رفتن به مطلب

مشکل کپی رایت سایت راست چین و مارکت وردپرس

SinaPeyk

پست های پیشنهاد شده

شما حکم انجمنی صادر کردی که همه با نظر من مخالف هستن. باشه، نظرات من مسخره هست.

من میگم مترجم فایل ترجمه و راستچین خودش رو بفروشه و به خریدار حق انتخاب بده تا محصول رو از فروشگاه اصلی خریداری کنه یا نال شده اش رو دانلود کنه!!!

این رو قبول دارید بزرگوار یا این هم مسخره هست؟

ویرایش شده توسط aleeresa
  • امتیاز 1
لینک به ارسال
من به کسی توهین نکردم (بگو کجا و به کی توهین کردم؟).

تا الان هم خیلی رعایت کردیم که شما بن نشدید....

من می دونم چرا ناراحتید! خدا شاهده اگر مارکتی داشتید هرکاری می کردین بگین استفاده از این قالب ها مشکلی نداره ولی چون ندارین و حسودین نمی تونین موفقیت بقیه رو ببیند.

طرف میگه من بعضی چیزا رو خریدم ولی نتونستم برای مثال ویندوز رو بخرم و دارم از نسخه کرک شده استفاده میکنم. زررررررشک. شما یا باید چیزی رو قبول داشته باشی یا خیر.

و در آخر شما دوست عزیز خیلی دو رو هستی. چرا خودت داری از آی پی بورد نال شده استفاده میکنی؟ یه خورده از این حروم حرومیایی که می کنی به خودت هم بگو.
  • امتیاز 2
لینک به ارسال

باشه قبول.

شما اگر دوستداری جواب این سوالمو بده بعد بنا به صلاحدید خودت می تونی بنم کنی:

من میگم مترجم فایل ترجمه و راستچین خودش رو بفروشه و به خریدار حق انتخاب بده تا محصول رو از فروشگاه اصلی خریداری کنه یا نال شده اش رو دانلود کنه!!!

لینک به ارسال

شک ندارم ایشون یکی از همون عزیز مارکت وردپرسه

لطفا تاپیک رو قفل کنید فکر میکنم به نتیجه و هدفش رسیده باشه !

ویرایش شده توسط Morteza
لینک به ارسال

خیر شما نظرات دوستان رو در مورد صحبت هاتون بخونید.

خوب چه فرقی با نقض کپی رایت داره؟

الان هم نالرها هم کرکرها اول محصول مینویسن اگه دوست دارید از نویسنده حمایت کنید محصول رو بخرید.

این حرف شما شبیه این هست که به یه نفر از همه جا بی خبر یه ساتور بدیم، بگیم هر میتونی آدم بکشی هم میتونی سبزی خورد کنی... انتخاب با خودت!

بدون موارد فرهنگی و آموزشی و بازدارنده این کار مشخصا منجر به دانلود نالمیشه.

کیه که از محصول رایگان به دست اومده بدش بیاد؟

لینک به ارسال

برادر من چرا بحث میکنی شما انقد آخه...

اینی که شما گفتی من گفته بودم ، مرتضی و بقیه دوستان گفته بودن و حرفشون هم همین بود

من میگم مترجم فایل ترجمه و راستچین خودش رو بفروشه

. اصل قالب دسترنج طراح هست و فروش بدون مجوز هر محصول دزدیه. شما چیکار به این انجمن یا کاربرای دیگه که نرم افزار کرک استفاده میکنن داری آخه عزیز من. هم شما و هم بقیه دوستان میدونن که فروش محصولات طراحان بدون مجوز دزدیه. کپی رایت رو باید رعایت کرد (این در کشور ما قانونی نداره اما از شرکتی که میخرید باید بپرسید این قوانین رو نه جای دیگه)

ویرایش شده توسط شهاب
لینک به ارسال

خوب چه فرقی با نقض کپی رایت داره؟

الان هم نالرها هم کرکرها اول محصول مینویسن اگه دوست دارید از نویسنده حمایت کنید محصول رو بخرید.

این حرف شما شبیه این هست که به یه نفر از همه جا بی خبر یه ساتور بدیم، بگیم هر میتونی آدم بکشی هم میتونی سبز خورد کنی... انتخاب با خودت!

بدون موارد فرهنگی و آموزشی و بازدارنده این کار مشخصا منجر به دانلود نالمیشه.

کیه که از محصول رایگان به دست اومده بدش بیاد؟

خیلی خب. پس شما حتی GPL که تمام محصولات تم فارست با همین لایسنس ارائه میشن رو هم قبول ندارید.

