رفتن به مطلب

مشکل در نمایش فونت ها

پست های پیشنهاد شده

سلام!

من یک قالب اچ تی ام ال طراحی کردم و با font-face فونت های مورد نیازمو اضافه کردم!

بعد که به ورد پرس تبدیلش کردم نوشته ها با فونت پیش فرض نمایش داده می شن!‌ و انگار نه انگار براشون font-face تعریف کردم!

میتونید بگید مشکل از کجاس؟ من هر کار به فکر رسید کردم!

ویرایش شده توسط hamid123
لینک به ارسال

به این صورت عمل کنید:

1- یک پوشه به اسم fonts ایجاد کنید

2- فونت مورد نظر خود را در این پوشه قرار دهید

3- در فایل style.css خود کد فراخوانی فونت را به صورت زیر قرار دهید:

@font-face {
font-family: 'Yekan';
src: url('fonts/Yekan.eot');
src: url('fonts/Yekan.eot?#iefix') format('embedded-opentype'), url('fonts/Yekan.woff') format('woff'), url('fonts/Yekan.ttf') format('truetype'), url('fonts/Yekan.svg#WebYekan') format('svg');
font-weight: normal;
font-style: normal;
unicode-range: U+0600–06FF;
}

نام ها را به دلخواه خود تغییر دهید.

در این حالت باید فونت بدرستی لود بشه

ویرایش شده توسط graphicno
لینک به ارسال

به این صورت عمل کنید:

1- یک پوشه به اسم fonts ایجاد کنید

2- فونت مورد نظر خود را در این پوشه قرار دهید

3- در فایل style.css خود کد فراخوانی فونت را به صورت زیر قرار دهید:

@font-face {
font-family: 'Yekan';
src: url('fonts/Yekan.eot');
src: url('fonts/Yekan.eot?#iefix') format('embedded-opentype'), url('fonts/Yekan.woff') format('woff'), url('fonts/Yekan.ttf') format('truetype'), url('fonts/Yekan.svg#WebYekan') format('svg');
unicode-range: U+0600–06FF;
}

نام ها را به دلخواه خود تغییر دهید.

در این حالت باید فونت بدرستی لود بشه

ممنون از شما! ولی بازم مشکل حل نشد! البته با توجه به اینکه قرمت woff کافیه من خودم این رو نوشته بودم!

@font-face{font-family:IRYekan;src:url(IRYekan.woff);}

آخه من تا حالا همچی مشکلی برام پیش نیومده!‌ وقتی قالب اچ تی ام ال مشکلی نداره چرا باید هنگام وردپرس شدن اینجوری بشه؟

گفتم شاید بخاطره کوچیک یا بزرگ بودن حروف باشه همه رو کوچیک کردم بازم درست نشد!

نمدونم مشکل چیه!

وقتی فونت b yekan که توی فونت های سیستم عاملم هست رو به عنوان قونت میگذارم فونت ها به یکان تبدیل میشه ولی وقتی میخوام فونت iryekan رو براش تعریف کنم نمیشه :|‌

لینک به ارسال

خب اشتباه همینه شما باید فونت مخصوص وب رو استفاده کنید نه فونت های روی سیستم عامل ( که در فتوشاپ و... استفاده میشه )

تو نت سرچ کنید فونت های بهینه شده زیاد است که در کدی که دادم تمامی فرمت های مورد نیاز وجود داره

لینک به ارسال

ببیند یه بسته فونت اصلاح شده توسط نمدونم کدوم سازمانی هست تو نت! که فرمت ttf بود همش! یکانش خیلی خوب بود نسبت به یکانهایی که داشتم! منم فرمت ttf رو از تو یه سایت conevert ttf to woff تبدیل به فرمت woff کردم!

بعد یه قالب اچ تی ام ال ساختم! که کاملا درست نشون میداد با این فونت!

بعد که قالب رو وردپرس کردم و روی لوکال هاستم تست کردم فونت ها همش tahoma میشه!

