رفتن به مطلب

مشکل در بارگیری فونت

پست های پیشنهاد شده

سلام بچه ها :)

کسی میدونه فونت های آنلاین که مثلا بعضی از سایت ها دارن چطوری این کارو میکنند؟

العان اگر مثلا من بخوام برا خودم اینجوری درست کنم باید چه مراحلی رو طی کنم :)

مرسی خیلی از همه :)

لینک به ارسال

یک شکیبا باشید تا پاسخ داده بشه هی پست نزنید

دو شما نیاز به وب فونت و کدی دارید که در استایل بگذارید

برای نمونه من می‌خوام فونت رویا رو در سایتم به کار بگیرم. پس نخست فونت رو با فرمت‌های ttf، woff، svg و eot روی هاست بارگذاری (آپلود) می‌کنیم

سپس کد زیر رو در css سایت جای می‌دیم

@font-face {

font-family: 'roya';

src: url('roya.eot');

src: url('roya.eot?#iefix') format('embedded-opentype'),

url('roya.woff') format('woff'),

url('roya.ttf') format('truetype'),

url('roya.svg#yekan') format('svg');

font-weight: normal;

font-style: normal;

}

اونجا که نوشته شده url باید مسیری که فونت آپلود شده رو بنویسید چون من فونت رو توی پوشه اصلی پوسته گذاشتم آدرسش این‌جوری نوشته شده

برای این‌که فونت هر بخش رو هم که خواستیم تغییر بدیم در بخش font family می‌نویسیم roya

لینک به ارسال

یک شکیبا باشید تا پاسخ داده بشه هی پست نزنید

دو شما نیاز به وب فونت و کدی دارید که در استایل بگذارید

برای نمونه من می‌خوام فونت رویا رو در سایتم به کار بگیرم. پس نخست فونت رو با فرمت‌های ttf، woff، svg و eot روی هاست بارگذاری (آپلود) می‌کنیم

سپس کد زیر رو در css سایت جای می‌دیم

@font-face {

src: url('roya.eot');

src: url('roya.eot?#iefix') format('embedded-opentype'),

url('roya.woff') format('woff'),

url('roya.ttf') format('truetype'),

url('roya.svg#yekan') format('svg');

}

اونجا که نوشته شده url باید مسیری که فونت آپلود شده رو بنویسید چون من فونت رو توی پوشه اصلی پوسته گذاشتم آدرسش این‌جوری نوشته شده

برای این‌که فونت هر بخش رو هم که خواستیم تغییر بدیم در بخش font family می‌نویسیم roya

شما میتونید الان به من بگید که کامل من چیکار کنم؟

نگاه کنید، این کد رو مثلا یک سایت به من داده که من این رو میزارم توی قالب و فونت ها رو که با فونت فامیلی میدم درست میشه (حتی بدون @font-face) حالا من میدونم که این سایت روی هاستش این کدها رو از قبل آپلود کرده که من فقط از کد کوتاه اچ تی ام الش استفاده میکنم و فونت ها از هاست این سایت خونده میشه! درسته این؟

حالا شما که بلدید به من بگید که من چطوری میتونم مثل این سایت برا خودم اینو داشته باشم. و کد زیر رو مثلا برای خودم داشته باشم

<link href='http://awebfont.ir/css?id=1116' rel='stylesheet' type='text/css'>

تازه منم هی پست ندادم. من فقط آپ کردم یک بار

ویرایش شده توسط hkss
لینک به ارسال

خب همین آپ رو هم ننویسید. دوستان می‌بینن پاسخ میدن!

من توضیح دادم چی‌کار کنید.

