رفتن به مطلب

پست های پیشنهاد شده

باسلام به دوستان عزیز کما بیش با مسنجر آشنایی دارید من میخوام مسنجری مثل یاهو مسنجر بیلوکس ویا الفورآی بسازم یعنی درحال برنامه نویسی همچین مسنجری هستم ولی مشکلی که در این باره دارم میخوام از ایده شما دوستان عزیز استفاده بکنم ونمیدونم چه امکانات یا ایده جالب میشه رو مسنجر پیاده کرد ممنون میشم کمک کنید تا مسنجر ایرانی بسازیم که رویه این خارجی ها کم بشه چه امکاناتی تو مسنجر اضافه بکنم که توهیچ مسنجری وجود نداره؟ راهنمایی کنید تا ازنظرات شما عزیزان استفاده بکنیم

لینک به ارسال

به نظر من اینا قابلیت هایی هستن که شما اول باید اونا رو داشته باشید بعد بتونید به حدی برسید که با مسنجرهای مشابه رقابت کنید:

1. سرعت بسیار زیاد (Latency بین سرورها تقریباً باید 0 باشه)

2. دیتاسنترهای متعدد در سراسر ایران (یا جهان اگه میخواید جهانی باشه)

3. سرورهای بسیار بسیار قوی

4. امنیت بسیار بالا

موفق باشید.

لینک به ارسال

به نظر من اینا قابلیت هایی هستن که شما اول باید اونا رو داشته باشید بعد بتونید به حدی برسید که با مسنجرهای مشابه رقابت کنید:

1. سرعت بسیار زیاد (Latency بین سرورها تقریباً باید 0 باشه)

2. دیتاسنترهای متعدد در سراسر ایران (یا جهان اگه میخواید جهانی باشه)

3. سرورهای بسیار بسیار قوی

4. امنیت بسیار بالا

موفق باشید.

دوست عزیز میگم این مسنجر برای وزارت درحال طراحی است و مطمئنن خیلی قدرتمند تر از اون چیزی هست از نظر سرور فکرش رو می کنید سرور با آپتایم 100 درصد با هارد ssd بیشتر از 8 ترابایت بارم بالا خیلی قدرتمند است حرف نداره برای شروع کار رفته رفته بیشتر هم میکنیم پس ازلحاظ سرعت و دیتاسنتر مشکلی نبود موند امکانات شما بگین چه امکانی توش به کار ببریم کار بر پسند میشه و کاربر رو جذب میکنه یک امکانای که مسنجر هایه دیگه ندارن و مارو متفاوت بکنه

لینک به ارسال

خب الحمدالله که سرور حله، شما از پرتکولی برای رد و بدل داده می‌خواید استفاده کنید؟

لینک به ارسال

بله از پروتکل استفاده میشه برای رد بدل داده ها

دوست عزیز فقط بگو چه امکاناتی توش به کار ببرم جالب میشه مثلا وبکم که کل مسنجر ها دارن چت صوتی چت عمومی گروه دوست یابی و هزاران امکان دیگر راهنمایی بکن تا قرار بدم چون همیشه برنامه نویسان با راهنمایی برنامه نویسان دیگر و یا حتی نظرات مردم تونستن برنامه هایه جالب ومفید بنویسن

لینک به ارسال

درود

ارسال فایل با انواع پسوند ( برای جذب وبمسترها )

انواع استیکر و توانایی ساخت اون

امکانات جدید مثل مثلا ارسال پیام در صورت آفلاین بودن و خبر دار شدن کاربر به یه نحوی مثلا اگر ضروری بود از طریق اس ام اس ( بحثش خیلی مفصله فقط خلاصه اشاره کردم )

ارسال ایمیل از طریق مسنجر

بوت ها وربات و ...

مهمترین چیز برای شما تو این بازار ، جذب اعتماد کاربران هست

یک نگاهی به تلگرام بندازید با اینکه خیلی امکاناتش کمتر از لاین و ... هست اما چقدر زود مخاطبای ایرانی رو جذب کرد !

لینک به ارسال

البته مسنجر رو نباید به زبان php بنویسید چون لازمه روی سیستم کاربر (ویندوز) اجرا بشه و احتمالا هم باید در یک فایل exe قرار بگیره که قابل install باشه به همین خاطر هم معمولا با اکشن اسکریپت و ادوبی فلاش نوشته می شه که یک کم فارسی سازیش مشکله

اما گذشته از کلیت اگر فایل اصلی قابلیت ارتباط با xml رو داره یک فایل مینفیست براش بنویسید که قابل تبدیل به اپ موبایلش کنه

دیگه تقریبا نسل یاهو مسنجر و مسنجرهای دیگه تحت ویندوز و پی سی منقرض شده و رویکردها به سمت اندرویید و اپله

لینک به ارسال

البته مسنجر رو نباید به زبان php بنویسید چون لازمه روی سیستم کاربر (ویندوز) اجرا بشه و احتمالا هم باید در یک فایل exe قرار بگیره که قابل install باشه به همین خاطر هم معمولا با اکشن اسکریپت و ادوبی فلاش نوشته می شه که یک کم فارسی سازیش مشکله