یعنی شما میگید مشکل از فونتیه که انتخاب کردم؟

مگه همین که فرمتش woff باشه کافی نیست؟ اگه اینجوره پس چرا قالب اچ تی ام الم مشکلی نداشت؟ :|

ویرایش شده توسط hamid123
لینک به ارسال

فایل زیر رو دانلود کنید:

http://s6.picofile.com/file/8204983092/webfont.zip.html

و طبق مراحل بالا که توضیح دادم عمل کنید

لینک به ارسال

فایل زیر رو دانلود کنید:

http://s6.picofile.c...ebfont.zip.html

و طبق مراحل بالا که توضیح دادم عمل کنید

راستش با فونتهای شما این که حل نشد بماند :| تو قالب اچ تی ام ال هم با فونتهای شما فونت ها تغییر نمیکنه و tahoma میمونه! :|

بعید میدونم جایی رو اشتباه کرده باشم! تو وردپرس تازه کار هستم ولی قالب وبلاگ خیلی درست کردم همشونم با فونت فیس!

حتی تو فایل css که تو خود فونتاتون هست رو هم کدشو برداشتم ولی بازم ........

@font-face {
font-family: 'weblogmayekanregular';
src: url('yekan-webfont.eot');
src: url('yekan-webfont.eot?#iefix') format('embedded-opentype'),
url('yekan-webfont.woff2') format('woff2'),
url('yekan-webfont.woff') format('woff'),
url('yekan-webfont.ttf') format('truetype'),
url('yekan-webfont.svg#weblogmayekanregular') format('svg');

}
body{margin:0;font-family:weblogmayekanregular;direction:rtl;}

ویرایش شده توسط hamid123
لینک به ارسال

اگه آنلاینه آدرس رو بدید میشه بیشتر کمک کرد

ولی احتمال بسیار زیاد آدرس دهی اشتباهه یا استایل‌ها تداخل داره

فولدر فونت اسمش چیه و آدرسشش نسبت به فایل استایل چیه؟ تو کدوم فایل استایل دارید این کار رو میکنید؟ rtl یا اصلی؟

لینک به ارسال

اگه آنلاینه آدرس رو بدید میشه بیشتر کمک کرد

ولی احتمال بسیار زیاد آدرس دهی اشتباهه یا استایل‌ها تداخل داره

فولدر فونت اسمش چیه و آدرسشش نسبت به فایل استایل چیه؟ تو کدوم فایل استایل دارید این کار رو میکنید؟ rtl یا اصلی؟

نه هنوز روی لوکال هاسته!

آخه اگه بخاطر آدرس دهی باشه که باید از اول مشکل میداشت! ولی برای .html مشکلی نداره و فونتی که میخوام رو درست نشون میده! ولی همین که تبدیل به وردپرس کردمش دیگه فونتاش خراب شده و درستم نمیشه!

من چند حالت رو تست کردم! با فولدر fonts یعنی fonts/iryekan.woff ! بدون فولدر و درست کنار فایل css یعنی نسبت اینجور iryekan.woff ! کلا یک فایل استایل داره! استایل اصلی!

من فکر میکنم مشکل از جایی مربوط به وردپرس باشه! وگرنه html و css مشکلی نداره! اینو ۱۰۰ اطمینان دارم چون تا حالا کلی قالب درست کردم بدون مشکل!

<link rel="stylesheet" href="<?php bloginfo('stylesheet_url'); ?>" />

ربطی به فراخوانی css نداره؟ چون من تو نت روش های مختلفی دیدم!‌

لینک به ارسال

راستش یکم خودم دستکاری کردم و به نتیجه هم رسیدم :|

ظاهرا مشکل از فونت هاس! حالا چراشو نمدونم! شاید بخاطر اینکه فرمتشون ttf بوده و به woff تبدیلشون کردم! شایدم چیز دیگه باشه :| تنها چیزی که میدونم مشکل از فونت ها بود و هیچ ربطی به کد نویسی یا خدای نکرده وردپرس بزرگ نداره :)

بازم ممنون از اونا که کمک کردن!