کدی که شما میذاری هم همین کارو انجام میده. type=text/css یعنی نوع متن فایل برای مرورگر

rel"'stylesheet' یعنی فایل مورد نظر ما یک استایله

و href هم همون استایله که در این‌جا استایل این بوده

/* Generated by AWEB Font (http://www.awebfont.ir) on 1394/07/9 12:53 */

/* Browser: chrome - Version: 45.0.2454.101*/

@font-face {

font-family: 'B Yekan';

src: local('☺'),

local('B Yekan'),

url('http://awebfont.ir/services/fonts/683a5dddcff7f1cbb08d964cc275cb50ce7840291901931.woff') format('woff');

}

واسه این کار هم می‌تونید خودتون یه استایل درست کنید و این‌جوری فراخوانیش کنید. به هر حال همون دستور فونت فیس هستش

لینک به ارسال

این فایل css دقیقا همون کاره @font face رو انجام میده که دیگه نیازی به و فونت رو لود میکنه !

لینک به ارسال

این فایل css دقیقا همون کاره @font face رو انجام میده که دیگه نیازی به و فونت رو لود میکنه !

خدایا. اینا چرا این شکلین. ینی برا همین سیاره ان؟

یکی میشه به من بگه من این فایل استایل رو چطوری بسازم و کجای هاستم بزارمش و فونت فیس ها رو بزارم داخلش و آدرس اچ تی ام الش رو هم برای بارگزاری آنلاین بهم بده؟

مثلا من میخوام نام فایل استایلم رو fonts.css بزارم . حالا بگید باید چیکار کنم توروخدا. وقتی کارم درست شد اون موقع ازتون تشکر میکنم نه الان :wub:

لینک به ارسال

:o

بچه ها من اصلا نمیخوام. نفهمیدم.

من نمیدونم این دوستان دیگه باید با چه زبونی به شما توضیح بدن این موضوع رو...

شما یک فایل به نام همون که خودتون میگید (fonts.css) بسازید در هاستتون. به این شکل میشه آدرسش (yoursite.com/fonts.css)

حالا شما کدهای فونت فیس رو داخل این فایل قرار بدید . یک پوشه دیگه داخل هاست ایجاد کنید و فرمت های فونت رو بزارید داخلش و url های فونت فیس رو به این پوشه آدرس بدید

لینک به ارسال

شما یک فایل به نام همون که خودتون میگید (fonts.css) بسازید در هاستتون. به این شکل میشه آدرسش (yoursite.com/fonts.css)

حالا شما کدهای فونت فیس رو داخل این فایل قرار بدید . یک پوشه دیگه داخل هاست ایجاد کنید و فرمت های فونت رو بزارید داخلش و url های فونت فیس رو به این پوشه آدرس بدید

خب شما که انقد عصبی هستی . میشه بگی آخر آخرش کد اچ تی ام ال من باید چه شکلی شه؟

لینک به ارسال

گویا شما من و دوستان رو سر کار گذاشتین همه توضیح دادن آدرس چی میشه! دوباره بخونید

لینک به ارسال

اینقدر تو این انجمن در این باره صحبت شده، این همه مقاله خوب فارسی در سطح اینترنت موجود هست، سطح شما هم که مبتدی هست و همین تعریف ساده دوستان رو متوجه نمیشید :-|

دیگه چجوری توضیح بدن متوجه شید؟

موفق باشید.

لینک به ارسال

<link rel="stylesheet" href="http://yoursite.com/fonts.css">

ویرایش شده توسط شهاب
لینک به ارسال

اینقدر تو این انجمن در این باره صحبت شده، این همه مقاله خوب فارسی در سطح اینترنت موجود هست، سطح شما هم که مبتدی هست و همین تعریف ساده دوستان رو متوجه نمیشید :-|

دیگه چجوری توضیح بدن متوجه شید؟

موفق باشید.

شما خیلی در این انجمن رفتارتون با کاربران بد هستش. خب نمیدونم اگه میدونستم که نمیومدم اینجا منت شما رو بکشم :wacko:

حالا هم از همه ممنونم :wub:

شما هم بهتره یکم مودب باشید.

