای ساختمان به کسی دادین ؟

تا به حال پیش پزشک رفتین ؟

تا به حال به صورت حرفه ای کار گرافیکی به کسی دادید انجام بده ؟

و ...

همه اینا نهایتش چند ساعت زمان میبره مثلا پیش پزشک رفتن شاید 10 دقیقه هم نکشه اما آیا شما هزینه اون 10 دقیقرو میدید ؟

جالبترین بخش موضوع اینه که 90% ایرانی ها همیشه این حرف رو تکرار میکنن :

قالبی که قراره یک هفته ی درست بشه با روزی 150000 تومن ایا این درسته؟؟؟

یا

برای 1 روز وقت گذاشتن و چند خط کد نوشتن فلان قدر ؟ !!

و ...

اما هیچوقت اینو نمیگن که طراح یا برنامه نویس برای اینکه بتونه کار شمارو در 1 روز انجام بده حداقل چند سال برای علمش و تجربش وقت گذاشته تا بتونه الآن اینکارو انجام بده

اما متاسفانه هیچوقت کاربرای ایرانی اینو یادشون نمیمونه با اینکه بارها تکرار میشه بازم حرف خودشون رو میزنن ...

ارزش کار یک برنامه نویس به وقتی که گذاشته میشه نیست فقط کافیه اینو بعضی ها بفهمن ...

لینک به ارسال

پشتیبانی بنظرم وظیفه طراحه. پس چرا اصرار بر این دارن که حتما لینک شون در قالب باشه؟ به قولی داره پول قالب رو چند برابر از من میگیره بیاد پشتیبانی هم نکنه؟

اخه مشکل یکی دوتا نیست که . بعدش مسله ریپ زدن قالب پیش میاد

قیمت زیاد نیست به نطر من!!! شما دارید الآن با قیمت قالب های خارجی مقایسه می کنید! الگانت تمز یا تم فورست قالب هاشون رو درسته 50 دلار می فروشند ولی به 500 600 یا حتی بیشتر! شما توجه کنید خصوصی سازی با انبوه فروشی کاملا تفاوت داره. وقتی یه طراح ، طراحی می کنه فقط واسه شما و مختص شماست به همین دلیل قیمت بالا میره.

راجب کپی رایت هم که حق هر فردیه به سایت من یک طراحم برید!!!!!!

http://mantaraham.ir/

لینک به ارسال

کجا بالاست؟!!یارو اومده با 100 تومن میکه سایت طراحی میکنم فاتحه همه کدنویسا و برنامه نویسا رو خونده :|

لینک به ارسال

متاسفانه ما اگر ایده خوبی هم داشته باشیم و متاسفانه برنامه نویسی بلد باشیم خیلی سخته که بتونیم با این قیمت ها ایده خودمون رو عملی کنیم

ویرایش شده توسط modir24
لینک به ارسال

سلام بنده دیروز با یه سایت طراحی معتبر برای طراحی قالب صحبت کردم و واقعا تعجب کردم.

چیزی که ایشون به من گفتن قیمت طراحی یک قالب چیزی حدود یه میلیون درمیاد با یک هفته کار که فکر نکنم روزی بالای 5 ساعت وقت بزارن برای طراحی

که میشه روزی 150000 تومن . این بالا نیست چرا تعرفه خاصی مشخص نیست؟ حالا اینا به کنار اون صاحب قالب بدبخت تا قالب رو اجرا نکرده ریپ میزنن کل هزینه هم پرپر میشه.

سلام. خیر.

روزی 150.000 تومان برای یک طراح حرفه ای وب سایت با روزی 6 ساعت کار اصلا هم بالا نیست ولی مشکلی که هست اینه که معمولا طرحهای وب بر روی یک پروژه وردپرسی کلا 4 ساعت هم وقت نمیزارن. مگه اینکه خیلی پروژتون پیچیده باشه و امکانات زیادی داشته باشه که اونم با یک میلیون انجام نمیشه.

ضمنا گول اسم معتبر رو نخورید، بعضی ها در زمینه طراحی قالب وردپرس خیلی اسم در کردن، اما کار کردن باهاشون به غیر از پشیمونی و از دست دادن وقت و پول هیچ چیزی به دنبال نخواهد داشت.

لینک به ارسال

تعرفه نرخ خدمات فنی تخصصی انفورماتیک سال 1394

http://www.irannsr.org/services/nsr_Rules/120695-%D8%AA%D8%B9%D8%B1%D9%81%D9%87-%D9%86%D8%B1%D8%AE-%D8%AE%D8%AF%D9%85%D8%A7%D8%AA-%D9%81%D9%86%DB%8C-%D8%AA%D8%AE%D8%B5%D8%B5%DB%8C-%D8%A7%D9%86%D9%81%D9%88%D8%B1%D9%85%D8%A7%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D8%B3%D8%A7%D9%84-1394-%D9%85%D9%86%D8%AA%D8%B4%D8%B1.html?t=%D8%A2%DB%8C%DB%8C%D9%86-%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D8%AF%D8%B3%D8%AA%D9%88%D8%B1%D8%A7%D9%84%D8%B9%D9%85%D9%84

جالبه من نگاه میکردم برای طراحی یه وبسایت از اچ تی ام ال تا وردپرس یا هر سیستمی دیگه حدودا نفر ساعتی 130 هزار تومان میباشد

با این حال من اینقدر مشتری دارم طرف میخواد یا 500 تومن یه پرتال در حد Rasekhoon.net راه اندای کنه جالبه چرا این دوستانی که میگن قیمت بالاست وقتی میری پیش یه دکتر شاید 5 دقیقه هم نکشه کارت باید کم کم 20 تومن تا 30 تومن پول ویزیت بدی و راحت میدی شده تا حالا به دکتر بگی بابا مگه چی کار کردی ؟؟؟؟؟؟

ولی هیچوقت شما به این فکر نمیکنید هزینه ای که برای طراحی یا برنامه نویسی گرفته میشه شاید یک رو مثلا 700 تومن تجربه 6 سال یک نفره :blink:

من دوست ندارم دروغ بگم ولی مردم کار کردن با آدم که کاری که یک روز زمان میگیره رو باید بهش بگم یک ماه تا بشه هزینه رو گرفت وگرنه همون حرف مزخرف مگه چی کار کردییییییی :huh:

من امدم مستندات افزونه پارسی دیت رو بخونم این پست رو دیدم و حیفم آمد جواب ندم - شب خوش :mellow:

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...