جی پی ال حق توسعه رو به کاربر میده.

برادر من چرا بحث میکنی شما انقد آخه...

اینی که شما گفتی من گفته بودم ، مرتضی و بقیه دوستان گفته بودن و حرفشون هم همین بود.

خدا خیرت بده. همین الان مرتضی این رو هم رد کرد.

شک ندارم ایشون یکی از همون دزدای مارکت وردپرسه

کار خوبی کردی که این ارسالتو ویرایش کردی. الکی به کسی تهمت نزن. من دزد نیستم!!!

لینک به ارسال

دوست عزیز شما آشنایی درستی با قوانین کپی رایت و اوپن سورس ندارید

GPL حقی برای توسعه به کاربران تم فارست نمیده و اصلا ربطی نداره به این موضوع

خود تم فارست یک قانون برای این مورد داره که بسته به نوع لایسنی هست که شما خریداری می کنید

در ضمن اون قانون برای توسعه و استفاده در کاربر نهایی هست نه فروش همون محصول به صرف فارسی سازی به تعداد و اتفاقا در قوانین تم فارست این مورد مشخصا نفی شده

بنده میدونم که شما داری از فروشی که در این مارکت ها دارید دفاع می کنید

اما اگر واقعا میخواید جانب حق باشید و مال دیگران رو نخورید و دوست دارید این ها رو رعایت کنید قوانین کپی رایت، کدباز و فروش رو مطالعه کنید.

هیچوقت برای یادگیری دیر نیست...

• امتیاز 8
لینک به ارسال

دوستان . من گفتم تنها فایل ترجمه po و فایل های فارسی ساز rtl قالب

اینو ببینید. من با 80 درصد فروشندگان تم فارست این موضوع رو مطرح کردم و تماما همین پاسخ رو دادن. البته من سوال احمقانه ای پرسیدم و از قبل جوابشون رو میدونستم

;Hello

I have an important question, can I buy any product from you, and i sell it after translate

?! I’ll just get right to my own translation! Is it not true

سلام؛

من یک سوال مهم دارم، آیا میتوانم محصولی را شما خریداری کنم و بعد از ترجمه آن محصول را بفروش برسانم؟ من فقط حق ترجمه خودم را دریافت میکنم! آیا درست نیست؟!

;Hello

Are you asking to sell the translated file themselves? Yes you could do that in theory, you just cannot resell the theme on your own. One single license allows it to be used on one site

سلام!

آیا منظور شما فقط فروش فایل ترجمه قالب بود؟ بله شما میتوانید این فایل را به فروش برسانید، شما فقط نمیتوانید محصول ما را مجددا به فروش برسانید. یک لایسنس اجازه استفاده فقط برای یک وبسایت را خواهد داشت.

• امتیاز 5
لینک به ارسال

دوستان . من گفتم تنها فایل ترجمه po و فایل های فارسی ساز rtl قالب

اینو ببینید. من با 80 درصد فروشندگان تم فارست این موضوع رو مطرح کردم و تماما همین پاسخ رو دادن. البته من سوال احمقانه ای پرسیدم و از قبل جوابشون رو میدونستم

;Hello

I have an important question, can I buy any product from you, and i sell it after translate

?! I’ll just get right to my own translation! Is it not true

سلام؛

من یک سوال مهم دارم، آیا میتوانم محصولی را شما خریداری کنم و بعد از ترجمه آن محصول را بفروش برسانم؟ من فقط حق ترجمه خودم را دریافت میکنم! آیا درست نیست؟!

;Hello

Are you asking to sell the translated file themselves? Yes you could do that in theory, you just cannot resell the theme on your own. One single license allows it to be used on one site

سلام!

آیا منظور شما فقط فروش فایل ترجمه قالب بود؟ بله شما میتوانید این فایل را به فروش برسانید، شما فقط نمیتوانید محصول ما را مجددا به فروش برسانید. یک لایسنس اجازه استفاده فقط برای یک وبسایت را خواهد داشت.

خدا خیرت بده. اصلا لایسنس جی پی ال هم میگه چیزی که خودت توسعه دادی قابل فروش هست. وقتی هم توی تم فارست می خوای محصولی رو ارسال کنی باید یه تیک رو بزنی که تصاویر و... کپی رایت دارن ولی کد نیاز به لایسنس نداره.

بله اگر قالب رو هم بفروشی اشتباهه. ولی چیزی که خودت توسعه دادی رو مجازی که بفروشی.