بچه ها از همه ممنون. من امتحان میکنم همین نصف و نیمه ای رو که فهمیدم بعد اگه درست نشد بازم میام :wub:

لینک به ارسال

همون لینکی که دادم نمونه ی html رو نشون داده

کد هارو بررسی کنید

@دوستان

قرار نیست اگه توضیح ما بد بود یا کسی متوجه نشد اینطوری رفتار کنیم :D

ویرایش شده توسط دانیال
لینک به ارسال

شما خیلی در این انجمن رفتارتون با کاربران بد هستش. خب نمیدونم اگه میدونستم که نمیومدم اینجا منت شما رو بکشم :wacko:

حالا هم از همه ممنونم :wub:

شما هم بهتره یکم مودب باشید.

بچه ها از همه ممنون. من امتحان میکنم همین نصف و نیمه ای رو که فهمیدم بعد اگه درست نشد بازم میام :wub:

درود

مشکل شما اینه که بدون تست کردن و دست به کد شدن انتظار دارین تمام مراحل آماده بشه و شما استفاده کنید

اما ببینید دوست عزیز این انجمن برای رفع مشکلات و راهنمایی هستش و شما خودتون هم باید کمی تلاش کنید

تمام پست هارو خوندم از همون ابتدا راهنمایی دقیق بهتون دشه و حتی مبتدی ترین فرد هم میتونه به راحتی انجام بده

دوستان هم حق دارند اینطوری صحبت کنند چون وقتی کسی از وقت خودش ( که با ارزشترین چیزش هست) برای شما میزاره انتظار داره شما هم ارزش قائل بشید و خودتون هم کمی تلاش کنید

در هر صورت اگر باز هم موفق نشدید بگید به صورت خلاصه بگم و کدهارو بدم بهتون

موفق باشید

لینک به ارسال

درود

مشکل شما اینه که بدون تست کردن و دست به کد شدن انتظار دارین تمام مراحل آماده بشه و شما استفاده کنید

اما ببینید دوست عزیز این انجمن برای رفع مشکلات و راهنمایی هستش و شما خودتون هم باید کمی تلاش کنید

تمام پست هارو خوندم از همون ابتدا راهنمایی دقیق بهتون دشه و حتی مبتدی ترین فرد هم میتونه به راحتی انجام بده

دوستان هم حق دارند اینطوری صحبت کنند چون وقتی کسی از وقت خودش ( که با ارزشترین چیزش هست) برای شما میزاره انتظار داره شما هم ارزش قائل بشید و خودتون هم کمی تلاش کنید

در هر صورت اگر باز هم موفق نشدید بگید به صورت خلاصه بگم و کدهارو بدم بهتون

موفق باشید

کسرا سلام

حالا کمکم میکنی شما. بخدا همه راه هایی که بچه ها گفتن رو رفتم ولی وقتی font-family میدم به یه جا از قالبم ، اجرا نمیشه. اما وقتی کدهای اچ تی ام ال فراخوانی آنلاین رو از یک سایت دیگه جایگزین کد خودم میکنم درست میشه.

شما که گفتی همشو بهت میگم. حالا میشه بگی و اذیتم نکنی

لینک به ارسال

سلام.

اول وارد پوشه ی پوستتون بشید، بعدش فایل header.php رو باز کنید عبارت <head> رو توی این فایل پیدا کنید و بعدش یه خط جدید درست کنید و دستور زیر رو توش بزارید:

<link rel='stylesheet' href='myfont.css' />

فایل رو ذخیره کنید و ببندید.

مرحله دوم

بعد توی همون پوشه ی قالب یه فایل با اسم myfont.css ایجاد کنید و دستورات زیر رو بزارید توش:

@font-face {
src: url('myfonts/roya.eot');
src: url('myfonts/roya.eot?#iefix') format('embedded-opentype'),
url('myfonts/roya.woff') format('woff'),
url('myfonts/roya.ttf') format('truetype'),
url('myfonts/roya.svg#roya') format('svg');
}

این فایل رو ذخیره کنید و ببندید.

مرحله سوم:

توی همون پوشه ی پوستتون کنار فایل myfont.css یه پوشه به نام myfonts درست کنید و توی اون فایل های فونتتون رو که تبدیل فرمت کردید قبلا قرار بدید. همچنین دقت کنید که اسم فایل ها باید دقیقا مثل همون چیزی باشه که توی کد بالا اومده. یعنی اگر توی کد بالا گفته roya.svg اسم فایل هم باید باشه roya.svg !!!