یه دونه فونت یکان اصلاح شده ی رایگان گیر آوردم که تقریبا مشکلی نداشت! اونم اینجوری از آب در اومد :| حالا باز باس بگردم دنبال یه فونت رایگان :|

ویرایش شده توسط hamid123
لینک به ارسال

سلام ؛ منم چندهفته ای میشه همین مشکل رو دارم؛توی مرورگر های موزیلا ؛ کروم و اینترنت اکسپلورر هم تست کردم روی چندین سیستم هم چک کردم.اما اصلا فونت ها رو نشون نمیده و از فونت های تاهوما و آریال و سریف و ... استفاده میشه و انگار نه انگار تو فایل سی اس اس @font-face تعریف کردم :) .

وقتی هم خودم فونت گوگل رو فراخوانی میکنم اصلا نشون نمیده ؛ مثلا یه پوسته به صورت پیش فرض خودش فونت دروید کوفی رو داشت من فونت یکان رو براش تعریف کردم و الان روی سایت برای نمونه گذاشتم اما فونت ها تغییر نکردن ؛ ولی این پوسته فونت ها رو لود کرده ؛ اما این پوسته نه! حداقل دو هفتس دارم با این مشکل سر و کله میزنم و نمیتونم حللش کنم.

نمیدونم مشکل از فونت هامه یا نه ؛ آخه فونت ها رو قبلا روی پوسته های مختلفی استفاده میکردم و مشکلی نداشتن؛مرورگر ها هم که قبلا گفتم توی چندین سیستم متفاوت استفاده کردم.

نرم افزاری که برای لوکال استفاده میکنم ampps 3.2 ؛ ویندوزم 8.1 Enterprise ؛نسخه وردپرس روی لوکالم 4.2.4 نمیدونم مشکل کارم از کجاست :) شدیدا فکرم رو مشغول کرده.

امیدوارم راهنماییم کنید.

لینک به ارسال
  • 2 ماه بعد...

سلام ؛ منم چندهفته ای میشه همین مشکل رو دارم؛توی مرورگر های موزیلا ؛ کروم و اینترنت اکسپلورر هم تست کردم روی چندین سیستم هم چک کردم.اما اصلا فونت ها رو نشون نمیده و از فونت های تاهوما و آریال و سریف و ... استفاده میشه و انگار نه انگار تو فایل سی اس اس @font-face تعریف کردم :) .

وقتی هم خودم فونت گوگل رو فراخوانی میکنم اصلا نشون نمیده ؛ مثلا یه پوسته به صورت پیش فرض خودش فونت دروید کوفی رو داشت من فونت یکان رو براش تعریف کردم و الان روی سایت برای نمونه گذاشتم اما فونت ها تغییر نکردن ؛ ولی این پوسته فونت ها رو لود کرده ؛ اما این پوسته نه! حداقل دو هفتس دارم با این مشکل سر و کله میزنم و نمیتونم حللش کنم.

دوست عزیز شما css های استایل های تم رو اصلاح نکردید به طور مثال :

در فایل: http://demo-wp.ir/detube/wp-content/themes/detube/style.css خط : 110 کد :

a {font-family:Kufi,BYekan,Exo2;}

که شما باید نام فونت را تغییر دهید و فونت kufi ندارید و attach نکرده اید و از فونت بهینه وب مثلاً : فونت اصلاح شده یکان استفاده کنید

فونت اصلاح شده یکان که اعداد فارسی و اصلاح شده ای دارد و فونت بولو و یا BYekan نیست و Yekan کاملاً وکتور و بهینه می باشد را می توانید از وب سایت دانلود کنید:

دانلود فونت اصلاح شده یکان با اعداد فارسی دانلود فونت اصلاح شده یکان وب

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...