رفتن به مطلب

سئو سایت فروشگاهی

aliali100

پست های پیشنهاد شده

سلام

یک سایت فروشگاهی داریم. حالا یک محصولی رو که قبلا در سایت قرار دادیم رو دیگه نداریم و نمیخواهیم بفروشیم و میخواهم از بین محصولات سایت حذفش کنیم.

اگر حذف کنیم خطای 404 ایجاد میشه برای گوگل تکلیف چی میشه؟ باید رفت از گوگل وبمستر تولز حذفش کرد؟

فرض کنید یک فروشگاه مثل دیجیکالا روزانه چند صد محصول رو حذف میکنه. داستان سئو چی میشه؟ باید تک تک رفت تو گوگل وبمستر و یکی یکی محصولاتی رو که حذف کردیم رو از وبمستر تولز هم حذف کنیم؟

به فرض مثال 2 ماه هستش که یک محصول رو در سایت قرار دادیم و صفحه محصولش در گوگل رتبه گرفته و حالا بعد از 2 ماه دیگه اون محصول رو نداریم و میخواهیم حذفش کنیم. آیا این رویه به سئو سایت آسیب نمیزنه؟

داستان سئو این فروشگاه هها که این همه محصول دارند چی هستش؟

این سوال نزدیم به 3-4 ماه هستش که ذهن من رو درگیر کرده . ممنون میشم هرکسی اطلاعاتی در این زمینه داره به من کمک کنه

ممنون

لینک به ارسال

سلام

خب چرا صفحه محصول رو حذف کنید! بزنید اتمام کالا.

اگه حذف کنید، مثلا اگه لینک 1 گوگل باشه میتونه به ضرر شما باشه! همون لینک با کلیک خوردن میتونه سایت رو بالا بکشه.

لینک به ارسال

سلام

خب چرا صفحه محصول رو حذف کنید! بزنید اتمام کالا.

اگه حذف کنید، مثلا اگه لینک 1 گوگل باشه میتونه به ضرر شما باشه! همون لینک با کلیک خوردن میتونه سایت رو بالا بکشه.

به فرض مثال الان کالا تمام میشه و هیچ وقت دیگه نمی خواهیم موجوش کنیم. مثلا فروشگاه لباس هستش و الان یک لباسی رو بورس هستش و بعد از اینکه تموم بشه دیگه هیچ وقت نمیاریم. آیا بعد از گذشت چند سال هم باید همچنان درحالت اتمام موجودی باشه؟

چون این رو میدونم که فروشگاههای بزرگ اینترنتی وقتی تموم میکنن میزنن اتمام موجودی و بعد از مدتی حذف میکنن

لینک به ارسال

شرمنده من چند روز صبر کردم دیدم خبری نشد مجددا دارم مینویسم

از دوستان صاحب نظر سئو یعنی کسی نمیدونه با این قضیه باید چطور برخورد کرد؟

لینک به ارسال

سلام ، شما میتونین از تگ های "موجود نیست" یا... استفاده کنید ، کسی حذف نمیکنه ، نهایتاً از صفحه اصلیش برمیداره و تو لیست محصولات خودش نمیاره ، وگرنه از جستجوی گوگل حذف کردن کار اشتباهی هست و من مشاهده نکردم ، چون اگرم باشه محصولات مشابه و... خودش براش بازدید و فروش به حساب میاد.

مثلاً فروشگاه دی جی کالا همیشه شده برای مقایسه محصولاتش نگه میداره اون ها رو.

لینک به ارسال

سلام

چند راه برای این کار به ذهن من میرسه

1-ریدایرکت کردن اون صفحه به محصول مشابه یا هر محصول دلخواه بعد از توضیحات به کاربر .

2-میتونیم داخل همون صفحه با پیغامی اتمام موجودی کالارو به کاربر اعلام کنیم و محصولات مشابهو بهش پیشنهاد بدیم.

3-میتونیم از کاربر در همون صفحه ایمیل یا شماره تلفنشو دریافت کنیم و از موجود شدن مجدد کالا با خبرش کنیم.

4-میتونیم از کاربر بخوایم اون کالارو سفارش بده که اگر سفارشات به حد مطلوب رسید اون کالا برای اونها ارسال بشه.

5-و...

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...