رفتن به مطلب

سوال در مورد استفاده از افزونه جت پک

پست های پیشنهاد شده

سلام دوستان بنده خیلی وقته با وردپرس آشنایی دارم و سایت هام را با اون راه اندازی می کنم. و افزونه های زیادی کار کردم و اسم این افزونه را هم زیاد شنیده بودم ولی تا حالا نصبش نکرده بودم ببینم چه امکاناتی دارد. و اینکه میشه باهاش چه کار هایی کرد

تا اینکه برای یک بخش سایتم وقتی جست و جو می کردم به این افزونه برخوردم و وقتی نصبش کردم دیدم wow چه افزونه فوق العاده ای هست و خیلی از مواردی که مجبور بودیم برای هر کدومش یک افزونه جدید نصب کنیم یا یک عالمه کد استفاده کنیم خودش داره تازه به صورت اتومات داخل سایت قرار میده :|

حالا دو تا سوال دارم

1- چرا وردپرس که خودشم اومده این افزونه را زده نمیاد و خیلی از قابلیت های عالی این افزونه را در هسته وردپرس قرار بده ؟

2- و مسئله دومم اینه که ما چطوری این افزونه را به صورت دستی مدیریت کنیم.

چون اگر از این افزونه استفاده کرده باشید می دونید که با فعال سازی یک بخش اون به صورت اتومات در قالب تغییرات اعمال میشه من نمی خوام اتومات اعمال بشه می خوام کد هاش را دستی در قالب قرار بدم همچین چیزی ممکن هست ؟

دلیل این مسئله هم این هست که این افزونه میاد در بخش content تغییرات را میده و منم در قالبم اصلا از این استفاده نکردم و اکثر قالب با پست تایپ و زمینه دلخواه و... ایجاد شده.

لینک به ارسال
  • 2 هفته بعد...

1- چرا وردپرس که خودشم اومده این افزونه را زده نمیاد و خیلی از قابلیت های عالی این افزونه را در هسته وردپرس قرار بده ؟

2- و مسئله دومم اینه که ما چطوری این افزونه را به صورت دستی مدیریت کنیم.

چون اگر از این افزونه استفاده کرده باشید می دونید که با فعال سازی یک بخش اون به صورت اتومات در قالب تغییرات اعمال میشه من نمی خوام اتومات اعمال بشه می خوام کد هاش را دستی در قالب قرار بدم همچین چیزی ممکن هست ؟

دلیل این مسئله هم این هست که این افزونه میاد در بخش content تغییرات را میده و منم در قالبم اصلا از این استفاده نکردم و اکثر قالب با پست تایپ و زمینه دلخواه و... ایجاد شده.

1- این سوال را که باید از تیم خود وردپرس پرسید.ولی لازم است بدانید در کل اضافه کردن افزونه مصرف سایت را بالا می بره.من خودم از افزونه استفاده می کنم ولی شاید در کل از 10% امکاناتش استفاده می کنم و بقیه بلا استفاده است.این انتخاب کاربر است.تا اونجا که من می دانم هدف تیم وردپرس ساخت سیستم سبک ،پر امکانات و با امنیت بالا است. اگر کاربری دوست داشته باشد اضافه می کند کسی هم دوست نداشته باشد اضافه نمی کند.

2- بعید بدانم بشه همین طوری مدیریتش کرد مگر اینکه دست به هسته افزونه بزنید

لینک به ارسال

2- بعید بدانم بشه همین طوری مدیریتش کرد مگر اینکه دست به هسته افزونه بزنید

خیر دوست عزیز نیازی نیست در هسته افزونه دستکاری بشه توی بخش پشتیبانیش یک عالمه گشتم از آخر فهمیدم چطوری باید اینکار را کرد.

مثلا برای مطالب مرتبط باید ابتدا با کد زیر اون را از زیر پست حذف کرد.

function jetpackme_remove_rp() {
$jprp = Jetpack_RelatedPosts::init();
$callback = array( $jprp, 'filter_add_target_to_dom' );
remove_filter( 'the_content', $callback, 40 );
}
add_filter( 'wp', 'jetpackme_remove_rp', 20 );

بعد از اون با استفاده از شوتکد زیر اون را در هر جای قالب میشه لود کرد.

<?php echo do_shortcode( '[jetpack-related-posts]' ); ?>

تازه یک عالمه فیلتر خوب و عالی دیگه هم داره که میشه هر بخشش را کامل مدیریت کرد.

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...