مرحله چهارم :

برای اینکه بتونید نتیجه رو توی سایتتون ببینید فایل استایل پوسته رو باز کنید و در انتهاش به یکی از المنت های پوستتون فونت بدید.

روش انجام این کار:

مثلا توی فایرفاکس روی یکی از متن ها راست کلیک کنید و بزنید inspect element تا html اون بخش رو بهتون نشون بده بعد از توی کد html اون بخش class اون المنت رو کپی کنید (دوبار کلیک کنید روش تا قابل کپی شدن بشه).

بعدش توی فایل استایل پوسته دستور زیر رو بنویسید:

.class-name{ //class-name hamoon classi hast ke copi kardin. oon noghtash faramoosh nashe
}

نکته:این رویا که اینجا به فونت فامیلی دادم همون اسمی هست که توی مرحله دوم به فونت فیسم دادم .(خط دوم اون کد)

حالا همه تغییرات رو ذخیره کنید و سایتتونو رفرش کنید اگر تغییری نکرد ctrl+f5 بزنید.

اضافه کنم که دوستان راست می گن اموزش اضافه کردن فونت به قالب ها خیلی زیاده ولی خوب من توضیح کاملش رو یکجا براتون نوشتم شاید مشکلتون حل بشه !

موفق باشید.

لینک به ارسال

اقا فرحان خیلی خیلی ازتون ممنونم من. بخدا خیلی خوشحال شدم با این حوصله برام توضیح دادید. مشکلم حل شد. شما خیلی خوبید، کاش همه بچه های اینجا یکمی شبیه شما باشن. همین کاری که شما گفتید رو انجام دادم و مشکلم کامل درست شد. براتون دعا میکنم. من فکر میکنم آقاکسرام یه مریضی داشته باشن، خدا کنه که اینطوری نباشه اما اگه هست، فردا روز عید منم برا ایشون دعا میکنم.

بازم خیلی مرسی اقا فرحان

لینک به ارسال

همه ی بچه های انجمن خوب هستن و بدون هیچ چشم داشتی کاربرها رو راهنمایی میکنن.

اینکه شما مبتدی هستید و راهنمایی های بچه ها رو متوجه نمیشدید دلیل بر بد بودن کسی نیست! چون این انجمن تخصصی هست و بچه ها انتظار دارن کسی که اینجا سئوال میپرسه تلاشش رو کرده باشه و در صورتی که به هیچ وجه نتونسته بود مشکلش رو حل کنه به اینجا مراجعه کنه (حداقل من اینطوری فکر میکنم)

مثلا من وقتی تاپیکی رو میبینم که شروع کنندش مرتب اسپم میده یا سئوال تکراری میپرسه ،یا ولش می کنم یا اگر مدتی ازش گذشته باشه و کسی جواب نداده باشه یه جواب کوتاه میدم ببینم در چه حدی هست علمش ! اگر ببینم که نه واقعا داره تلاش میکنه مشکلشو حل کنه اما صبور نیست راهنماییش می کنم ، ولی اگر ببینم خیلی از موضوع پرته یا چیزی که می خواد نیاز به 1 ماه دوره آموزشی داره بیخیالش می شم.

به همین خاطر بهتون توصیه می کنم اولا سئوالاتون رو واضح بپرسید دوما هیچ وقت اسپم ندید و اگر کسی جواب نداد تا 24 ساعت رو صبر کنید و بعد اپ بدید تا به تاپیک هاتون اهمیت داده بشه.

یا مثلا خودتون به عنوان تاپیکتون نگاه کنید چی نوشتید:

فونت های آنلاین چطوری کار میکنه : )

فکر کنم هرکسی همچین عنوانی رو ببینه اولین چیزی که به ذهنش میرسه اینه که شما احتمال زیاد اسپمر هستین!

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...