امیدوارم مخالفا قبول کنن. مارکت ها هم فقط فایل ترجمه و RTL رو برای فروش بذارن. اینجوری همه راضی هستن.

ویرایش شده توسط aleeresa
  • امتیاز 1
لینک به ارسال

خدا خیرت بده. اصلا لایسنس جی پی ال هم میگه چیزی که خودت توسعه دادی قابل فروش هست. وقتی هم توی تم فارست می خوای محصولی رو ارسال کنی باید یه تیک رو بزنی که تصاویر و... کپی رایت دارن ولی کد نیاز به لایسنس نداره.

بله اگر قالب رو هم بفروشی اشتباهه. ولی چیزی که خودت توسعه دادی رو مجازی که بفروشی.

امیدوارم مخالفا قبول کنن. مارکت ها هم فقط فایل ترجمه و RTL رو برای فروش بذارن. اینجوری همه راضی هستن.

منم با این حرف شما موافقم ، اگر فقط فایل rtl.css و فایل fa-IR.po فروخته بشه مشکلی ایجاد نمیشه که هیچ باعث توسعه وب فارسی هم میشه.

ولی مشکل ما اینکه این قالب ها رو الآن دارن میفروشن! با دلاری 200 تومن کمتر دارن میفروشن این قالب ها رو! چطوری یه برنامه نویس حرفه ای ایرانی هرچقدر هم که حرفه ای باشه میتونه با یه همچین وضع قیمت ها رقابت کنه؟ نمیگم که قیمتش رو ببرن بالا حل میشه (هرچند اگر اینکار رو بکنن بخشی از مشکل حل میشه) ولی خب بخش و اساس کلّی قضیه نقض حقوق طراح اصلی هست که رعایت نمیشه.

این حرف درستیه. البته شما نمی تونی بگی که همه اینکارو میکنن.

تو هر اجتماعی آدمای بی انصاف پیدا میشن... همونطور که طراح های ایرانی رو کار دیگران اسکی میرن...

در این مورد هم من که تا به حال ندیدم کنار کپی رایت اصلی اسمشون رو بنویسن ، یعنی نهایتاً لطف کردن جناب آقایون نوشتن "بهینه سازی و فارسی شده توسط فلان سایت" و کپی رایت اصلی هم پاک کردن ، جالبیش اینکه یکی از مدیران همین سایت ها که در همین انجمن هم حساب کاربری داره برای مورد قالب "صحیفه" اش که من دیدم نه تنها کپی رایت اصلی رو حذف کرده ، نه تنها نوشته "طراحی شده توسط این سایت" بلکه اگر کپی رایت خود قالب اصلی با رنگ کمرنگ و هماهنگ قالب نوشته شده ، فونتش هم کوچیک هست این با فونت بزرگ و Bold نوشته + با رنگ قرمز :| (خب هیچی دیگه دمش گرم ، فقط خواستم نمونه گفته باشم)

• امتیاز 5
لینک به ارسال

جالبیش اینکه یکی از مدیران همین سایت ها که در همین انجمن هم حساب کاربری داره برای مورد قالب "صحیفه" اش که من دیدم نه تنها کپی رایت اصلی رو حذف کرده ، نه تنها نوشته "طراحی شده توسط این سایت"

توی بیشتر قالب هاش اینو نوشته.

اینجا رو هم ببینید:

http://forum.wp-parsi.com/topic/34460-%D8%B1%D8%A7%D8%B3%D8%AA-%DA%86%DB%8C%D9%86-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86-%D8%A7%D9%81%D8%B2%D9%88%D9%86%D9%87-%D9%88%D8%B1%D8%AF%D9%BE%D8%B1%D8%B3/

:wub:

http://marketwp.ir/products/%D9%85%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%84-%D9%88%D8%B1%D8%AF%D9%BE%D8%B1%D8%B3-material-wp/

حتی درست راستچین هم نشده.

اگه پست های این کاربر رو ببینید همشون به جز یکی در مورد خرید و فروش و ترجمه و راستچین و .... هست.

ویرایش شده توسط Ghaem
  • امتیاز 2
لینک به ارسال
  • 2 ماه بعد...

سلام به همه 

ببخشید که یکم دیر بهتون می پیوندم. در جواب اون دوستانی که میگن انواتو آیتم های ایران رو بن می کنه باید بگم تو این یکسال و قبل از 2016 من 20000 دلار درآمد کسب کردم و جزو کسانی بودم که تیم مدیریتش به بهترین شکل با من برخورد می کرد و برای هر آیتم جدید 300 دلار اضافی می پرداخت. انواتو اصلا مشکلی با کشور من نداشت. اصلا خوده کولیس نیمه ایرانیه، گرچه نمی تونه فارسی حرف بزنه.

