رفتن به مطلب

ساخت دانشنامه

پست های پیشنهاد شده

سلام

من میخوام توی سایتم یه دانشنامه ایجاد کنم که دارای یه قالب جداگانه موتور جستجو باشه.

مثلا یه ساب دامین ایجاد کنم و یه قالب جدا روش اجرا کنم بعد توی اون مطلب بزارم (که توی سایت اصلی نیاد) و توی اون جستجوگر جستجو بشه.

چجوری میشه این کرو کرد؟ و یه وردپرس روی ساب دامین نصب کرد که با وردپرس اصلی یکی باشه منهای قالب و محتواش.

اگه هم روشی دارید برای ساخت یه دانشنامه با این شرایط ممنون میشم بگید.

میدونم یکم کار سختیه و منم هیچی بلد نیستم ولی ممنون میشم کمکم کنید.

لینک به ارسال

شما اول داخل کنترل پنل یه ساب دامین ایجاد کن. مثلا wiki

آدرس دانشنامه ات میشه wiki.example.com

یه پوشه هم در ریشه سایت با اسم wiki ایجاد کن و فایلهای نصب وردپرس رو داخلش کپی کن و مراحل نصب وردپرس روی ساب دامین رو انجام بده.

بستگی داره منظورتون از حجم زیاد چیه ولی اگر افزونه خاصی نصب نکنید بعید می دونم بیشتر از 50 مگابایت فضا بگیره.

لینک به ارسال

شما اول داخل کنترل پنل یه ساب دامین ایجاد کن. مثلا wiki

آدرس دانشنامه ات میشه wiki.example.com

یه پوشه هم در ریشه سایت با اسم wiki ایجاد کن و فایلهای نصب وردپرس رو داخلش کپی کن و مراحل نصب وردپرس روی ساب دامین رو انجام بده.

بستگی داره منظورتون از حجم زیاد چیه ولی اگر افزونه خاصی نصب نکنید بعید می دونم بیشتر از 50 مگابایت فضا بگیره.

من کلا 200 مگ فضا دارم خالی از طریق خود سی پنل اتوماتیک خواستم نصب کنم ارور داد که فضا کافی نیس

وردپرس شبکه هم بررسی کنید

یه چیزایی راجع بش خوندم ولی هیچی نفهمیدم و نمیدونم چجوری باید راه اندازیش کنم

لینک به ارسال

من کلا 200 مگ فضا دارم خالی از طریق خود سی پنل اتوماتیک خواستم نصب کنم ارور داد که فضا کافی نیس

خوب دوست عزیز شما برای انجام هر کاری باید نیازمندیهاش رو داشته باشید. البته روشهای دیگه ای هم هست اما هزینه اش از خرید 100 مگابایت فضای اضافی بیشتر میشه.

لینک به ارسال
  • 4 هفته بعد...

200 مگابایت فضا برای شروع خوبه اما نمیشه باهاش ادامه داد شما اول باید فضای مورد نظر رو آماده کنید بعد کارای زیر رو بکنید

1-درست کردن دیتا بیس مربوط به دانشنامه(مثلا دیتابیش Wiki)

2-درست کردن ساب دامین

3-بعد از این کار داخل روت هاست شما یه فایل ایجاد میشه به نام ساب دامین(مثلا اگه نام ساب دامین شما Wiki هست نام اون فایل هم Wiki میشه)

وقتی وارد اون فایل بشید انگار که وارد روت اصلی سایت شدید یعنی برای نصب وردپرس روی ساب دامین کافیه که فایل های وردپرس رو توی اون فایل بزاری

4-بعد از نصب وردپرس شما الان یه ساب دامین کاملا جدا از سایتتون دارید که میتونید از این آدرس مدیرییتش کنید

Wiki.yourdomain.com/wp-admin

Wiki نام ساب دامینشوت هست

اگرم توی نصب وردپرس مشکل دارید میتونید توی اینترنت جست و جو کنید خیلی ساده هست

میشه بگید بعدش چکار کنم؟

چنتا قالب خوب پیدا کردم از جمله my wiki و یکی دوتا دیگه ولی همشون انگلیسین

قالب فارسی سراغ ندارید؟

یا حتی قالب ویکی هم نبود یه قالب موتور جستجو هم خوبه

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...