اما گذشته از کلیت اگر فایل اصلی قابلیت ارتباط با xml رو داره یک فایل مینفیست براش بنویسید که قابل تبدیل به اپ موبایلش کنه

دیگه تقریبا نسل یاهو مسنجر و مسنجرهای دیگه تحت ویندوز و پی سی منقرض شده و رویکردها به سمت اندرویید و اپله

درسته ما اینی که نوشتیم با دات نت هست #c

به نظر تون نسخه pc نوشتم باید اندرویدم بنویسم ؟

درود

ارسال فایل با انواع پسوند ( برای جذب وبمسترها )

انواع استیکر و توانایی ساخت اون

امکانات جدید مثل مثلا ارسال پیام در صورت آفلاین بودن و خبر دار شدن کاربر به یه نحوی مثلا اگر ضروری بود از طریق اس ام اس ( بحثش خیلی مفصله فقط خلاصه اشاره کردم )

ارسال ایمیل از طریق مسنجر

بوت ها وربات و ...

مهمترین چیز برای شما تو این بازار ، جذب اعتماد کاربران هست

یک نگاهی به تلگرام بندازید با اینکه خیلی امکاناتش کمتر از لاین و ... هست اما چقدر زود مخاطبای ایرانی رو جذب کرد !

دوست عزیزم این امکاناتی که فرمودین 1 درصد از امکاناتی نیست که ما توش گذاشتیم

لینک به ارسال

امکانات بستگی به خودتون داره

منم تو قالب هام امکانات زیادی میذارم :blink:

- میشه گفت تلگرام تحت دسکتاپ جای یاهو مسنجر رو داری میگیره !

ویرایش شده توسط دانیال
لینک به ارسال

به نظر تون نسخه pc نوشتم باید اندرویدم بنویسم

اگر برنامه برای اندروید نداشته باشید همین الان این طرح شکست خورده.مثلا من خودم و دوستانم اینقدر که از اپلیکیشن فیسبوک و توییتر و gmail استفاده می کنیم از خود سایت هاشون کمتر استفاده می کنیم.این یک نکته مهم است.الان خوشبختانه دیگر اکثرا از گوشی های هوشمند استفاده می کنند و به اینترنت وصل هستند. دیگر بهانه برای اینکه اپلیکیشن برای اندورید نزدن نیست.

دو پهلو گفتید بالاخره در آن هست یا نه؟

اگر این امکانات هست یک پیشنهاد دارم.پدرم تو یه پروژه ای کار می کنه که وقتی می خواهن گزارش تهیه کنند اطلاعات خودشان را از طریق تلگرام رد و بدل می کنند. اگر شما یه امکان خاصی تعبیه کنی (جدا بودن سرور این جور ارتباط ها - امنیت بالا - امکانات ویژه تر و ...) که چنین شرکت هایی به جای تلگرام از سرویس شما استفاده کنند فکر کنم درامد زایی خوبی باید داشته باشه.

ویرایش شده توسط alireza1375
لینک به ارسال

اگر برنامه برای اندروید نداشته باشید همین الان این طرح شکست خورده.مثلا من خودم و دوستانم اینقدر که از اپلیکیشن فیسبوک و توییتر و gmail استفاده می کنیم از خود سایت هاشون کمتر استفاده می کنیم.این یک نکته مهم است.الان خوشبختانه دیگر اکثرا از گوشی های هوشمند استفاده می کنند و به اینترنت وصل هستند. دیگر بهانه برای اینکه اپلیکیشن برای اندورید نزدن نیست.

دو پهلو گفتید بالاخره در آن هست یا نه؟

اگر این امکانات هست یک پیشنهاد دارم.پدرم تو یه پروژه ای کار می کنه که وقتی می خواهن گزارش تهیه کنند اطلاعات خودشان را از طریق تلگرام رد و بدل می کنند. اگر شما یه امکان خاصی تعبیه کنی (جدا بودن سرور این جور ارتباط ها - امنیت بالا - امکانات ویژه تر و ...) که چنین شرکت هایی به جای تلگرام از سرویس شما استفاده کنند فکر کنم درامد زایی خوبی باید داشته باشه.

بله دوست عزیزم کلیه امکانات مسنجر هایه دیگه از قبل بیلوکس الفور آی یاهو مسنجر تلگرام لاین تانگو بیتالک اسکایپ رو داره

ممنون میشم درباره امکانات ویژه توضیح بدید و پدرتون مثلا چه امکاناتی میخوان و چه اطلاعاتی میخوان رد بدل بکنند همچین شرکت هایی تا ما اون رو هم اضافه بکنیم

لینک به ارسال

درسته ما اینی که نوشتیم با دات نت هست #c

به نظر تون نسخه pc نوشتم باید اندرویدم بنویسم ؟

بله باید نوشته بشه البته می شه با دیتاهای برنامه فعلی هم نوشت اما به هرحال یک برنامه مجزا در کنار برنامه اصلی محسوب می شه با استفاده از Eclipse به راحتی می تونید نسخه اندروئیدیش رو بسازید

لینک به ارسال

بله باید نوشته بشه البته می شه با دیتاهای برنامه فعلی هم نوشت اما به هرحال یک برنامه مجزا در کنار برنامه اصلی محسوب می شه با استفاده از Eclipse به راحتی می تونید نسخه اندروئیدیش رو بسازید

استاد به نظر شما اندروید استودیو بهتر از Eclipse نیست؟

لینک به ارسال

استاد به نظر شما اندروید استودیو بهتر از Eclipse نیست؟

من شخصاً نظرم روی اندروید استدیو هست به دلیل امکانات آنالیزی که داره.