سایت هایی مثل راست چین و مارکت که بنظر من شاه دزد هستند و این رفتارها از امثال همیار وردپرس بعید بود. راست چین علنا از فروش قانونی در سایتش حرف می زنه و اینکه با خرید نسخه اکستند می تونه محصولات رو بفروشه!!! تفاوت نسخه عادی با اکستند فقط در اینه که شما یکبار یا بی نهایت بار برای خودت یا مشتریانت استفاده کنی نه اینکه ساب لایسنس بشی و اونو بفروشی. 

ثانیا ، اصلا واست می صرفه که بری اکستند هرکدومو بخری واسه 20 30 تا فروش ؟!!! کدوم ایرانی ای میره 2700 دلار واسه قالب پول بده؟  تقریبا 9 میلیون برای هر قالب یعنی شما پول میدین ؟! یه دروغی بگو بگنجه راست چین جان!

جدیدا یک بخش اختصاصی برای صاحبان تم های ایرانی ایجاد کردن ، اما تو که خودت دزدی چطور حرف از قانون می زنی؟ چطور میخوای چیزی رو قانونی کنی.  و دردآورتر اینکه شخصی قالب های فریر زیبایی زده اما از بس ریپش می کنن مجبوره عکس هاشو بذاره.

این اتفاقات واقعا برای جامعه Developer غم انگیز و افتضاحه دوستان ، هر وقت میخوام برگردم و یکم به شعار اقتصاد داخلی و مقاومتی فکر کنم یاد دزدهایی میفتم که چند صباحی بعد ادعای تصاحب کار می کنن و دم از قانون می زنن!

خودتون رو بیشتر از این مدیون نکنید و لااقل اگر نمی خواید اصلاح بشید یکم خجالت بکشید و حرف از قانون و کپی رایت در دزدمارکت ها نزنید.
---
به کسانی که میگن ما تحریم هستیم و مال کافر خوردن داره میگم که در عوض ما مسلمان هستیم و دیگران باید از  ما و منش درست ما تبعیت کنن ، زمانی که خیبر در محاصره مسلمانها بود ایشان علف می خوردند اما هرگز دست به طعام و گوسفندان یهودی ها نزدن ، با وجود اینکه جلوی چشمشون بود.

---

متاسفانه دوستان ما نمی تونیم کاری بکنیم مگر اینکه فرهنگ سازی بکنیم یا DMCA رو بپذیریم و یا قوانین مشابهی وضع کنیم.

اگر وضعیت مثبتی رقم بخوره ، هم برنامه نویس ها و طراح ها به درآمد خوبی می رسن هم بلاگرها و بازاریاب ها ، هم مشتریان راضی تری داریم هم وب با کیفیت تر و بروز تری. اگر وب فارسی جای پیشرفت باشه ،بچه ها دیوانه نیستن انرژیشون رو واسه اونور آب بذارن آخرش هم برن همونجا.

ارادتمند دوستان

ویرایش شده توسط Sajadfaweber
  • امتیاز 11
لینک به ارسال

پذیرش قانون کپی رایت جهانی بعد از برجام

http://1o2.ir/4xofc

انشالله که این امر اتفاق خواهد افتاد و بساط تمام سایت های ناقض کپی رایت جمع خواهد شد.از دانلود نرم افزار گرفته تا فروش قالب دیگران!

• امتیاز 4
لینک به ارسال
در 54 دقیقه قبل، mohsen29 گفته است :

انشالله که این امر اتفاق خواهد افتاد و بساط تمام سایت های ناقض کپی رایت جمع خواهد شد.از دانلود نرم افزار گرفته تا فروش قالب دیگران!

با این وضعیت که دولت آمریکا باز تحریم میکنه و در بعضی موارد برجام رو نقض میکنه باید ببینیم اصلا اجرا میشه یا نه :D:D:D:D:D

• امتیاز 2
لینک به ارسال
در در 1/10/2016 at 22:31، mohsen29 گفته است :

ان شالله ، اما ایران آخرین کشوری هست که از تحریم ها به طور کامل آزاد میشه ( شاید اصلا اون موقع چنین ایرانی وجود نداشته باشه ) چون ما جنگ ایدئولوژی داریم. ایده ها و باور ها هستن که به ما قدرت میدن و غرب اصلا نمی تونه کشورهای مستقل رو تحمل کنه.

اگر همین کپی رایت در سطح ملی خودمون عملی بشه ما احتیاجی به قانون وارداتی نداریم. تولید و فروش باید داخلی باشه. تولید در خارج و خرید از داخل وضع اقتصاد ما رو بدتر از اینی که هست می کنه.

لینک به ارسال

اگه آقا مرتضی فروشگاه قالب رو راه اندازی میکردن فک میکنم استقبال خوبی داشت

غیر از این دوتا مارکت دیگه ای نیست

ویرایش شده توسط دانیال
لینک به ارسال
  • 3 هفته بعد...

معرفی سایت فوق به سازندگان اصلی محصولات پیشنهاد خوبی می تواند باشد و همچنین درخواست از سازندگان برای پیگیری حقوق خودشان می تواند تکمیل کننده آن باشد، برای مثال پیشنهاد بدهید تا به کمپانی گوگل از طریق اینجا گزارش سایت ها ناقض آثارشان را بدهند. 

البته روش فوق همت بالایی را می طلبد ولی برای سرکشی چنین سایت هایی می تواند قدرتمندترین ابزار باشد و ارزش آزمودن دارد.

:ph34r:

لینک به ارسال
در 21 دقیقه قبل، مدیا ویکی گفته است :

معرفی سایت فوق به سازندگان اصلی محصولات پیشنهاد خوبی می تواند باشد و همچنین درخواست از سازندگان برای پیگیری حقوق خودشان می تواند تکمیل کننده آن باشد، برای مثال پیشنهاد بدهید تا به کمپانی گوگل از طریق اینجا گزارش سایت ها ناقض آثارشان را بدهند. 

البته روش فوق همت بالایی را می طلبد ولی برای سرکشی چنین سایت هایی می تواند قدرتمندترین ابزار باشد و ارزش آزمودن دارد.

:ph34r:

درود...گوگل توی ایران نمایندگی نداره که بخواد اونا قانون کپی رایت رعایت نمی کنه مجازات کنه...همین چین رو ببین که گوگل در این کشور حضور ندارد و تقریبا قانون کپی رایت وجود نداره که مثل ایرانه و روسیه همین طور...

زیاد با قانون کپی رایت دلش خوش نکن...چین با این قانون کپی رایت وجود نداره اقتصاد قدرتمندی داره از صنعت بگیر تا وب که کپی رایت رعایت نمی کنه...همین ایران بیشترین ضربه از چین خورده و کشورهای دیگر همین طور...

لینک به ارسال

متاسفانه چون توی ایران قانون حق کپی رایت برای خیلی از حوزه ها وجود نداره تازه اون حوزه هایی هم که وجود داره اگر نقض بشه مولف باید بره دنبالش و شاید به نتیجه برسه شایدم نه :|  این مشکلات صد در صد طبیعی هست. بنده خودم به شخصه نمی گم که صد در صد کپی رایت را رعایت می کنم. و اصلا نرم افزار کرکی استفاده نمی کنم. ولی تا جایی که تونستم یا لایسنس خریدم یا نرم افزار جایگزین و رایگان انتخاب کردم. و در زمینه وب هم یا رایگان استفاده کردم و در چند کار آخرم خودم طراحی کردم. 

به نظر بنده توی جامعه ما تا موقعی که زور بالا سر کسی نباشه کاری پیش نمیره.

• امتیاز 1
لینک به ارسال
در 1 دقیقه قبل، مدیا ویکی گفته است :

عرض بنده این بود که چنین سایت هایی از نتایج گوگل محو شوند. ^_^

فکر نکنم به این راحتی باشه...چون گوگل درخواست های کاربران ایرانی قبول نمی کنه!

لینک به ارسال

با عرض پوزش دوباره پیشنهاد بنده را مطالعه کنید، بنده عرض کردم درخواست از سوی سازندگان آثار صورت گیرد. B)

لینک به ارسال

دوستان نظر شما وقتی محترمه که خودتون هم رعایت کنید  منظورم با اونهایی هست که میان اینجا و اورد در میکنن ولی میری توی امضای سایتشون و ... میبینی خودشون هم قالب و افزونه پولی رو گذاشتن فروش .

به قول معروف اول یه سوزن به خودت بزن ، ........

• امتیاز 3
لینک به ارسال
  • Morteza این مورد را قفل کرد موضوع
مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.
  • اضافه کردن...