درمورد امکانات، به نظرم یه قابلیتی هست که جاش خیلی خالیه و اون هم ایجاد سرورهای اختصاصی برای گفتگو هست.

موفق باشید.

لینک به ارسال

من شخصاً نظرم روی اندروید استدیو هست به دلیل امکانات آنالیزی که داره.

درمورد امکانات، به نظرم یه قابلیتی هست که جاش خیلی خالیه و اون هم ایجاد سرورهای اختصاصی برای گفتگو هست.

موفق باشید.

منظورتون از سرور هایه اختصاصی چی هست شفاف تر بگین اینکه سرور بفروشیم یا از سرور هایه قدرتمند استفاده بکنیم؟

اگه منظورتون فروش سرور هست این امکان تو فروشگاه ما خواهد بود

و اگه منظورتون سرور هایه قدرتمند هست این امکانم داریم

لینک به ارسال

کار با اندروئید استدیو راحت تره

البته شخصا ویرایش xml رو بیشتر انجام می دم و بجز مواقع خاص سراغشون نمی رم

با توجه به اینکه وجود ویدئو کنفرانس یک چت باکس را از مکان تفریحی به یک فضای تجاری و اداری کاری تبدیل می کنه (به جز مصارف منفیش) برای بالا رفتن سطح ارزشیه مسنجره به نظرم روی تاسیس سالن های اختصاصی برای برقراری کنفرانس ها و جلسات کاری به صورت آنلاین هم فکر کنید یک امکان ساده برای اینکه کاربر بتونه فضایی خصوصی برای خودش بسازه و بتونه لیستی از دوستانش رو برای دعوت به اون فضا در اختیار داشته باشه و با اد کردنشون به کاربران دعوت شده لینک و مجوز حضور در جلسه ارسال بشه

برای اینکه این فضا ها آزار دهنده نشند می شه توی یک سیکل مشخص مثلا هفته ای یکبار تمام فضاهای ساخته شده را یکبار حذف کرد (یعنی یک تاریخ انقضا روی سالن کنفرانس گذاشت تا کاربر در صورت نیاز تمدیدش کنه)

البته با توجه به همون مصارف منفی که چت های ویدئویی دارند باید فکری برای امنیت اخلاقی فضاهای خصوصی و پیشگیری از فیلتر شدنش هم بکنید.

لینک به ارسال

کار با اندروئید استدیو راحت تره

البته شخصا ویرایش xml رو بیشتر انجام می دم و بجز مواقع خاص سراغشون نمی رم

با توجه به اینکه وجود ویدئو کنفرانس یک چت باکس را از مکان تفریحی به یک فضای تجاری و اداری کاری تبدیل می کنه (به جز مصارف منفیش) برای بالا رفتن سطح ارزشیه مسنجره به نظرم روی تاسیس سالن های اختصاصی برای برقراری کنفرانس ها و جلسات کاری به صورت آنلاین هم فکر کنید یک امکان ساده برای اینکه کاربر بتونه فضایی خصوصی برای خودش بسازه و بتونه لیستی از دوستانش رو برای دعوت به اون فضا در اختیار داشته باشه و با اد کردنشون به کاربران دعوت شده لینک و مجوز حضور در جلسه ارسال بشه

برای اینکه این فضا ها آزار دهنده نشند می شه توی یک سیکل مشخص مثلا هفته ای یکبار تمام فضاهای ساخته شده را یکبار حذف کرد (یعنی یک تاریخ انقضا روی سالن کنفرانس گذاشت تا کاربر در صورت نیاز تمدیدش کنه)

البته با توجه به همون مصارف منفی که چت های ویدئویی دارند باید فکری برای امنیت اخلاقی فضاهای خصوصی و پیشگیری از فیلتر شدنش هم بکنید.

استاد عزیز جادراه در وحله اول از راهنمایی هایه شما تشکر بکنم وبعد بگم که مشکلی برای فیلتر شدن نداره یعنی امکان نداره فیلتر بشه چراکه استانداری استان اردبیل از ما حمایت می کند در وب سایت استانداری بزنید گروه آرتا

لینک به ارسال
  • 4 هفته بعد...

سلام دوست عزیز *میشه بگید تا کجا پیش رفته ای * *منم قصد دارم یه مسنجر بسازم یا شریک بشم *اتفاقا اشنا هم داریم برای فیلتر نشدنش مثل خودت :D قصد دارم یه مسنجر مثل الفور یا... بسازم *در خدمتیم

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...